Szybszy dostęp niż przeglądarce!

Mecz

Indeks Mecz

Mecz (ang. match) – podstawowa wielkość rozgrywki w wielu sportach.

33 kontakty: Boks, Czas, Dogrywka, Dyscyplina sportu, Frame, Gem, Gra komputerowa, Hokej na lodzie, Hokej na trawie, Igrzyska olimpijskie, Język angielski, Koszykówka, Kwarta (sport), Lekkoatletyka, Piłka nożna, Piłka ręczna, Piłka siatkowa, Puchar (sport), Regulamin, Rzut karny (piłka nożna), Sędzia sportowy, Set (sport), Snooker, Spartakiada, Sport, Sport żużlowy, Szachy, Tenis, Tenis stołowy, Tercja (hokej), Unihokej, Zawodnik, Zespół (zarządzanie).

Boks

Boks, pięściarstwo – sport walki, w którym dwóch zawodników walczy ze sobąjedynie przy użyciu pięści, pierwotnie bez rękawic, a od początku XX w. już w rękawicach.

Nowy!!: Mecz i Boks · Zobacz więcej »

Czas

Czas – wielkość fizyczna określająca kolejność zdarzeń oraz odstępy między zdarzeniami zachodzącymi w tym samym miejscu.

Nowy!!: Mecz i Czas · Zobacz więcej »

Dogrywka

Dogrywka – w wielu sportach (m.in. w piłce nożnej i rugby) dodatkowy okres gry, rozpoczynany, gdy mecz nie przynosi rozstrzygnięcia.

Nowy!!: Mecz i Dogrywka · Zobacz więcej »

Dyscyplina sportu

Dyscyplina sportu – rodzaj uprawianego sportu, który jest określony przez zasady i normy.

Nowy!!: Mecz i Dyscyplina sportu · Zobacz więcej »

Frame

Frame, lub w spolszczonej wersji frejm (z ang. rama) – pojedyncza partia w snookerze.

Nowy!!: Mecz i Frame · Zobacz więcej »

Gem

Gem (ang. game, fr. un jeu) – najmniejsza część rozgrywki w meczu tenisa ziemnego, część seta.

Nowy!!: Mecz i Gem · Zobacz więcej »

Gra komputerowa

Gra komputerowa (gra wideoObydwa określenia interaktywnej rozrywki, „gra wideo” i „gra komputerowa”, sąstosowane zamiennie w terminologii naukowej. Por.) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i zazwyczaj wymagającego od użytkownika (gracza) pokonywania wyzwań wyznaczonych przez jej twórców.

Nowy!!: Mecz i Gra komputerowa · Zobacz więcej »

Hokej na lodzie

Hokej na lodzie (popularna forma skrócona: hokej) – sportowa gra zespołowa rozgrywana na lodowisku.

Nowy!!: Mecz i Hokej na lodzie · Zobacz więcej »

Hokej na trawie

Diagram boiska do gry w hokeja na trawie Hokej na trawie – zespołowa gra sportowa.

Nowy!!: Mecz i Hokej na trawie · Zobacz więcej »

Igrzyska olimpijskie

Igrzyska olimpijskie – najstarsza i zarazem największa międzynarodowa impreza sportowa organizowana co 4 lata (zarówno letnie, jak i zimowe, ale w odstępie 2 lat od siebie) w różnych krajach, pod hasłem szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Nowy!!: Mecz i Igrzyska olimpijskie · Zobacz więcej »

Język angielski

Wielkiej Brytanii symbolizujące język angielski ikona symbolizująca język angielski według standardu ISO 639-1 Język angielski, angielszczyzna (ang.) – język z grupy zachodniej rodziny języków germańskich, powszechnie używany w Wielkiej Brytanii, jej terytoriach zależnych oraz w wielu byłych koloniach i dominiach, m.in.

Nowy!!: Mecz i Język angielski · Zobacz więcej »

Koszykówka

Koszykówka (lub piłka koszykowa) – dyscyplina sportu drużynowego (sport olimpijski), w której dwie pięcioosobowe drużyny grająprzeciwko sobie próbując zdobyć jak największąliczbę punktów wrzucając piłkę do kosza drużyny przeciwnej.

Nowy!!: Mecz i Koszykówka · Zobacz więcej »

Kwarta (sport)

Kwarta – jedna z czterech równych części meczu w takich dyscyplinach sportu, jak futbol amerykański, koszykówka czy piłka wodna.

Nowy!!: Mecz i Kwarta (sport) · Zobacz więcej »

Lekkoatletyka

Lekkoatletyka (także lekka atletyka) – jedna z najstarszych dyscyplin sportu, oparta na naturalnym ruchu.

Nowy!!: Mecz i Lekkoatletyka · Zobacz więcej »

Piłka nożna

Piłka nożna (futbol) – gra zespołowa, w której dwie drużyny starająsię zdobyć w określonym czasie jak najwięcej punktów poprzez wbicie piłki do bramki przeciwnika; najpopularniejsza dyscyplina sportowa z około 4 miliardami fanów na całym świecie.

Nowy!!: Mecz i Piłka nożna · Zobacz więcej »

Piłka ręczna

Rzut karny z 7 metrów Piłka ręczna (potocznie pol. szczypiorniak) – zespołowa dyscyplina sportu (gra drużynowa), uprawiana na całym świecie – zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn – w której biorąudział dwie drużyny po 7 zawodników każda.

Nowy!!: Mecz i Piłka ręczna · Zobacz więcej »

Piłka siatkowa

Mecz siatkówki kobiet Mecz siatkówki mężczyzn Piłki do siatkówki marki Mikasa Obecne piłki do siatkówki marki Mikasa Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym biorąudział dwa zespoły po 7 zawodników w każdym (rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących, libero).

Nowy!!: Mecz i Piłka siatkowa · Zobacz więcej »

Puchar (sport)

Puchar – trofeum przyznawane w nagrodę za zwycięstwo w turnieju.

Nowy!!: Mecz i Puchar (sport) · Zobacz więcej »

Regulamin

Regulamin – zbiór przepisów normujących zasady postępowania lub prac organu państwowego, instytucji, zakładu lub urządzenia wydany przez organ do tego uprawniony.

Nowy!!: Mecz i Regulamin · Zobacz więcej »

Rzut karny (piłka nożna)

Rzut karny Rzut karny – rzut bezpośredni w piłce nożnej wykonywany z odległości od bramki drużyny przeciwnej.

Nowy!!: Mecz i Rzut karny (piłka nożna) · Zobacz więcej »

Sędzia sportowy

Sędzia sportowy, arbiter − osoba, która czuwa nad prawidłowym przebiegiem konkurencji i przestrzeganiem zasad gry, przyznająca i zatwierdzająca zdobyte punkty.

Nowy!!: Mecz i Sędzia sportowy · Zobacz więcej »

Set (sport)

Set (ang. kolekcja, zbiór) – część meczu w sportach odbijanych: badmintonie, siatkówce, tenisie ziemnym i tenisie stołowym.

Nowy!!: Mecz i Set (sport) · Zobacz więcej »

Snooker

Stół do snookera ze wszystkimi bilami Gracze podczas turnieju obserwowani przez sędzie Snooker – gra bilardowa spopularyzowana pod koniec XIX wieku, rozgrywana na dużym stole do bilardu angielskiego, z sześcioma kieszeniami.

Nowy!!: Mecz i Snooker · Zobacz więcej »

Spartakiada

Spartakiady Narodów ZSRR Spartakiada (ros., od łac. imienia Spartacus, które nosił gladiator-powstaniec Spartakus) – forma masowych zawodów sportowych, której głównym celem było rozpowszechnianie sportu.

Nowy!!: Mecz i Spartakiada · Zobacz więcej »

Sport

Symbole związane ze sportem Sport w 1938 w Szwecji Sport – wszelkie formy aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływająna wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na wszelkich poziomach.

Nowy!!: Mecz i Sport · Zobacz więcej »

Sport żużlowy

Polonii Bydgoszcz Sport żużlowy, żużel (także speedway) – wyścigi motocyklowe na torach zbliżonych kształtem do elipsy, jedna z dyscyplin sportu motorowego.

Nowy!!: Mecz i Sport żużlowy · Zobacz więcej »

Szachy

Szachy – strategiczna gra planszowa rozgrywana przez dwóch graczy na 64-polowej szachownicy, za pomocązestawu bierek (pionów i figur).

Nowy!!: Mecz i Szachy · Zobacz więcej »

Tenis

Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietątenisowąpiłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, celem zdobycia punktu bezpośrednio lub pośrednio, w wyniku błędu przeciwnika.

Nowy!!: Mecz i Tenis · Zobacz więcej »

Tenis stołowy

Tenis stołowy (znany też jako ping-pong) – gra, w której uczestniczą2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel, mikst), polegająca na odbijaniu piłeczki rakietkątak, by przeleciała nad siatkąlub obok siatki na drugąpołowę stołu.

Nowy!!: Mecz i Tenis stołowy · Zobacz więcej »

Tercja (hokej)

Tercja – w hokeju na lodzie.

Nowy!!: Mecz i Tercja (hokej) · Zobacz więcej »

Unihokej

Wznowienie gry z rzutu sędziowskiego Bramkarz w sytuacji podbramkowej Zawodniczki w trakcie rozgrywki Unihokej (ang. floorball) – sport drużynowy z pięcioma zawodnikami i bramkarzem w każdej drużynie.

Nowy!!: Mecz i Unihokej · Zobacz więcej »

Zawodnik

Zawodnik – osoba biorąca udział w przedsięwzięciu najczęściej o charakterze sportowym, w którym konkuruje z innymi osobami.

Nowy!!: Mecz i Zawodnik · Zobacz więcej »