Darmowy
Szybszy dostęp niż przeglądarce!

Zegar czasu gry

Indeks Zegar czasu gry

tablicy wyników wskazuje 00:00 minut do końca części meczu Nad koszem umieszczony jest zegar czasu gry (zielone cyfry) oraz zegar czasu akcji (czerwone cyfry) Tablica wyników z czasem 2:25 Zegar czasu gry – to urządzenie obsługiwane przez odpowiedniego sędziego stolikowego podczas meczu koszykówki, który nazywany jest mierzącym czas gry przepis 49.1.

18 kontakty: Boisko (koszykówka), Dogrywka (koszykówka), Koszykówka, Martwa piłka, Mecz (koszykówka), Posiadanie piłki, Przerwa meczu, Przerwa na żądanie, Rzut (koszykówka), Rzut sędziowski (koszykówka), Rzut wolny (koszykówka), Sędzia koszykarski, Sekundomierz, Stolik sędziowski, Sygnały sędziów koszykarskich, Tablica wyników (koszykówka), Wprowadzenie piłki z autu, Zawodnik (koszykówka).

Boisko (koszykówka)

Boisko – w koszykówce według zasad FIBA twarda, płaska powierzchnia o długości 28 metrów i szerokości 15 metrów, bez przeszkód.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Boisko (koszykówka) · Zobacz więcej »

Dogrywka (koszykówka)

Dogrywka – w koszykówce, część meczu, która następuje po tym, gdy ostatnia część meczu nie rozstrzyga wyniku.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Dogrywka (koszykówka) · Zobacz więcej »

Koszykówka

Koszykówka (lub piłka koszykowa) – dyscyplina sportu drużynowego (sport olimpijski), w której dwie pięcioosobowe drużyny grająprzeciwko sobie próbując zdobyć jak największąliczbę punktów wrzucając piłkę do kosza drużyny przeciwnej.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Koszykówka · Zobacz więcej »

Martwa piłka

Martwa piłka – w koszykówce, jest to stan, w którym piłka nie może być zagrywana.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Martwa piłka · Zobacz więcej »

Mecz (koszykówka)

Fragment akcji podkoszowej podczas meczu koszykówki. Rzut sędziowski rozpoczynający mecz koszykówki. Mecz – w koszykówce składa się z czterech 10-minutowych kwart i ewentualnych dogrywek.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Mecz (koszykówka) · Zobacz więcej »

Posiadanie piłki

Posiadanie piłki przez zawodnika – jest to stan w którym zawodnik.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Posiadanie piłki · Zobacz więcej »

Przerwa meczu

członkom drużyny podczas przerwy meczu. Przerwa meczu – w koszykówce następuje w następujących sytuacjach.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Przerwa meczu · Zobacz więcej »

Przerwa na żądanie

W ten sposób sędzia informuje o rozpoczęciu przerwy na żądanie Zawodnicy słuchający trenera podczas przerwy na żądanie Przerwa na żądanie (pot.: "czas"; ang.: time) – w koszykówce przerwa w grze trwająca 1 minutę, o której decyduje trener drużyny (lub jego asystent).

Nowy!!: Zegar czasu gry i Przerwa na żądanie · Zobacz więcej »

Rzut (koszykówka)

Prawidłowe ustawienie rąk do rzutu Rzut zostaje uznany za celny, gdy piłka znajdzie się poniżej obręczy kosza Rzuty oddane w zielonym polu warte są2 punkty (wyjątkiem sąrzuty wolne), a wszystkie rzuty oddane w polu zaznaczonym na brązowo – 3; szara strzałka wyznacza kierunek gry Rzut do kosza – element gry w koszykówkę, polegający na skierowaniu piłki w kierunku kosza, poprzez rzucenie niąprzez zawodnika w kierunku kosza.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Rzut (koszykówka) · Zobacz więcej »

Rzut sędziowski (koszykówka)

Koło na środku boiska Rzut sędziowski rozpoczynający mecz koszykówki. Rzut sędziowski na początku meczu koszykówki, wraz z grądo uznania piłki za martwąRzut sędziowski nie wykonywany w kole środkowym, lecz w kole na linii rzutów wolnych Rzut sędziowski – sytuacja w koszykówce rozpoczynająca mecz poprzez rzucenie przez sędziego piłki, o wybicie której walczązawodnicy w kole środkowym boiska.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Rzut sędziowski (koszykówka) · Zobacz więcej »

Rzut wolny (koszykówka)

Rzut wolny – rzut oddawany z linii rzutów wolnych, o wartości jednego punktu.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Rzut wolny (koszykówka) · Zobacz więcej »

Sędzia koszykarski

Sędzia koszykarski thumb Sędziowie NBA Sędzia koszykarski (arbiter, ang.: official, referee) – w koszykówce jest to osoba, która czuwa nad prawidłowym przebiegiem meczu i przestrzeganiem zasad gry, przyznająca i zatwierdzająca zdobyte punkty.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Sędzia koszykarski · Zobacz więcej »

Sekundomierz

Sekundomierz ręczny Sekundomierz (popularnie stoper) – przyrząd techniczny typu mechanicznego, podobny do zegarka, wykorzystywany w celu odmierzania małego odcinka czasowego.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Sekundomierz · Zobacz więcej »

Stolik sędziowski

Przykładowy stolik sędziowski Stolik sędziowski – miejsce, przy którym siedząsędziowie stolikowi w koszykówce.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Stolik sędziowski · Zobacz więcej »

Sygnały sędziów koszykarskich

Sędziowie koszykarscy nie musząnic mówić na boisku, gdyż posługująsię specjalnymi gestami i sygnałami, które musząbyć zrozumiałe dla wszystkich sędziów, zarówno na boisku, jak i dla sędziów stolikowych.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Sygnały sędziów koszykarskich · Zobacz więcej »

Tablica wyników (koszykówka)

Tablica wyników - konieczny element wyposażenia boiska do koszykówki.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Tablica wyników (koszykówka) · Zobacz więcej »

Wprowadzenie piłki z autu

Zawodnik wprowadza piłkę z autu. Sytuację administruje sędzia. Sędzia oczekuje z piłkąna aucie, aż zakończy się przerwa na żądanie, by administrować wprowadzenie piłki po wznowieniu gry Wprowadzanie piłki z autu - (pot.: wybijanie piłki z autu lub wyprowadzanie piłki z autu) to czynność polegająca na wprowadzeniu na boisko martwej piłki i jej ożywienie, po błędzie przeciwnika, celnym rzucie przeciwnika, na początku każdej kwarty lub w sytuacji rzutu sędziowskiego.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Wprowadzenie piłki z autu · Zobacz więcej »

Zawodnik (koszykówka)

Zawodnik — to w koszykówce członek drużyny uprawniony do gry i znajdujący się aktualnie na boisku.

Nowy!!: Zegar czasu gry i Zawodnik (koszykówka) · Zobacz więcej »