2858 kontakty: A to Z, A-League w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Aaron Nesmith, Ałła Graczowa, Ab Gritter, Abdelrahman Fawzi, Abdiel Ayarza, Abdirashid Ali Shermarke, Abhijeet Gupta, Abram Bieleńki, Absalom Themba Dlamini, Achet, Acoustic Hearts of Winter, Adam Brodecki, Adam Franciszek Jaźwiecki, Adam Kopciowski, Adam Meus, Adam Tarnowski (hrabia), Adílson Batista, Adek Drabiński, Administratorr Electro, Administratorzy Norfolku, Adolf Ziegler, Adolph Franz Friedrich Ludwig Knigge, Adrien Vandelle, Agatangel (Prieobrażenski), Agencja Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania, Agnolo Gaddi, Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowej 2016, Akari Kitō, Akustycznie (album Dżemu), Al-Hilal (Rijad), Alan Anderson, Alan Gordon (piłkarz), Alan Wheat, Alassane Thioub, Alawizm, Albert Bourlon, Albert Haussmann, Albert Hurtado Cruchaga, Albert Jarociński, Alberto Nepomuceno, Albrecht V (książę Meklemburgii), Albrecht von Haller, Albrecht Wilhelm Roth, Aleksandër Pogaçe, Aleksander Bieniecki, Aleksander Enholc, Aleksander Kuźba, Aleksander Ligaj, ..., Aleksandr Koszkin, Aleksiej Jemielin (lekkoatleta), Aleksy Sieradzki, Alena Kijewicz, Alex Leapai, Alexis Hornbuckle, Alfa Centrum Gdańsk, Alfons Hecher, Alfred Braunschweiger, Alfred Czermiński, Alfred Jaroszewicz, Alfred Jodl, Alfred Rosenberg, Ali Bongo Ondimba, Alice Oseman, Alicja Boniuszko, Alicja Czerkawska, Alina Bolechowska, Aliou Dieng, Allen Behlok, Allsvenskan (1960), Allsvenskan (1977), Alois Frey, Alter Bridge, Alute, Amadeusz V Wielki, Amancio Amaro, Ambasadorowie Stanów Zjednoczonych w ZSRR, Ambroży, Ambrož Hradecký, Ambrose Kiapseni, Amleto Giovanni Cicognani, Amwrosij Androchowycz, Ana María Dellai, Anaclet Wamba, Anastasija Markowa, Anastazy, Anatolij Byszowiec, Andrés Andrade (panamski piłkarz), Andrea Locatelli (motocyklista), Andreas Fromm, Andreas Hadik von Futak, Andrei Bărbulescu, Andres Veiel, Andriej Czikatiło, Andriej Makowiejew, Andrij Chomyn (1968–1999), Andrij Wasyłytczuk, Andrzej (książę Grecji i Danii), Andrzej Ameljańczyk, Andrzej Andrysiak, Andrzej Cygański, Andrzej Drzewiński, Andrzej Freń, Andrzej Jastrzębski, Andrzej Jus, Andrzej Kopa, Andrzej Kuś, Andrzej Kuczewski, Andrzej Lesiak, Andrzej Mielczarek, Andrzej Munk, Andrzej Nytko, Andrzej Olszewski (polityk), Andrzej Pilot, Andrzej Pluta (polityk), Andrzej Pogorzelski (żużlowiec), Andrzej Uthke, Andrzej Wałkówski, Andrzej Waleron, Andrzej Zapotoczny, Andrzej Zawadzki (lekarz), Andy Selva, Angeł Sotirow, Angela Iacobellis, Angela Lansbury, Angelika Szymańska, Angie Bainbridge, Angie Stone, Angry Grandpa, Anicet Kopliński, Ann Guilbert, Anna Halcewicz, Anna Kołda, Anneloes Nieuwenhuizen, Antoine Béchamp, Antoine de la Mothe Cadillac, Antoine Demoitié, Antonella Confortola, Antoni Dobiszewski, Antoni Fantosati, Antoni Furmańczyk, Antoni Gintowt, Antoni Józef Janik, Antoni Kacpura, Antoni Madeyski, Anu Tähtinen, Apo Lazaridès, Apollon Limassol, Archidiecezja Berlina, Archidiecezja Wisakhapatnam, Argjend Malaj, Arkadiusz Bąk (piłkarz), Arkadiusz Głowacki, Armando Manzo, Arnbjørn Hansen, Arnie Oliver, Arnold Böcklin, Aroma 1. Lig Erkek (2010/2011), Arsen Pawłow, Art Blakey, Arthur Benton, Arthur Grumiaux, Arthur Hermann, Arthur Kronfeld, Arthur Seyss-Inquart, Arystarch (Jacurin), Ścięcie (kara), Światowe Igrzyska Sportów Plażowych, Światowy Dzień Żywności, Światowy Dzień Wegetarianizmu, Święci i błogosławieni Kościoła katolickiego, Święta katolickie w Polsce, Święta państwowe w Polsce, Attila Tököli, Atyr, August Zehender, Auguste Toulmouche, Augusto Maccario, Augustyn Thevarparampil, Aurélien Diesse, Aurel Popovici, Aurela Gaçe, Aurelia, Austen Chamberlain, Aviatik D.I, Ángel Pérez García, Ásta Ragnheiður Jóhannesdóttir, Żałoba narodowa w państwach afrykańskich, Żałoba narodowa w państwach europejskich, Żałoba narodowa w państwach obu Ameryk, Żeglarstwo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007, Żelazną ręką, Żniwiarz (serial telewizyjny), Żytomierski Uniwersytet Państwowy im. Iwana Franki, Žarko Nikolić, Élisée Reclus, Étienne de Poissy, Éva Csernoviczki, Baddeley Devesi, Badminton na Igrzyskach Panamerykańskich 2011, Balys Sruoga, Barbara Andolina, Barbara Bokus, Barbara Gilewska, Barbara Popielas-Szultka, Barbara Trelińska, Barbara West, Barry Corbin, Bartosz Karwan, Battering Ram, Beatyfikowani i kanonizowani przez Aleksandra VIII, Because We Can Tour, Benjamin Axus, Benjamin Karl, Benno Elbs, Benson Omala, Bernard Vandamme, Berta Zuckerkandl-Szeps, Besim Kurti, Betrideildin kvinnur (2021), Beyul, Bez skazy (serial telewizyjny), Białe słońce pustyni, Bibliotheca Alexandrina, Bienvenu Manamika Bafouakouahou, Bill Orthwein, Billy Garrett (koszykarz), Biophilia Tour, Bitwa pod Kuszlikami, Bitwa pod Podhajcami (1667), Bitwa pod Quebec (1690), Bitwa pod Smoleńskiem (1633–1634), Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej, Bjarni Sigurðsson, Björn Otto, Black Blue & You Tour, Black Ice World Tour, Blago Zadro, Blow Up Your Video World Tour, Blue Rock Tour, Bob Dylan’s 115th Dream, Bogdan Chruścicki, Bogdan Sawicki (dziennikarz), Bogdan Wolski, Bogumiła Rouba, Bogusław Hubert Fedorowicz, Bohdan Biłynski, Bohdan Masztaler, Bohumil Boček, Bolesław Żygadło, Bolesław Baranowski (generał), Boris Papandopulo, Bracia Kowalczykowie, Brady Leman, Brandan Meibom, Brandowie, Brea Grant, Brenda Eisler, Brendan Shanahan, Bridges to Babylon Tour, Brief Encounters, British Touring Car Championship 2011, Broken Frame Tour, Bronisław Gorczak, Brother Act., Bruno Bušić, Brunon Lechowski, Bryce Harper, Brynjar Gunnarsson, Bundesliga austriacka w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Bundesliga niemiecka w piłce ręcznej mężczyzn (2009/2010), Bundesliga niemiecka w piłce ręcznej mężczyzn (2010/2011), Buttree Puedpong, Carlo Pedrotti, Carlos Hermosillo, Caroline Garcia, Caroline Ruhnau, Casey Stoner, Catechesi tradendae, Categoría Primera A (1996/1997), Categoría Primera A (2004), Categoría Primera A (2005), Categoría Primera A (2009), Categoría Primera A (2010), Categoría Primera A (2011), Categoría Primera A (2013), Caterina Scorsone, Cécile de Brunhoff, Célio Taveira Filho, Cegła (album), Centrum Kongresowe ICE Kraków, Cesar Bresgen, Cewi Hendel, Chad Gray, Charles Cambier, Charles Catterall, Charles FitzRoy (2. książę Grafton), Charles Leclerc (kierowca wyścigowy), Charles Paulet (2. książę Bolton), Charles Somerset (4. książę Beaufort), Chase This Light, Chód na 50 kilometrów, Chemi Doron, Chopin, Szymanowski, Mykietyn, Christian Krohg, Christian Scaroni, Christo Kałfow, Christophe Maé, Christopher Cox, Ciekawość (serial telewizyjny), Cisi Pracownicy Krzyża, Clarence Seedorf, Cláudio Hummes, Clément Venturini, Cleanth Brooks, Clifford Hansen, Clockwork Angels Tour, Clojure, Cmentarz rzymskokatolicki w Dyneburgu, Coś się dzieje, Colours Are Brightier, Come Hell or High Water, Comeback Season, Concert: The Cure Live, Confident, Copa América 1921, Copa América 1926, Copa América 1975, Copa CONMEBOL 1997, Copa Libertadores 1974, Copa Libertadores 1981, Copa Libertadores 2002, Copa Merconorte 2001, Copa Mercosur 2001, Copa Sudamericana 2003, Corinna Harfouch, Cornel Wilde, Cortuluá FC, Cory Thompson, Crack (album), Cracovia (piłka nożna) w sezonie 1921, Craig Pickering, Cristian Martínez, Cristian Riveros, CSI: Cyber, Curb Tour, Cwi Hirsz Kaliszer, Czesław Piotrowski (ksiądz), Czesław Pobóg-Prusinowski, Czesław Straszewicz, Czinar Imamow, Dagmar Normet, Dagna, Daiki Ogawa, Daisy Bates, Dambula, Dan Dailey, Dan Pagis, Dan Wheldon, Dance Tracks Vol. 1, Danieła Weziewa, Daniel Chodowiecki, Daniel J. Evans, Daniel Kosmeľ, Daniel Kucera, Danków (województwo śląskie), Danko Cvjetičanin, Danuta Zalewska, Daphne Caruana Galizia, Darius Kasparaitis, Dariusz Bugalski, Dariusz Pender, Dariusz Stolarski, Dark Eyes, Darren Balmforth, Dave DeBusschere, David Habat, David Unsworth, David Zucker, Dawid Ben Gurion, Dawid Glass, Deborah Kerr, Definitely Maybe Tour, Dejan Židan, Delegacja do Kongresu USA stanu Floryda, Delta 2000, Deportivo Colonia, Design Your Universe, Desisława Bożiłowa, Detlev Karsten Rohwedder, Deutsche Tourenwagen Masters 2016, Diakonat stały w Polsce, Did It Again (singel Shakiry), Didier Ilunga-Mbenga, Diecezja Austin, Diecezja Humaitá, Diecezja Rubiataba-Mozarlândia, Diecezja San Angelo, Dig Out Your Soul Tour, Dimitrios Salachas, Dino Buzzati, Dino Drpić, Dionizy, Dionizy Areopagita, Dionizy Zatwornik, Discovery (wahadłowiec), Discovery Tour 1984, Disney Channel Holiday, Divisão A1 w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Dmitrij Chworostowski, Dmitrij Kopiejkin, Dmytro Szutkow, Dobiesław (kasztelan wiślicki), Doktorzy honoris causa Akademii Górniczo-Hutniczej, Dom Uzdrowienie Chorych, Dominika Schulz, Dominique Badji, Dominykas Galkevičius, Don Carlson, Dorando Pietri, Doresia Krings, Dorji Dema, Dorota Bucław, Dorota Jadwiga Braunschweig-Wolfenbüttel, Dorota Koman, Douglas Godfree, Down to Earth (album Ozzy’ego Osbourne’a), Dragoș Coman, Drew Gehling, Drugi rząd Jensa Stoltenberga, Dušan Kozić, Duńskie imperium kolonialne, Duch (album Bartka Grzanka), Duda Balje, Durga McBroom, Dyskografia U2, Eat the Elephant, Eben E. Rexford, Ed Lauter, EDM Club Sugar Free Edition, Edmund Giemsa, Edmund Kobyliński, Edmund Tomaszewski, Edson Gomes Bonifácio, Eduard Deisenhofer, Edvin Eduardo Vázquez, Edward Czaban, Edward Digby (9. baron Digby), Edward Hawke, Edward Henry Carroll Long, Edward Stanley (17. hrabia Derby), Edward Stanley (1894–1938), Edward Wolff, Edward z Saksonii-Weimar, Edwin de Graaf, Egon Schöpf, EHF Liga Mistrzów 2008/2009, EHF Liga Mistrzów 2010/2011, EHF Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych 2010/2011, Eik-ligan Menn (2010/2011), Eik-ligan Menn (2011/2012), Eileen Ryan, Einar Liberg, Ekstraliga czeska w hokeju na lodzie (2007/2008) – sezon zasadniczy, Ekstraliga polska w hokeju na lodzie (2007/2008) - wyniki spotkań, Elżbieta Leseur, Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej, Elżbieta Petriczko, Electronica 1: The Time Machine, Elevation Tour, Elifia, Elifiusz, Elijjahu Meridor, Elin Dølor, Elisabeth Ohms, Elitedivision siatkarzy (2010/2011), Eliteserien siatkarzy (2010/2011), Eliteserien siatkarzy (2011/2012), Elitserien w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Elitserien w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012), Elizabeth Loftus, Ella Mae Morse, Elli Björkstén, Elsa Ehrich, Elsa Zylberstein, Eluana Englaro, Emanuel Pastreich, Emanuel Rost (1848–1915), Emil, Emil Voigt (lekkoatleta), Emilio Aceval, Emilio Suárez, Emily Owens, M.D., Emma Nicholson, Enrico Poggi, Enrique Casaretto, Enver Hoxha, Eric Malpass, Erich Wiesner, Erik Lincar, Erkki-Sven Tüür, Ernest Pickering, Ernst Kaltenbrunner, Ernst Kuzorra, Ernst Kyburz, Erwina Barzychowska, Eryk Rosin, Estudiantes La Plata, Ethan Luck, Etta Jones, Eugene Gerber, Eugene O’Neill, Eugenio Canfari, Eugeniu Cebotaru, Eugeniusz Wieczorek, Europejska F3 Open Sezon 2010, Europejska F3 Open Sezon 2011, Europejska Formuła 3 Sezon 2015, Europejska Formuła 3 Sezon 2016, Europejska Formuła 3 Sezon 2017, Eva Marie Veigel, Eva Ortiz Vilella, Eva Röse, Even Hovdhaugen, Experience + Innocence Tour, Extraliga czeska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Extraliga słowacka w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Faina Jepifanowa, Farida (królowa), Faslli Haliti, Fábio de Jesus, FC Porto, Federico Munerati, Feliks Buchalski, Feliks Papliński, Felipe Cazals, Ferdynand Hoesick, Ferenc Forgách, Fernanda Montenegro, Fernando Clavijo, Fernando Muslera, Fidelis Włodarski, Fight with Tools, Fighting (film), Filip Dylewicz, Filmografia Zwariowanych melodii (lata 50.), Fisherowie, Five Miles Out World Tour, Flea, Florentino Tirante, Florentyn, Florentyn Andracki, Florentyn Asensio Barroso, Florentyna, Florentyna Włoszkowa, Florian Stablewski, For Those About to Rock Tour, Forbes Cowan, Formuła 1 Sezon 1994, Formuła 1 Sezon 2005, Formuła 1 Sezon 2009, Formuła 1 Sezon 2011, Formuła 3 Euro Series 2010, Formuła Abarth Sezon 2011, Fouad Chafik, Fourth (album), François Bausch, François de Malherbe, François Pervis, Françoise de Foix, Francis Burt (amerykański gubernator), Francisc Rónay, Francisco Rojas (lekkoatleta), Francisco Zuluaga, Franciszek Buczek, Franciszek Dudzik, Franciszek Florentczyk, Franciszek Ilski, Franciszek Jossé, Franciszek Krótki, Franciszek Ksawery Rydzyński, Franciszek Rogowski (lekarz), Franciszek Szulc, Franco Armani, Frank Acheampong, Frank Hübner, Frankie Edgar, František Hák, Franz Dittrich (patolog), Franz Doppler, Franz Konrad von Rodt, Franz Lorenz, Franz Reichelt, Franz von Epp, Frédéric Michalak, Frederick Tiedt, Fritz Sauckel, Fryderyk Albert, Fryderyk III Sycylijski, Fryderyka Luiza z Hesji-Darmstadt, Gabriel Zerdahelyi, Gang Olsena (seria duńska), Gareth McGrillen, Gary Miller (polityk), Gasparo Contarini, Gaston Bachelard, Gaston Flosse, Gaston Henry-Haye, Gaston Thubé, Gaweł, Gaweł (uczeń św. Kolumbana), Gábor Körner, Gérard Santoro, Górnik Zabrze w sezonie 1999/2000, Górnik Zabrze w sezonie 2004/2005, Günter Bechly, Günter Grass, Günter Haritz, Günther Happich, Głos Radomski, Geert De Vlieger, Genadiusz (Zerwos), Gene Krupa, Georg Nicolaus Kahlen, George Beurling, George Kerr (lekkoatleta), George Lott, George Marshall, George Turner (pisarz), Georges Chabot, Georgi Sredkow, Gerard, Gerard de Kruijff, Gerard Majella, Gerard Straburzyński, Gerarda, Germano Zaccheo, Gerold Späth, Gerry Collins (polityk), Get Up (album), Getúlio Costa de Oliveira, Giacomo Mari, Giada Colagrande, Gian Galeazzo Visconti, Gianluca Comotto, Gideon Curtis Moody, Giennadij Gładkow, Gilberto Gil, Gilles Jaquet, Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – kwalifikacje, Gino Bechi, Giovanni Invernizzi (wioślarz), Giovanni Migliorati, Giovanni Moretti, Giovanni Varglien, Girls Aloud, Girolamo Lando, Giulia Rondon, GKS Katowice (piłka nożna), Go On, Godzina odważnych, Goliath (serial telewizyjny), Gonzalo Peláez (zapaśnik), Grace Ingalls, Graeme Sharp, Grand Prix 2005, Grand Prix 2008, Grand Prix Brazylii 2009, Grand Prix Chin 2005, Grand Prix Europy 1994, Grand Prix Korei Południowej 2011, Grand Prix Maroka 1958, Granville Bantock, Graves (serial telewizyjny), Gregory Sedoc, Greta Small, Gretta Kok, Growing Pains, Grudniowy żar, Grupa Pewnych Osób, Grzegorz, Grzegorz Białuński, Grzegorz Kukiełka, Grzegorz XIV, Guðbergur Bergsson, Gubernator Dżakarty, Gubernatorzy Cejlonu, Guillermo Szeszurak, Guilty Pleasure, Guina, Guntars Krasts, Guram Perselidze, Gus Yatron, Gustaw Arnold Fibiger I, Guy Siner, Gwiazda (odznaczenie), Gwiazda Czadu, Gwiazda Iraku, Gwiazda Morza Śródziemnego, Gwiazdy polskiej muzyki lat 80., Gwiazdy polskiej muzyki lat 80. (album Sztywnego Pala Azji), Gwiezdny Rycerz, Hałyna Sikorśka, Halfdan Hansen, Halimah Nakaayi, Halina Bojarska-Dahlig, Halina Hackiewicz, Hamilton Luske, Hans Christiansen (żeglarz), Hans Frank, Hans Selye, Hans Villemi, Hans Ziglarski, Harleys in Hawaii, Harold Wilson, Harry Lundahl, Harry Primrose, Harry Schreurs, Harry Williams, HDI-Arena, Heidi Burnett, Heini Thoma, Heinz Inniger, Heinz Schilchegger, Helena Dłuska, Helena Serbska, Helena Stankiewicz, Helga Gitmark, Helmut Martin Rieger, Hema Malini, Heneage Finch (9. hrabia Aylesford), Henri Stoffel, Henrique Capriles Radonski, Henry Bathurst (8. hrabia Bathurst), Henry Nwosu, Henry Somerset (5. książę Beaufort), Henryk Ładosz, Henryk Maculewicz, Henryk Schmitt, Henryk Tarasiewicz, Henryk Wiercieński, Herbert Paul Ludwig, Hermann Dernburg, Hicham Mezair, Hideaki Mori, High’n’Dry World Tour, Highway to Hell Tour, Hirobumi Itō, Hirotaka Takeuchi, Historia serialu Głowa rodziny, HMS Queen Elizabeth (1913), HMS Royal Oak (1914), Holger Krahmer, Homogenic Tour, Honorat Koźmiński, Honorowi Obywatele Miasta Chojnice, Hortêncio de Souza, HP Open 2011, Hrabina Marica, Huang Chih-hsiung, Huang Shao-ku, Hugh Latimer, Hugh Neilson, Humphry Legge, Hussein el-Husseini, Hymn Watykanu, Hysteria World Tour, I liga argentyńska w piłce nożnej (1910), I liga argentyńska w piłce nożnej (1915), I liga argentyńska w piłce nożnej (1921), I liga argentyńska w piłce nożnej (1927), I liga argentyńska w piłce nożnej (1932), I liga argentyńska w piłce nożnej (1938), I liga argentyńska w piłce nożnej (1949), I liga argentyńska w piłce nożnej (1954), I liga argentyńska w piłce nożnej (1960), I liga argentyńska w piłce nożnej (1966), I liga argentyńska w piłce nożnej (1969), I liga argentyńska w piłce nożnej (1973), I liga argentyńska w piłce nożnej (1977), I liga argentyńska w piłce nożnej (1982), I liga argentyńska w piłce nożnej (1983), I liga argentyńska w piłce nożnej (1993/1994), I liga argentyńska w piłce nożnej (1994/1995), I liga argentyńska w piłce nożnej (1995/1996), I liga argentyńska w piłce nożnej (1998/1999), I liga argentyńska w piłce nożnej (2000/2001), I liga argentyńska w piłce nożnej (2002/2003), I liga argentyńska w piłce nożnej (2009/2010), I liga argentyńska w piłce nożnej (2010/2011), I liga argentyńska w piłce nożnej (2011/2012), I liga brazylijska w piłce nożnej (1971), I liga brazylijska w piłce nożnej (1975), I liga brazylijska w piłce nożnej (1976), I liga brazylijska w piłce nożnej (1977), I liga brazylijska w piłce nożnej (1986), I liga brazylijska w piłce nożnej (1987), I liga brazylijska w piłce nożnej (1988), I liga brazylijska w piłce nożnej (1993), I liga brazylijska w piłce nożnej (1994), I liga brazylijska w piłce nożnej (1996), I liga brazylijska w piłce nożnej (1999), I liga brazylijska w piłce nożnej (2000), I liga brazylijska w piłce nożnej (2002), I liga brazylijska w piłce nożnej (2004), I liga brazylijska w piłce nożnej (2005), I liga brazylijska w piłce nożnej (2010) – wyniki spotkań, I liga brazylijska w piłce nożnej (2011), I liga brazylijska w piłce nożnej (2011) – wyniki spotkań, I liga chilijska w piłce nożnej (1999), I liga chilijska w piłce nożnej (2005), I liga chilijska w piłce nożnej (2009), I liga chilijska w piłce nożnej (2010), I liga czarnogórska w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012), I liga macedońska w piłce siatkowej mężczyzn (2021/2022), I liga paragwajska w piłce nożnej (2000), I liga paragwajska w piłce nożnej (2004), I liga paragwajska w piłce nożnej (2010), I liga paragwajska w piłce nożnej (2011), I liga peruwiańska w piłce nożnej (2002), I liga peruwiańska w piłce nożnej (2004), I liga peruwiańska w piłce nożnej (2005), I liga peruwiańska w piłce nożnej (2006), I liga peruwiańska w piłce nożnej (2010), I liga polska w hokeju na lodzie (2010/2011) – wyniki spotkań, I liga polska w koszykówce mężczyzn (2010/2011), I liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), I liga urugwajska w piłce nożnej (1999), I liga urugwajska w piłce nożnej (2004), I liga urugwajska w piłce nożnej (2010/2011), I liga urugwajska w piłce nożnej (2011/2012), I młodzi pozostaną, Ian Reginald Thompson, I’m Real/I’m Real (Murder Remix), I’m with You (singel), Ibrahim Said, Ignacy Jasiński (malarz), Ignacy Jeż, Ignacy Karol Milewski, Ignacy Płonka, Ignacy Sandler-Romanowicz, Ignition (album The Offspring), Igor Jovović, Igors Tarasovs, Igrzyska Azjatyckie 1994, II liga argentyńska w piłce nożnej (1999/2000), II liga argentyńska w piłce nożnej (2001/2002), II liga argentyńska w piłce nożnej (2003/2004), II liga argentyńska w piłce nożnej (2004/2005), II liga argentyńska w piłce nożnej (2005/2006), II liga argentyńska w piłce nożnej (2006/2007), II liga argentyńska w piłce nożnej (2008/2009), II liga argentyńska w piłce nożnej (2009/2010), II liga argentyńska w piłce nożnej (2010/2011), II liga argentyńska w piłce nożnej (2011/2012), II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)/Grupa III, Ike Shorunmu, Ikechukwu Ezenwa, Ildar Fatkullin, Ilian (Wostriakow), Ilias Vrioni, Imieniny, Imieniny – październik, Imperium w płomieniach, Imre Harangi, In Rock World Tour, IndyCar Series, IndyCar Series 2005, IndyCar Series 2011, Inna (piosenkarka), Iosif Gołomb, IPad Air 2, Iranildo Hermínio Ferreira, Irena Błasińska, Irena Elgas-Markiewicz, Irfan Smajlagić, Iris Völkner, Irish Premier League w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Isaac van Ostade, Isaac Westergren, Issouf Paro, István Mudin, It’s All Over Now, Baby Blue, It’s Alright, Ma (I’m Only Bleeding), Ithaca Hours, Ivo Vázquez, Ivor Allchurch, Iwan Paszczenko, Iwan Sytow, Iwan Udodow, J.P. Śliwa, Jacek Andrzej Rossakiewicz, Jacek Berensztajn, Jacek Durski, Jacek Marlicki, Jacek Wciórka, Jack Dalrymple, Jack Lawson, Jacob Regnart, Jacob van Swanenburgh, Jacques Van Caelenberghe, Jacquetta Wheeler, Jadwiga, Jadwiga Śląska, Jadwiga Jahołkowska, Jadwiga Kuczyńska-Sicińska, Jadwiga Lechicka, Jadwiga Szubartowicz, Jago Abuładze, Jak w zwierciadle, Jakob Karau, Jakov Gotovac, Jakub Bart-Ćišinski, Jakub II (król Szkocji), Jakub Kafka, James Chace, James Dean, James Michel, James Michener, James Newman, James Thompson, James Vann Johnston, Jamie T, Jamshid Iskanderov, Jan Amicinus, Jan Amor Tarnowski (zm. 1514), Jan Bagiński (prałat), Jan Berthier, Jan Boży, Jan Cudek, Jan Czosnecki, Jan Dismas Zelenka, Jan Doering (1873–1939), Jan Frasek, Jan Furtok, Jan Gajoch, Jan Harasimowicz, Jan Hörl (skoczek narciarski), Jan IV (książę Meklemburgii), Jan Kanty Steczkowski, Jan Kanty Steczkowski (astronom), Jan Karcz, Jan Kowalczyk (astronom), Jan Maszkowski, Jan Minczakowski, Jan Pańczyk, Jan Pieterszoon Sweelinck, Jan Różewicz, Jan Rembieliński, Jan Rosen, Jan Saturnin Stupnicki, Jan Tabortowski, Jan Tkaczow, Jan van Rijckenborgh, Jan VI von Deher, Jan Węglarz, Jan Wildens, Jan Zawada, Janina Inkina, Janina Zamojska, Janiszew (województwo wielkopolskie), Janusz Maciej Michałowski, Janusz Nawrocki, Janusz Połom, Janusz Prusinowski (zm. przed 16 października 1650), Janusz Szlanta, Jarosław Katulski, Jason Everman, Jay Beagle, Jay Timo, Jóhanna Guðrún Jónsdóttir, Jón Sveinsson, Józef Andrasz, Józef Łubieński, Józef Ćwiertnia, Józef Bandzo, Józef Edward Stadnicki, Józef Epstein (komunista), Józef Górka (1888–1942), Józef Grzegorz Lessel, Józef Jankowski, Józef Kamiński (generał), Józef Konieczny (naukowiec), Józef Kustroń, Józef Mützenmacher, Józef Morzy, Józef Salezy Ossoliński, Józef Szymański (działacz komunistyczny), Józefina (imię), József Marosi, Jüri Arrak, Jean de Brunhoff, Jean Effel, Jean Grave, Jean Harbor, Jean Laborde, Jean Shepherd, Jean-Claude Marcourt, Jean-François Dagenais, Jean-Marie Imbert, Jean-Philippe Gatien, Jean-Pierre Lasota-Hirszowicz, Jechezkel Flomin, Jedenasta godzina, Jedward, Jegor Orudżew, Jehona Sopi, Jekatierina Rudenko, Jelena Gorczakowa, Jeremiasz Poczapowski, Jeremy Jackson, Jermak Kardanow, Jerome Hanus, Jerzy Czuma, Jerzy Jastrzębski (poligraf), Jerzy Korczak, Jerzy Krasowski (oficer), Jerzy Kraszewski (dziennikarz), Jerzy Kwieciński, Jerzy Markuszewski, Jerzy Osiński (polityk), Jerzy Otello, Jerzy Padewski, Jerzy Pertkiewicz, Jerzy Rembowski, Jerzy Szeruda, Jerzy Tatoń, Jerzy Tuszewski, Jerzy Wieteski, Jerzy Zieleński, Jesús Castro (meksykański piłkarz), Jewgienij Pietrow (strzelec), Jiří Ježek, Jiří Rusnok, Jicchak Zelig Morgenstern, Joachim von Ribbentrop, Joan Capdevila, Joan Font i Vidal, Joanis Charalambopulos, Joanna Masłowska, Joanna Niełacna, Joanna Pietrusiak, Joe Castellano, Joe Murphy, Johan Borgen, Johann Gottfried Eichhorn, Johannes Ronge, John Anthony Durkin, John Bagnell Bury, John Black (strzelec), John Dunsworth, John F. Leich, John Hunter (chirurg), John Mayer, John Polkinghorne, John R. Foley, John Shaw, John Spencer-Churchill (10. książę Marlborough), John Spencer-Churchill (11. książę Marlborough), John Tate (matematyk), John Whitmore, John Whittingdale, Johnny Bush, Johnny the Fox, Jon Postel, Jonathan Dayton, Jordan Kamdżałow, Jordan Larson-Burbach, Jorge Bolet, Jorma Sarvanto, José Angel Mendieta, José Cabrera Bazán, José Moirt, José Paulo Lopes, José Silveira Godinho, Josef Bössner, Josef Erber, Josef Somr, Josef Zmek, Joseph Cistone, Joseph Höffner, Joseph Le Bon, Joseph Parker, Joseph Sitruk, Joseph Tyson, Josip Jelačić, Jozef Psotka, Juan Bautista de Orendáin, Juan Fraile Cantón, Juan Ignacio Cerra, Juan Medina (bokser), Judith Herrin, Jugulator, Juha Salonen, Jules Rimet, Julius Streicher, Juliusz Kania, Juliusz Wirski, Juras Požela (polityk), Jurij Christoradnow, Jurij Mokrycki, Jurij Ozierow, Just Like Tom Thumb’s Blues, Justyn (Koloturos), Justyna Adamczyk (malarka), Justyna Śliwa, K11 – Kommissare im Einsatz, Kabaret Starszych Panów, Kacper Kozłowski (piłkarz), Kaizoku Sentai Gokaiger, Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – kwalifikacje, Kajrat Mämi, Kalendarium historii Olsztyna, Kalendarium II wojny światowej – Polska, Kalendarium pontyfikatu Jana Pawła II, Kalendarium prezydentury Lecha Kaczyńskiego, Kalendarium służby ORP Orzeł (1938), Kalendarium Wojska Polskiego 1807–1814, Kalwaria Panewnicka, Kamel al-Asaad, Kaplica Świętego Rocha w Krościenku nad Dunajcem, Kardynałowie, Karel Dillen, Karl Kautsky, Karl Nitz, Karol Śliwka (grafik), Karol d’Abancourt de Franqueville (wojskowy), Karol Emanuel IV, Karol Ernest Biron, Karol Fonfara, Karol Kornas, Karol od św. Andrzeja, Karol Romańczyk, Karol Wilhelm (książę Anhalt-Zerbst), Karol. Papież, który pozostał człowiekiem, Karolina Babicz-Kaczmarek, Karsten Rasmussen, Katalin Kováts, Katarzyna Barbara Branicka, Katarzyna Ptasińska, Katarzyna Tusk, Katastrofa lotu China Airlines 676, Katastrofa lotu Lao Airlines 301, Kathryn Plummer, Kazimiera Bujwidowa, Kazimiera Wawro, Kazimierz Grodecki, Kazimierz Kiwała, Kazimierz Szczerba-Likiernik, Kazimierz Talarek, Kazuyuki Fujita, Károly Schaffer, Kławdij Lebiediew, KDE 3, KDE Software Compilation 4, Keith Caldwell, Kellie Martin, Kelly Marie, Kenneth Lonergan, Kenny Omega, Kent Scholz, Kevin Vermaerke, Kigeli V, Kilka historii na ten sam temat, Kim Myong-gil, Kim van Sparrentak, Kim Wayans, Kim Yoo-jin, Kimi to Iu Hana, Kirey, Kiriłł Panczenko, Kirjat Gat, Klara Semb, Kleber Koike Erbst, Klemens Dunin-Kęplicz, Klotylda de France, Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej kobiet 2012, Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn 2011, Kościół św. Łazarza we Lwowie, Kościół św. Jacka w Biskupicach, Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Żelaznej, Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie, Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Chróścicach, Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Dąbrowie, Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Karpnikach, Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim, Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Michałowie, Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Nowej Schodniej, Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Prądach, Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Przedmościu, Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Rybnicy Leśnej, Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Zawoni, Kościół św. Jadwigi w Gliwicach, Kościół św. Jadwigi w Grzędach, Kościół św. Jadwigi w Nieszawie, Kościół św. Jadwigi w Walimiu, Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielkim, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świerczowie, Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Piłce, Komisja Obrony Narodowej (Senat), Konrad Plautz, Konstanty Rojek, Kopiec Kościuszki w Krakowie, Kossi Noutsoudje, Kostas Fortunis, Kouakou Koffi, Krasimir Rusew, Krążowniki rakietowe projektu 1164, Kremlin Cup 2010 (kobiety), Krystyna Jabłońska, Krzyż Narodowego Czynu Zbrojnego, Krzyż Wojskowy, Krzysztof Karpiński (piłkarz), Krzysztof Kondratowicz, Krzysztof Rostański, Krzysztof Wójcik (polityk), Kunio Yagi, Kurt Walter, Kurt Wenzel, Kuzman Sotirović, L.U.C., Lacerta (wydawnictwo), Lana Jēkabsone, Landolfo Maramaldo, Lata 70. XVIII wieku, Lato to wrażeń moc, Laura Sánchez (skoczkini do wody), László Branikovits, László Papp, Léon Hourlier, Lech Drewnowski, Lech Poznań w sezonie 2010/2011, Leo G. Carroll, Leon Dembowski (polityk), Leon Heyke, Leon Krzeszowski, Leonard Chess, Leonid Mikiszew, Leonid Obolenski (dyplomata), Leopard-Skin Pill-Box Hat, Leopold Mandić, Leszek Domański, Let There Be Rock Tour, Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2005, Lew Bielski, Lew Czugajew, Li Ho-pyong, Li Xiuying, Liaquat Ali Khan, Licks Tour, Liga A w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Liga A w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012), Liga Środkowoeuropejska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Liga bałtycka w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Liga Mistrzów UEFA (1996/1997), Liga Mistrzów UEFA (2001/2002), Lightning Bolt Tour, Linda Darnell, Lisa Bonder-Kreiss, Lista amerykańskich nalotów w Pakistanie, Lista żyjących superstulatków, Lista Grand Prix Formuły 1 wygranych przez Michaela Schumachera, Lista meczów polskich klubów w europejskich pucharach UEFA w latach 1990–2007, Lista meczów reprezentacji Armenii w piłce nożnej mężczyzn, Lista meczów reprezentacji Meksyku w piłce nożnej mężczyzn, Lista meczów reprezentacji Meksyku w piłce nożnej mężczyzn prowadzonej przez Svena-Görana Erikssona, Lista najstarszych ludzi w Niemczech, Lista najstarszych ludzi w Polsce, Lista najstarszych ludzi we Francji, Lista najstarszych ludzi we Włoszech, Lista najstarszych mężczyzn w Europie, Lista najstarszych mężczyzn w historii, Lista obiektów NGC (1001–2000), Lista obiektów NGC (2001–3000), Lista obiektów NGC (4001–5000), Lista obiektów NGC (6001–7000), Lista obiektów NGC (7001–7840), Lista odcinków amerykańskiego serialu Kochanki, Lista odcinków programu Szansa na sukces, Lista odcinków serialu 12 małp, Lista odcinków serialu anime InuYasha, Lista odcinków serialu anime Kuroshitsuji, Lista odcinków serialu animowanego Dzieciak kontra Kot, Lista odcinków serialu animowanego Fineasz i Ferb, Lista odcinków serialu animowanego Yin Yang Yo!, Lista odcinków serialu CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku, Lista odcinków serialu Czas honoru, Lista odcinków serialu Domek na prerii, Lista odcinków serialu Dorastająca nadzieja, Lista odcinków serialu Dowody zbrodni, Lista odcinków serialu Drużyna A, Lista odcinków serialu Dwóch i pół, Lista odcinków serialu Dynastia Colbych, Lista odcinków serialu Elementary, Lista odcinków serialu Homeland, Lista odcinków serialu Jak to się robi w Ameryce, Lista odcinków serialu Mad Men, Lista odcinków serialu Masters of Sex, Lista odcinków serialu Miasteczko South Park, Lista odcinków serialu Mroczne zagadki Los Angeles, Lista odcinków serialu Na imię mi Earl, Lista odcinków serialu Nashville, Lista odcinków serialu Nastoletnia Maria Stuart, Lista odcinków serialu Nieśmiertelny, Lista odcinków serialu Nierandkowalni, Lista odcinków serialu Niewierni, Lista odcinków serialu Orły z Bostonu, Lista odcinków serialu Ostatni prawdziwy mężczyzna, Lista odcinków serialu Ostry dyżur, Lista odcinków serialu Prawo i porządek, Lista odcinków serialu Prawo i porządek: sekcja specjalna, Lista odcinków serialu Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar, Lista odcinków serialu Sposób na morderstwo, Lista odcinków serialu Teoria wielkiego podrywu, Lista odcinków serialu The Knick, Lista odcinków serialu The League, Lista odcinków serialu U nas w Filadelfii, Lista odcinków serialu Wyposażony, Lista odcinków serialu Z Nation, Lista odcinków serialu Z premedytacją, Lista odcinków serialu Zaklinacze koni, Lista odcinków serialu Zaprzysiężeni, Lista odcinków serialu Ziemia: Ostatnie starcie, Lista planetoid 10001–11000, Lista planetoid 1001–2000, Lista planetoid 111001–112000, Lista planetoid 151001–152000, Lista planetoid 172001–173000, Lista planetoid 197001–198000, Lista planetoid 1–1000, Lista planetoid 267001–268000, Lista planetoid 283001–284000, Lista planetoid 41001–42000, Lista startów statków kosmicznych typu Sojuz, Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (1201–1350), Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (1801–1950), Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (1–150), Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (301–450), Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (451–600), Lista tureckich wielkich wezyrów, Lista walk o bokserskie mistrzostwo świata w wadze ciężkiej, Lista walk o bokserskie mistrzostwo świata w wadze junior ciężkiej, Lista walk o bokserskie mistrzostwo świata w wadze junior piórkowej, Lista walk o bokserskie mistrzostwo świata w wadze muszej, Lista załogowych lotów kosmicznych (2001–2010), Lista zamachów terrorystycznych w 2009, Lista zamachów terrorystycznych w latach 2001–2007, Lista zawodowych mistrzów świata wagi koguciej w boksie, Lista zawodowych mistrzów świata wagi półśredniej w boksie, Liu Xinyu, Live in Europe 1993, Live in L.A. (Death & Raw), Lizzie McGuire (serial telewizyjny), Lodewijk van den Berg, Lokatorzy, Longin z Cezarei Kapadockiej, Looking for Love, Loreen, Lorenzo Casoni, Lorraine Dunn, Lotniczy Krzyż Zasługi, Lotniczy Krzyż Zasługi z Mieczami, Loud (album Lexy & K-Paula), Louis Althusser, Louis de Cazenave, Love Rescue Me, Lovely Fear, Lubgost, Lubomír Hargaš, Lucas Cranach starszy, Lucy Glanville, Lucyna Messal, Ludmiła z Podiebradów, Ludomir Dramiński, Ludwik Antoni Brygierski, Ludwik II Wittelsbach (Pfalz-Zweibrücken), Ludwik III Pobożny, Ludwik Konarski, Ludwik Ryll, Ludwika Rivoli, Luigi Longo, Luke Wadding, Lul, Małgorzata (imię), Małgorzata Jamróz, Małgorzata Pietrasiak, Małgorzata Saska, Małgorzata Sobieraj, Małgorzata Stefanowicz-Pecela, Małgorzata Wróblewska, Maciej Olenderek, Maciej Wąsik, Maciej Wróbel, Made in the A.M., Madison Wolfe, Magdalena z Nagasaki, Magdi Yacoub, Maggie’s Farm, Mahlomola Makhupane, Maia Pandżikidze, Maja Chamot, Maksim Magier, Maksyma (imię), Malcolm Galt, Mambo!, Mamitu Daska, Manuel Gerardo Donoso Donoso, Manuel Späth, Manuel Teodoro del Valle, Manute Bol, Marc Levy, Marc Reign, Marcel Băban, Marcel Varnel, Marceli Zboiński, Marcello Buscemi, Marcelo Sarvas, Marcin Prus, Marco Wörgötter, Marek Grabie, Mari Paz Mosanga Motanga, Maria Antonina Austriaczka, Maria Goretti, Maria Magdalena Austriaczka, Maria Modrakowska, Maria Pia Sabaudzka, Maria Rafols, Maria Vetulani (chirurg stomatolog), Maria z Modeny, Marian Guzek, Marian Jaskuła, Marian Jurczyk, Marian Koszewski, Marian Przykucki, Marieta Ilcu, Marija Blumental-Tamarina, Marin Alsop, Marin Tufan, Marinho (ur. 1955), Marino Klinger, Mario Del Monaco, Mariusz Kukiełka, Mariusz Leszczyński (aktor), Mariusz Pujszo, Mark Jabalé, Marko Brajnović, Markus Eibegger, Markus Kahma, Marlene Mortler, Marta Erdman, Marta Solipiwko, Marta Waldera, Martin Riggs, Martin Sacks, Martin Salomonski, Martin Telser, Martti Ahtisaari, Martynian (imię), Mary Daly, Mary Elizabeth McGlynn, Mary-Kate i Ashley w akcji, Mateusz Szałek, Mathias Engel, Mathieu Dumas, Matti Kuparinen, Matylda Wasylewicz, Maurice Renaud, Max Goller, Max Koegel, Maxey Long, Maximilian Bresowsky, Mazinho (ur. 1987), Máximo Blanco, Mílton Alves da Silva, Mładen Georgiew, Młoda Liga (2010/2011), Męskie imiona słowiańskie, McKay Stewart, Mecz testowy (krykiet), Mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn prowadzonej przez Zbigniewa Bońka, Mecze reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet prowadzonej przez Krzysztofa Przybylskiego, Mecze reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn prowadzonej przez Patryka Rombla, Mecze reprezentacji Stanów Zjednoczonych w piłce siatkowej mężczyzn prowadzonej przez Alana Knipe’a, Medal 30-lecia Polski Ludowej, Medal za Długoletnią Służbę, Medard Downarowicz, Mehmet Scholl, Meilė Lukšienė, Meindert Klem, Mel Carnahan, Mel Counts, Melissa Belote, Melissa Lauren, Melissa Vargas, Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego 2004, Memoriał Eugeniusza Nazimka, Memoriał Eugeniusza Nazimka 2010, Memoriał Jana Ciszewskiego, Memoriał Jana Ciszewskiego 1994, Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka 2010, Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego 1975, Mennica Wenezueli, Mestaruusliiga (2010/2011), Mestaruusliiga (2011/2012), Metropolia Maringá, Mi Delirio, Międzynarodowe Dni i Tygodnie ONZ, Michał Chałbiński, Michał Hieronim Starzeński, Michał Kłak, Michał Lorens, Michał Tarasiewicz, Michał Warchił, Michael Aquino, Michael Chidi Alozie, Michael Collins (irlandzki przywódca), Michael Forsyth, Michael Tylo, Michael Venus, Michael von der Heide, Michaił Burcew, Michaił Bykow, Michaił Karpienko, Michaił Naumow, Michela Fanini, Michelangelo Ciancaglini, Michele Marani, Michele Morosini, Middle (singel), Mieczysław Biliński, Mieczysław Kędra, Mieczysław Poniewski, Mieczysław Rasiej, Mieczysław Stypułkowski, Mieczysław Szawleski, Mieczysław Tomala, Mieczysław Zdzienicki, Mieczysław Zlat, Miejski Stadion Sportowy KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim, Mihai Roman, Mike Muuss, Miklosz Deki Czureja, Mikołaj Firlej (hetman), Mikołaj Roland, Mikołaj V (antypapież), Milija Mrdak, Milota Zdirad Polák, Mimoza Kusari-Lila, Mingyinyo, Miquel Costa Llobera, Mircea David, Mirosław Sobieraj, Miroslav Řihošek, Mistrzostwa Afryki w Piłce Ręcznej Kobiet 1996, Mistrzostwa Afryki w Piłce Ręcznej Mężczyzn 1996, Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Kobiet 2017, Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009, Mistrzostwa Ameryki Południowej U-17 w Piłce Nożnej 1986, Mistrzostwa Świata Juniorek w Piłce Siatkowej 2011, Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Nożnej 2009, Mistrzostwa Świata w Amp Futbolu 2010, Mistrzostwa Świata w Futsalu 2008, Mistrzostwa Świata w Gimnastyce Artystycznej 1977, Mistrzostwa Świata w Gimnastyce Sportowej 2009, Mistrzostwa Świata w Gimnastyce Sportowej 2010, Mistrzostwa Świata w Judo 1983, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006 (składy), Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2010 (składy), Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 1955, Mistrzostwa Świata w układaniu Kostki Rubika 2011, Mistrzostwa świata w szachach 2005, Mistrzostwa Cypru kategorii A w piłce siatkowej mężczyzn (2020/2021), Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2010 (eliminacje), Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2011 (eliminacje), Mistrzostwa Europy U-19 w Piłce Nożnej 2011 (eliminacje), Mistrzostwa Europy w Koszykówce Kobiet 1938, Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 1960 (składy), Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 1964 (składy), Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 (składy), Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013, Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów 1954, Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym 2011, Mistrzostwa Litwy w piłce siatkowej mężczyzn (2021/2022), Mistrzostwa Polski w Judo 2003, Mistrzostwa Polski w piłce nożnej (1921), Mistrzostwa Węgier w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Mohamed Sayed Hamdi, Mohammad Zaher Szah, Molly O’Day, Momelin (imię), Monika Surma-Gawłowska, Monsters Volume 3, Mordechaj-Chajjim Sztern, Morski Krzyż Zasługi, Morski Krzyż Zasługi z Mieczami, Most Likely You Go Your Way and I’ll Go Mine, Mosze Dajan, Motocyklowe Mistrzostwa Świata 2016, Move (album Taemina), Mumij Troll, Mummolin, Mury miejskie w Bydgoszczy, Musa Bajmuchanow, Myriam Rozenblum, Nachman z Bracławia, Nadine Fähndrich, Naomi Ōsaka, Narew Ostrołęka, Narzeczona laleczki Chucky, NASCAR Strictly Stock Series 1949, Natalia Jakowenko, Natalie Powell, Natasha Bassett, Nathan Patterson, Nationalliga A w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Naveen Patnaik, Nazary, Nazih Geagea, Nándor Fazekas, Ncuti Gatwa, Nelson Montes, Nereo Odchimar, Nereusz (imię), Nevşehirli Damat İbrahim Pasha, Niall Andrews, Nic (film), Nicholas Ridley (biskup), Nick Begich, Nico (piosenkarka), Nie ma to jak hotel (seria 3), Niech żyje czcigodna pani!, Niewierni (serial telewizyjny), Nigel Haywood, Nikołaj Baranowski, Nikołaj Barekow, Nikołaj Biełucha, Nikołaj Michajłow, Nikola Karczewska, Nils Sundh, Nina Gabrijelan, Noah Webster, Norbert Okołowicz, Norman Casmir, Norman Hallows, Not That Kind, Not That Kind (singel), Not the Nine O’Clock News, Novotel-Ligue (2010/2011), Now What? World Tour, Nuncjatura Apostolska w Kanadzie, Ołeh Bazyłewycz, Ołeksandr Krasylnykow, Ołeksandra Borysowa, Oblivion with Bells, Obrona Odessy, Obviously 5 Believers, Obwodnica Biecza, October Mega Tour, Odore Gendron, Odznaka „Za Zasługi dla Sportu”, Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Off the Wall, Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, Ognjen Gnjatić, Ognjen Vukojević, Ogród Różańcowy w Chełmie, Oh Hyun-young, Ole Beich, Ole Sørensen (polityk), Olga Glücksburg (1903–1997), Olga Tustanowska, Oli Herbert, Olimpiada szachowa 1960, Olimpijska reprezentacja Związku Radzieckiego w piłce nożnej mężczyzn, One Too Many Mornings, OOBE (Out of Body Experience), Operacja Linda Nchi, Orazio Mariani, Order Krzyża Wojskowego, Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Organizacja Współpracy Islamskiej, Organy Wilhelma Sauera w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy, Orlando Piani, Osborne Beauclerk, Oscar Temaru, Oscar Wilde, Otto Drewitz, Otto Groß, Otto III (biskup Münsteru), Otto Lesser, Otto Mueller, Otto von Dewitz, Otto Witte, Oxygène Tour, Październik 2002, Październik 2004, Październik 2005 w sporcie, Październik 2006, Październik 2009, Październik 2011, Paddy Finucane, Palle Lauring, Pamela Bach, Pandeli Evangjeli, Paper Walls, Parafia Św. Jadwigi w Zabełkowie, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Świątnikach, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Żelaznej, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Będzinie, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Bierdzanach, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Byczynie, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Chróścicach, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Częstochowie, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Gilowie, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Karnkowie, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Koźli, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Mądrem, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Miłkowie, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Michałowie, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Nowym Lesie, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Opolu-Malinie, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Tychach, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie, Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Wilczynie, Parafia św. Jadwigi i św. Jakuba Apostoła w Lusowie, Parafia św. Jadwigi w Świdnicy Polskiej, Parafia św. Jadwigi w Bolesławie, Parafia św. Jadwigi w Bolkowie, Parafia św. Jadwigi w Dębowej Łęce, Parafia św. Jadwigi w Elizabeth, Parafia św. Jadwigi w Floral Park, Parafia św. Jadwigi w Gary, Parafia św. Jadwigi w Glesnie, Parafia św. Jadwigi w Lubstowie, Parafia św. Jadwigi w Mokrzeszowie, Parafia św. Jadwigi w New Bedford, Parafia św. Jadwigi w Ostroszowicach, Parafia św. Jadwigi w Przedborowej, Parafia św. Jadwigi w Raciborzu, Parafia św. Jadwigi w Radoszowach, Parafia św. Jadwigi w Szonowie, Parafia św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim, Parafia św. Jadwigi w Trenton, Parafia św. Jadwigi w Union City, Parafia św. Jadwigi w Węgrach, Parafia św. Jadwigi w Wilkowie Polskim, Parafia św. Jadwigi w Złotoryi, Parafia św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich, Parafia św. Józefa w Webster, Parafia św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku, Parafia św. Małgorzaty Marii w Algonquin, Parafia św. Mikołaja i św. Jadwigi w Dębnicy, Parafia św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu, Parafia bł. Karoliny Kózkówny w Wanatach, Parafia Chrystusa Króla w Brzegu Dolnym, Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Grzmiącej, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu, Parafia Trójcy Świętej w Żmigrodzie, Park Narodowy Doñana, Park Sang-young, Parki regionalne we Francji, Pasquale Busca, Pasquale Raschi, Patrice de Mac Mahon, Patricia Hall, Patricia Jones, Patrick Koller, Patrizia Kummer, Patryk Fogel, Patryk Szymański, Paul Diop, Paul Durcan, Paul Kariya, Paul Lambrichts, Paul Sparks, Paul Stevens, Paul Strand, Paulão, Paulina Uścinowicz, Paulo Roberto Falcão, Pawan Kumar (zapaśnik), Paweł Kryszałowicz, Północnoeuropejski Puchar Formuły Renault 2.0 Sezon 2010, Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 100 m stylem motylkowym kobiet, Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 1500 m stylem dowolnym mężczyzn, Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 200 m stylem motylkowym mężczyzn, Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 4 × 100 m stylem zmiennym kobiet, Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn, Pedro Ossandón Buljevic, Peggy Ann Garner, Per Højholt, Per Tage Svensson, Percy Ludgate, Pere Esteve, Peter Ashdown, Peter Ševela, Peter Beckingham, Peter Berger (wioślarz), Peter Christian, Peter Elkmann, Peter Jecza, Petra Koppetsch, Petra od św. Józefa, Petra Pfaff, Petra Robnik, Petteri Forsell, Phan Thị Hà Thanh, Philipp Hochmair, Philipp Kohlschreiber, Philippe Mexès, Phyllis Dalton, Pianissima (klacz), Piłka nożna na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007 – turniej mężczyzn, Piłka nożna na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019, Piłka nożna na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – turniej mężczyzn, Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964, Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968, Piłka nożna w Anglii (2002/2003), Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012, Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – kwalifikacje mężczyzn, Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – turniej mężczyzn, Piłka siatkowa na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019, Piłka siatkowa na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – turniej halowy kobiet, Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968 – turniej halowy kobiet, Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968 – turniej halowy mężczyzn, Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – kwalifikacje, Pierre Salinger, Pierre van Maldere, Pierre Womé, Pierwszy oddział: Moment prawdy, Pietro Freschi, Piotr Łukasz Studziński, Piotr Bałtroczyk na żywo, Piotr Czachowski, Piotr Dembiński (informatyk), Piotr Kołuda, Piotr Orłowski, Piotr Orszt, Piotr Renkiel, Piotr Skrobowski, Piotr Trytek, Piotr Zgliczyński, Pirmin Strasser, Piro Qirjo, PlusLiga (2009/2010), PlusLiga Kobiet (2011/2012), PlusLiga Kobiet 2010/2011 składy, Poczet papieży, Podróż apostolska Jana Pawła II do Korei Południowej, Indonezji i na Mauritius, Polonia Przemyśl (koszykówka), Polscy arcybiskupi katoliccy, Polska Andegawenów, Polska na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007, Pomnik Jana Pawła II w Lesznie, Pomnik Jana Pawła II w Rybniku, Pomnik Jana Pawła II w Suwałkach, Pono, Pontevedra CF, Poor Touring Me, Potyczka o Preah Vihear (2008), Powerage Tour, Prawo zemsty, Premijer liga Bośni i Hercegowiny w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Primera división B chilena, Primo Conti, Promise (singel Ciary), Przedstawiciele dyplomatyczni Polski w Rosji, Przemysł (margrabia morawski), Przemysław Dakowicz, PTT Bangkok Open 2007, Puchar Anglii w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Puchar Anglii w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012), Puchar Świata w Chodzie Sportowym 1961, Puchar Świata w kolarstwie przełajowym 1994/1995, Puchar Świata w kolarstwie przełajowym 2011/2012, Puchar Świata w Kolarstwie Szosowym 1993, Puchar Świata w Kolarstwie Szosowym 1999, Puchar Świata w Kolarstwie Szosowym 2004, Puchar Świata w snowboardzie 2005/2006, Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010), Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012), Puchar Estonii w piłce siatkowej mężczyzn (2019), Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1995/1996), Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1998/1999), Puchar Ligi Greckiej w piłce siatkowej mężczyzn (2020/2021), Puchar Miast Targowych (1960/1961), Puchar Miast Targowych (1962/1963), Puchar Miast Targowych (1963/1964), Puchar Narodów Afryki 1994 (składy), Puchar Niemiec w piłce nożnej (1976/1977), Puchar Polski w piłce nożnej (2002/2003), Puchar Polski w piłce nożnej kobiet (2011/2012), Puchar Polski w piłce nożnej kobiet (2019/2020), Puchar Rosji w piłce siatkowej mężczyzn (2010), Puchar Rumunii w piłce siatkowej mężczyzn (2009), Puchar Rumunii w piłce siatkowej mężczyzn (2010), Puchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012), Puchar UEFA (1973/1974), Puchar UEFA (1996/1997), Puchar UEFA (2003/2004), Puchar Ukrainy w piłce nożnej (1998/1999), Puchar Ukrainy w piłce nożnej (2004/2005), Puchar Zdobywców Pucharów (1961/1962), Puchar Zdobywców Pucharów (1963/1964), Puszcza Zielona, Pyromania World Tour, Raúl Garrido, Raúl Gutiérrez, Radio Leliwa, Radio Piekary, Radziechowy, Radzisław, Rafael Calomeni, Raimondo Montecuccoli, Rajab Kassim, Rajd Hiszpanii, Rajko Kasagić, Rajmund Bacewicz, Ralf, szczur rekordzista, Ralph Benatzky, Ralph Rose, Ramaz Nozadze, Randy Vasquez, Rapture of the Deep tour, Rasmus Jensen, Raven Klaasen, Razors Edge World Tour, Różowe lata siedemdziesiąte, Rebelia islamska w Jemenie, Rebelia nad Red River, Reginald Krzyżanowski, Reid Smith, Reidar Hjermstad, Reinhard Uebrick, René I Andegaweński, René Mouterde, Reprezentacja Brazylii w rugby union mężczyzn, Reprezentacja Egiptu w piłce nożnej mężczyzn, Reprezentacja Imperium Rosyjskiego w piłce nożnej mężczyzn, Reprezentacja Związku Radzieckiego U-21 w piłce nożnej mężczyzn, Reprezentanci Brazylii w piłce nożnej, Republika Bolońska, Republika Cispadańska, Return to Paradise Islands, Richard Sears, Riitta Salin, Rijad Szauki, Rikenette Steenkamp, Rivaldo Coetzee, Robert Beugré Mambé, Robert Bodnar, Robert Bringhurst, Robert Dorgebray, Robert Ensor, Robert Kozyrski, Robert Redfield, Robert Stachurski, Robert Stephenson, Roberto Cearense, Roberto Hilbert, Rocks Tour, Rocksimus Maximus Tour, Rod Strachan, Rodolfo Francisco Bobadilla Mata, Roger Vailland, Roman Jasiński (pianista), Roman Mars, Roman Sadlik, Romana Adamczak, Romuald Jarmułowicz, Romuald Pomorski, Roni Brizon, Rony Martínez, Rosalio José Castillo Lara, Rose Francine Rogombé, Ross Ewington, Rosyjski spis powszechny 2002, Roy Dotrice, Rozbitkowie (serial telewizyjny), Rudolf Friedrich Kurz, Rudolf III Habsburg, Rudolf Schlechter, Rufino Niccacci, Ruryk (1892), Ryszard Gieryszewski, Ryszard Walkowiak, Rzym (serial telewizyjny), Sabine John, Sabine Tisserand, Sabotage Tour, Sabrina Simoni, Sam Bennett (kolarz), Samad bej Mehmandarow, Samuel Pizzetti, Sandro Puppo, Santiago Morning, Santiago Ostolaza, Saturnin, Sérgio Abreu, Sérgio Pinto, Sławomir Popławski, Sebastian Sasin Karśnicki, Sede Mosze, Senat Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji, Sensai Nagayo, Serafin Józef Zwoliński, Serie A1 w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012), Sesje, Setsuko Sasaki, SG-21 Lwów, Shadow of the Day, Shōgo Takahashi, She Wolf (album), Shigeo Nakata, Shirley Booth, Short Sunderland, Show Off Must Go On Tour, Siarhiej Wieramko, Sienna (województwo śląskie), Siergiej Czernych, Siergiej Efron, Siergiej Kiriejew, Siergiej Odincow, Siergiej Pietrow (polityk), Siergiej Taboricki, Siergiej Trofimienko, Sigismond Blednicki, Silvio Giuseppe Mercati, Simon Phillips (kierowca wyścigowy), Simon Schoch, Simple Plan (album), Slang World Tour, Smolik / Kev Fox, SMS Dinara, SMS G 88, SN 2006kv, So Crazy / Come, Sojuz-U, Some Great Reward Tour, Sona Axundova-Qarayeva, Souleymane Oularé, Spadochroniarstwo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007, Spamhaus, Speech Debelle, Stal Mielec (piłka nożna), Stanisław Cholewiński, Stanisław Dłubała, Stanisław Henryk Święcicki, Stanisław Jaskułka (aktor), Stanisław Kłosowicz, Stanisław Kopystyński (inżynier), Stanisław Kot (1907–1988), Stanisław Krygielski, Stanisław Rospond (językoznawca), Stanisław Sieciński, Stanisław Srokowski (geograf), Stanisław Stefaniak, Stanisław Waszak, Stanisław Zachariasiewicz (dziennikarz), Stefan Nitecki, Stefan Reuter, Stefan Szaniawski, Stefania Grzeszczyk, Stefania Paszkowska, Stepan Wenhrynowycz, Stephanie Murata, Steve Lamacq, Still Rising, Stoigniew (książę obodrzycki), Strong Ones, Strzelanina w barze Luby’s w Killeen, Strzelectwo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007, Stuck Inside of Mobile with the Memphis Blues Again, Sue Bird, Super Fun Night, Supercopa Sudamericana 1996, Supercopa Sudamericana 1997, Superliga bułgarska w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010), Superliga chorwacka w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), Superliga hiszpańska w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012), Superliga rosyjska w piłce siatkowej mężczyzn (2007/2008), Superpuchar Bułgarii w piłce siatkowej mężczyzn, Superpuchar Hiszpanii w piłce siatkowej mężczyzn, Superpuchar Malty w piłce siatkowej mężczyzn, Superpuchar Niemiec w piłce siatkowej mężczyzn, Superpuchar Niemiec w piłce siatkowej mężczyzn (2016), Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn, Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2013), Superpuchar Rosji w piłce siatkowej mężczyzn, Superpuchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn, Superpuchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn (2022), Susan Pedersen, Suzanne Somers, Sweetener World Tour, Sylvio Lagreca, Sylvius Leopold Weiss, Sylwester Bartosik, Synagoga w Tomaszowie Mazowieckim, Szał na Amandę, Szczepan Wesoły, Szczyt iberoamerykański, Sztorm na Bałtyku, Szymon Konopacki, Szymon Korpak, Szymon Rajca, Szymon Zuzak, Tadeusz Bierzwiński, Tadeusz Brzeziński (lekarz), Tadeusz Dybol, Tadeusz Franciszek Wiśniewski, Tadeusz Górczyk, Tadeusz Gutowski (działacz sportowy), Tadeusz Jabłoński, Tadeusz Kiciński, Tadeusz Kurnatowski, Tadeusz Lewandowski (ur. 1953), Tadeusz Machalski (1881–1943), Tadeusz Majerski, Tadeusz Marcinkowski (lekarz), Tadeusz Nowakowski (polityk), Tadeusz Odrowąż-Pieniążek, Tadeusz Salski, Tadeusz Szewczyk, Tadeusz Zwoliński, Taiki Matsuno, Tamara McKinney, Tameichi Hara, Ten Tour, Teodor Taczak, Teodora Glücksburg (1906–1969), Teofil Wilski, Teresa Kulak, Teresa Rychlicka-Kasprzyk, Teresa Starmach, Teresio Maria Carlo Vittorio Ferrero della Marmora, Termy Maltańskie, Terry Griffiths, Terytorium Nebraski, Thames Television, Théodore Barrière, The Art of Love & War, The Declaration, The Essential Gloria Estefan, The Global Spirit Tour, The Hits: Chapter One, The Inevitable Return of the Great White Dope, The Knick, The Neverending World Tour, The Return of the Gangsta, The Rising Tour, The Sermon on the Mount Tour, The Sun Comes Out World Tour, The Very Best of Gloria Estefan, The Way I Are, Theatre of Death Tour, Theodor Gebre Selassie, Therese Chromik, Thomas Eriksson, Thomas Hale Boggs Sr., Thomas Myhre, Thomas Sobotzik, Thomas Ulrich, Thornography, Tibor Benkő, Tiffany Tyrała, Tim Anderson (lekkoatleta), Tim Berne, Tim Hauser, Tim Nedow, Tim Robbins, Time for Miracles, Timierłan Husejnow, Timofiej Granowski, Tina: Live in Concert Tour, Tippeligaen (1994), To Ramona, Toanimatang Teraoi, Toše Proeski, Tobias Kroner, Todd Stashwick, Together Alone, Tom MacArthur, Tomas Lindberg, Tomasi Puapua, Tomasz Cimoszewicz, Tomasz Dawidowski, Tomasz Grysa, Tomasz Hajto, Tomasz Kamuda, Tomasz Kin, Tomasz Kotkowiak, Tomasz Sommer, Tomasz Strzembosz, Tomasz Wierzbicki (poeta), Tomisław Karadziordziewić, Tomoharu Ushida, Toni Turek, Tony Rolt, Torstein Stenersen, Transport kolejowy w Toruniu, Trójskok, Trebisonda Valla, Truth Be Told, Trzęsienia ziemi w 2011, Trzęsienie ziemi na Hawajach (2006), Tumua Anae, Turniej Mistrzów o Puchar Prezesa PLPS, Turniej o Srebrną Ostrogę Ilustrowanego Kuriera Polskiego, Turniej o Srebrną Ostrogę Ilustrowanego Kuriera Polskiego 1966, Turniej o Srebrną Ostrogę Ilustrowanego Kuriera Polskiego 1982, Umberto Scapagnini, Unia Hrubieszów, Unión San Felipe, Urraka Portugalska, Ursula Bruhin, Urszula Grzeszczak-Świetlikowska, USS Alabama (BB-8), Valentín Paniagua, Van Halen 2007–2008 North American Tour, Vanessa Moharitsch, Verena Sailer, Vic Duggan, Victor Peicov, Victoria Kaʻiulani, Video Games, VIII Korpus Wielkiej Armii ks. Józefa Poniatowskiego, Viktor Pavičić, Viktorija Golubic, Vilhelm Buhl, Vincent Rijmen, Vittorio Gui, Vivinho, Vladimir Aceti, Volkswagen Scirocco R-Cup 2010, VolleyLigaen (2011/2012), Vytautas Plečkaitis, Wacław Aleksander Lachman, Wacław Błażej Orłowski, Wacław Borowy, Wacław Jagielnicki, Wacław Szuniewicz, Wadym Darenko, Wadym Sosnychin, Wagner Pereira Cardozo, Wait a Minute, Walancina Kaczan, Walentina Nazarowa, Walenty, Walerian Sobisiak, Walter Bartelmus, Walter Burgwyn Jones, Walter Clopton Wingfield, Walther von Seydlitz-Kurzbach, Wanda Wertenstein, Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, Wasyl Komiachow, Władimir Diegtiariow (polityk), Władysław Barański, Władysław Filanowicz, Władysław Floryan, Władysław Grotyński, Władysław Sheybal, Władysław Tymiński, Władysław Tyniecki, Władysław Wawrzkiewicz, Władysława Bytomska, Włodzimierz Fijewski, Włodzimierz Lubański, Włodzimierz Marczak, Włodzimierz Wrona, Włoska Formuła 3 Sezon 2011, Wei Jingsheng, West of the Rockies Tour, Wet Cat, Widzew Łódź (piłka nożna) w europejskich pucharach, Wielki huragan z 1780, Wiktor Amadeusz III, Wiktor Josifow, Wiktor Lezerkiewicz, Wiktor Mieczkowski, Wiktor Raszczupkin, Wiktor Ziajowski, Wiktor Zubkow (koszykarz), Wiktorija Kobzar, Wilhelm Frick, Wilhelm Keitel, Wilhelm Szymbor, Willi Ritschard, William Alexander Ekwall, William Allen (kardynał), William Forster, William O. Douglas, William Pearce (gimnastyk), William Sealy Gosset, Willian Pacho, Wilmar Barrios, Wilson Costa de Mendonça, Wincenty Kraiński (pisarz), Wincenty Reklewski, Window-Eyes, Wisła Płock (piłka nożna) w sezonie 2010/2011, Witalij Kicak, Witold Celichowski, Witold Klonecki, Witold Kokoszko, Witold Trylski, Witold Załęski, Witold Zakrzewski (prawnik), Wojciech Żabiałowicz, Wojciech Borowiak, Wojciech Gąsienica-Byrcyn, Wojciech Pohoski, Wojskowy Krzyż Zasługi, Wojskowy Krzyż Zasługi z Mieczami, Wolfgang Knaller, Word of Mouf, World Curling Tour 2009/2010, World Curling Tour 2011/2012, World Curling Tour 2014/2015, World Curling Tour 2015/2016, World Domination Tour (Kiss i Aerosmith), World Magnetic Tour, World Superbike 2011, Woschod 11A57, Współczesna rodzina (sezon 1), WTA Tour 2006, Wyższa liga białoruska w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012), Wybory w 2009, Wybory w 2010, Xawery Czernicki, XV (album TVXQ), XX wiek, Yahiro Kazama, Yang Fan, Ye Gue-rin, Yeah! Tour, Yigal Kopinsky, Yixuan, Yohannes Tilahun, You Higuri, You’re Gonna Go Far, Kid, Za linią wroga, Zabójczynie, Zachar Olejnik, Zamek Bierzgłowski (centrum kultury), Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 52 kg w stylu klasycznym, Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 57 kg w stylu klasycznym, Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 63 kg w stylu klasycznym, Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 70 kg w stylu klasycznym, Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 78 kg w stylu klasycznym, Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 87 kg w stylu klasycznym, Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 97 kg w stylu klasycznym, Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria ponad 97 kg w stylu klasycznym, Zarządcy Raciborza, Zbigniew Bednarowicz, Zbigniew Bela, Zbigniew Blichewicz, Zbigniew Dziewulski, Zbigniew Kiełmiński, Zbigniew Makarczyk, Zbigniew Siwoń, Zdzisław Sikorski (polityk), Zdzisław Styczeń, Zenobiusz Zwolski, Zenon Jasiński, Zezé (1957–2008), Zezé Moreira, Zgromadzenie Legislacyjne Kolumbii Brytyjskiej, Zgromadzenie Sióstr Polskich Franciszkanek, Zhang Zhizhen, Zhen Weijie, Zjednoczenie monarchii piastowskiej, Zlikwidowane polskojęzyczne stacje telewizyjne, Zmarli w październiku 2016, Zmarli w październiku 2017, Zmarli w październiku 2018, Zmarli w październiku 2019, Zmarli w październiku 2020, Zmarli w październiku 2021, Zmarli w październiku 2022, Zmarli w październiku 2023, Zmarli w roku 1791, Zmarli w roku 1793, Zmarli w roku 1796, Zmarli w roku 1956, Zmarli w roku 1959, Zmarli w roku 1966, Zmarli w roku 1973, Zmarli w roku 1982, Zmarli w roku 1984, Zmarli w roku 1992, Zmarli w roku 1996, Zmarli w roku 2004, Zofia Mellerowicz, Zofia Sztaudynger, Zygmunt Kukla (piłkarz), Zygmunt Robaszkiewicz, Zygmunt Wilczyński, (10255) Taunus, (10256) Vredevoogd, (10257) Garecynthia, (10446) Siegbahn, (10447) Bloembergen, (10448) Schawlow, (10449) Takuma, (10601) Hiwatashi, (10769) Minas Gerais, (10877) Jiangnan Tianchi, (10983) Smolders, (10984) Gispen, (10985) Feast, (11246) Orvillewright, (11247) Wilburwright, (11248) Blériot, (11775) Köhler, (11776) Milstein, (11777) Hargrave, (11778) Kingsford Smith, (11779) Zernike, (11860) Uedasatoshi, (12421) Zhenya, (12649) Ascanios, (12708) Van Straten, (134329) Cycnos, (14042) Agafonov, (14619) Plotkin, (15729) Yumikoitahana, (16765) Agnesi, (18268) Dardanos, (18278) Drymas, (18281) Tros, (18282) Ilos, (1879) Broederstroom, (20964) Mons Naklethi, (25240) Qiansanqiang, (26314) Škvorecký, (2931) Mayakovsky, (3069) Heyrovský, (30698) Hippokoon, (30704) Phegeus, (30705) Idaios, (30708) Echepolos, (32720) Simoeisios, (32724) Woerlitz, (32726) Chromios, (37519) Amphios, (3936) Elst, (4108) Rakos, (4164) Shilov, (4722) Agelaos, (4753) Phidias, (4754) Panthoos, (48373) Gorgythion, (4911) Rosenzweig, (5005) Kegler, (5135) Nibutani, (5539) Limporyen, (5610) Balster, (5699) Munch, (5700) Homerus, (5984) Lysippus, (6055) Brunelleschi, (6056) Donatello, (6057) Robbia, (6148) Ignazgünther, (6317) Dreyfus, (6352) Schlaun, (6353) Semper, (6606) Makino, (6677) Renoir, (6678) Seurat, (6679) Gurzhij, (6997) Laomedon, (6998) Tithonus, (6999) Meitner, (7149) Bernie, (73611) 2127 T-3, (73612) 2178 T-3, (73613) 2213 T-3, (73614) 2229 T-3, (73615) 2353 T-3, (73616) 2383 T-3, (73617) 2437 T-3, (73618) 2458 T-3, (73619) 3322 T-3, (73620) 3346 T-3, (73621) 3381 T-3, (73622) 3418 T-3, (73623) 3477 T-3, (73624) 3481 T-3, (73625) 3524 T-3, (73626) 3939 T-3, (73627) 4040 T-3, (73628) 4170 T-3, (73629) 4303 T-3, (73630) 4352 T-3, (73631) 4367 T-3, (73633) 4702 T-3, (73634) 5077 T-3, (73635) 5105 T-3, (73636) 5727 T-3, (74328) 1998 UB44, (7508) Icke, (7541) Nieuwenhuis, (7691) Brady, (7763) Crabeels, (7813) Anderserikson, (7855) Tagore, (9140) Deni, (9141) Kapur, (9142) Rhesus, (9334) Moesta, (9508) Titurel, (9509) Amfortas, (9510) Gurnemanz, (9511) Klingsor, (9573) Matsumotomas, (9587) Bonpland, (9705) Drummen, (9706) Bouma, (9707) Petruskoning, (9708) Gouka, (9709) Chrisnell, (9826) Ehrenfreund, (9912) Donizetti, (9913) Humperdinck, (What’s the Story) Morning Glory? Tour, 1 Śląska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej, 1. deild Wysp Owczych (1999), 1. deild Wysp Owczych (2010), 1. deild Wysp Owczych (2011), 1. divisjon w Norwegii (1977), 1. FC Katowice w krajowych rozgrywkach w piłce nożnej, 1. liga słoweńska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011), 12 małp (serial telewizyjny), 1311, 1325, 1333, 1351, 1382, 1384, 1384 w polityce, 14 października, 1407, 1423, 1430, 1430 w polityce, 1439, 15 października, 1516, 1553, 1555, 1555 w polityce, 1576 w polityce, 1588, 1590, 1591, 1591 w polityce, 1599, 1621 w muzyce, 1628, 1634, 1649, 1667, 1672, 1672 w polityce, 1710, 1729 w muzyce, 1750 w muzyce, 1755, 1760, 1780, 1786, 1789, 1790, 1793, 1794, 1796, 1797, 18 października, 1803, 1805, 1813, 1813 w polityce, 1814 w polityce, 1820, 1821 w muzyce, 1822 w muzyce, 1827, 1827 w sztukach plastycznych, 1829, 1832, 1834, 1839 w muzyce, 1841, 1842, 1843, 1844, 1846, 1847, 1853, 1854, 1854 w literaturze, 1859, 1859 w muzyce, 1860, 1861, 1862 w sztukach plastycznych, 1867, 1868, 1869, 1871 w muzyce, 1874 w sztukach plastycznych, 1876, 1877, 1878 w muzyce, 1880 w muzyce, 1883, 1886, 1886 w muzyce, 1888 w literaturze, 1890, 1892, 1893, 1893 w muzyce, 1894, 1900, 1900 w muzyce, 1900 w sztukach plastycznych, 1901, 1902, 1905, 1906, 1906 w literaturze, 1907, 1908, 1909, 1909 w literaturze, 1911, 1912, 1913, 1913 w muzyce, 1914, 1916, 1916 w literaturze, 1917, 1917 w filmie, 1917 w polityce, 1918, 1918 w muzyce, 1918 w polityce, 1920 w muzyce, 1921, 1921 w Wojsku Polskim, 1922 w muzyce, 1923, 1923 w filmie, 1923 w muzyce, 1924, 1924 w Wojsku Polskim, 1925, 1925 w literaturze, 1925 w muzyce, 1925 w polityce, 1926, 1927, 1927 w literaturze, 1928, 1929, 1929 w filmie, 1929 w polityce, 1930, 1930 w literaturze, 1931, 1932, 1932 w literaturze, 1933, 1934, 1935, 1936, 1936 w Wojsku Polskim, 1937, 1937 w literaturze, 1937 w muzyce, 1938, 1938 w filmie, 1938 w literaturze, 1938 w muzyce, 1939, 1939 w literaturze, 1939 w muzyce, 1940, 1941, 1941 w muzyce, 1942, 1943, 1943 w literaturze, 1944, 1944 w muzyce, 1945, 1945 w Wojsku Polskim, 1946, 1946 w muzyce, 1946 w Wojsku Polskim, 1947, 1948, 1948 w filmie, 1949, 1949 w polityce, 1950, 1951, 1952, 1952 w muzyce, 1953, 1953 w Wojsku Polskim, 1954, 1954 w muzyce, 1955, 1956, 1956 w muzyce, 1957, 1957 w muzyce, 1957 w Wojsku Polskim, 1958, 1958 w filmie, 1958 w muzyce, 1959, 1959 w muzyce, 1960, 1961, 1962, 1962 w filmie, 1962 w muzyce, 1963, 1963 w muzyce, 1964, 1964 w polityce, 1965, 1965 w muzyce, 1966, 1966 w Wojsku Polskim, 1967, 1967 w muzyce, 1967 w Wojsku Polskim, 1968, 1968 w muzyce, 1969, 1969 w muzyce, 1971, 1972, 1972 w filmie, 1972 w Wojsku Polskim, 1973, 1973 w muzyce, 1974, 1975, 1975 w muzyce, 1976, 1976 w muzyce, 1977, 1978, 1978 w filmie, 1978 w polityce, 1978 w Wojsku Polskim, 1979, 1979 w literaturze, 1980, 1980 w muzyce, 1980 World Tour, 1981, 1981 w Wojsku Polskim, 1982, 1982 w muzyce, 1983, 1983 w muzyce, 1984, 1985, 1985 w grach komputerowych, 1985 w sporcie, 1985 w Wojsku Polskim, 1986, 1986 w muzyce, 1987, 1987 w filmie, 1988, 1989, 1989 w filmie, 1989 w Wojsku Polskim, 1990 w muzyce, 1991, 1991 w muzyce, 1992, 1992 w filmie, 1993, 1993 w muzyce, 1994, 1994 w muzyce, 1995, 1995 w Wojsku Polskim, 1996 w literaturze, 1997, 1997 w literaturze, 1998, 1998 w filmie, 1998 w informatyce, 1999, 1999 w polityce, 2 Pułk Strzelców Podhalańskich, 2000 w literaturze, 2001 w muzyce, 2002, 2002 w grach komputerowych, 2002 w muzyce, 2003, 2004, 2004 w literaturze, 2006, 2006 w polityce, 2006 w Wojsku Polskim, 2007 w grach komputerowych, 2007 w muzyce, 2009, 2009 w filmie, 2009 w muzyce, 2010 w filmie, 2010 w lekkoatletyce, 2010 w muzyce, 2011, 2011 World Tour, 2013, 2013 w filmie, 2014 w filmie, 2015, 2015 w filmie, 2015 w literaturze, 2016, 2016 w filmie, 2016 w literaturze, 2018, 2019, 2019 w literaturze, 2020, 2020 w literaturze, 2021 w literaturze, 2021 w sporcie, 2023 w Wojsku Polskim, 3 Pułk Ułanów Śląskich, 30 dni mroku, 4 października, 5150 Tour, 7 Dywizja Piechoty (II RP), 786, 955. Rozwiń indeks (2808 jeszcze) »
A to Z
A to Z – komediowy, amerykański serial telewizyjny wyprodukowany przez Warner Bros.
Nowy!!: 16 października i A to Z · Zobacz więcej »
A-League w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
A-League Heren 2010/2011 - 59.
Nowy!!: 16 października i A-League w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Aaron Nesmith
Aaron Joshua Nesmith (ur. 16 października 1999 w Charleston) − amerykański koszykarz, występujący na pozycji niskiego skrzydłowego, obecnie zawodnik Indiana Pacers.
Nowy!!: 16 października i Aaron Nesmith · Zobacz więcej »
Ałła Graczowa
Ałła Aleksiejewna Graczowa (ros. Алла Алексеевна Грачёва, ukr. Алла Олексіївна Грачова; ur. 16 października 1924, zm. 14 lipca 2001 w Kijowie) – radziecka i ukraińska reżyserka filmów animowanych, scenarzystka oraz animatorka.
Nowy!!: 16 października i Ałła Graczowa · Zobacz więcej »
Ab Gritter
Albert Ab Jan Gritter (ur. 22 lipca 1949 w Beilen, zm. 16 października 2008 w Havelte) – holenderski piłkarz i trener, grający na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Ab Gritter · Zobacz więcej »
Abdelrahman Fawzi
Abdelrahman Fawzi (ur. 11 sierpnia 1909, zm. 16 października 1988) – egipski piłkarz, reprezentant kraju.
Nowy!!: 16 października i Abdelrahman Fawzi · Zobacz więcej »
Abdiel Ayarza
Abdiel Armando Ayarza Cocanegra (ur. 12 września 1992 w Colón) – panamski piłkarz grający na pozycji pomocnika, reprezentant Panamy.
Nowy!!: 16 października i Abdiel Ayarza · Zobacz więcej »
Abdirashid Ali Shermarke
Abdirashid Ali Shermarke (ur. w 1919, zm. w 1969) – polityk somalijski.
Nowy!!: 16 października i Abdirashid Ali Shermarke · Zobacz więcej »
Abhijeet Gupta
Abhijeet Gupta (ur. 16 października 1989 w Bhilwarze) – indyjski szachista, arcymistrz od 2008 roku.
Nowy!!: 16 października i Abhijeet Gupta · Zobacz więcej »
Abram Bieleńki
Abram Jakowlewicz Bieleńki (ros. Абра́м Я́ковлевич Бе́ленький, ur. 1883 we wsi Swierżań w guberni mohylewskiej, zm. 16 października 1941) – radziecki rewolucjonista-bolszewik, funkcjonariusz radzieckich służb specjalnych.
Nowy!!: 16 października i Abram Bieleńki · Zobacz więcej »
Absalom Themba Dlamini
Absalom Themba Dlamini (ur. 1 grudnia 1950) – suazyjski polityk, premier Suazi w latach 2003-2008.
Nowy!!: 16 października i Absalom Themba Dlamini · Zobacz więcej »
Achet
Achet (Axt) – w starożytnym Egipcie pierwsza pora kalendarza egipskiego, w którym wylewał Nil.
Nowy!!: 16 października i Achet · Zobacz więcej »
Acoustic Hearts of Winter
Acoustic Hearts of Winter – świąteczny album duetu Aly & AJ z USA.
Nowy!!: 16 października i Acoustic Hearts of Winter · Zobacz więcej »
Adam Brodecki
Adam Jan Brodecki (ur. 1 sierpnia 1949 w Łodzi, zm. 16 października 2010 w Woli Kopcowej) – polski lekarz pediatra, łyżwiarz figurowy, olimpijczyk, poseł na Sejm X kadencji.
Nowy!!: 16 października i Adam Brodecki · Zobacz więcej »
Adam Franciszek Jaźwiecki
Franciszek Jaźwiecki więzień KL Auschwitz. Portret górala Adam Franciszek Jaźwiecki ps. „Sandor” (ur. 23 grudnia 1900 w Krakowie, zm. 16 października 1946 w Świdnicy) – polski działacz niepodległościowy, malarz, grafik i rysownik, członek Grupy Krakowskiej.
Nowy!!: 16 października i Adam Franciszek Jaźwiecki · Zobacz więcej »
Adam Kopciowski
Adam Kopciowski (ur. 16 października 1974 w Lublinie) – polski historyk specjalizujący się w historii Żydów polskich w XX wieku.
Nowy!!: 16 października i Adam Kopciowski · Zobacz więcej »
Adam Meus
Adam Meus (ur. 16 października 1925, zm. 1 lutego 2000) – polski konstruktor lotniczy, szybownik.
Nowy!!: 16 października i Adam Meus · Zobacz więcej »
Adam Tarnowski (hrabia)
Adam (Amor) hrabia Tarnowski (ur. 4 marca 1866 w Krakowie, zm. 10 października 1946 w Lozannie) – polski arystokrata, dyplomata Austro-Węgier.
Nowy!!: 16 października i Adam Tarnowski (hrabia) · Zobacz więcej »
Adílson Batista
Adílson Dias Batista (ur. 15 marca 1968 w Adrianópolis) – brazylijski piłkarz i trener, występujący podczas kariery na pozycji obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Adílson Batista · Zobacz więcej »
Adek Drabiński
Adek Drabiński, właśc.
Nowy!!: 16 października i Adek Drabiński · Zobacz więcej »
Administratorr Electro
Administratorr Electro – polski zespół muzyczny założony w 2013 roku w Warszawie, wykonujący muzykę będącąpołączeniem rocka alternatywnego z elektroniką.
Nowy!!: 16 października i Administratorr Electro · Zobacz więcej »
Administratorzy Norfolku
Kategoria:Polityka Norfolku.
Nowy!!: 16 października i Administratorzy Norfolku · Zobacz więcej »
Adolf Ziegler
Adolf Ziegler (ur. 16 października 1892 w Bremie, zm. 18 września 1959 w Varnhalt koło Baden-Baden) – niemiecki malarz, prezes Izby Sztuk Pięknych Rzeszy, przedstawiciel sztuki Blut und Boden, organizator wystawy sztuki zdegenerowanej.
Nowy!!: 16 października i Adolf Ziegler · Zobacz więcej »
Adolph Franz Friedrich Ludwig Knigge
Adolph Franz Friedrich Ludwig Knigge (ur. 16 października 1752 w Bredenbeck niedaleko Hanoweru, zm. 6 maja 1796 w Bremie) – niemiecki arystokrata, pisarz i człowiek epoki Oświecenia; baron (niem: Freiherr).
Nowy!!: 16 października i Adolph Franz Friedrich Ludwig Knigge · Zobacz więcej »
Adrien Vandelle
Adrien Louis Albert „André” Vandelle (ur. 29 sierpnia 1902 w Les Rousses, zm. 16 października 1976 tamże) – francuski narciarz.
Nowy!!: 16 października i Adrien Vandelle · Zobacz więcej »
Agatangel (Prieobrażenski)
Agatangel, imię świeckie Aleksandr Ławrentjewicz Prieobrażenski (ur. w Moczyłach, zm. 16 października 1928 w Jarosławiu) – rosyjski biskup prawosławny, święty nowomęczennik.
Nowy!!: 16 października i Agatangel (Prieobrażenski) · Zobacz więcej »
Agencja Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania
Agencja Unii Europejskiej ds.
Nowy!!: 16 października i Agencja Unii Europejskiej ds. Szkolenia w Dziedzinie Ścigania · Zobacz więcej »
Agnolo Gaddi
''Koronacja Dziewicy'' (ok. 1380), National Gallery w Londynie Agnolo Gaddi (ur. ok. 1350, zm. 16 października 1396 we Florencji) – włoski malarz.
Nowy!!: 16 października i Agnolo Gaddi · Zobacz więcej »
Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowej 2016
Anna Brożek''' – pierwsza polska akademicka mistrzyni świata. Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowej 2016 – 1.
Nowy!!: 16 października i Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce sportowej 2016 · Zobacz więcej »
Akari Kitō
– japońska piosenkarka i seiyū.
Nowy!!: 16 października i Akari Kitō · Zobacz więcej »
Akustycznie (album Dżemu)
Akustycznie – akustyczny album studyjny nagrany przez zespół Dżem, wydany w sierpniu 1994, nakładem wydawnictwa Ania Box Music.
Nowy!!: 16 października i Akustycznie (album Dżemu) · Zobacz więcej »
Al-Hilal (Rijad)
Al-Hilal as-Saudi Football Club – saudyjski klub piłkarski mający siedzibę w Rijadzie, grający w pierwszej lidze.
Nowy!!: 16 października i Al-Hilal (Rijad) · Zobacz więcej »
Alan Anderson
Alan Jeffery Anderson (ur. 16 października 1982 w Minneapolis w stanie Minnesota) – amerykański profesjonalny koszykarz występujący na pozycjach rzucającego obrońcy lub niskiego skrzydłowego, obecnie zawodnik Lakeland Magic.
Nowy!!: 16 października i Alan Anderson · Zobacz więcej »
Alan Gordon (piłkarz)
Alan Eugene Gordon II (ur. 16 października 1981 w Long Beach) – amerykański piłkarz występujący najczęściej na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Alan Gordon (piłkarz) · Zobacz więcej »
Alan Wheat
Alan Dupree Wheat (ur. 16 października 1951 w San Antonio) – amerykański polityk, członek Partii Demokratycznej.
Nowy!!: 16 października i Alan Wheat · Zobacz więcej »
Alassane Thioub
Alassane Thioub (ur. 16 października 1955) – senegalski judoka.
Nowy!!: 16 października i Alassane Thioub · Zobacz więcej »
Alawizm
Alawita w tradycyjnym stroju, XIX w. Alawizm (alawijja), nusajryzm (nusajrijja, nasirijja), także ansaryzm (ansarijja), namiryzm (namirijja) – synkretyczny prąd religijny wyrosły na gruncie wczesnego szyizmu, którego centralnąideąjest deifikacja Alego.
Nowy!!: 16 października i Alawizm · Zobacz więcej »
Albert Bourlon
Albert Bouorlon (ur. 23 listopada 1916 w Sancergues, zm. 16 października 2013 w Bourges) – francuski kolarz, znany z rekordowej, udanej ucieczki podczas Tour de France – 11 lipca 1947 r., kiedy zwyciężył etap Carcassonne – Luchon po 253 kilometrowej, samotnej ucieczce.
Nowy!!: 16 października i Albert Bourlon · Zobacz więcej »
Albert Haussmann
Albert Haussmann (ur. 10 października 1892, zm. 16 października 1918) – as lotnictwa niemieckiego Luftstreitkräfte z 15 potwierdzonymi zwycięstwami w I wojnie światowej.
Nowy!!: 16 października i Albert Haussmann · Zobacz więcej »
Albert Hurtado Cruchaga
Albert Hurtado Cruchaga SJ, właśc.
Nowy!!: 16 października i Albert Hurtado Cruchaga · Zobacz więcej »
Albert Jarociński
Albert Jarociński (ur. 16 października 1856 w Łodzi, zm. 12 marca 1923, tamże)A.
Nowy!!: 16 października i Albert Jarociński · Zobacz więcej »
Alberto Nepomuceno
Alberto Nepomuceno (ur. 6 lipca 1864 w Fortalezie, zm. 16 października 1920 w Rio de Janeiro) – brazylijski kompozytor i dyrygent.
Nowy!!: 16 października i Alberto Nepomuceno · Zobacz więcej »
Albrecht V (książę Meklemburgii)
Albrecht V (zm. 16 października 1423 r.) – książę Meklemburgii-Schwerin od 1412 r. Był jedynym synem księcia Meklemburgii-Schwerin Albrechta III, który do 1389 r. był także królem Szwecji.
Nowy!!: 16 października i Albrecht V (książę Meklemburgii) · Zobacz więcej »
Albrecht von Haller
Albrecht von Haller (ur. 16 października 1708 w Bernie, zm. 12 grudnia 1777 tamże) – szwajcarski, niemieckojęzyczny lekarz, fizjolog, botanik i poeta, a także jeden z pierwszych niemieckojęzycznych konserwatystów.
Nowy!!: 16 października i Albrecht von Haller · Zobacz więcej »
Albrecht Wilhelm Roth
Albrecht Wilhelm Roth (ur. 6 stycznia 1757 w Dötlingen, zm. 16 października 1834) – niemiecki lekarz, botanik i mykolog.
Nowy!!: 16 października i Albrecht Wilhelm Roth · Zobacz więcej »
Aleksandër Pogaçe
Aleksandër Pogaçe (ur. 16 października 1941 w Fierze, zm. 16 marca 2016 w Gjirokastrze) – albański aktor.
Nowy!!: 16 października i Aleksandër Pogaçe · Zobacz więcej »
Aleksander Bieniecki
Aleksander Franciszek Bieniecki, ps. „Łodzia” (ur. 15 października 1893 w Kaliszu, zm. przed 16 października 1944) – podpułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Aleksander Bieniecki · Zobacz więcej »
Aleksander Enholc
cmentarzu ewangelicko-reformowanym w Warszawie Aleksander Enholc (ur. 16 października 1892, zm. 16 lutego 1968) – polski działacz kalwiński i ekumeniczny, w latach 1920–1967 dyrektor Brytyjskiego i Zagranicznego Towarzystwa Biblijnego w Warszawie (od 1990 Towarzystwo Biblijne w Polsce)Zmarł dyr.
Nowy!!: 16 października i Aleksander Enholc · Zobacz więcej »
Aleksander Kuźba
Aleksander Kuźba (ur. 16 października 1979 w Bydgoszczy) – pianista, basista, kompozytor muzyki współczesnej, muzyki filmowej oraz muzyki ilustracyjnej.
Nowy!!: 16 października i Aleksander Kuźba · Zobacz więcej »
Aleksander Ligaj
Grób gen. Aleksandra Ligaja na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach Aleksander Ligaj (ur. 7 lipca 1922 we wsi Majdan-Grabina, zm. 16 października 1995 w Warszawie) – generał dywizji LWP, wieloletni szef Inspekcji Sił Zbrojnych i zastępca Głównego Inspektora Szkolenia WP.
Nowy!!: 16 października i Aleksander Ligaj · Zobacz więcej »
Aleksandr Koszkin
Aleksandr Nikołajewicz Koszkin (ros. Александр Николаевич Кошкин; ur. 13 czerwca 1959 w Moskwie, zm. 16 października 2012) – rosyjski bokser walczący w reprezentacji Związku Radzieckiego, wicemistrz olimpijski z 1980 oraz mistrz świata z 1982.
Nowy!!: 16 października i Aleksandr Koszkin · Zobacz więcej »
Aleksiej Jemielin (lekkoatleta)
Aleksiej Michajłowicz Jemielin (ros. Алексей Михайлович Емелин, ur. 16 października 1968 w Moskwie) – rosyjski lekkoatleta, specjalista skoku wzwyż, medalista halowych mistrzostw świata i mistrzostw Europy.
Nowy!!: 16 października i Aleksiej Jemielin (lekkoatleta) · Zobacz więcej »
Aleksy Sieradzki
Aleksy Sieradzki (ur. 16 października 1902 w Busku-Zdroju, zm. 13 listopada 1985 w Katowicach) – polski górnik i polityk, poseł na Sejm Ustawodawczy oraz Sejm PRL II, III i IV kadencji.
Nowy!!: 16 października i Aleksy Sieradzki · Zobacz więcej »
Alena Kijewicz
Alena Kijewicz (ur. 16 października 1987) – białoruska lekkoatletka, sprinterka.
Nowy!!: 16 października i Alena Kijewicz · Zobacz więcej »
Alex Leapai
Elise "Alex" Leapai (ur. 16 października 1979 w Laulii) – australijski bokser pochodzenia samoańskiego, były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej.
Nowy!!: 16 października i Alex Leapai · Zobacz więcej »
Alexis Hornbuckle
Alexis Kay'ree Hornbuckle (ur. 16 października 1985 w Charleston) – amerykańska koszykarka występująca na pozycjach rzucającej oraz niskiej skrzydłowej.
Nowy!!: 16 października i Alexis Hornbuckle · Zobacz więcej »
Alfa Centrum Gdańsk
Wejście główne Wnętrze Alfa Centrum – galeria handlowa w Gdańsku Przymorzu, przy ul. Kołobrzeskiej 41C.
Nowy!!: 16 października i Alfa Centrum Gdańsk · Zobacz więcej »
Alfons Hecher
Alfons Hecher (ur. 16 października 1943) – zachodnioniemiecki zapaśnik walczący w obu stylach.
Nowy!!: 16 października i Alfons Hecher · Zobacz więcej »
Alfred Braunschweiger
Alfred Braunschweiger (ur. 16 października 1885 w Stuttgarcie, zm. 29 czerwca 1952 tamże) – niemiecki skoczek do wody, uczestnik igrzysk olimpijskich w 1904 w Saint Louis.
Nowy!!: 16 października i Alfred Braunschweiger · Zobacz więcej »
Alfred Czermiński
Alfred Czermiński (ur. 26 lipca 1923 w Jeżewie, zm. 19 grudnia 2011 w Gdyni) – profesor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu.
Nowy!!: 16 października i Alfred Czermiński · Zobacz więcej »
Alfred Jaroszewicz
Alfred Karol Jaroszewicz ps. „Turczyński”, „Zygmunt”, „Gruby” (ur. 3 listopada 1902 w Warszawie, zm. 16 października 1981 w Tomaszowie Mazowieckim) – polski oficer, polityk.
Nowy!!: 16 października i Alfred Jaroszewicz · Zobacz więcej »
Alfred Jodl
Jodl (po lewej) podczas procesu norymberskiego Alfred Jodl (ur. 10 maja 1890 w Würzburgu, zm. 16 października 1946 w Norymberdze) – niemiecki dowódca wojskowy z czasów II wojny światowej w stopniu generała pułkownika (Generaloberst), skazany na śmierć i stracony jako zbrodniarz wojenny i zbrodniarz przeciwko ludzkości.
Nowy!!: 16 października i Alfred Jodl · Zobacz więcej »
Alfred Rosenberg
Alfred Rosenberg (ur. 12 stycznia 1893 w Rewlu, zm. 16 października 1946 w Norymberdze) – zbrodniarz nazistowski, jeden z najbardziej wpływowych nazistów, twórca najważniejszych teorii rasistowskich narodowego socjalizmu oraz minister Rzeszy do spraw okupowanych terytoriów wschodnich.
Nowy!!: 16 października i Alfred Rosenberg · Zobacz więcej »
Ali Bongo Ondimba
Ali-Ben Bongo Ondimba (ur. 9 lutego 1959 w Brazzaville jako Alain Bernard Odimba) – gaboński polityk, od 16 października 2009 do 30 sierpnia 2023 prezydent Gabonu.
Nowy!!: 16 października i Ali Bongo Ondimba · Zobacz więcej »
Alice Oseman
Alice Oseman (ur. 16 października 1994 w Kent) – brytyjska autorka powieści young adult fiction.
Nowy!!: 16 października i Alice Oseman · Zobacz więcej »
Alicja Boniuszko
Alicja Boniuszko (ur. 16 października 1937 w Miadziole; zm. 23 grudnia 2019 w Gdańsku) – polska tancerka baletowa.
Nowy!!: 16 października i Alicja Boniuszko · Zobacz więcej »
Alicja Czerkawska
Alicja Antonina Czerkawska, z domu Wnorowska, primo voto Zapałowska, ps. „Alina”, „Elżbieta”, „Ewa” (ur. 16 października 1918 w Morawicy, zm. 29 kwietnia 2008 w Przemyślu) – polska działaczka niepodległościowa.
Nowy!!: 16 października i Alicja Czerkawska · Zobacz więcej »
Alina Bolechowska
Alina Bolechowska (ur. 12 listopada 1924 w Warszawie, zm. 16 października 2002) – polska śpiewaczka operowa (sopran), solistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, pedagog wokalny Akademii Muzycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie).
Nowy!!: 16 października i Alina Bolechowska · Zobacz więcej »
Aliou Dieng
Aliou Dieng (ur. 16 października 1997 w Bamako) – piłkarz malijski grający na pozycji prawego pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Aliou Dieng · Zobacz więcej »
Allen Behlok
Allen Behlok (ur. 16 października 1998) – libański narciarz alpejski.
Nowy!!: 16 października i Allen Behlok · Zobacz więcej »
Allsvenskan (1960)
Sezon 1960 był 36.
Nowy!!: 16 października i Allsvenskan (1960) · Zobacz więcej »
Allsvenskan (1977)
Allsvenskan (1977) była 53.
Nowy!!: 16 października i Allsvenskan (1977) · Zobacz więcej »
Alois Frey
Alois Wendelin Frey (ur. 16 października 1911 w Bühlertal, zm. 4 stycznia 1990 w Bühl) – zbrodniarz nazistowski, członek załogi niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i SS-Unterscharführer.
Nowy!!: 16 października i Alois Frey · Zobacz więcej »
Alter Bridge
logo Alter Bridge Alter Bridge – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hard rocka, post grunge i metalu.
Nowy!!: 16 października i Alter Bridge · Zobacz więcej »
Alute
Alute (ur. 25 lipca 1854, zm. 27 marca 1875) – chińska cesarzowa, małżonka Tongzhi.
Nowy!!: 16 października i Alute · Zobacz więcej »
Amadeusz V Wielki
Amadeusz V Wielki (ur. 4 września 1249 w Bourget-du-Lac, zm. 16 października 1323 w Awinion) – hrabia Sabaudii, syn Tomasza – hrabiego Sabaudii, i Beatrice di Fieschi.
Nowy!!: 16 października i Amadeusz V Wielki · Zobacz więcej »
Amancio Amaro
Amancio Amaro Varela (ur. 16 października 1939 w A Coruni, zm. 21 lutego 2023 w Madrycie) – hiszpański piłkarz.
Nowy!!: 16 października i Amancio Amaro · Zobacz więcej »
Ambasadorowie Stanów Zjednoczonych w ZSRR
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Ambasadorowie Stanów Zjednoczonych w ZSRR · Zobacz więcej »
Ambroży
Ambroży (gr. ambrósios – boski, nieśmiertelny, święty od (am)brotós – (nie)śmiertelny) – imię męskie pochodzenia greckiego.
Nowy!!: 16 października i Ambroży · Zobacz więcej »
Ambrož Hradecký
Ambrož Hradecký (ur. ?, zm. 16 października 1439 w Kolínie) – czeski kaznodzieja, polityk i dowódca husycki.
Nowy!!: 16 października i Ambrož Hradecký · Zobacz więcej »
Ambrose Kiapseni
Ambrose Kiapseni MSC (ur. 16 października 1945 na Wyspie Masahet, zm. 20 grudnia 2019 w Kopkop) – melanezyjski duchowny rzymskokatolicki, misjonarz Najświętszego Serca Jezusowego, biskup Kaviengu w latach 1991–2018.
Nowy!!: 16 października i Ambrose Kiapseni · Zobacz więcej »
Amleto Giovanni Cicognani
Amleto Giovanni Cicognani (ur. 24 lutego 1883 w Brisighelli, zm. 17 grudnia 1973 w Watykanie) – włoski duchowny katolicki, kardynał.
Nowy!!: 16 października i Amleto Giovanni Cicognani · Zobacz więcej »
Amwrosij Androchowycz
Amwrosij Androchowycz, wzgl.
Nowy!!: 16 października i Amwrosij Androchowycz · Zobacz więcej »
Ana María Dellai
Ana María Dellai Schneider (ur. 16 października 1929 w Kastelruth, zm. 15 lutego 1986 w Bariloche) – argentyńska narciarka alpejska, uczestniczka zimowych igrzysk olimpijskich 1952 rozgrywanych w Oslo.
Nowy!!: 16 października i Ana María Dellai · Zobacz więcej »
Anaclet Wamba
Anaclet Wamba (ur. 6 stycznia 1960 w Liranga, Kongo) – kongijski bokser zawodowy posiadający również obywatelstwo francuskie.
Nowy!!: 16 października i Anaclet Wamba · Zobacz więcej »
Anastasija Markowa
Anastasija Wakerijewa Markowa, ros.
Nowy!!: 16 października i Anastasija Markowa · Zobacz więcej »
Anastazy
Anastazy – imię męskie pochodzenia greckiego.
Nowy!!: 16 października i Anastazy · Zobacz więcej »
Anatolij Byszowiec
Anatolij Fiodorowicz Byszowiec (ros. Анатолий Фёдорович Бышовец, ukr. Анатолій Федорович Бишовець, Anatolij Fedorowycz Byszowec; ur. 23 kwietnia 1946 w Kijowie, Ukraińska SRR) – rosyjski piłkarz pochodzenia ukraińskiego, grający na pozycji napastnika, trener piłkarski.
Nowy!!: 16 października i Anatolij Byszowiec · Zobacz więcej »
Andrés Andrade (panamski piłkarz)
Andrés Alberto Andrade Cedeño (ur. 16 października 1998 w Panamie) – panamski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy w austriackim klubie LASK oraz w reprezentacji Panamy.
Nowy!!: 16 października i Andrés Andrade (panamski piłkarz) · Zobacz więcej »
Andrea Locatelli (motocyklista)
Andrea Locatelli (ur. 16 października 1996 w Alzano Lombardo) – włoski motocyklista.
Nowy!!: 16 października i Andrea Locatelli (motocyklista) · Zobacz więcej »
Andreas Fromm
Andreas Fromm (ur. w 1621 w Pänitz k. Wusterhausen (Marchia Brandenburska), zm. 16 października 1683 w Pradze) – niemiecki kompozytor epoki baroku.
Nowy!!: 16 października i Andreas Fromm · Zobacz więcej »
Andreas Hadik von Futak
Hrabia (Graf) Andreas Hadik von Futak (ur. 16 października 1710, zm. 12 marca 1790) – węgierski hr.
Nowy!!: 16 października i Andreas Hadik von Futak · Zobacz więcej »
Andrei Bărbulescu
Andrei Bărbulescu (ur. 16 października 1909 w Slatinie, zm. 30 lipca 1987 w ?) – rumuński piłkarz, grywał na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Andrei Bărbulescu · Zobacz więcej »
Andres Veiel
Andres Veiel (ur. 16 października 1959 w Stuttgarcie) – niemiecki reżyser i scenarzysta filmowy, dramaturg i reżyser teatralny.
Nowy!!: 16 października i Andres Veiel · Zobacz więcej »
Andriej Czikatiło
Andriej Romanowicz Czikatiło (ur. 16 października 1936 w Jabłucznem, obwód sumski, Ukraińska SRR; zm. 14 lutego 1994 w Nowoczerkasku, Rosja) – radziecki seryjny morderca, znany też jako Rzeźnik z Rostowa, oskarżony o 53 zabójstwa w latach 1978–1990.
Nowy!!: 16 października i Andriej Czikatiło · Zobacz więcej »
Andriej Makowiejew
Andriej Aleksandrowicz Makowiejew (ros. Андрей Александрович Маковеев, ur. 16 października 1982 r. w Tobolsku) – rosyjski biathlonista.
Nowy!!: 16 października i Andriej Makowiejew · Zobacz więcej »
Andrij Chomyn (1968–1999)
Andrij Romanowycz Chomyn, ukr. Андрій Романович Хомин, ros. Андрей Романович Хомин, Andriej Romanowicz Chomin (ur. 24 maja 1968 w Iwano-Frankowsku, zm. 29 września 1999 w Iwano-Frankowsku) – ukraiński piłkarz, grający na pozycji obrońcy, reprezentant Ukrainy oraz Turkmenistanu.
Nowy!!: 16 października i Andrij Chomyn (1968–1999) · Zobacz więcej »
Andrij Wasyłytczuk
Andrij Mykołajowycz Wasyłytczuk, ukr. Андрій Миколайович Василитчук, ros. Андрей Николаевич Василитчук, Andriej Nikołajewicz Wasilitczuk (ur. 23 października 1965 we Lwowie, Ukraińska SRR) – ukraiński piłkarz, grający na pozycji obrońcy, reprezentant Ukrainy.
Nowy!!: 16 października i Andrij Wasyłytczuk · Zobacz więcej »
Andrzej (książę Grecji i Danii)
Andrzej Glücksburg (gr. Ανδρέας; ur. 2 lutego 1882 w Atenach, zm. 3 grudnia 1944 w Monte Carlo) – książę Grecji i Danii, członek dynastii Glücksburgów, syn Jerzego I Greckiego i Olgi Romanowej, brat Konstantyna I Greckiego.
Nowy!!: 16 października i Andrzej (książę Grecji i Danii) · Zobacz więcej »
Andrzej Ameljańczyk
Andrzej Jan Ameljańczyk (ur. 5 sierpnia 1949 w Gdyni) – żołnierz, oficer w stopniu generała dywizji; informatyk i cybernetyk, nauczyciel akademicki, w 1995–2003 rektor komendant Wojskowej Akademii Technicznej; wojskowy urzędnik państwowy i konsularny.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Ameljańczyk · Zobacz więcej »
Andrzej Andrysiak
Andrzej Andrysiak (ur. 16 października 1939 w Barchnowach) – polski polityk, działacz związkowy, poseł na Sejm I kadencji.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Andrysiak · Zobacz więcej »
Andrzej Cygański
Andrzej Cygański (ur. 1927 w Warszawie, zm. 16 października 2012) – polski chemik, profesor Politechniki Łódzkiej.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Cygański · Zobacz więcej »
Andrzej Drzewiński
Andrzej Drzewiński (ur. 16 października 1959 we Wrocławiu) – polski fizyk, dr hab.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Drzewiński · Zobacz więcej »
Andrzej Freń
Andrzej Freń (ur. 29 listopada 1919 w Świętym Stanisławie k. Kołomyi, zm. 16 października 1975 w Gogolinie) – generał brygady ludowego Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Freń · Zobacz więcej »
Andrzej Jastrzębski
Andrzej Jastrzębski, ps.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Jastrzębski · Zobacz więcej »
Andrzej Jus
Andrzej Karol Mieczysław Jus (ur. 16 października 1914 we Lwowie, 25 czerwca 1992 w Toronto) – polski lekarz psychiatra, profesor nadzwyczajny psychiatrii, kierownik kliniki psychiatrycznej Akademii Medycznej w Warszawie.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Jus · Zobacz więcej »
Andrzej Kopa
Pomnik w Trzcielinie Konarzewie Andrzej Kopa (ur. 16 października 1879 w Trzcielinie, zm. 11 czerwca 1956) – podpułkownik artylerii Wojska Polskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari, działacz niepodległościowy i społeczny, rolnik, jeden z organizatorów powstania wielkopolskiego, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Kopa · Zobacz więcej »
Andrzej Kuś
Andrzej Kuś (ur. 6 listopada 1940 w Rzeszowie, zm. 16 października 2008 tamże) – alpinista, taternik, tłumacz, projektant, wykładowca języków obcych.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Kuś · Zobacz więcej »
Andrzej Kuczewski
Andrzej Poraj Kuczewski OSB pisany także Kuczowski herbu Poraj (ur. data nieznana, zm. 16 października 1576).
Nowy!!: 16 października i Andrzej Kuczewski · Zobacz więcej »
Andrzej Lesiak
Andrzej Lesiak (ur. 21 maja 1966 w Grabiku) – polski piłkarz, reprezentant Polski; trener piłkarski.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Lesiak · Zobacz więcej »
Andrzej Mielczarek
Andrzej Mielczarek (ur. 8 września 1955 w Gorzowie Wielkopolskim, zm. 16 października 2013) – polski żużlowiec.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Mielczarek · Zobacz więcej »
Andrzej Munk
Andrzej Munk (ur. 16 października 1921 w Krakowie, zm. 20 września 1961 w Łowiczu) – polski reżyser filmowy, w latach 1957–1961 wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi, jeden z przedstawicieli nurtu zwanego polskąszkołąfilmową, kawaler Orderu Odrodzenia Polski.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Munk · Zobacz więcej »
Andrzej Nytko
Andrzej Nytko (ur. 16 października 1933 w Krakowie, zm. 16 kwietnia 2006) − polski kierowca i pilot rajdowy, wielokrotny rajdowy mistrz i wicemistrz Polski.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Nytko · Zobacz więcej »
Andrzej Olszewski (polityk)
Andrzej Michał Olszewski (ur. 2 czerwca 1931 w Warszawie, zm. 16 października 2021 w Radziejowicach) – polski lekarz chirurg i polityk, poseł na Sejm II i III kadencji.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Olszewski (polityk) · Zobacz więcej »
Andrzej Pilot
Andrzej Antoni Pilot (ur. 16 października 1960 w Tarnowskich Górach) – polski polityk, samorządowiec, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Pilot · Zobacz więcej »
Andrzej Pluta (polityk)
Andrzej Pluta (ur. 3 lipca 1869 w Szklarach, zm. 16 października 1936 w Szklarach) – polski rolnik, działacz społeczny i samorządowy, poseł na Sejm Ustawodawczy oraz Sejm RP I i II kadencji Posiadał gospodarstwo rolne w Szklarach o powierzchni 40 ha.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Pluta (polityk) · Zobacz więcej »
Andrzej Pogorzelski (żużlowiec)
Andrzej Pogorzelski (ur. 12 października 1938 w Lesznie, zm. 16 października 2020) – polski żużlowiec i trener sportu żużlowego.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Pogorzelski (żużlowiec) · Zobacz więcej »
Andrzej Uthke
Andrzej Juliusz Uthke (ur. 7 lutego 1894 w Sosnowcu, zm. 16 października 1989) – pułkownik dyplomowany artylerii Wojska Polskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Uthke · Zobacz więcej »
Andrzej Wałkówski
Andrzej Wałkówski (ur. 16 października 1959 we Wrocławiu) – polski historyk i bibliolog, mediewista, profesor nauk humanistycznych.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Wałkówski · Zobacz więcej »
Andrzej Waleron
Andrzej Waleron (ur. 16 października 1882 w Sudole, zm. 2 lutego 1969 w Warszawie) – polski polityk ruchu ludowego, dziennikarz, poseł na Sejm, członek Rady Głównej Centralnego Towarzystwa Organizacji i Kółek Rolniczych od 1934.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Waleron · Zobacz więcej »
Andrzej Zapotoczny
Andrzej Zapotoczny (ur. 16 października 1991) – polski skoczek narciarski i trener, wychowanek klubu Start Krokiew Zakopane SMS Zn-e. Od 2007 roku startuje w zawodach FIS Cup.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Zapotoczny · Zobacz więcej »
Andrzej Zawadzki (lekarz)
Andrzej Zawadzki (ur. 6 kwietnia 1942 w WarszawieWho is who w Polsce. Encyklopedia biograficzna z życiorysami znanych Polek i Polaków, Hübners blaues Who is Who, Zug 2007 (dodatek CD)., zm. 16 października 2022) – polski lekarz anestezjolog, dr hab.
Nowy!!: 16 października i Andrzej Zawadzki (lekarz) · Zobacz więcej »
Andy Selva
Andy Selva (ur. 23 maja 1976 w Rzymie) – sanmaryński piłkarz włoskiego pochodzenia występujący na pozycji napastnika, reprezentant San Marino w latach 1998–2016, trener i działacz sportowy.
Nowy!!: 16 października i Andy Selva · Zobacz więcej »
Angeł Sotirow
Angeł Goczew Sotirow (bg. Ангел Гочев Сотиров; ur. 16 października 1943) – bułgarski zapaśnik walczący w stylu wolnym.
Nowy!!: 16 października i Angeł Sotirow · Zobacz więcej »
Angela Iacobellis
Angela Iacobellis (ur. 16 października 1948 w Rzymie, zm. 27 marca 1961 w Neapolu) – włoska Służebnica Boża Kościoła katolickiego.
Nowy!!: 16 października i Angela Iacobellis · Zobacz więcej »
Angela Lansbury
Angela Brigid Lansbury (ur. 16 października 1925 w Londynie, zm. 11 października 2022 w Los Angeles) – amerykańska aktorka filmowa, teatralna, telewizyjna i piosenkarka pochodzenia irlandzko-brytyjskiego.
Nowy!!: 16 października i Angela Lansbury · Zobacz więcej »
Angelika Szymańska
Angelika Szymańska, również jako Andżelika Szymańska (ur. 16 października 1999) – polska judoczka.
Nowy!!: 16 października i Angelika Szymańska · Zobacz więcej »
Angie Bainbridge
Angie Lee Bainbridge (ur. 16 października 1989 w Newcastle), australijska pływaczka, mistrzyni olimpijska, wicemistrzyni świata, wicemistrzyni świata na krótkim basenie.
Nowy!!: 16 października i Angie Bainbridge · Zobacz więcej »
Angie Stone
Angie Stone, właśc.
Nowy!!: 16 października i Angie Stone · Zobacz więcej »
Angry Grandpa
Angry Grandpa, właśc.
Nowy!!: 16 października i Angry Grandpa · Zobacz więcej »
Anicet Kopliński
Anicet Kopliński (właśc. Adalbert (Wojciech) Kopliński,; ur. 30 lipca 1875 w Debrznie, zm. 16 października 1941 w Oświęcimiu (KL Auschwitz)) – polski zakonnik pochodzenia niemieckiego w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów, prezbiter, kaznodzieja, męczennik okresu II wojny światowej, nazywany jałmużnikiem Warszawy lub Św.
Nowy!!: 16 października i Anicet Kopliński · Zobacz więcej »
Ann Guilbert
Ann Morgan Guilbert (ur. 16 października 1928 w Minneapolis, zm. 14 czerwca 2016 w Los Angeles) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Występowała w roli babci Yetty w serialu komediowym Pomoc domowa (1993–1999).
Nowy!!: 16 października i Ann Guilbert · Zobacz więcej »
Anna Halcewicz
Anna Halcewicz (wł. Anna Halcewicz-Pleskaczewska, ur. 13 lipca 1947 we Wrocławiu, zm. 16 października 1988 w Warszawie) – polska aktorka teatralna i filmowa.
Nowy!!: 16 października i Anna Halcewicz · Zobacz więcej »
Anna Kołda
Anna Kołda, po mężu Dudek (ur. 16 października 1955) – polska siatkarka, wicemistrzyni i reprezentantka Polski.
Nowy!!: 16 października i Anna Kołda · Zobacz więcej »
Anneloes Nieuwenhuizen
Anne Lucia Cornelia Maria "Anneloes" Nieuwenhuizen (ur. 16 października 1963) – holenderska hokeistka na trawie.
Nowy!!: 16 października i Anneloes Nieuwenhuizen · Zobacz więcej »
Antoine Béchamp
Antoine Béchamp (ur. 16 października 1816 w Bassing, zm. 15 kwietnia 1908 w Paryżu) właściwie Pierre Jacques Antoine Béchamp – francuski biolog, mgr farmacji, dr nauk, dr nauk medycznych, profesor zwyczajny chemii medycznej i farmacji na wydziale medycyny w Montpellier, profesor zwyczajny fizyki i toksykologii oraz profesor chemii w Wyższej Szkole Farmacji w Strasbourgu, członek Imperialnej Akademii Medycyny Francji i Paryskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, laureat Francuskiej Legii Honorowej.
Nowy!!: 16 października i Antoine Béchamp · Zobacz więcej »
Antoine de la Mothe Cadillac
Antoine Laumet de la Mothe, sieur de Cadillac (ur. 5 marca 1658, zm. 16 października 1730), zwykle nazywany Antoine de la Mothe Cadillac – francuski odkrywca w Nowej Francji.
Nowy!!: 16 października i Antoine de la Mothe Cadillac · Zobacz więcej »
Antoine Demoitié
Antoine Demoitié (ur. 16 października 1990 w Liège, zm. 27 marca 2016 w Lille) – belgijski kolarz szosowy.
Nowy!!: 16 października i Antoine Demoitié · Zobacz więcej »
Antonella Confortola
Antonella Confortola-Wyatt (ur. 16 października 1975 w Cavalese) – włoska biegaczka narciarska, brązowa medalistka olimpijska oraz dwukrotna medalistka olimpijska.
Nowy!!: 16 października i Antonella Confortola · Zobacz więcej »
Antoni Dobiszewski
Antoni Dobiszewski, ps. „Tramwajarz” (ur. 25 maja 1895 w Goślicach, zm. 16 października 1942 w Warszawie) – polski działacz komunistyczny i związkowy, nauczyciel.
Nowy!!: 16 października i Antoni Dobiszewski · Zobacz więcej »
Antoni Fantosati
Św.
Nowy!!: 16 października i Antoni Fantosati · Zobacz więcej »
Antoni Furmańczyk
Antoni Furmańczyk (ur. 4 stycznia 1890 w Warszawie, zm. 16 października 1930 w Częstochowie) – działacz niepodległościowy, polityczny, członek Rady Miejskiej w Częstochowie w latach 1925-27.
Nowy!!: 16 października i Antoni Furmańczyk · Zobacz więcej »
Antoni Gintowt
Antoni Gintowt ps. Rekin (ur. 20 czerwca 1901 w Borku w pow. wołożyńskim, zm. 16 października 1942 w Warszawie) – działacz komunistyczny.
Nowy!!: 16 października i Antoni Gintowt · Zobacz więcej »
Antoni Józef Janik
Antoni Józef Janik (ur. 14 czerwca 1892 w Wędryni, zginął w kwietniu 1940 w Katyniu) – działacz plebiscytowy na Śląsku Cieszyńskim, podporucznik rezerwy, kierownik szkoły powszechnej w Rybniku.
Nowy!!: 16 października i Antoni Józef Janik · Zobacz więcej »
Antoni Kacpura
cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie Antoni Kacpura, ps. „Marek” (ur. 2 stycznia 1886 w Zieleńcu, zm. 16 października 1942 w Warszawie) – działacz socjalistyczny i komunistyczny.
Nowy!!: 16 października i Antoni Kacpura · Zobacz więcej »
Antoni Madeyski
Antoni Franciszek Mieczysław Madeyski herbu Poraj (ur. 16 października 1862 w Fośni Wielkiej w powiecie owruckim na Wołyniu, zm. 2 lutego 1939 w Rzymie) – polski rzeźbiarz i medalier.
Nowy!!: 16 października i Antoni Madeyski · Zobacz więcej »
Anu Tähtinen
Anu Tähtinen (ur. 16 października 1974) – fińska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu Lappeen Riento.
Nowy!!: 16 października i Anu Tähtinen · Zobacz więcej »
Apo Lazaridès
Jean-Apôtre „Apo” Lazaridès (ur. 16 października 1925 w Marles-les-Mines, zm. 30 października 1998 w Nicei) – francuski kolarz szosowy, srebrny medalista mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Apo Lazaridès · Zobacz więcej »
Apollon Limassol
Apollon Limassol (gr. Απόλλων Λεμεσού, Apolon LemesuPolska transkrypcja alfabetu greckiego według zaleceń Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Dostępna również transkrypcja według normy ISO 843 – Apóllon Lemesoý) – cypryjski wielosekcyjny klub sportowy z siedzibąw Limassol, założony 14 kwietnia 1954, posiadający sekcję: piłkarską(męską), koszykarską(męską) i siatkarską(żeńską).
Nowy!!: 16 października i Apollon Limassol · Zobacz więcej »
Archidiecezja Berlina
Obecne granice archidiecezji Berlina Papież Benedykt XVI z wizytąw archidiecezji Berlina w 2011 roku – msza święta na Stadionie Olimpijskim w Berlinie lubuskiego (czwarte pole) Archidiecezja Berlina (łac.: Archidioecesis Berolinensis, niem.: Erzbistum Berlin) – katolicka archidiecezja niemiecka położona w północno-wschodniej części kraju, obejmująca swoim zasięgiem terytoria trzech landów: Berlin, część Brandenburgii, Meklemburgii-Pomorza Przedniego.
Nowy!!: 16 października i Archidiecezja Berlina · Zobacz więcej »
Archidiecezja Wisakhapatnam
Archidiecezja Wisakhapatnam (łac. Archidioecesis Visakhapatnamensis, ang. Archdiocese of Visakhapatnam) – rzymskokatolicka archidiecezja ze stolicąw Visakhapatnam w stanie Andhra Pradesh, w Indiach.
Nowy!!: 16 października i Archidiecezja Wisakhapatnam · Zobacz więcej »
Argjend Malaj
Argjend Malaj (ur. 16 października 1993 w Vučitrnie) – kosowski piłkarz, w latach 2013-2014 członek kosowskiej reprezentacji U-21.
Nowy!!: 16 października i Argjend Malaj · Zobacz więcej »
Arkadiusz Bąk (piłkarz)
Arkadiusz Bąk (ur. 6 października 1974 w Stargardzie Szczecińskim) – piłkarz grający na pozycji pomocnika, reprezentant Polski.
Nowy!!: 16 października i Arkadiusz Bąk (piłkarz) · Zobacz więcej »
Arkadiusz Głowacki
Arkadiusz Rafał Głowacki (ur. 13 marca 1979 w Poznaniu) – polski piłkarz, który występował na pozycji obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Arkadiusz Głowacki · Zobacz więcej »
Armando Manzo
Armando Manzo Ponce (ur. 16 października 1958 w Meksyku) – meksykański piłkarz występujący na pozycji obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Armando Manzo · Zobacz więcej »
Arnbjørn Hansen
Arnbjørn Theodor Hansen (ur. 27 lutego 1986 roku w Eiði, na Wyspach Owczych) – farerski piłkarz występujący na pozycji napastnika w klubie piłkarskim EB/Streymur z miejscowości Streymnes na wyspie Streymoy.
Nowy!!: 16 października i Arnbjørn Hansen · Zobacz więcej »
Arnie Oliver
Arnold Oliver (ur. 22 maja 1907 w New Bedford, zm. 16 października 1993 tamże) - amerykański piłkarz, reprezentant kraju, grający na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Arnie Oliver · Zobacz więcej »
Arnold Böcklin
Arnold Böcklin (ur. 16 października 1827 w Bazylei, zm. 16 stycznia 1901 w San Domenico di Fiesole) – szwajcarski malarz, rzeźbiarz, projektant i grafik, tworzący w nurcie neoromantyzmu, a następnie symbolizmu.
Nowy!!: 16 października i Arnold Böcklin · Zobacz więcej »
Aroma 1. Lig Erkek (2010/2011)
Aroma 1.
Nowy!!: 16 października i Aroma 1. Lig Erkek (2010/2011) · Zobacz więcej »
Arsen Pawłow
Arsen Siergiejewicz Pawłow (ps. „Motorola”; ur. 2 lutego 1983 w Uchcie, zm. 16 października 2016 w Doniecku) – dowódca wojskowy związany z DonieckąRepublikąLudową(DRL), uczestnik wojny w Donbasie.
Nowy!!: 16 października i Arsen Pawłow · Zobacz więcej »
Art Blakey
Arthur „Art” Blakey vel Abdullah Ibn Buhaina (ur. 11 października 1919 w Pittsburghu, zm. 16 października 1990 w Nowym Jorku) – amerykański perkusista i kompozytor jazzowy, lider zespołu Jazz Messengers.
Nowy!!: 16 października i Art Blakey · Zobacz więcej »
Arthur Benton
Arthur Lester Benton (ur. 16 października 1909 w Nowym Jorku, zm. 27 grudnia 2006 w Glenview) – amerykański neuropsycholog, pracownik Uniwersytetu Iowa w Stanach Zjednoczonych.
Nowy!!: 16 października i Arthur Benton · Zobacz więcej »
Arthur Grumiaux
Arthur Grumiaux (ur. 21 marca 1921 w Villers-Perwin, zm. 16 października 1986 w Brukseli) – belgijski skrzypek.
Nowy!!: 16 października i Arthur Grumiaux · Zobacz więcej »
Arthur Hermann
Arthur Alfred Hermann (ur. 16 października 1893 w Miluzie, zm. 28 marca 1958 w Belfort) – francuski gimnastyk, dwukrotny medalista olimpijski.
Nowy!!: 16 października i Arthur Hermann · Zobacz więcej »
Arthur Kronfeld
Arthur Kronfeld (ur. 9 stycznia 1886 w Berlinie, zm. 16 października 1941 w Moskwie) – niemiecki lekarz psychiatra, psychoterapeuta, psycholog, seksuolog i filozof nauki.
Nowy!!: 16 października i Arthur Kronfeld · Zobacz więcej »
Arthur Seyss-Inquart
Arthur Seyss-Inquart, właśc.
Nowy!!: 16 października i Arthur Seyss-Inquart · Zobacz więcej »
Arystarch (Jacurin)
Arystarch, imię świeckie Władimir Pietrowicz Jacurin (ur. 16 października 1965 w Zagorsku) – rosyjski biskup prawosławny.
Nowy!!: 16 października i Arystarch (Jacurin) · Zobacz więcej »
Ścięcie (kara)
Bartholomäusa Bruyna z ok. 1532 r. Ścięcie (dekapitacja) – metoda wykonywania kary śmierci poprzez oddzielenie głowy od reszty ciała.
Nowy!!: 16 października i Ścięcie (kara) · Zobacz więcej »
Światowe Igrzyska Sportów Plażowych
Światowe Igrzyska Sportów Plażowych (ang. World Beach Games) – multidyscyplinarne zawody sportowe zarządzane przez Stowarzyszenie Narodowych Komitetów Olimpijskich (ANOC).
Nowy!!: 16 października i Światowe Igrzyska Sportów Plażowych · Zobacz więcej »
Światowy Dzień Żywności
Światowy Dzień Żywności (ang. World Food Day) – święto obchodzone corocznie 16 października proklamowane przez FAO w 1979 roku w rocznicę utworzenia Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa w 1945 roku.
Nowy!!: 16 października i Światowy Dzień Żywności · Zobacz więcej »
Światowy Dzień Wegetarianizmu
Światowy Dzień Wegetarianizmu – święto obchodzone corocznie 1 października, ustanowione 22 listopada 1977 przez MiędzynarodowąUnię Wegetariańską.
Nowy!!: 16 października i Światowy Dzień Wegetarianizmu · Zobacz więcej »
Święci i błogosławieni Kościoła katolickiego
Święci i błogosławieni – uznani przez Kościół katolicki za osoby szczególnie realizujące określone cnoty i wartości, właściwe dla katolicyzmu lub chrześcijaństwa ogółem.
Nowy!!: 16 października i Święci i błogosławieni Kościoła katolickiego · Zobacz więcej »
Święta katolickie w Polsce
Częstochowie. Święta katolickie w Polsce – święta w roku kalendarzowym (o charakterze święta lub uroczystości liturgicznej) oraz okolicznościowe dni i tygodnie ustanowione przez papieża lub Konferencję Episkopatu, rzadziej innąorganizację katolickąlub wynikające z tradycji, obchodzone w polskim Kościele katolickim.
Nowy!!: 16 października i Święta katolickie w Polsce · Zobacz więcej »
Święta państwowe w Polsce
Pojęcie święta państwowego nie zostało w Polsce prawnie uregulowane w żadnym akcie normatywnym, podobnie jak nie określono sposobu ich obchodzenia, co Najwyższa Izba Kontroli w 2005 roku uznała za „legislacyjny błąd”Informacja o wynikach kontroli używania symboli państwowych przez organy administracji publicznej – Departament Strategii Kontroli Najwyższej Izby Kontroli, nr ewid.
Nowy!!: 16 października i Święta państwowe w Polsce · Zobacz więcej »
Attila Tököli
Attila Tököli (ur. 14 maja 1976 roku w Peczu) - węgierski piłkarz, grający na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Attila Tököli · Zobacz więcej »
Atyr
Atyr, athyr – trzeci miesiąc pory achet i trzeci miesiąc roku w kalendarzu egipskim.
Nowy!!: 16 października i Atyr · Zobacz więcej »
August Zehender
August Zehender (ur. 28 kwietnia 1903 w Aalen, zm. 11 lutego 1945 w Budapeszcie) – niemiecki oficer w stopniu SS-Brigadeführera oraz generała majora w Waffen-SS.
Nowy!!: 16 października i August Zehender · Zobacz więcej »
Auguste Toulmouche
Auguste Toulmouche (ur. 21 września 1829 w Nantes, zm. 16 października 1890 w Paryżu) – francuski malarz akademicki.
Nowy!!: 16 października i Auguste Toulmouche · Zobacz więcej »
Augusto Maccario
Augusto Antonio Maccario (ur. 30 kwietnia 1890 w Ventimiglii, zm. 16 października 1927) – włoski lekkoatleta, długodystansowiec.
Nowy!!: 16 października i Augusto Maccario · Zobacz więcej »
Augustyn Thevarparampil
Augustyn Thevarparampil, zwany Kunjachanem (ur. 1 kwietnia 1891 w Ramapuram, zm. 16 października 1973 w Ramapuram) – indyjski ksiądz katolicki, błogosławiony Kościoła rzymskokatolickiego i syromalabarskiego.
Nowy!!: 16 października i Augustyn Thevarparampil · Zobacz więcej »
Aurélien Diesse
Aurélien Diesse (ur. 16 października 1997) – francuski judoka.
Nowy!!: 16 października i Aurélien Diesse · Zobacz więcej »
Aurel Popovici
Aurel Popovici (ur. 16 października 1863 w Lugoj, zm. 9 lutego 1917 w Genewie) – rumuński prawnik i polityk, profesor Uniwersytetu Wiedeńskiego i bliski współpracownik zamordowanego w Sarajewie Franciszka Ferdynanda.
Nowy!!: 16 października i Aurel Popovici · Zobacz więcej »
Aurela Gaçe
Aurela Gaçe (ur. 16 października 1974 w Llakatundi, koło Wlory) – albańska piosenkarka.
Nowy!!: 16 października i Aurela Gaçe · Zobacz więcej »
Aurelia
Aurelia – imię żeńskie pochodzące od nazwy rzymskiego rodu Aurelia, która z kolei pochodzi od łacińskiego – "złocisty", "złoty", co mogło znaczyć także "wspaniały".
Nowy!!: 16 października i Aurelia · Zobacz więcej »
Austen Chamberlain
Joseph Austen Chamberlain (ur. 16 października 1863 w Birmingham, zm. 17 marca 1937 w Londynie) − brytyjski polityk, członek Partii Konserwatywnej, minister w rządach Arthura Balfoura, Herberta Henry’ego Asquitha, Davida Lloyda George’a i Stanleya Baldwina, przyrodni brat późniejszego premiera Neville'a Chamberlaina.
Nowy!!: 16 października i Austen Chamberlain · Zobacz więcej »
Aviatik D.I
Aviatik D.I (Berg D.I) - pierwszy samolot myśliwski wyprodukowany od podstaw przez Austro-Węgry, używany przez siły lotnicze tego kraju (Luftfahrtruppen) podczas I wojny światowej.
Nowy!!: 16 października i Aviatik D.I · Zobacz więcej »
Ángel Pérez García
Ángel Pérez García (ur. 16 października 1957 w Madrycie, zm. 17 października 2019 tamże) – hiszpański piłkarz występujący na pozycji obrońcy, zawodnik m.in.
Nowy!!: 16 października i Ángel Pérez García · Zobacz więcej »
Ásta Ragnheiður Jóhannesdóttir
Ásta Ragnheiður Jóhannesdóttir (ur. 16 października 1949 w Reykjavíku) – islandzka polityk, minister spraw społecznych i zabezpieczenia społecznego (2009), przewodnicząca Althingu (2009–2013).
Nowy!!: 16 października i Ásta Ragnheiður Jóhannesdóttir · Zobacz więcej »
Żałoba narodowa w państwach afrykańskich
Żałoba narodowa w państwach afrykańskich – lista przyczyn, dat wprowadzenia i czasu trwania żałoby narodowej w poszczególnych państwach afrykańskich.
Nowy!!: 16 października i Żałoba narodowa w państwach afrykańskich · Zobacz więcej »
Żałoba narodowa w państwach europejskich
Żałoba narodowa w państwach europejskich – lista przyczyn, dat wprowadzenia i czasu trwania żałoby narodowej w poszczególnych państwach europejskich.
Nowy!!: 16 października i Żałoba narodowa w państwach europejskich · Zobacz więcej »
Żałoba narodowa w państwach obu Ameryk
Żałoba narodowa w państwach kontynentu amerykańskiego – lista przyczyn, dat wprowadzenia i czasu trwania żałoby narodowej w poszczególnych państwach kontynentu amerykańskiego.
Nowy!!: 16 października i Żałoba narodowa w państwach obu Ameryk · Zobacz więcej »
Żeglarstwo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007
MWG). Żeglarstwo na 4. Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych rozgrywane było w dniach 16 – 19 października 2007 roku, które były organizowane przez CISM dla sportowców-żołnierzy podczas światowych igrzyskach wojskowych.
Nowy!!: 16 października i Żeglarstwo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007 · Zobacz więcej »
Żelazną ręką
Żelaznąręką– polski film historyczny z 1989 roku.
Nowy!!: 16 października i Żelazną ręką · Zobacz więcej »
Żniwiarz (serial telewizyjny)
Żniwiarz (ang. The Reaper, 2007-2009) – amerykański serial komediowo-dramatyczny stworzony przez Tara Butters i Michele Fazekas, emitowany przez stację The CW.
Nowy!!: 16 października i Żniwiarz (serial telewizyjny) · Zobacz więcej »
Żytomierski Uniwersytet Państwowy im. Iwana Franki
Żytomierski Uniwersytet Państwowy im.
Nowy!!: 16 października i Żytomierski Uniwersytet Państwowy im. Iwana Franki · Zobacz więcej »
Žarko Nikolić
Žarko Nikolić (ur. 16 października 1936 roku w Nowym Sadzie, zm. 22 sierpnia 2011 tamże) – jugosłowiański piłkarz występujący podczas kariery zawodniczej na pozycji obrońcy w klubach FK Vojvodina i FC Schalke 04 oraz w reprezentacji Jugosławii.
Nowy!!: 16 października i Žarko Nikolić · Zobacz więcej »
Élisée Reclus
Élisée Reclus (ur. 15 marca 1830, zm. 4 lipca 1905) – francuski geograf; działacz anarchistyczny.
Nowy!!: 16 października i Élisée Reclus · Zobacz więcej »
Étienne de Poissy
Étienne de Poissy (zm. 16 października 1373 w Awinionie) – francuski kardynał.
Nowy!!: 16 października i Étienne de Poissy · Zobacz więcej »
Éva Csernoviczki
Éva Csernoviczki (ur. 16 października 1986) – węgierska judoczka, brązowa medalistka olimpijska, brązowa medalistka mistrzostw świata, dwukrotna mistrzyni i czterokrotna wicemistrzyni Europy.
Nowy!!: 16 października i Éva Csernoviczki · Zobacz więcej »
Baddeley Devesi
Sir Baddeley Devesi (ur. 16 października 1941 w Guadalcanal, zm. 16 lutego 2012) – polityk Wysp Salomona; pierwszy gubernator generalny kraju, po uzyskaniu niepodległości od 7 lipca 1978 do 7 lipca 1988.
Nowy!!: 16 października i Baddeley Devesi · Zobacz więcej »
Badminton na Igrzyskach Panamerykańskich 2011
Badminton na Igrzyskach Panamerykańskich 2011 został rozegrany w halach Multipurpose Gymnasium oraz Revolucion Sports Complex w Guadalajarze.
Nowy!!: 16 października i Badminton na Igrzyskach Panamerykańskich 2011 · Zobacz więcej »
Balys Sruoga
Zielonej Górze w Kownie cmentarzu Na Rossie Balys Sruoga (ur. 2 lutego 1896 w Baibokai koło Birż, zm. 16 października 1947 w Wilnie) – litewski poeta, prozaik, dramaturg i teatrolog, profesor Uniwersytetu Litewskiego w Kownie, więzień obozu koncentracyjnego Stutthof.
Nowy!!: 16 października i Balys Sruoga · Zobacz więcej »
Barbara Andolina
Barbara Andolina (ur. 16 października 1978) – włoska judoczka.
Nowy!!: 16 października i Barbara Andolina · Zobacz więcej »
Barbara Bokus
Barbara Bokus, wcześniej Barbara Bokus-Rauch, (ur. 26 czerwca 1953) − polska psycholog, profesor nauk humanistycznych, wieloletni pracownik naukowy Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Kierownik Katedry Psychologii Poznawczej.
Nowy!!: 16 października i Barbara Bokus · Zobacz więcej »
Barbara Gilewska
Barbara Gilewska (ur. 16 października 1911, zm. 23 września 1986 w Warszawie) – polska tancerka i aktorka filmowa.
Nowy!!: 16 października i Barbara Gilewska · Zobacz więcej »
Barbara Popielas-Szultka
Barbara Popielas-Szultka (ur. 16 października 1946 w Chodzieży, zm. 24 września 2020 w Słupsku) – doktor habilitowany w zakresie historii, pracownik naukowy Akademii Pomorskiej w Słupsku.
Nowy!!: 16 października i Barbara Popielas-Szultka · Zobacz więcej »
Barbara Trelińska
Barbara Józefa Trelińska (ur. 18 stycznia 1943 Rożnicy, zm. 20 maja 2022) – profesor nauk humanistycznych, polska historyk.
Nowy!!: 16 października i Barbara Trelińska · Zobacz więcej »
Barbara West
Barbara Joyce Dainton West (ur. 24 maja 1911 w Bournemouth, zm. 16 października 2007 w Truro) – jedna z ostatnich ocalałych pasażerów z katastrofy Titanica, który zatonął 15 kwietnia 1912.
Nowy!!: 16 października i Barbara West · Zobacz więcej »
Barry Corbin
Leonard Barrie Corbin (ur. 16 października 1940 w Lamesa) – amerykański aktor i scenarzysta telewizyjny i filmowy.
Nowy!!: 16 października i Barry Corbin · Zobacz więcej »
Bartosz Karwan
Bartosz Karwan (ur. 13 stycznia 1976 w Tychach) – polski piłkarz grający na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Bartosz Karwan · Zobacz więcej »
Battering Ram
Battering Ram – dwudziesty drugi album studyjny heavy metalowego zespołu Saxon wydany 16 października 2015 roku przez wytwórnię UDR Music.
Nowy!!: 16 października i Battering Ram · Zobacz więcej »
Beatyfikowani i kanonizowani przez Aleksandra VIII
Beatyfikowani i kanonizowani przez Aleksandra VIII – święci i błogosławieni wyniesieni na ołtarze w czasie pontyfikatu Aleksandra VIII.
Nowy!!: 16 października i Beatyfikowani i kanonizowani przez Aleksandra VIII · Zobacz więcej »
Because We Can Tour
Because We Can Tour to trasa koncertowa amerykańskiego zespoły rockowego Bon Jovi w 2013 roku.
Nowy!!: 16 października i Because We Can Tour · Zobacz więcej »
Benjamin Axus
Benjamin Axus (ur. 16 października 1997) – francuski judoka.
Nowy!!: 16 października i Benjamin Axus · Zobacz więcej »
Benjamin Karl
Benjamin Karl (ur. 16 października 1985 w St. Pölten) – austriacki snowboardzista, trzykrotny medalista olimpijski, pięciokrotny mistrz świata oraz trzykrotny zdobywca Pucharu Świata.
Nowy!!: 16 października i Benjamin Karl · Zobacz więcej »
Benno Elbs
Benno Elbs (ur. 16 października 1960 w Bregencji) − austriacki duchowny katolicki, biskup Feldkirch od 2013, administrator apostolski sede vacante et ad nutum Sanctae Sedis Archidiecezji Vaduz od 2023.
Nowy!!: 16 października i Benno Elbs · Zobacz więcej »
Benson Omala
Benson Omala Ochieng Oluoch (ur. 16 października 2001 w Kisumu) – kenijski piłkarz grający na pozycji napastnika w klubie Gor Mahia.
Nowy!!: 16 października i Benson Omala · Zobacz więcej »
Bernard Vandamme
Bernard Vandamme, znany też jako Bernard van Damme – belgijski zawodowy zapaśnik.
Nowy!!: 16 października i Bernard Vandamme · Zobacz więcej »
Berta Zuckerkandl-Szeps
Berta Zuckerkandl-Szeps (ur. 13 kwietnia 1864 w Wiedniu, zm. 16 października 1945 w Paryżu) – austriacka pisarka, dziennikarka, krytyczka sztuki żydowskiego pochodzenia.
Nowy!!: 16 października i Berta Zuckerkandl-Szeps · Zobacz więcej »
Besim Kurti
Besim Kurti - (ur. 16 października 1949 w Tiranie) - albański reżyser i aktor.
Nowy!!: 16 października i Besim Kurti · Zobacz więcej »
Betrideildin kvinnur (2021)
W roku 2021 odbyła się 37.
Nowy!!: 16 października i Betrideildin kvinnur (2021) · Zobacz więcej »
Beyul
Beyul – piąty album studyjny amerykańskiego zespołu Yakuza, wydany 16 października 2012 roku.
Nowy!!: 16 października i Beyul · Zobacz więcej »
Bez skazy (serial telewizyjny)
Bez skazy (org. Nip/Tuck) – amerykański serial telewizyjny stacji FX, opowiadający o dwóch chirurgach plastycznych.
Nowy!!: 16 października i Bez skazy (serial telewizyjny) · Zobacz więcej »
Białe słońce pustyni
Białe słońce pustyni (ros. Белое солнце пустыни, Biełoje sonce pustyni) – radziecki eastern z 1970 roku, najsłynniejsze dzieło Władimira Motyla, które od razu po premierze zyskało status filmu kultowego.
Nowy!!: 16 października i Białe słońce pustyni · Zobacz więcej »
Bibliotheca Alexandrina
Bibliotheca Alexandrina – egipska biblioteka i centrum kulturalne w Aleksandrii.
Nowy!!: 16 października i Bibliotheca Alexandrina · Zobacz więcej »
Bienvenu Manamika Bafouakouahou
Bienvenu Manamika Bafouakouahou (ur. 16 października 1964 w Brazzaville) – kongijski duchowny katolicki, arcybiskup koadiutor Brazzaville w latach 2020–2021, arcybiskup metropolita Brazzaville od 2021.
Nowy!!: 16 października i Bienvenu Manamika Bafouakouahou · Zobacz więcej »
Bill Orthwein
William Robert „Bill” Orthwein (ur. 16 października 1881 w Saint Louis, zm. 2 października 1955 tamże) – amerykański pływak i piłkarz wodny, medalista olimpijski Letnich Igrzysk 1904 w Saint Louis.
Nowy!!: 16 października i Bill Orthwein · Zobacz więcej »
Billy Garrett (koszykarz)
Billy Garrett Jr (ur. 16 października 1994 w Chicago) – amerykański koszykarz występujący na pozycji rzucającego obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Billy Garrett (koszykarz) · Zobacz więcej »
Biophilia Tour
Biophilia Tour – siódma trasa koncertowa Björk, w jej trakcie odbyły się siedemdziesiąt dwa koncerty.
Nowy!!: 16 października i Biophilia Tour · Zobacz więcej »
Bitwa pod Kuszlikami
Bitwa pod Kuszlikami miała miejsce 4 listopada 1661 podczas wojny polsko-rosyjskiej 1654–1667.
Nowy!!: 16 października i Bitwa pod Kuszlikami · Zobacz więcej »
Bitwa pod Podhajcami (1667)
Bitwa pod Podhajcami – odporno-zaczepna bitwa rozegrana w dniach 6–16 października 1667, podczas wojny polsko-kozacko-tatarskiej 1666–1671.
Nowy!!: 16 października i Bitwa pod Podhajcami (1667) · Zobacz więcej »
Bitwa pod Quebec (1690)
Bitwa pod Quebec – starcie zbrojne, które miało miejsce w dniach 16–24 października 1690.
Nowy!!: 16 października i Bitwa pod Quebec (1690) · Zobacz więcej »
Bitwa pod Smoleńskiem (1633–1634)
Bitwa pod Smoleńskiem, znana też jako odsiecz smoleńska – miała miejsce od 7 września 1633 do 24 lutego 1634 roku podczas wojny polsko-rosyjskiej (smoleńskiej).
Nowy!!: 16 października i Bitwa pod Smoleńskiem (1633–1634) · Zobacz więcej »
Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej
Odznaka Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej (BHMW, stosuje się również zapis: BH MW) – jednostka wojskowa Marynarki Wojennej, zajmująca się pomiarami hydrograficznymi.
Nowy!!: 16 października i Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej · Zobacz więcej »
Bjarni Sigurðsson
Bjarni Sigurðsson (ur. 16 października 1960) – islandzki piłkarz występujący na pozycji bramkarza.
Nowy!!: 16 października i Bjarni Sigurðsson · Zobacz więcej »
Björn Otto
Björn Otto (ur. 16 października 1977 we Frechen) – niemiecki lekkoatleta, skoczek o tyczce.
Nowy!!: 16 października i Björn Otto · Zobacz więcej »
Black Blue & You Tour
Black Blue & You Tour – trzecia trasa koncertowa amerykańskiej grupy The Black Eyed Peas, prezentowana przez Pepsi.
Nowy!!: 16 października i Black Blue & You Tour · Zobacz więcej »
Black Ice World Tour
Black Ice World Tour – światowa trasa koncertowa grupy muzycznej AC/DC, która trwała od 2008 do 2010 r. W 2008 zespół dał 28 koncertów w USA.
Nowy!!: 16 października i Black Ice World Tour · Zobacz więcej »
Blago Zadro
Blago Zazdro (ur. 4 sierpnia 1944 w Donji Mamići, zm. 16 października 1991 w Vukovarze) – chorwacki oficer i polityk, uczestnik wojny w Chorwacji.
Nowy!!: 16 października i Blago Zadro · Zobacz więcej »
Blow Up Your Video World Tour
Blow Up Your Video World Tour – jedenasta trasa koncertowa grupy muzycznej AC/DC, w jej trakcie odbyło się 165 koncertów.
Nowy!!: 16 października i Blow Up Your Video World Tour · Zobacz więcej »
Blue Rock Tour
Blue Rock Tour – trzecia trasa koncertowa grupy muzycznej The Cross, w jej trakcie odbyło się dwadzieścia koncertów.
Nowy!!: 16 października i Blue Rock Tour · Zobacz więcej »
Bob Dylan’s 115th Dream
Bob Dylan’s 115th Dream – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w styczniu 1965, a wydana na albumie Bringing It All Back Home w marcu tegoż roku.
Nowy!!: 16 października i Bob Dylan’s 115th Dream · Zobacz więcej »
Bogdan Chruścicki
Bogdan Chruścicki (ur. 16 października 1946, zm. 16 października 2015 w Warszawie) – polski dziennikarz sportowy, prasowy, radiowy oraz telewizyjny.
Nowy!!: 16 października i Bogdan Chruścicki · Zobacz więcej »
Bogdan Sawicki (dziennikarz)
Bogdan Sawicki (ur. 14 października 1967 w Białymstoku, zm. 16 października 2018) – polski dziennikarz, lektor, prezenter radiowy i telewizyjny.
Nowy!!: 16 października i Bogdan Sawicki (dziennikarz) · Zobacz więcej »
Bogdan Wolski
Bogdan Kazimierz Wolski (ur. 16 października 1942 w Kcyni) – polski inżynier specjalizujący się w geodezji i kartografii oraz inżynierii i ochronie środowiska, profesor nauk technicznych, profesor nadzwyczajny Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki i profesor zwyczajny Politechniki Świętokrzyskiej.
Nowy!!: 16 października i Bogdan Wolski · Zobacz więcej »
Bogumiła Rouba
Bogumiła Jadwiga Rouba (z domu Anszperger, ur. 16 października 1947 w Bełchatowie) – polski przedstawiciel nauk o sztukach pięknych, specjalizująca się w konserwacji malarstwa i rzeźby polichromowanej.
Nowy!!: 16 października i Bogumiła Rouba · Zobacz więcej »
Bogusław Hubert Fedorowicz
Bogusław Hubert Fedorowicz (ur. 16 października 1945 lub 1946 w Mławie, zm. 15 lipca 2008 w Ostrołęce) – polski poeta, związany z Klubem Literackim „Narew”, działacz ZHP, propagator żeglarstwa, współorganizator Klubu Melomana przy Ostrołęckim Ośrodku Kultury.
Nowy!!: 16 października i Bogusław Hubert Fedorowicz · Zobacz więcej »
Bohdan Biłynski
Bohdan Biłynśkyj (ur. w 1899, zm. po 1935) – ukraiński polityk i działacz spółdzielczy, poseł na Sejm III kadencji.
Nowy!!: 16 października i Bohdan Biłynski · Zobacz więcej »
Bohdan Masztaler
Bohdan Mieczysław Masztaler (ur. 19 września 1949 w Ostródzie) – polski piłkarz, pomocnik.
Nowy!!: 16 października i Bohdan Masztaler · Zobacz więcej »
Bohumil Boček
Bohumil Boček (w latach 1940–1945 używał pseudonimu Chodský) (ur. 4 listopada 1894 w Sivicach, zm. 16 października 1952 w Valdicach) – czechosłowacki wojskowy, generał armii.
Nowy!!: 16 października i Bohumil Boček · Zobacz więcej »
Bolesław Żygadło
Bolesław Żygadło (ur. 28 kwietnia 1931 w Grudach w gminie Kostopol, zm. 16 października 2022) – polski rolnik, poseł na Sejm PRL VI kadencji.
Nowy!!: 16 października i Bolesław Żygadło · Zobacz więcej »
Bolesław Baranowski (generał)
Bolesław Baranowski (ur. 16 października 1943 w Wojnarowej) – generał brygady Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Bolesław Baranowski (generał) · Zobacz więcej »
Boris Papandopulo
Boris Papandopulo (ur. 25 lutego 1906 w Bad Honnef, zm. 16 października 1991 w Zagrzebiu) – chorwacki kompozytor i dyrygent.
Nowy!!: 16 października i Boris Papandopulo · Zobacz więcej »
Bracia Kowalczykowie
Ryszard Kowalczyk (ur. 20 lutego 1937 w RząśnikuOpozycja w PRL. Słownik biograficzny 1956-89, wyd. Ośrodek Karta, Warszawa 2006, s. 150–151 (biogram autorstwa Jana Ryszarda Sielezina)., zm. 16/17 października 2017) i Jerzy Kowalczyk (ur. 5 grudnia 1942 w RząśnikuOpozycja w PRL. Słownik biograficzny 1956-89, wyd. Ośrodek Karta, Warszawa 2006, s. 148–149 (biogram autorstwa Jana Ryszarda Sielezina).) – byli pracownicy Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu, którzy przeprowadzili w 1971 roku zamach bombowy w budynku WSP w Opolu.
Nowy!!: 16 października i Bracia Kowalczykowie · Zobacz więcej »
Brady Leman
Brady Leman (ur. 16 października 1986 w Calgary) – kanadyjski narciarz dowolny, specjalizujący się w skicrossie, mistrz olimpijski z Pjongczangu, wicemistrz świata.
Nowy!!: 16 października i Brady Leman · Zobacz więcej »
Brandan Meibom
Brandan Meibom (ur. 14 stycznia 1678 w Helmstedt, zm. 16 października 1740 tamże) – niemiecki patolog, symptomatolog i botanik, profesor Uniwersytetu w Helmstedt, dyrektor ogrodu botanicznego w Helmstedt.
Nowy!!: 16 października i Brandan Meibom · Zobacz więcej »
Brandowie
Brandowie – współczesna angielska rodzina arystokratyczna, początki jej kariery to XVIII w.
Nowy!!: 16 października i Brandowie · Zobacz więcej »
Brea Grant
Brea Colleen Grant (ur. 16 października 1981 w Marshall) − amerykańska aktorka.
Nowy!!: 16 października i Brea Grant · Zobacz więcej »
Brenda Eisler
Brenda Lee Eisler, po mężu Lee (ur. 16 października 1951 w Calgary) – kanadyjska lekkoatletka, specjalistka skoku w dal, mistrzyni igrzysk panamerykańskich i medalistka igrzysk Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, olimpijka.
Nowy!!: 16 października i Brenda Eisler · Zobacz więcej »
Brendan Shanahan
Brendan Frederick Shanahan (ur. 23 stycznia 1969 w Mimico) – kanadyjski hokeista.
Nowy!!: 16 października i Brendan Shanahan · Zobacz więcej »
Bridges to Babylon Tour
Bridges To Babylon Tour – światowa trasa koncertowa The Rolling Stones, która odbyła się na przełomie 1997 i 1998 r. Na trasie zespół zarobił łącznie prawie 250 mln $. W trakcie trasy odbyło się 100 koncertów.
Nowy!!: 16 października i Bridges to Babylon Tour · Zobacz więcej »
Brief Encounters
Brief Encounters – album francuskiej piosenkarki Amandy Lear, wydany w 2009 roku.
Nowy!!: 16 października i Brief Encounters · Zobacz więcej »
British Touring Car Championship 2011
Zdobywca tytułu mistrzowskiego w 2011 Matt Neal Sezon 2011 w British Touring Car Championship – 54 edycja brytyjskiej serii wyścigowej British Touring Car Championship.
Nowy!!: 16 października i British Touring Car Championship 2011 · Zobacz więcej »
Broken Frame Tour
Broken Frame Tour – szósta trasa koncertowa grupy muzycznej Depeche Mode, w jej trakcie odbyło się czterdzieści osiem koncertów.
Nowy!!: 16 października i Broken Frame Tour · Zobacz więcej »
Bronisław Gorczak
Bronisław Gorczak (ur. 1854 we Lwowie, zm. 16 października 1918 w Sławucie) – polski archiwista i genealog, członek Towarzystwa Historycznego we Lwowie.
Nowy!!: 16 października i Bronisław Gorczak · Zobacz więcej »
Brother Act.
Brother Act. – drugi album studyjny południowokoreańskiej grupy BtoB, wydany 16 października 2017 roku przez Cube Entertainment.
Nowy!!: 16 października i Brother Act. · Zobacz więcej »
Bruno Bušić
Bruno Bušić (ur. 6 października 1939 w Donji Vinjani, zm. 16 października 1978 w Paryżu) – chorwacki pisarz, dziennikarz i polityk, dysydent.
Nowy!!: 16 października i Bruno Bušić · Zobacz więcej »
Brunon Lechowski
Brunon Bronisław Lechowski (ur. 4 kwietnia 1887 w Warszawie, zm. 16 października 1941 w Rio de Janeiro) – polski malarz i scenograf.
Nowy!!: 16 października i Brunon Lechowski · Zobacz więcej »
Bryce Harper
Bryce Aron Max Harper (ur. 16 października 1992) – amerykański baseballista występujący na pozycji zapolowego w Philadelphia Phillies.
Nowy!!: 16 października i Bryce Harper · Zobacz więcej »
Brynjar Gunnarsson
Brynjar Gunnarsson (ur. 16 października 1975 w Reykjavíku) – islandzki piłkarz grający jako środkowy pomocnik.
Nowy!!: 16 października i Brynjar Gunnarsson · Zobacz więcej »
Bundesliga austriacka w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
Austriacka Liga Siatkówki 2010/2011 - 58.
Nowy!!: 16 października i Bundesliga austriacka w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Bundesliga niemiecka w piłce ręcznej mężczyzn (2009/2010)
Bundesliga 2009/2010 - 63.
Nowy!!: 16 października i Bundesliga niemiecka w piłce ręcznej mężczyzn (2009/2010) · Zobacz więcej »
Bundesliga niemiecka w piłce ręcznej mężczyzn (2010/2011)
Bundesliga 2010/2011 – 64.
Nowy!!: 16 października i Bundesliga niemiecka w piłce ręcznej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Buttree Puedpong
Buttree Puedpong, taj. บุตรี เผือดผ่อง (ur. 16 października 1990) – tajska zawodniczka taekwondo, wicemistrzyni olimpijska, brązowa medalistka mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Buttree Puedpong · Zobacz więcej »
Carlo Pedrotti
Carlo Pedrotti (ur. 12 listopada 1817 w Weronie, zm. 16 października 1893 tamże) – włoski dyrygent i kompozytor.
Nowy!!: 16 października i Carlo Pedrotti · Zobacz więcej »
Carlos Hermosillo
Carlos Manuel Hermosillo Goytortúa (ur. 24 sierpnia 1964 w Cerro Azul w stanie Veracruz) – meksykański piłkarz występujący na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Carlos Hermosillo · Zobacz więcej »
Caroline Garcia
Caroline Garcia (ur. 16 października 1993 w Saint-Germain-en-Laye) – francuska tenisistka, zwyciężczyni French Open 2016 i 2022 w deblu oraz pierwsza zawodniczka w historii, która wygrała w jednym sezonie (jesień 2017) oba wielkie turnieje chińskie (Wuhan i Pekin).
Nowy!!: 16 października i Caroline Garcia · Zobacz więcej »
Caroline Ruhnau
Caroline Ruhnau (ur. 16 października 1984 w Münsterze) – niemiecka pływaczka, mistrzyni Europy (basen 25 m).
Nowy!!: 16 października i Caroline Ruhnau · Zobacz więcej »
Casey Stoner
Casey Stoner (ur. 16 października 1985 w Southport) – australijski motocyklista ścigający się w cyklu Grand Prix w Motocyklowych Mistrzostwach Świata.
Nowy!!: 16 października i Casey Stoner · Zobacz więcej »
Catechesi tradendae
Catechesi tradendae − posynodalna adhortacja papieża Jana Pawła II z 1979 roku.
Nowy!!: 16 października i Catechesi tradendae · Zobacz więcej »
Categoría Primera A (1996/1997)
I liga kolumbijska w piłce nożnej (1996/97) Mistrzem Kolumbii w 1997 roku został klub América Cali, natomiast wicemistrzem - klub Atlético Bucaramanga.
Nowy!!: 16 października i Categoría Primera A (1996/1997) · Zobacz więcej »
Categoría Primera A (2004)
Kolumbia 2004 Mistrzem Kolumbii turnieju Apertura został klub Independiente Medellín, natomiast wicemistrzem Kolumbii - klub Atlético Nacional.
Nowy!!: 16 października i Categoría Primera A (2004) · Zobacz więcej »
Categoría Primera A (2005)
Kolumbia 2005 Mistrzem Kolumbii turnieju Apertura został klub Atlético Nacional, natomiast wicemistrzem Kolumbii – klub Independiente Santa Fe.
Nowy!!: 16 października i Categoría Primera A (2005) · Zobacz więcej »
Categoría Primera A (2009)
I liga kolumbijska w piłce nożnej (2009) Mistrzem Kolumbii turnieju Apertura został klub Once Caldas, natomiast wicemistrzem Kolumbii - klub Atlético Junior.
Nowy!!: 16 października i Categoría Primera A (2009) · Zobacz więcej »
Categoría Primera A (2010)
I liga kolumbijska w piłce nożnej (2010) Mistrzem Kolumbii turnieju Apertura został klub Atlético Junior, natomiast wicemistrzem Kolumbii - klub La Equidad Bogotá.
Nowy!!: 16 października i Categoría Primera A (2010) · Zobacz więcej »
Categoría Primera A (2011)
I liga kolumbijska w piłce nożnej (2011) Mistrzem Kolumbii turnieju Apertura został klub Atlético Nacional, natomiast wicemistrzem Kolumbii - klub La Equidad Bogotá.
Nowy!!: 16 października i Categoría Primera A (2011) · Zobacz więcej »
Categoría Primera A (2013)
I liga kolumbijska w piłce nożnej (2013) Mistrzem Kolumbii turnieju Apertura został klub Atlético Nacional, natomiast wicemistrzem Kolumbii - klub Independiente Santa Fe.
Nowy!!: 16 października i Categoría Primera A (2013) · Zobacz więcej »
Caterina Scorsone
Caterina Reminy Scorsone (ur. 16 października 1981 w Toronto) – kanadyjska aktorka filmowa i telewizyjna.
Nowy!!: 16 października i Caterina Scorsone · Zobacz więcej »
Cécile de Brunhoff
Cécile de Brunhoff (ur. 16 października 1903 w Paryżu, zm. 7 kwietnia 2003 tamże) – francuska pianistka, wykładowczyni akademicka, pomysłodawczyni Babara – bohatera książek napisanych przez jej męża, Jeana de Brunhoffa.
Nowy!!: 16 października i Cécile de Brunhoff · Zobacz więcej »
Célio Taveira Filho
Célio Taveira Filho (ur. 16 października 1940 w Santos, zm. 29 maja 2020 w João Pessoa) − piłkarz brazylijski, występujący na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Célio Taveira Filho · Zobacz więcej »
Cegła (album)
Cegła – pierwszy studyjny album polskiego zespołu muzycznego Dżem, wydany w październiku 1985 nakładem wytwórni Polskie Nagrania „Muza”.
Nowy!!: 16 października i Cegła (album) · Zobacz więcej »
Centrum Kongresowe ICE Kraków
Centrum Kongresowe ICE Kraków (ang. International Conferences and Entertainment) – wielofunkcyjny obiekt, zlokalizowany nad Wisłą, przy Rondzie Grunwaldzkim w Krakowie, u zbiegu ulic Marii Konopnickiej i Monte Cassino, na obszarze Dębnik.
Nowy!!: 16 października i Centrum Kongresowe ICE Kraków · Zobacz więcej »
Cesar Bresgen
Cesar Bresgen (ur. 16 października 1913 we Florencji, zm. 7 kwietnia 1988 w Salzburgu) – austriacki kompozytor.
Nowy!!: 16 października i Cesar Bresgen · Zobacz więcej »
Cewi Hendel
Cewi Hendel (hebr.: צבי הנדל, ang.: Zvi Hendel, ur. 16 października 1949 w Siedmiogrodzie) – izraelski agronom i polityk, w latach 1996–2009 poseł do Knesetu, w latach 2003–2004 wiceminister edukacji, kultury i sportu.
Nowy!!: 16 października i Cewi Hendel · Zobacz więcej »
Chad Gray
Chad Gray pseudonim Kud lub Chüd (ur. 16 października 1971 roku w Peorii w stanie Illinois w USA) – amerykański wokalista metalowy.
Nowy!!: 16 października i Chad Gray · Zobacz więcej »
Charles Cambier
Charles Joseph Cambier (ur. 5 stycznia 1888 w Brugii - zm. 16 października 1955) – belgijski piłkarz grający na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Charles Cambier · Zobacz więcej »
Charles Catterall
William Charles Catterall (ur. 16 października 1914 w Salisbury, zm. 1 listopada 1966 w Durbanie) – południowoafrykański bokser, srebrny medalista letnich igrzysk olimpijskich w Berlinie w kategorii piórkowej.
Nowy!!: 16 października i Charles Catterall · Zobacz więcej »
Charles FitzRoy (2. książę Grafton)
Charles FitzRoy, 2.
Nowy!!: 16 października i Charles FitzRoy (2. książę Grafton) · Zobacz więcej »
Charles Leclerc (kierowca wyścigowy)
Charles Leclerc, właśc.
Nowy!!: 16 października i Charles Leclerc (kierowca wyścigowy) · Zobacz więcej »
Charles Paulet (2. książę Bolton)
Charles Paulet (ur. 1661, zm. 21 stycznia 1722 w Londynie) – angielski arystokrata i polityk, najstarszy syn Charlesa Pauleta, 1. księcia Bolton i Mary Scrope, córki 1. hrabiego Sunderland.
Nowy!!: 16 października i Charles Paulet (2. książę Bolton) · Zobacz więcej »
Charles Somerset (4. książę Beaufort)
Charles Somerset, 4.
Nowy!!: 16 października i Charles Somerset (4. książę Beaufort) · Zobacz więcej »
Chase This Light
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Chase This Light · Zobacz więcej »
Chód na 50 kilometrów
Chód sportowy na 50 kilometrów był olimpijskąkonkurencjąlekkoatletycznądla mężczyzn (ostatni raz rozgrywany na igrzyskach w Tokio w 2021 roku).
Nowy!!: 16 października i Chód na 50 kilometrów · Zobacz więcej »
Chemi Doron
Chemi Doron (hebr.: חמי דורון, ang.: Hemi Doron, ur. 16 października 1956 w Riszon le-Cijjon) – izraelski prawnik, samorządowiec i polityk, w latach 2003–2006 poseł do Knesetu.
Nowy!!: 16 października i Chemi Doron · Zobacz więcej »
Chopin, Szymanowski, Mykietyn
Chopin, Szymanowski, Mykietyn stylizowane na Chopin | Szymanowski | Mykietyn – debiutancki, solowy album muzyki poważnej polskiego pianisty Szymona Nehringa, finalisty XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
Nowy!!: 16 października i Chopin, Szymanowski, Mykietyn · Zobacz więcej »
Christian Krohg
''Albertyna w poczekalni lekarza policyjnego'', 1887, Oslo Christian Krohg (ur. 13 sierpnia 1852 w Vestre Aker, zm. 16 października 1925 w Oslo) – norweski malarz realista, rysownik, pisarz i dziennikarz, jeden z przywódców bohemy artystycznej w Oslo.
Nowy!!: 16 października i Christian Krohg · Zobacz więcej »
Christian Scaroni
Christian Scaroni (ur. 16 października 1997 w Brescii) – włoski kolarz szosowy.
Nowy!!: 16 października i Christian Scaroni · Zobacz więcej »
Christo Kałfow
Christo Dimow Kałfow - bułg. Христо Димов Калфов (ur. 16 października 1883 w Kałoferze – zm. 1 lutego 1945 w Sofii) – bułgarski polityk, pułkownik armii bułgarskiej, minister spraw zagranicznych w latach 1923-1926.
Nowy!!: 16 października i Christo Kałfow · Zobacz więcej »
Christophe Maé
Christophe Maé, właściwie Christophe Martichon (ur. 16 października 1975 w Carpentras, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Vaucluse) – francuski piosenkarz.
Nowy!!: 16 października i Christophe Maé · Zobacz więcej »
Christopher Cox
Charles Christopher Cox (ur. 16 października 1952 w Saint Paul) – amerykański polityk, członek Partii Republikańskiej.
Nowy!!: 16 października i Christopher Cox · Zobacz więcej »
Ciekawość (serial telewizyjny)
Ciekawość (ang. Curiosity; pełny tytuł promocyjny: Curiosity: The Questions of Life) – amerykański serial popularnonaukowy stworzony przez telewizję Discovery Channel.
Nowy!!: 16 października i Ciekawość (serial telewizyjny) · Zobacz więcej »
Cisi Pracownicy Krzyża
Cisi Pracownicy Krzyża – stowarzyszenie założone w 1950 roku przez włoskiego kapłana bł.
Nowy!!: 16 października i Cisi Pracownicy Krzyża · Zobacz więcej »
Clarence Seedorf
Clarence Clyde Seedorf (wym.; ur. 1 kwietnia 1976 w Paramaribo) – holenderski trener i piłkarz który grał na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Clarence Seedorf · Zobacz więcej »
Cláudio Hummes
Cláudio Hummes OFM (ur. 8 sierpnia 1934 w Montenegro w stanie Rio Grande do Sul, zm. 4 lipca 2022 w São Paulo) − brazylijski duchowny katolicki, były arcybiskup São Paulo, kardynał Kościoła katolickiego, były prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa, franciszkanin.
Nowy!!: 16 października i Cláudio Hummes · Zobacz więcej »
Clément Venturini
Clément Venturini (ur. 16 października 1993 w Villeurbanne) – francuski kolarz szosowy i przełajowy.
Nowy!!: 16 października i Clément Venturini · Zobacz więcej »
Cleanth Brooks
Cleanth Brooks (ur. 16 października 1906, zm. 10 maja, 1994) – amerykański profesor i krytyk literacki.
Nowy!!: 16 października i Cleanth Brooks · Zobacz więcej »
Clifford Hansen
mały Clifford Peter Hansen (ur. 16 października 1912 w Zenith w stanie Wyoming, zm. 20 października 2009 w Jackson w stanie Wyoming) – amerykański polityk, działacz Partii Republikańskiej, ranczer, dziadek polityka Matta Meada.
Nowy!!: 16 października i Clifford Hansen · Zobacz więcej »
Clockwork Angels Tour
Clockwork Angels Tour – trasa koncertowa kanadyjskiego trio progresywnego Rush promująca album Clockwork Angels.
Nowy!!: 16 października i Clockwork Angels Tour · Zobacz więcej »
Clojure
Rich Hickey – twórca języka Clojure Atom Clojure – nowoczesny dialekt języka programowania Lisp opracowany przez Richa Hickeya.
Nowy!!: 16 października i Clojure · Zobacz więcej »
Cmentarz rzymskokatolicki w Dyneburgu
Grób z 1893 Cmentarz rzymskokatolicki w Dyneburgu (łot. Daugavpils katoļu kapi) – cmentarz katolicki położony w Dyneburgu o dużym znaczeniu dla łatgalskich Polaków.
Nowy!!: 16 października i Cmentarz rzymskokatolicki w Dyneburgu · Zobacz więcej »
Coś się dzieje
Coś się dzieje (hindi: कुछ कुछ होता है / Kuch Kuch Hota Hai, urdu: کُچھ کُچھ ہوتا ہ, ang. Something Is Happening) – indyjski film fabularny z 1998 roku w reżyserii Karana Johara.
Nowy!!: 16 października i Coś się dzieje · Zobacz więcej »
Colours Are Brightier
Colours Are Brightier to charytatywna płyta wydana przez wytwórnię Rough Trade Records, 16 października 2006 roku.
Nowy!!: 16 października i Colours Are Brightier · Zobacz więcej »
Come Hell or High Water
Come Hell or High Water – koncert hardrockowego zespołu Deep Purple zarejestrowany 16 października 1993 w Hans-Martin-Schleyer-Halle w Stuttgarcie w Niemczech oraz 9 listopada tego samego roku w Birmingham w Wielkiej Brytanii i wydany na CD oraz DVD.
Nowy!!: 16 października i Come Hell or High Water · Zobacz więcej »
Comeback Season
Comeback Season – drugi mixtape kanadyjskiego rapera Drake’a, wydany 16 października 2007 roku.
Nowy!!: 16 października i Comeback Season · Zobacz więcej »
Concert: The Cure Live
Concert – pierwszy koncertowy album brytyjskiego zespołu The Cure.
Nowy!!: 16 października i Concert: The Cure Live · Zobacz więcej »
Confident
Confident – piąty solowy album studyjny amerykańskiej piosenkarki Demi Lovato.
Nowy!!: 16 października i Confident · Zobacz więcej »
Copa América 1921
Copa América 1921 – piąte mistrzostwa kontynentu południowoamerykańskiego, odbyły się w dniach 2 – 30 października 1921 roku po raz drugi (po Copa América 1916) w Argentynie.
Nowy!!: 16 października i Copa América 1921 · Zobacz więcej »
Copa América 1926
Copa América 1926 – dziesiąte mistrzostwa kontynentu południowoamerykańskiego, odbyły się w dniach 12 października – 3 listopada 1926 roku po raz drugi w Chile.
Nowy!!: 16 października i Copa América 1926 · Zobacz więcej »
Copa América 1975
Copa América 1975 – trzydzieste mistrzostwa kontynentu południowoamerykańskiego odbyły się w 1975 roku.
Nowy!!: 16 października i Copa América 1975 · Zobacz więcej »
Copa CONMEBOL 1997
VI Copa Conmebol 1997.
Nowy!!: 16 października i Copa CONMEBOL 1997 · Zobacz więcej »
Copa Libertadores 1974
W piętnastej edycji Copa Libertadores udział wzięło 21 klubów reprezentujących wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL.
Nowy!!: 16 października i Copa Libertadores 1974 · Zobacz więcej »
Copa Libertadores 1981
W dwudziestej drugiej edycji Copa Libertadores udział wzięło 21 klubów reprezentujących wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL.
Nowy!!: 16 października i Copa Libertadores 1981 · Zobacz więcej »
Copa Libertadores 2002
W czterdziestej trzeciej edycji Copa Libertadores udział wzięły 34 kluby reprezentujące wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL oraz Meksyk, będący członkiem CONCACAF.
Nowy!!: 16 października i Copa Libertadores 2002 · Zobacz więcej »
Copa Merconorte 2001
IV Copa Merconorte 2001.
Nowy!!: 16 października i Copa Merconorte 2001 · Zobacz więcej »
Copa Mercosur 2001
IV Copa Mercosur 2001.
Nowy!!: 16 października i Copa Mercosur 2001 · Zobacz więcej »
Copa Sudamericana 2003
II Copa Sudamericana 2003.
Nowy!!: 16 października i Copa Sudamericana 2003 · Zobacz więcej »
Corinna Harfouch
Corinna Harfouch z domu Meffert (ur. 16 października 1954 w Suhl) – niemiecka aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa.
Nowy!!: 16 października i Corinna Harfouch · Zobacz więcej »
Cornel Wilde
Cornelius Louis Wilde, właściwie Kornél Lajos Weisz (ur. 13 października 1915 w Nowym Jorku, zm. 16 października 1989 w Los Angeles) − amerykański aktor i reżyser, nominowany do Oscara za rolę Fryderyka Chopina w filmie Pamiętna pieśń.
Nowy!!: 16 października i Cornel Wilde · Zobacz więcej »
Cortuluá FC
Corporación Club Deportivo Tuluá, zwany często Cortuluá, jest kolumbijskim klubem piłkarskim z siedzibąw mieście Tuluá.
Nowy!!: 16 października i Cortuluá FC · Zobacz więcej »
Cory Thompson
Cory Anthony Thompson (ur. 16 października 1978) – kajmański koszykarz, uczestnik Mistrzostw Karaibów w Koszykówce mężczyzn 2011.
Nowy!!: 16 października i Cory Thompson · Zobacz więcej »
Crack (album)
Crack – dwunasty studyjny album amerykańskiego rapera Z-Ro.
Nowy!!: 16 października i Crack (album) · Zobacz więcej »
Cracovia (piłka nożna) w sezonie 1921
Sezon 1921 był drugim sezonem o Mistrzostwo Polski i pierwszym rozstrzygniętym, Cracovia zdobyła mistrzostwo, stając się pierwszym mistrzem Polski.
Nowy!!: 16 października i Cracovia (piłka nożna) w sezonie 1921 · Zobacz więcej »
Craig Pickering
Craig Pickering (ur. 16 października 1986) – brytyjski lekkoatleta, sprinter.
Nowy!!: 16 października i Craig Pickering · Zobacz więcej »
Cristian Martínez
Cristian Martínez Alejo (ur. 16 października 1989 w Andorze) – andorski piłkarz występujący na pozycji pomocnika lub napastnika w klubie FC Andorra oraz w reprezentacji Andory.
Nowy!!: 16 października i Cristian Martínez · Zobacz więcej »
Cristian Riveros
Cristian Miguel Riveros (16 października 1982 w J.A. Saldivar) – piłkarz paragwajski grający na pozycji defensywnego pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Cristian Riveros · Zobacz więcej »
CSI: Cyber
CSI: Cyber inaczej tzw: CSI: Kryminalne zagadki Cyberprzestrzeni – amerykański kryminalny serial telewizyjny, emitowany przez CBS, trzeci po serialach CSI: Kryminalne zagadki Miami i CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku spin-off serialu CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas.
Nowy!!: 16 października i CSI: Cyber · Zobacz więcej »
Curb Tour
Curb Tour – pierwsza oficjalna trasa koncertowa kanadyjskiej grupy rockowej Nickelback.
Nowy!!: 16 października i Curb Tour · Zobacz więcej »
Cwi Hirsz Kaliszer
Toruniu Cwi Hirsz Kaliszer (ur. 24 marca 1795 w Lesznie, zm. 16 października 1874 w Toruniu) – niemiecki rabin, jeden z pionierów ruchu syjonistycznego.
Nowy!!: 16 października i Cwi Hirsz Kaliszer · Zobacz więcej »
Czesław Piotrowski (ksiądz)
Czesław Piotrowski (ur. 20 marca 1891 w Kurcewie k. Pleszewa, zm. 16 października 1963 w Poznaniu) – polski duchowny katolicki, humanista, pedagog, wydawca, długoletni dyrektor Drukarni i Księgarni św. Wojciecha, działacz społeczny, patriota.
Nowy!!: 16 października i Czesław Piotrowski (ksiądz) · Zobacz więcej »
Czesław Pobóg-Prusinowski
Grób Czesława Pobóg-Prusinowskiego Czesław Pobóg-Prusinowski, ps. „Auerbach” (ur. 16 października 1893 w Rudczannach, zm. 31 marca 1924 w Poznaniu) – kapitan saperów Wojska Polskiego, działacz niepodległościowy, kawaler Orderu Virtuti Militari.
Nowy!!: 16 października i Czesław Pobóg-Prusinowski · Zobacz więcej »
Czesław Straszewicz
Czesław Straszewicz (ur. 16 października 1904 w Białymstoku, zm. 10 września 1963 w Montevideo) – polski pisarz i radiowiec.
Nowy!!: 16 października i Czesław Straszewicz · Zobacz więcej »
Czinar Imamow
Czinar Iskandarowicz Imamow (ros. Чинар Искандарович Имамов, ur. 16 października 1898 w kiszłaku Zebor w obwodzie samarkandzkim, zm. 1938) – polityk Tadżyckiej SRR.
Nowy!!: 16 października i Czinar Imamow · Zobacz więcej »
Dagmar Normet
Dagmar Normet (ur. 13 lutego 1921 w Tallinnie - zm. 16 października 2008 tamże) – estońska pisarka i tłumaczka literatury.
Nowy!!: 16 października i Dagmar Normet · Zobacz więcej »
Dagna
Dagna – imię żeńskie pochodzenia skandynawskiego.
Nowy!!: 16 października i Dagna · Zobacz więcej »
Daiki Ogawa
– japoński piłkarz występujący na pozycji obrońcy, zawodnik Júbilo Iwata.
Nowy!!: 16 października i Daiki Ogawa · Zobacz więcej »
Daisy Bates
Daisy Bates (ur. 16 października 1859 w Roscrea, zm. 18 kwietnia 1951 w Adelaide) – australijska dziennikarka i antropolożka pochodząca z Irlandii.
Nowy!!: 16 października i Daisy Bates · Zobacz więcej »
Dambula
Wejście do kompleksu jaskiń w Dambulla Dambula (syng. දඹුල්ල, tamil. தம்புள்ளை – Tampuḷḷai, ang. Dambulla) - miasto w środkowej części Sri Lanki położone 148 km na wschód od Kolombo.
Nowy!!: 16 października i Dambula · Zobacz więcej »
Dan Dailey
Daniel James Dailey (ur. 14 grudnia 1915 w Nowym Jorku, zm. 16 października 1978 w Los Angeles) − amerykański aktor i tancerz, okazjonalnie reżyser i choreograf.
Nowy!!: 16 października i Dan Dailey · Zobacz więcej »
Dan Pagis
obozu zagłady w Bełżcu Dan Pagis (ur. 16 października 1930, zm. 29 lipca 1986) - poeta żydowski tworzący w języku hebrajskim.
Nowy!!: 16 października i Dan Pagis · Zobacz więcej »
Dan Wheldon
Daniel Clive Wheldon (ur. 22 czerwca 1978 w Emberton, zm. 16 października 2011 w Las Vegas) – brytyjski kierowca wyścigowy.
Nowy!!: 16 października i Dan Wheldon · Zobacz więcej »
Dance Tracks Vol. 1
Dance Tracks Vol.
Nowy!!: 16 października i Dance Tracks Vol. 1 · Zobacz więcej »
Danieła Weziewa
Danieła Todorowa Weziewa, (ur. 16 października 1967 w Ruse) – bułgarska ekonomistka i urzędniczka państwowa, w 2021 minister gospodarki.
Nowy!!: 16 października i Danieła Weziewa · Zobacz więcej »
Daniel Chodowiecki
Daniel Mikołaj Chodowiecki (ur. 16 października 1726 w Gdańsku, zm. 7 lutego 1801 w Berlinie) – polsko-niemiecki malarz i rysownik.
Nowy!!: 16 października i Daniel Chodowiecki · Zobacz więcej »
Daniel J. Evans
thumb Daniel Jackson Evans (ur. 16 października 1925 w Seattle) – amerykański polityk, działacz Partii Republikańskiej.
Nowy!!: 16 października i Daniel J. Evans · Zobacz więcej »
Daniel Kosmeľ
Daniel Kosmeľ (ur. 16 października 1974 w Namiestowie) – piłkarz słowacki występujący na pozycji środkowego pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Daniel Kosmeľ · Zobacz więcej »
Daniel Kucera
Daniel William Kucera OSB (ur. 7 maja 1923 w Chicago, Illinois, zm. 30 maja 2017 w Dubuque) – amerykański duchowny katolicki, benedyktyn, arcybiskup metropolita Dubuque w latach 1983-1995.
Nowy!!: 16 października i Daniel Kucera · Zobacz więcej »
Danków (województwo śląskie)
Danków – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim, w gminie Lipie.
Nowy!!: 16 października i Danków (województwo śląskie) · Zobacz więcej »
Danko Cvjetičanin
Danko Cvjetičanin (ur. 16 października 1963 w Zagrzebiu) – chorwacki koszykarz występujący na pozycji rzucającego obrońcy, reprezentant Jugosławii oraz Chorwacji, dwukrotny wicemistrz olimpijski, wielokrotny brązowy medalista mistrzostw świata i Europy.
Nowy!!: 16 października i Danko Cvjetičanin · Zobacz więcej »
Danuta Zalewska
Danuta Zalewska – polska socjolożka, doktor habilitowany Uniwersytetu Wrocławskiego.
Nowy!!: 16 października i Danuta Zalewska · Zobacz więcej »
Daphne Caruana Galizia
Daphne Anne Caruana Galizia (nazwisko panieńskie Vella, ur. 26 sierpnia 1964 w Sliemie, zm. 16 października 2017 w miejscowości Bidnija niedaleko Mosty) – maltańska dziennikarka, pisarka i działaczka antykorupcyjna, publikująca m.in.
Nowy!!: 16 października i Daphne Caruana Galizia · Zobacz więcej »
Darius Kasparaitis
Darius Kasparaitis, ros. Дарюс Владович Каспарайтис - Darius Władowicz Kasparajtis (ur. 16 października 1972 w Elektrenach, Litewska SRR) – litewski hokeista, reprezentant WNP, Rosji i Litwy, czterokrotny olimpijczyk.
Nowy!!: 16 października i Darius Kasparaitis · Zobacz więcej »
Dariusz Bugalski
Dariusz Bugalski Dariusz Bugalski (ur. 16 października 1961 w Augustowie) – polski poeta, dziennikarz oraz prezenter radiowo-telewizyjny.
Nowy!!: 16 października i Dariusz Bugalski · Zobacz więcej »
Dariusz Pender
Dariusz Pender (ur. 16 października 1974 w Tarnogrodzie) – polski sportowiec, szermierz uprawiający szermierkę na wózkach, multimedalista igrzysk paraolimpijskich, mistrzostw świata i Europy.
Nowy!!: 16 października i Dariusz Pender · Zobacz więcej »
Dariusz Stolarski
Dariusz Stolarski (ur. 1965, zm. 16/17 października 1993 w Płocku) – polski działacz opozycji antykomunistycznej okresu PRL, członek Federacji Młodzieży Walczącej (FMW) i Konfederacji Polski Niepodległej (KPN).
Nowy!!: 16 października i Dariusz Stolarski · Zobacz więcej »
Dark Eyes
Dark Eyes – album kwintetu Tomasza Stańki, którego premiera miała miejsce 16 października (handlowa - 20 października) 2009.
Nowy!!: 16 października i Dark Eyes · Zobacz więcej »
Darren Balmforth
Darren Bruce Balmforth (ur. 16 października 1972 w Hobart) – australijski wioślarz.
Nowy!!: 16 października i Darren Balmforth · Zobacz więcej »
Dave DeBusschere
David Albert DeBusschere (ur. 16 października 1940 w Detroit, zm. 14 maja 2003 w Nowym Jorku) – amerykański koszykarz, występujący na pozycji skrzydłowego, dwukrotny mistrz NBA, członek Koszykarskiej Galerii Sław.
Nowy!!: 16 października i Dave DeBusschere · Zobacz więcej »
David Habat
David Habat (ur. 16 października 1991) – słoweński zapaśnik walczący w stylu wolnym.
Nowy!!: 16 października i David Habat · Zobacz więcej »
David Unsworth
David Gerald Unsworth (ur. 16 października 1973 w Chorley) – piłkarz angielski grający na pozycji środkowego lub lewego obrońcy.
Nowy!!: 16 października i David Unsworth · Zobacz więcej »
David Zucker
David Samuel Zucker (ur. 16 października 1947 w Milwaukee) – amerykański reżyser filmowy.
Nowy!!: 16 października i David Zucker · Zobacz więcej »
Dawid Ben Gurion
, pierwotnie Dawid Grün (ur. 16 października 1886 w Płońsku, zm. 1 grudnia 1973 w Ramat Ganie) – żydowski i izraelski polityk, działacz i przywódca ruchu syjonistycznego, jeden z głównych założycieli państwa żydowskiego oraz pierwszy premier Izraela.
Nowy!!: 16 października i Dawid Ben Gurion · Zobacz więcej »
Dawid Glass
Dawid Glass (hebr.: דוד גלס, ang.: David Glass, ur. 16 października 1936 w Balfurji, zm. 16 sierpnia 2014) – izraelski polityk, w latach 1977–1981 poseł do Knesetu z listy Narodowej Partii Religijnej (Mafdal).
Nowy!!: 16 października i Dawid Glass · Zobacz więcej »
Deborah Kerr
Deborah Kerr, CBE (właśc. Deborah Jane Trimmer; ur. 30 września 1921 w Glasgow, zm. 16 października 2007 w Botesdale) – szkocka aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna.
Nowy!!: 16 października i Deborah Kerr · Zobacz więcej »
Definitely Maybe Tour
Definitely Maybe Tour – pierwsza trasa koncertowa zespołu muzycznego Oasis, w jej trakcie odbyło się 140 koncertów.
Nowy!!: 16 października i Definitely Maybe Tour · Zobacz więcej »
Dejan Židan
Dejan Židan (ur. 16 października 1967 w Mariborze) – słoweński polityk, deputowany, minister, w latach 2014–2020 przewodniczący Socjaldemokratów, od 2018 do 2020 przewodniczący Zgromadzenia Państwowego.
Nowy!!: 16 października i Dejan Židan · Zobacz więcej »
Delegacja do Kongresu USA stanu Floryda
Bill Young jest najstarszym stażem kongresmanem ze stanu (od 1971) Delegacja do Kongresu Stanów Zjednoczonych stanu Floryda liczy 27 kongresmenów (dwóch senatorów oraz 25 reprezentantów).
Nowy!!: 16 października i Delegacja do Kongresu USA stanu Floryda · Zobacz więcej »
Delta 2000
Delta 2000 – seria amerykańskich rakiet nośnych Delta, oblatanych w latach 1974-1981.
Nowy!!: 16 października i Delta 2000 · Zobacz więcej »
Deportivo Colonia
Club Deportivo Colonia, zwany Deportivo Colonia lub po prostu Colonia, jest urugwajskim klubem piłkarskim z siedzibąw mieście Juan Lacaze leżącym w departamencie Colonia.
Nowy!!: 16 października i Deportivo Colonia · Zobacz więcej »
Design Your Universe
Design Your Universe – piąty album studyjny holenderskiego zespołu Epica.
Nowy!!: 16 października i Design Your Universe · Zobacz więcej »
Desisława Bożiłowa
Desisława Wasilewa Bożiłowa (ur. 16 października 1992) – międzynarodowa sędzia snookera stowarzyszenia World Snooker Tour pochodząca z Bułgarii.
Nowy!!: 16 października i Desisława Bożiłowa · Zobacz więcej »
Detlev Karsten Rohwedder
Detlev Rohwedder (1990) Detlev Karsten Rohwedder (ur. 16 października 1932, zm. 1 kwietnia 1991) – niemiecki menedżer i polityk, członek Socjaldemokratycznej Partii Niemiec.
Nowy!!: 16 października i Detlev Karsten Rohwedder · Zobacz więcej »
Deutsche Tourenwagen Masters 2016
Deutsche Tourenwagen Masters 2016 – trzydziesty sezon serii DTM a zarazem siedemnasty po jej wznowieniu w 2000 roku.
Nowy!!: 16 października i Deutsche Tourenwagen Masters 2016 · Zobacz więcej »
Diakonat stały w Polsce
Diakonat stały w Polsce – koncepcja diakonatu jako właściwego i trwałego stopnia hierarchicznego w Kościele katolickim, wdrażana w Polsce przez Konferencję Episkopatu Polski i poszczególnych biskupów diecezjalnych w ramach reform Soboru Watykańskiego II.
Nowy!!: 16 października i Diakonat stały w Polsce · Zobacz więcej »
Did It Again (singel Shakiry)
Did It Again (hiszp. Lo hecho está hecho) - jest drugim singlem Shakiry z albumu She Wolf.
Nowy!!: 16 października i Did It Again (singel Shakiry) · Zobacz więcej »
Didier Ilunga-Mbenga
Didier Ilunga-Mbenga, D. J. Mbenga (ur. 30 grudnia 1980 w Demokratycznej Republice Konga) – koszykarz belgijski, pochodzący z Konga, występujący na pozycji środkowego, reprezentant kraju.
Nowy!!: 16 października i Didier Ilunga-Mbenga · Zobacz więcej »
Diecezja Austin
Herb Diecezja Austin (łac. Dioecesis Austiniensis, ang. Diocese of Austin) jest diecezjąKościoła rzymskokatolickiego w metropolii Galveston-Houston w Stanach Zjednoczonych w środkowej części stanu Teksas.
Nowy!!: 16 października i Diecezja Austin · Zobacz więcej »
Diecezja Humaitá
Diecezja Humaitá (port. Diocese de Humaitá) – jedna z 214 diecezji obrządku łacińskiego w Kościele katolickim w Brazylii w stanie Amazonas ze stolicąw Humaitá.
Nowy!!: 16 października i Diecezja Humaitá · Zobacz więcej »
Diecezja Rubiataba-Mozarlândia
Diecezja Rubiataba-Mozarlândia – jedna z 214 diecezji obrządku łacińskiego w Kościele katolickim w Brazylii w północno-wschodniej części stanu Goiás ze stolicąw Rubiatabie.
Nowy!!: 16 października i Diecezja Rubiataba-Mozarlândia · Zobacz więcej »
Diecezja San Angelo
Diecezja San Angelo (łac. Dioecesis Angeliana, ang. Diocese of San Angelo) jest diecezjąKościoła rzymskokatolickiego w zachodniej części stanu Teksas.
Nowy!!: 16 października i Diecezja San Angelo · Zobacz więcej »
Dig Out Your Soul Tour
Dig Out Your Soul Tour – ósma trasa koncertowa grupy muzycznej Oasis.
Nowy!!: 16 października i Dig Out Your Soul Tour · Zobacz więcej »
Dimitrios Salachas
Dimitrios Salachas (ur. 7 czerwca 1939 w Atenach, zm. 16 października 2023) – grecki duchowny katolicki rytu bizantyjskiego, egzarcha apostolski Grecji w latach 2008-2016.
Nowy!!: 16 października i Dimitrios Salachas · Zobacz więcej »
Dino Buzzati
Dino Buzzati-Traverso (ur. 16 października 1906 w Belluno, zm. 28 stycznia 1972 w Mediolanie) – włoski pisarz i dziennikarz.
Nowy!!: 16 października i Dino Buzzati · Zobacz więcej »
Dino Drpić
Dino Drpić (ur. 26 maja 1981 w Zagrzebiu) – chorwacki piłkarz, grający na pozycji środkowego obrońcy, reprezentant Chorwacji.
Nowy!!: 16 października i Dino Drpić · Zobacz więcej »
Dionizy
Dionizy – imię męskie pochodzenia greckiego.
Nowy!!: 16 października i Dionizy · Zobacz więcej »
Dionizy Areopagita
Dionizy Areopagita (zm. 96) – według chrześcijańskiej tradycji pierwszy biskup Aten, postać wymieniona w Dziejach Apostolskich, a także przez ojców Kościoła, jeden z siedemdziesięciu dwóch uczniów apostołów, męczennik chrześcijański, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego.
Nowy!!: 16 października i Dionizy Areopagita · Zobacz więcej »
Dionizy Zatwornik
Dionizy Zatwornik (ur. w XV w., zm. w XV w.) – zakonnik z monasteru kijowsko-pieczerskiego, prawosławny święty.
Nowy!!: 16 października i Dionizy Zatwornik · Zobacz więcej »
Discovery (wahadłowiec)
Discovery (oznaczenie NASA dla orbitera – OV-103) – skonstruowany przez NASA amerykański wahadłowiec kosmiczny, przystosowany do odbywania wielokrotnych podróży na orbitę.
Nowy!!: 16 października i Discovery (wahadłowiec) · Zobacz więcej »
Discovery Tour 1984
Discovery Tour 1984 – szósta trasa koncertowa Mike’a Oldfielda; w jej trakcie odbyły się pięćdziesiąt trzy koncerty.
Nowy!!: 16 października i Discovery Tour 1984 · Zobacz więcej »
Disney Channel Holiday
Disney Channel Holiday – świąteczny album wydany 16 października 2007 roku.
Nowy!!: 16 października i Disney Channel Holiday · Zobacz więcej »
Divisão A1 w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
Divisão A1 - 65.
Nowy!!: 16 października i Divisão A1 w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Dmitrij Chworostowski
Dmitrij Aleksandrowicz Chworostowski (ros. Дмитрий Александрович Хворостовский; ur. 16 października 1962 w Krasnojarsku, zm. 22 listopada 2017 w Londynie) – rosyjski śpiewak operowy, baryton.
Nowy!!: 16 października i Dmitrij Chworostowski · Zobacz więcej »
Dmitrij Kopiejkin
Dmitrij Gieorgijewicz Kopiejkin, (ur. w Bołogim, zm. 1982) – generał major Armii Czerwonej służący w LWP.
Nowy!!: 16 października i Dmitrij Kopiejkin · Zobacz więcej »
Dmytro Szutkow
Dmytro Anatolijowycz Szutkow, ukr. Дмитрo Анатолійович Шутков, ros. Дмитрий Анатольевич Шутков, Dmitrij Anatoljewicz Szutkow (ur. 3 kwietnia 1972 w Doniecku, Ukraińska SRR) – ukraiński piłkarz, grający na pozycji bramkarza, reprezentant Ukrainy, trener piłkarski.
Nowy!!: 16 października i Dmytro Szutkow · Zobacz więcej »
Dobiesław (kasztelan wiślicki)
Dobiesław herbu Odrowąż (ur. ok. 1230 r., zm. po 16 października 1280 r.) – kasztelan zawichojski, kasztelan żarnowski, kasztelan wiślicki, pośrednik w sporze między księciem Mszczujem II a księciem kujawskim Siemomysłem.
Nowy!!: 16 października i Dobiesław (kasztelan wiślicki) · Zobacz więcej »
Doktorzy honoris causa Akademii Górniczo-Hutniczej
Doktorzy honoris causa AGH.
Nowy!!: 16 października i Doktorzy honoris causa Akademii Górniczo-Hutniczej · Zobacz więcej »
Dom Uzdrowienie Chorych
Dom Uzdrowienie Chorych – ośrodek duszpasterstwa chorych, położony w Głogowie (województwo dolnośląskie), otwarty 16 czerwca 2003 roku, nad którym opiekę sprawuje wspólnota Cichych Pracowników Krzyża.
Nowy!!: 16 października i Dom Uzdrowienie Chorych · Zobacz więcej »
Dominika Schulz
Dominika Schulz, z d. Kuczyńska (ur. 16 października 1981 w Warszawie) – polska siatkarka grająca na pozycji środkowej, reprezentantka Polski.
Nowy!!: 16 października i Dominika Schulz · Zobacz więcej »
Dominique Badji
Dominique Badji (ur. 16 października 1992 w Dakarze) – senegalski piłkarz występujący na pozycji środkowego napastnika w amerykańskim klubie FC Cincinnati.
Nowy!!: 16 października i Dominique Badji · Zobacz więcej »
Dominykas Galkevičius
Dominykas Galkevičius (ur. 16 października 1986 w Janowie) – litewski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w FK Kauno Žalgiris.
Nowy!!: 16 października i Dominykas Galkevičius · Zobacz więcej »
Don Carlson
Don Vernon Carlson (ur. 22 marca 1919 we Minneapolis, zm. 16 października 2004) – amerykański koszykarz występujący na pozycjach obrońcy oraz skrzydłowego, trzykrotny mistrz z Minneapolis Lakers, w trzech różnych ligach, po zakończeniu kariery zawodniczej trener koszykarski.
Nowy!!: 16 października i Don Carlson · Zobacz więcej »
Dorando Pietri
Dorando Pietri (ur. 16 października 1885 w Correggio, zm. 7 lutego 1942 w San Remo) – włoski lekkoatleta maratończyk, słynny z dramatycznego zwycięstwa na igrzyskach olimpijskich w 1908 w Londynie, zakończonego dyskwalifikacją.
Nowy!!: 16 października i Dorando Pietri · Zobacz więcej »
Doresia Krings
Doresia Krings (ur. 13 kwietnia 1977 w Radstadt) – austriacka snowboardzistka, trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz zdobywczyni Pucharu Świata.
Nowy!!: 16 października i Doresia Krings · Zobacz więcej »
Dorji Dema
Dorji Dema (ur. 16 października 1983) – bhutańska łuczniczka, olimpijka.
Nowy!!: 16 października i Dorji Dema · Zobacz więcej »
Dorota Bucław
Dorota Bucław Dorota Bucław (ur. 16 października 1977 w Solcu Kujawskim) – polska tenisistka stołowa, mistrzyni świata (2022) i Europy (2019) w paratenisie stołowym.
Nowy!!: 16 października i Dorota Bucław · Zobacz więcej »
Dorota Jadwiga Braunschweig-Wolfenbüttel
Dorothea Hedwig (ur. 3 lutego 1587 w Wolfenbüttel, zm. 16 października 1609 w Zerbst) – księżniczka Brunszwiku-Wolfenbüttel, poprzez małżeństwo księżna Anhalt-Zerbst.
Nowy!!: 16 października i Dorota Jadwiga Braunschweig-Wolfenbüttel · Zobacz więcej »
Dorota Koman
Dorota Anna Koman (ur. 16 października 1961 w Łodzi) – poetka polska.
Nowy!!: 16 października i Dorota Koman · Zobacz więcej »
Douglas Godfree
Douglas William Godfree (ur. 16 października 1881 w Chiswick, zm. 5 sierpnia 1929 w Chelsea w Londynie) – brytyjski szermierz, członek brytyjskiej drużyny olimpijskiej w 1908 oraz 1912 roku.
Nowy!!: 16 października i Douglas Godfree · Zobacz więcej »
Down to Earth (album Ozzy’ego Osbourne’a)
Down to Earth – ósmy album studyjny brytyjskiego wokalisty i muzyka Ozzy’ego Osbourne’a, wydany 16 października 2001 roku nakładem Epic Records.
Nowy!!: 16 października i Down to Earth (album Ozzy’ego Osbourne’a) · Zobacz więcej »
Dragoș Coman
Dragoș Cristian Coman (ur. 16 października 1980 w Bukareszcie) - były rumuński pływak, specjalizujący się głównie w pływaniu stylem dowolnym na długich dystansach (400-1500 m).
Nowy!!: 16 października i Dragoș Coman · Zobacz więcej »
Drew Gehling
Andrew Shearer Gehling (ur. 16 października 1982) – amerykański aktor teatralny i filmowy, najbardziej znany z roli Dr.
Nowy!!: 16 października i Drew Gehling · Zobacz więcej »
Drugi rząd Jensa Stoltenberga
Rząd Jensa Stoltenberga pełnił władzę wykonawcząw Norwegii.
Nowy!!: 16 października i Drugi rząd Jensa Stoltenberga · Zobacz więcej »
Dušan Kozić
Dušan Kozić (cyr. Душан Козић, ur. 8 grudnia 1958 w Ljubinju) – bośniacki przedsiębiorca i polityk narodowości serbskiej, premier Republiki Serbskiej od 18 sierpnia 1994 do 16 października 1995.
Nowy!!: 16 października i Dušan Kozić · Zobacz więcej »
Duńskie imperium kolonialne
Królestwo Danii i Norwegii ze swoimi koloniami w 1800 Duńskie imperium kolonialne – istniejące w XVI do XX wieku imperium kolonialne, w skład którego wchodziły należące do Danii kolonie w Europie, Ameryce Północnej, Karaibach, Azji i Afryce.
Nowy!!: 16 października i Duńskie imperium kolonialne · Zobacz więcej »
Duch (album Bartka Grzanka)
Duch – debiutancki solowy album studyjny Bartka Grzanka, wydany 16 października 2015 przez MJM Music PL.
Nowy!!: 16 października i Duch (album Bartka Grzanka) · Zobacz więcej »
Duda Balje
Duda Balje (ur. 16 października 1977 w Prisztinie) – kosowska polityk pochodzenia bośniackiego.
Nowy!!: 16 października i Duda Balje · Zobacz więcej »
Durga McBroom
Durga McBroom (ur. 16 października 1962 w Kalifornii) – amerykańska piosenkarka, znana dzięki występom w chórkach zespołu Pink Floyd.
Nowy!!: 16 października i Durga McBroom · Zobacz więcej »
Dyskografia U2
Dyskografia irlandzkiego rockowego zespołu U2, sporządzona na podstawie oficjalnych wydawnictw.
Nowy!!: 16 października i Dyskografia U2 · Zobacz więcej »
Eat the Elephant
Eat the Elephant – czwarty album studyjny amerykańskiej grupy muzycznej A Perfect Circle.
Nowy!!: 16 października i Eat the Elephant · Zobacz więcej »
Eben E. Rexford
Eben Eugene Rexford (ur. 1848, zm. 1916) – amerykański prozaik i poeta, znany jako autor popularnych książek o ogrodnictwie.
Nowy!!: 16 października i Eben E. Rexford · Zobacz więcej »
Ed Lauter
Ed Lauter, właśc.
Nowy!!: 16 października i Ed Lauter · Zobacz więcej »
EDM Club Sugar Free Edition
EDM CLUB Sugar Free Edition (kor. 슈가프리 EDM 앨범 Syuga Peuli EDM Aelbeom) – drugi remix album południowokoreańskiej grupy T-ara, wydany cyfrowo 24 września 2014 roku i fizycznie 16 października 2014 roku.
Nowy!!: 16 października i EDM Club Sugar Free Edition · Zobacz więcej »
Edmund Giemsa
Edmund Giemsa (ur. 16 października 1912 w Rudzie, zm. 30 września 1994 w Chinnor, Anglia) – polski piłkarz, uczestnik MŚ 1938.
Nowy!!: 16 października i Edmund Giemsa · Zobacz więcej »
Edmund Kobyliński
Edmund Kobyliński (ur. 16 października 1918, zm. 11 września 1939 w okolicy Jarosławia) – kapral strzelec radiotelegrafista Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Edmund Kobyliński · Zobacz więcej »
Edmund Tomaszewski
Edmund Tomaszewski (ur. 16 października 1906, zm. 11 sierpnia 1976) – polski bokser, reprezentant kraju.
Nowy!!: 16 października i Edmund Tomaszewski · Zobacz więcej »
Edson Gomes Bonifácio
Gomes, właśc.
Nowy!!: 16 października i Edson Gomes Bonifácio · Zobacz więcej »
Eduard Deisenhofer
Eduard Deisenhofer (ur. 27 czerwca 1909 w Freising, Górna Bawaria, zm. 31 stycznia 1945 w Arnswalde) – niemiecki oficer SS i Waffen-SS.
Nowy!!: 16 października i Eduard Deisenhofer · Zobacz więcej »
Edvin Eduardo Vázquez
Edvin Eduardo Vázquez (ur. 16 października 1969) – gwatemalski zapaśnik.
Nowy!!: 16 października i Edvin Eduardo Vázquez · Zobacz więcej »
Edward Czaban
mały Edward Paweł Czaban (ur. 26 września 1819 w Warszawie, zm. 16 października 1897 w Warszawie), przedsiębiorca polski, filantrop.
Nowy!!: 16 października i Edward Czaban · Zobacz więcej »
Edward Digby (9. baron Digby)
Edward St.
Nowy!!: 16 października i Edward Digby (9. baron Digby) · Zobacz więcej »
Edward Hawke
Edward Hawke, 1.
Nowy!!: 16 października i Edward Hawke · Zobacz więcej »
Edward Henry Carroll Long
Edward Henry Carroll Long (ur. 28 września 1808, zm. 16 października 1865) – amerykański polityk i prawnik związany z PartiąWigów.
Nowy!!: 16 października i Edward Henry Carroll Long · Zobacz więcej »
Edward Stanley (17. hrabia Derby)
Edward George Villiers Stanley, 17.
Nowy!!: 16 października i Edward Stanley (17. hrabia Derby) · Zobacz więcej »
Edward Stanley (1894–1938)
Edward Montagu Cavendish Stanley, lord Stanley (ur. 9 lipca 1894, zm. 16 października 1938) – brytyjski arystokrata i polityk, najstarszy syn Edwarda Stanleya, 17. hrabiego Derby, i lady Alice Montagu, córki 7. księcia Manchester.
Nowy!!: 16 października i Edward Stanley (1894–1938) · Zobacz więcej »
Edward Wolff
Edward Wolff, też Eduard (ur. 15 września 1816 w Warszawie, zm. 16 października 1880 w Paryżu) – polski pianista, kompozytor i pedagog żydowskiego pochodzenia.
Nowy!!: 16 października i Edward Wolff · Zobacz więcej »
Edward z Saksonii-Weimar
Książę Edward z Saksonii-Weimar Wilhelm August Edward z Saksonii-Weimar (ur. 11 października 1823, zm. 16 października 1902 w Londynie) – brytyjski wojskowy niemieckiego pochodzenia.
Nowy!!: 16 października i Edward z Saksonii-Weimar · Zobacz więcej »
Edwin de Graaf
Edwin de Graaf (ur. 30 kwietnia 1980 w Hadze) – holenderski piłkarz występujący na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Edwin de Graaf · Zobacz więcej »
Egon Schöpf
Egon Schöpf (ur. 16 października 1925 w Innsbrucku) – austriacki narciarz alpejski, brązowy medalista mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Egon Schöpf · Zobacz więcej »
EHF Liga Mistrzów 2008/2009
EHF Liga Mistrzów 2008/2009 – 49.
Nowy!!: 16 października i EHF Liga Mistrzów 2008/2009 · Zobacz więcej »
EHF Liga Mistrzów 2010/2011
EHF Liga Mistrzów 2010/2011 – 51.
Nowy!!: 16 października i EHF Liga Mistrzów 2010/2011 · Zobacz więcej »
EHF Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych 2010/2011
EHF Liga Mistrzów 2010/2011 – 51.
Nowy!!: 16 października i EHF Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych 2010/2011 · Zobacz więcej »
Eik-ligan Menn (2010/2011)
Eik-ligan Menn – 42.
Nowy!!: 16 października i Eik-ligan Menn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Eik-ligan Menn (2011/2012)
Eik-ligan Menn 2011/2012 - 43.
Nowy!!: 16 października i Eik-ligan Menn (2011/2012) · Zobacz więcej »
Eileen Ryan
Eileen Ryan, właśc.
Nowy!!: 16 października i Eileen Ryan · Zobacz więcej »
Einar Liberg
Einar Liberg (ur. 16 października 1873 w Elverum, zm. 9 września 1955 w Oslo) – norweski strzelec, siedmiokrotny medalista olimpijski, medalista mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Einar Liberg · Zobacz więcej »
Ekstraliga czeska w hokeju na lodzie (2007/2008) – sezon zasadniczy
Wyniki spotkań sezonu regularnego Ekstraligi czeskiej (2007/2008).
Nowy!!: 16 października i Ekstraliga czeska w hokeju na lodzie (2007/2008) – sezon zasadniczy · Zobacz więcej »
Ekstraliga polska w hokeju na lodzie (2007/2008) - wyniki spotkań
Wyniki spotkań sezonu regularnego Ekstraligi polskiej (2007/2008).
Nowy!!: 16 października i Ekstraliga polska w hokeju na lodzie (2007/2008) - wyniki spotkań · Zobacz więcej »
Elżbieta Leseur
Elżbieta Leseur, imię oryginalne (ang.) Elisabeth Leseur (ur. 16 października 1866 w Paryżu; zm. 3 maja 1914) – francuska Służebnica Boża Kościoła katolickiego.
Nowy!!: 16 października i Elżbieta Leseur · Zobacz więcej »
Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej
Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej, właśc.
Nowy!!: 16 października i Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej · Zobacz więcej »
Elżbieta Petriczko
Elżbieta Monika Petriczko (ur. 1967) – polska diabetolog, pediatria, dr hab.
Nowy!!: 16 października i Elżbieta Petriczko · Zobacz więcej »
Electronica 1: The Time Machine
Electronica 1: The Time Machine – dziewiętnasty album studyjny francuskiego twórcy muzyki elektronicznej Jeana-Michela Jarre’a.
Nowy!!: 16 października i Electronica 1: The Time Machine · Zobacz więcej »
Elevation Tour
Elevation Tour – światowa trasa koncertowa irlandzkiego zespołu U2 z 2001 r. Była podzielona na trzy części i obejmowała 113 koncertów.
Nowy!!: 16 października i Elevation Tour · Zobacz więcej »
Elifia
Elifia – imię żeńskie; żeński odpowiednik imienia Elifiusz, którego patronem jest św.
Nowy!!: 16 października i Elifia · Zobacz więcej »
Elifiusz
Elifiusz – imię męskie, którego patronem jest św.
Nowy!!: 16 października i Elifiusz · Zobacz więcej »
Elijjahu Meridor
Elijjahu Meridor (hebr.: אליהו מרידור, ang.: Eliyahu Meridor, ur. 20 lipca 1914 w Petersburgu, zm. 16 października 1966) – izraelski prawnik i polityk, w latach 1959–1966 poseł do Knesetu z list Herutu i Gahalu.
Nowy!!: 16 października i Elijjahu Meridor · Zobacz więcej »
Elin Dølor
Elin Dølor (ur. 16 października 1965) – norweska lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce.
Nowy!!: 16 października i Elin Dølor · Zobacz więcej »
Elisabeth Ohms
Elisabeth Ohms (ur. 17 maja 1888 w Arnhem, zm. 16 października 1974 w Marquartstein) – holenderska śpiewaczka operowa, sopran.
Nowy!!: 16 października i Elisabeth Ohms · Zobacz więcej »
Elitedivision siatkarzy (2010/2011)
Elitedivision siatkarzy 2010/2011 - 49.
Nowy!!: 16 października i Elitedivision siatkarzy (2010/2011) · Zobacz więcej »
Eliteserien siatkarzy (2010/2011)
Eliteserien siatkarzy 2010/2011 - 41.
Nowy!!: 16 października i Eliteserien siatkarzy (2010/2011) · Zobacz więcej »
Eliteserien siatkarzy (2011/2012)
Eliteserien Menn 2011/2012 - 42.
Nowy!!: 16 października i Eliteserien siatkarzy (2011/2012) · Zobacz więcej »
Elitserien w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
Elitserien siatkarzy 2010/2011 – 50.
Nowy!!: 16 października i Elitserien w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Elitserien w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012)
Elitserien siatkarzy 2011/2012 - 51.
Nowy!!: 16 października i Elitserien w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012) · Zobacz więcej »
Elizabeth Loftus
Elizabeth Loftus Elizabeth F. Loftus (ur. 16 października 1944) – amerykańska psycholog, specjalizująca się w badaniach nad pamięcią.
Nowy!!: 16 października i Elizabeth Loftus · Zobacz więcej »
Ella Mae Morse
Ella Mae Morse (ur. 12 września 1924, zm. 16 października 1999) – amerykańska piosenkarka.
Nowy!!: 16 października i Ella Mae Morse · Zobacz więcej »
Elli Björkstén
Elizabeth (Elli) Kristina Björkstén (ur. 16 października 1870 w Lappeenranta, zm. 1947) – fińska reformatorka gimnastyki.
Nowy!!: 16 października i Elli Björkstén · Zobacz więcej »
Elsa Ehrich
Else Lieschen Frida Ehrich (ur. 8 marca 1914 w Bredereiche; obecnie w powiecie Oberhavel, zm. 26 października 1948 w Lublinie) – nadzorczyni SS (SS-Aufseherin) w hitlerowskich obozach koncentracyjnych, w tym starsza nadzorczyni w obozie Majdanek i zbrodniarka wojenna.
Nowy!!: 16 października i Elsa Ehrich · Zobacz więcej »
Elsa Zylberstein
Elsa Zylberstein (ur. 16 października 1968 w Paryżu) – francuska aktorka filmowa.
Nowy!!: 16 października i Elsa Zylberstein · Zobacz więcej »
Eluana Englaro
Eluana Englaro (ur. 25 listopada 1970 w Lecco, zm. 9 lutego 2009 w Udine) – Włoszka, która 18 stycznia 1992 na skutek wypadku samochodowego wpadła w stan wegetatywny i przez 17 lat była podtrzymywana przy życiu przez sztuczne odżywianie.
Nowy!!: 16 października i Eluana Englaro · Zobacz więcej »
Emanuel Pastreich
Emanuel Pastreich (chiń.: 贝一明; kor.: 임마누엘 페스트라이쉬; jap.: エマニュエル・パストリッチ; ur. 16 października 1964 w Nashville) – badacz amerykański, aktywny głównie w Korei, profesor nadzwyczajnym na Uniwersytecie Kyung Hee oraz dyrektor The Asia Institute w Seulu.
Nowy!!: 16 października i Emanuel Pastreich · Zobacz więcej »
Emanuel Rost (1848–1915)
Grobowiec Rostów na cmentarzu katolickim w Białej. Emanuel Rost junior (ur. 30 sierpnia 1848 w Łodygowicach, zm. 16 października 1915 w Białej) – austriacki architekt i przedsiębiorca związany z obszarem dzisiejszego Bielska-Białej.
Nowy!!: 16 października i Emanuel Rost (1848–1915) · Zobacz więcej »
Emil
Emil – imię męskie pochodzenia łacińskiego.
Nowy!!: 16 października i Emil · Zobacz więcej »
Emil Voigt (lekkoatleta)
Emil Robert Voigt (ur. 31 stycznia 1883 w Manchesterze, zm. 16 października 1973 w Auckland) – brytyjski lekkoatleta długodystansowiec, mistrz olimpijski.
Nowy!!: 16 października i Emil Voigt (lekkoatleta) · Zobacz więcej »
Emilio Aceval
Emilio Aceval Marín (ur. 16 października 1853 w Asunción, zm. 15 kwietnia 1931 tamże) – paragwajski polityk, prezydent Paragwaju od 25 listopada 1898 do 9 stycznia 1902, kiedy to usunął go z urzędu Bernardino Caballero.
Nowy!!: 16 października i Emilio Aceval · Zobacz więcej »
Emilio Suárez
Emilio Leocadio Suárez Agreda (ur. 16 października 1968) – wenezuelski zapaśnik.
Nowy!!: 16 października i Emilio Suárez · Zobacz więcej »
Emily Owens, M.D.
Emily Owens, M.D. – amerykański serial telewizyjny o tematyce medycznej, wyprodukowany i nadawany przez telewizję The CW.
Nowy!!: 16 października i Emily Owens, M.D. · Zobacz więcej »
Emma Nicholson
Emma Harriet Nicholson, baronessa Nicholson of Winterbourne (ur. 16 października 1941 w Oksfordzie) – brytyjska polityk, była posłanka do Izby Gmin, od 1999 do 2009 deputowana do Parlamentu Europejskiego, członkini Izby Lordów.
Nowy!!: 16 października i Emma Nicholson · Zobacz więcej »
Enrico Poggi
Enrico Massimo Carlo Maria Poggi (ur. 30 stycznia 1908 w Genui, zm. 16 października 1976 tamże) – włoski żeglarz sportowy, medalista olimpijski.
Nowy!!: 16 października i Enrico Poggi · Zobacz więcej »
Enrique Casaretto
Enrique Casaretto Sono (niekiedy Cassaretto) (ur. 29 kwietnia 1945, zm. 22 czerwca 2020) – piłkarz peruwiański noszący przydomek El Loco, napastnik.
Nowy!!: 16 października i Enrique Casaretto · Zobacz więcej »
Enver Hoxha
Dom w Gjirokastrze, w którym urodził się Enver Hoxha Enver Hoxha (pol. również Enver Hodża, ur. 16 października 1908 w Gjirokastrze, zm. 11 kwietnia 1985 w Tiranie) – albański działacz komunistyczny, w latach okupacji jeden z liderów ruchu oporu, od końca II wojny światowej aż do śmierci w 1985 dyktator Albanii, przewodniczący Frontu Demokratycznego Albanii oraz pierwszy sekretarz Albańskiej Partii Pracy.
Nowy!!: 16 października i Enver Hoxha · Zobacz więcej »
Eric Malpass
Eric Lawson Malpass (ur. 14 listopada 1910 w Derby, zm. 16 października 1996 w Hampshire) – pisarz angielski.
Nowy!!: 16 października i Eric Malpass · Zobacz więcej »
Erich Wiesner
Erich Wiesner (ur. 17 kwietnia 1897 w Szczecinie, zm. 16 października 1968 w Schwerinie w: Biographische Datenbanken) – niemiecki polityk i działacz samorządowy, członek Komunistycznej Partii Niemiec KPD.
Nowy!!: 16 października i Erich Wiesner · Zobacz więcej »
Erik Lincar
Erik Augustin Lincar (ur. 16 października 1978 w Oradei) – piłkarz rumuński grający na pozycji defensywnego pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Erik Lincar · Zobacz więcej »
Erkki-Sven Tüür
Erkki-Sven Tüür (ur. 16 października 1959 w Kärdla) – estoński kompozytor.
Nowy!!: 16 października i Erkki-Sven Tüür · Zobacz więcej »
Ernest Pickering
Ernest Dinwoodie Pickering (ur. 14 grudnia 1928 w St. Petersburgu (stan Floryda), zm. 16 października 2000) – baptystyczny pastor i teolog, protestancki fundamentalista i antyekumenista; krytyk Billy’ego Grahama.
Nowy!!: 16 października i Ernest Pickering · Zobacz więcej »
Ernst Kaltenbrunner
Ernst Kaltenbrunner na procesie norymberskim 1946 Ernst Kaltenbrunner (ur. 4 października 1903 w Ried im Innkreis w Austrii, zm. 16 października 1946 w Norymberdze) – SS-Obergruppenführer, szef Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy (RSHA) w latach 1943–1945, zbrodniarz wojenny.
Nowy!!: 16 października i Ernst Kaltenbrunner · Zobacz więcej »
Ernst Kuzorra
Ernst Kuzorra (ur. 16 października 1905 w Gelsenkirchen, zm. 1 stycznia 1990 tamże) – niemiecki piłkarz, występujący na pozycji napastnika, reprezentant kraju, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Amsterdamie w 1928 r. Legenda zespołu FC Schalke 04, z którym sięgnął po sześć mistrzostw kraju i jeden puchar.
Nowy!!: 16 października i Ernst Kuzorra · Zobacz więcej »
Ernst Kyburz
Ernst Kyburz (ur. 14 sierpnia 1898, zm. 16 października 1983 w Ronco sopra Ascona) – szwajcarski zapaśnik walczący w stylu wolnym.
Nowy!!: 16 października i Ernst Kyburz · Zobacz więcej »
Erwina Barzychowska
Erwina Barzychowska (ur. 16 października 1929 w Gdańsku, zm. 20 października 1939 tamże) – polska uczennica, ofiara niemieckich nazistów, uczestniczka obrony Poczty Polskiej w Gdańsku przed Niemcami, najmłodsza ofiara tego ataku, jak również pierwsza dziecięca ofiara II wojny światowej w Gdańsku.
Nowy!!: 16 października i Erwina Barzychowska · Zobacz więcej »
Eryk Rosin
Eryk Rosin, ps.
Nowy!!: 16 października i Eryk Rosin · Zobacz więcej »
Estudiantes La Plata
Club Estudiantes de La Plata (wym.) – argentyński klub sportowy (znany głównie z sekcji piłki nożnej) z siedzibąw mieście La Plata, stolicy prowincji Buenos Aires.
Nowy!!: 16 października i Estudiantes La Plata · Zobacz więcej »
Ethan Luck
Ethan John Luck (ur. 16 października 1978 w Long Beach, Kalifornia, Stany Zjednoczone) – amerykański gitarzysta, fotograf i perkusista, najczęściej kojarzony z grupąska The O.C. Supertones.
Nowy!!: 16 października i Ethan Luck · Zobacz więcej »
Etta Jones
Etta Jones (ur. 25 listopada 1928 w Aiken w stanie Karolina Południowa, zm. 16 października 2001 w Mount Vernon) – amerykańska wokalistka jazzowa.
Nowy!!: 16 października i Etta Jones · Zobacz więcej »
Eugene Gerber
Eugene John Gerber (ur. 30 kwietnia 1931 w Kingman, Kansas, zm. 29 września 2018 w Wichita) – amerykański duchowny katolicki, biskup Wichity w latach 1982–2001.
Nowy!!: 16 października i Eugene Gerber · Zobacz więcej »
Eugene O’Neill
Eugene Gladstone O’Neill (ur. 16 października 1888 w Nowym Jorku, zm. 27 listopada 1953 w Bostonie) – amerykański dramaturg, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1936.
Nowy!!: 16 października i Eugene O’Neill · Zobacz więcej »
Eugenio Canfari
Eugenio Canfari (ur. 16 października 1879 w Genui - zm. 23 marca 1962) – włoski piłkarz oraz trener piłkarski.
Nowy!!: 16 października i Eugenio Canfari · Zobacz więcej »
Eugeniu Cebotaru
Eugeniu Cebotaru (ur. 16 października 1984 w Kiszyniowie) – mołdawski piłkarz grający na pozycji środkowego pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Eugeniu Cebotaru · Zobacz więcej »
Eugeniusz Wieczorek
Eugeniusz Wieczorek (ur. 16 października 1927 w Radomsku, zm. 18 października 2021) – polski działacz partyjny i państwowy, w latach 1973–1975 naczelnik powiatu sieradzkiego, w latach 1975–1990 wicewojewoda sieradzki.
Nowy!!: 16 października i Eugeniusz Wieczorek · Zobacz więcej »
Europejska F3 Open Sezon 2010
Europejska F3 Open Sezon 2010 – dziesiąty sezon od utworzenia Euroformula Open Championship.
Nowy!!: 16 października i Europejska F3 Open Sezon 2010 · Zobacz więcej »
Europejska F3 Open Sezon 2011
Europejska F3 Open Sezon 2011 – jedenasty sezon od utworzenia Euroformula Open Championship.
Nowy!!: 16 października i Europejska F3 Open Sezon 2011 · Zobacz więcej »
Europejska Formuła 3 Sezon 2015
Europejska Formuła 3 Sezon 2015 – czternasty sezon od utworzenia Mistrzostw Europejskiej Formuły 3, a czwarty od ich reaktywowania w 2012 roku.
Nowy!!: 16 października i Europejska Formuła 3 Sezon 2015 · Zobacz więcej »
Europejska Formuła 3 Sezon 2016
Europejska Formuła 3 Sezon 2016 – piętnasty sezon od utworzenia Mistrzostw Europejskiej Formuły 3, a piąty od ich reaktywowania w 2012 roku.
Nowy!!: 16 października i Europejska Formuła 3 Sezon 2016 · Zobacz więcej »
Europejska Formuła 3 Sezon 2017
Europejska Formuła 3 Sezon 2017 – piętnasty sezon od utworzenia Mistrzostw Europejskiej Formuły 3, a piąty od ich reaktywowania w 2012 roku.
Nowy!!: 16 października i Europejska Formuła 3 Sezon 2017 · Zobacz więcej »
Eva Marie Veigel
David Garrick i jego żona Eva Marie Veigel, malował William Hogarth rok 1757. Obraz należy do królewskiej kolekcji zgromadzonej w Windsor Castle Eva Marie Veigel (ur. 29 lutego 1724 w Wiedniu, zm. 16 października 1822 w Londynie) – niemiecka tancerka, która wyemigrowała do Londynu w roku 1746.
Nowy!!: 16 października i Eva Marie Veigel · Zobacz więcej »
Eva Ortiz Vilella
Eva Ortiz Vilella (ur. 16 października 1975 w Orihueli) – hiszpańska działaczka partyjna i samorządowa związana z Walencją, posłanka do Parlamentu Europejskiego VII kadencji, senator.
Nowy!!: 16 października i Eva Ortiz Vilella · Zobacz więcej »
Eva Röse
Eva Röse, właśc.
Nowy!!: 16 października i Eva Röse · Zobacz więcej »
Even Hovdhaugen
Even Hovdhaugen (ur. 21 czerwca 1941 w Oslo, zm. 16 października 2018 w Bærum) – norweski językoznawca.
Nowy!!: 16 października i Even Hovdhaugen · Zobacz więcej »
Experience + Innocence Tour
Experience + Innocence Tour – światowa trasa koncertowa U2, która odbyła się w 2018 r. Trasa została podzielona na dwie części; zespół występował na scenie 59 razy.
Nowy!!: 16 października i Experience + Innocence Tour · Zobacz więcej »
Extraliga czeska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
UNIQA volejbalová extraliga mužů 2010/2011 - 19.
Nowy!!: 16 października i Extraliga czeska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Extraliga słowacka w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
Słowacka Extraliga siatkarzy 2010/2011 - 19.
Nowy!!: 16 października i Extraliga słowacka w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Faina Jepifanowa
Faina Gieorgijewna Jepifanowa (ros. Фаи́на Гео́ргиевна Епифа́нова; ur. 16 października 1907 zm. 6 lutego 1988) – radziecka animatorka oraz reżyser filmów animowanych.
Nowy!!: 16 października i Faina Jepifanowa · Zobacz więcej »
Farida (królowa)
Królowa Farida (arab. الملكة فريدة), właśc.
Nowy!!: 16 października i Farida (królowa) · Zobacz więcej »
Faslli Haliti
Faslli Haliti (ur. 5 grudnia 1935 w Lushnji, zm. 16 października 2020) – albański poeta, tłumacz i malarz.
Nowy!!: 16 października i Faslli Haliti · Zobacz więcej »
Fábio de Jesus
Fabinho, właśc.
Nowy!!: 16 października i Fábio de Jesus · Zobacz więcej »
FC Porto
Futebol Clube do Porto (wym.) – portugalski klub sportowy (szczególnąrolę odgrywa sekcja piłki nożnej), grający obecnie w Primeira Liga i mający siedzibę w Porto.
Nowy!!: 16 października i FC Porto · Zobacz więcej »
Federico Munerati
Federico Munerati (ur. 16 października 1901 w La Spezia, zm. 26 lipca 1980 w Chiavari) – włoski piłkarz i trener.
Nowy!!: 16 października i Federico Munerati · Zobacz więcej »
Feliks Buchalski
Feliks Buchalski (ur. 16 października 1897 w Łodzi, zm. wiosną1940 w Katyniu) – porucznik Wojska Polskiego, kawaler Krzyża Niepodległości, ofiara zbrodni katyńskiej.
Nowy!!: 16 października i Feliks Buchalski · Zobacz więcej »
Feliks Papliński
Feliks Papliński (ur. 17 maja 1908 w Romanowie pod Żytomierzem, zm. 16 października 1942 w Warszawie) – polski działacz komunistyczny, jeden z założycieli Polskiej Partii Robotniczej.
Nowy!!: 16 października i Feliks Papliński · Zobacz więcej »
Felipe Cazals
Felipe Cazals (ur. 28 lipca 1937 w Guéthary, zm. 16 października 2021 w mieście Meksyk) – meksykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy.
Nowy!!: 16 października i Felipe Cazals · Zobacz więcej »
Ferdynand Hoesick
cmentarzu Powązkowskim Ferdynand Hoesick (ur. 16 października 1867 w Warszawie, zm. 13 kwietnia 1941 tamże) – polski księgarz i wydawca, pisarz, historyk literatury, muzykograf, redaktor naczelny „Kurjera Warszawskiego”.
Nowy!!: 16 października i Ferdynand Hoesick · Zobacz więcej »
Ferenc Forgách
Ferenc Forgách (ur. 1566 w Ostrzyhomiu, zm. 16 października 1615 w Sklené Teplice) – węgierski kardynał, konwertyta.
Nowy!!: 16 października i Ferenc Forgách · Zobacz więcej »
Fernanda Montenegro
Fernanda Montenegro, właśc.
Nowy!!: 16 października i Fernanda Montenegro · Zobacz więcej »
Fernando Clavijo
Fernando Caetano Clavijo Cedrés (ur. 23 stycznia 1956 w Maldonado w Urugwaju, zm. 8 lutego 2019 w Fort Lauderdale) – amerykański piłkarz pochodzenia urugwajskiego grający na pozycji środkowego obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Fernando Clavijo · Zobacz więcej »
Fernando Muslera
Néstor Fernando Muslera Micol (wym.; (ur. 16 czerwca 1986 w Buenos Aires) – urugwajski piłkarz, występujący na pozycji bramkarza w tureckim klubie Galatasaray SK oraz w reprezentacji Urugwaju. Posiada również obywatelstwa argentyńskie i włoskie. Trzykrotny uczestnik Mistrzostw świata. Po krótkim – trwającym zaledwie trzy sezony – okresie występów w lidze urugwajskiej, od 2007 jest nieprzerwanie zawodnikiem klubów europejskich. W barwach S.S. Lazio, w którym grał w latach 2007–2011, zdobył Puchar i Superpuchar Włoch. Z kolei z Galatasaray SK sięgnął dwukrotnie po mistrzostwo Turcji, a raz dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Od 2009 jest podstawowym bramkarzem reprezentacji Urugwaju. Drużyna prowadzona przez selekcjonera Óscara Tabáreza w latach 2010–2013 po wielu dekadach słabszych występów powróciła do światowej czołówki, zdobywając kolejno IV miejsce na Mundialu 2010, Copa América 2011 oraz 4. miejsce w Pucharze Konfederacji 2013. Muslera na każdym z tym turniejów grał w pierwszej jedenastce. W rankingu IFFHS na najlepszego bramkarza na świecie w 2010 i 2011 zajął odpowiednio 7. i 6. miejsce, z kolei w podobnym zestawieniu obejmującym lata 2001–2012 był 23., jako szósty z Ameryki Południowej i pierwszy z Urugwaju.
Nowy!!: 16 października i Fernando Muslera · Zobacz więcej »
Fidelis Włodarski
Fidelis Teofil Włodarski (ur. 6 lutego 1896, zm. 16 października 1969) – podpułkownik piechoty Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych, kawaler Orderu Virtuti Militari.
Nowy!!: 16 października i Fidelis Włodarski · Zobacz więcej »
Fight with Tools
Fight with Tools – trzeci album studyjny rockowego zespołu Flobots, wydany 16 października 2007 roku przez Universal Republic Group.
Nowy!!: 16 października i Fight with Tools · Zobacz więcej »
Fighting (film)
Fighting – amerykański film sensacyjny z 2009 roku w reżyserii Dita Montiela.
Nowy!!: 16 października i Fighting (film) · Zobacz więcej »
Filip Dylewicz
Filip Dylewicz (ur. 25 stycznia 1980 w Bydgoszczy) – polski koszykarz, występujący na pozycji silnego skrzydłowego, reprezentant kraju, siedmiokrotny mistrz kraju.
Nowy!!: 16 października i Filip Dylewicz · Zobacz więcej »
Filmografia Zwariowanych melodii (lata 50.)
Filmografia Zwariowanych melodii z lat 1950-1959.
Nowy!!: 16 października i Filmografia Zwariowanych melodii (lata 50.) · Zobacz więcej »
Fisherowie
Growing Up Fisher – amerykański, serial telewizyjny, sitcom wyprodukowany przez Universal Television oraz Aggregate Films.
Nowy!!: 16 października i Fisherowie · Zobacz więcej »
Five Miles Out World Tour
Five Miles Out World Tour 1982 – czwarta trasa koncertowa Mike’a Oldfielda; w jej trakcie odbyły się 100 koncertów.
Nowy!!: 16 października i Five Miles Out World Tour · Zobacz więcej »
Flea
Flea, właśc.
Nowy!!: 16 października i Flea · Zobacz więcej »
Florentino Tirante
Florentino Tirante (ur. 16 października 1961) – filipiński zapaśnik walczący w obu stylach.
Nowy!!: 16 października i Florentino Tirante · Zobacz więcej »
Florentyn
Florentyn — imię męskie pochodzenia łacińskiego, genetycznie wtórne cognomen Florentinus, utworzone od pierwotnego Florentius Istniejąliczni święci patroni tego imienia, m.in.
Nowy!!: 16 października i Florentyn · Zobacz więcej »
Florentyn Andracki
Florentyn Andracki (ur. 16 października 1867 w Opinogórze, zm. 15 sierpnia 1932 w Woli Rzeczyckiej na PolesiuJanusz Mierzwa Słownik biograficzny starostów Drugiej Rzeczypospolitej. Tom 2, wyd. LTW, Łomianki 2022, s. 37–38.) – polski urzędnik.
Nowy!!: 16 października i Florentyn Andracki · Zobacz więcej »
Florentyn Asensio Barroso
Florentyn Asensio Barroso, właśc.
Nowy!!: 16 października i Florentyn Asensio Barroso · Zobacz więcej »
Florentyna
Florentyna – żeński odpowiednik imienia Florentyn.
Nowy!!: 16 października i Florentyna · Zobacz więcej »
Florentyna Włoszkowa
Florentyna z Domaszewskich Włoszkowa (ur. 16 października 1844 w Warszawie, zm. 3 lutego 1881 tamże) – polska literatka, tłumaczka, nauczycielka.
Nowy!!: 16 października i Florentyna Włoszkowa · Zobacz więcej »
Florian Stablewski
Florian Stablewski herbu Oksza (ur. 16 października 1841 we Wschowie, zm. 24 listopada 1906 w Poznaniu) – polski duchowny rzymskokatolicki, poseł do sejmu pruskiego w latach 1876–1891, arcybiskup metropolita gnieźnieński i poznański oraz prymas Polski w latach 1891–1906.
Nowy!!: 16 października i Florian Stablewski · Zobacz więcej »
For Those About to Rock Tour
For Those About to Rock Tour – siódma trasa koncertowa grupy muzycznej AC/DC, w jej trakcie odbyło się dziewięćdziesiąt osiem koncertów.
Nowy!!: 16 października i For Those About to Rock Tour · Zobacz więcej »
Forbes Cowan
Forbes Cowan (ur. 16 października 1964 w Kilwinning, hrabstwo North Ayrshire) – szkocki strongman.
Nowy!!: 16 października i Forbes Cowan · Zobacz więcej »
Formuła 1 Sezon 1994
Williams FW16 Benetton B194 Sezon 1994 Formuły 1 – 45.
Nowy!!: 16 października i Formuła 1 Sezon 1994 · Zobacz więcej »
Formuła 1 Sezon 2005
Sezon 2005 Formuły 1 – 56.
Nowy!!: 16 października i Formuła 1 Sezon 2005 · Zobacz więcej »
Formuła 1 Sezon 2009
Sezon 2009 Formuły 1 – 60.
Nowy!!: 16 października i Formuła 1 Sezon 2009 · Zobacz więcej »
Formuła 1 Sezon 2011
Sezon 2011 Formuły 1 – 62.
Nowy!!: 16 października i Formuła 1 Sezon 2011 · Zobacz więcej »
Formuła 3 Euro Series 2010
Formuła 3 Euro Series 2010 – ósmy sezon Formuły 3 Euro Series.
Nowy!!: 16 października i Formuła 3 Euro Series 2010 · Zobacz więcej »
Formuła Abarth Sezon 2011
7 sezon Formuły Abarth – rozpoczął się 17 kwietnia i zakończył 30 października po dwudziestu rundach.
Nowy!!: 16 października i Formuła Abarth Sezon 2011 · Zobacz więcej »
Fouad Chafik
Fouad Chafik (ur. 16 października 1986 w Pierrelatte) – marokański piłkarz grający na pozycji prawego obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Fouad Chafik · Zobacz więcej »
Fourth (album)
Fourth – czwarty studyjny album grupy Soft Machine nagrany w październiku i listopadzie 1970 r. i wydany w lutym 1971 r.
Nowy!!: 16 października i Fourth (album) · Zobacz więcej »
François Bausch
François Bausch (ur. 16 października 1956 w Luksemburgu) – luksemburski polityk i samorządowiec, deputowany, w latach 2013–2023 minister, od 2019 do 2023 również wicepremier.
Nowy!!: 16 października i François Bausch · Zobacz więcej »
François de Malherbe
François de Malherbe (ur. 1555 w Caen, zm. 16 października 1628 w Paryżu) – francuski poeta, jeden z twórców poetyki klasycystycznej.
Nowy!!: 16 października i François de Malherbe · Zobacz więcej »
François Pervis
François Pervis (ur. 16 października 1984 w Château-Gontier) – francuski kolarz torowy, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy.
Nowy!!: 16 października i François Pervis · Zobacz więcej »
Françoise de Foix
Françoise de Foix Françoise de Foix, hrabina de Châteaubriant (ur. ok. 1495, zm. 16 października 1537) – kochanka króla Francji Franciszka I.
Nowy!!: 16 października i Françoise de Foix · Zobacz więcej »
Francis Burt (amerykański gubernator)
Francis Burt (ur. 13 stycznia 1807, zm. 18 października 1854) – pierwszy gubernator Terytorium Nebraski.
Nowy!!: 16 października i Francis Burt (amerykański gubernator) · Zobacz więcej »
Francisc Rónay
Francisc Rónay, właśc.
Nowy!!: 16 października i Francisc Rónay · Zobacz więcej »
Francisco Rojas (lekkoatleta)
Francisco Rojas Soto (ur. 16 października 1950) – paragwajski lekkoatleta, olimpijczyk, mistrz Ameryki Południowej.
Nowy!!: 16 października i Francisco Rojas (lekkoatleta) · Zobacz więcej »
Francisco Zuluaga
Francisco Zuluaga (ur. 4 lutego 1929 w Medellín, zm. 8 listopada 1993) – piłkarz kolumbijski grający podczas kariery na pozycji obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Francisco Zuluaga · Zobacz więcej »
Franciszek Buczek
Uroczystości X-lecia KOP w kompanii KOP w Turylczu; przemówienie d-cy kpt. Franciszka Buczka; październik 1934 Franciszek Buczek (ur. 4 lipca 1895 w Orzechówce, zm. 16 października 1977 w Warszawie) – major dyplomowany piechoty Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej.
Nowy!!: 16 października i Franciszek Buczek · Zobacz więcej »
Franciszek Dudzik
Franciszek Dudzik (ur. 16 października 1902 w Biechowie, zm. 17 lipca 1970 w Londynie) – major obserwator, pilot Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii.
Nowy!!: 16 października i Franciszek Dudzik · Zobacz więcej »
Franciszek Florentczyk
Nagrobek Jana Olbrachta Franciszek zwany Florentczykiem, Francesco Fiorentino (ur. ?, zm. 16 października 1516 w Krakowie) – renesansowy architekt, pochodzący z Florencji.
Nowy!!: 16 października i Franciszek Florentczyk · Zobacz więcej »
Franciszek Ilski
cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie Franciszek Ilski (ur. 3 października 1907 w Mińsku Mazowieckim, zm. 16 października 1942 w Warszawie) – polski tokarz, działacz ruchu robotniczego.
Nowy!!: 16 października i Franciszek Ilski · Zobacz więcej »
Franciszek Jossé
Franciszek Jossé (ur. 16 października 1861 w Krakowie, zm. 13 grudnia 1941 w Ürżarze koło Semipałatyńska) – polski działacz państwowy, współtwórca polskiego ustawodawstwa skarbowego w II RP.
Nowy!!: 16 października i Franciszek Jossé · Zobacz więcej »
Franciszek Krótki
Franciszek Krótki (ur. 28 lutego 1955 w Radlinie) – polski piłkarz grający na pozycji napastnika, trener głównie śląskich klubów.
Nowy!!: 16 października i Franciszek Krótki · Zobacz więcej »
Franciszek Ksawery Rydzyński
Franciszek Ksawery Rydzyński herbu Wierzbna (ur. 13 lipca 1734 w Wyrzysku, zm. 16 października 1814 w Nieżychowie) – biskup chełmiński, senator Księstwa Warszawskiego, kustosz gnieźnieński, sufragan poznański.
Nowy!!: 16 października i Franciszek Ksawery Rydzyński · Zobacz więcej »
Franciszek Rogowski (lekarz)
Franciszek Rogowski (ur. 16 października 1941, zm. 27 sierpnia 2018) – polski specjalista chorób wewnętrznych i medycyny nuklearnej, prof.
Nowy!!: 16 października i Franciszek Rogowski (lekarz) · Zobacz więcej »
Franciszek Szulc
Dakowach Mokrych Franciszek Szulc (ur. 16 października 1893 w Dobrej k. Buku, zm. 30 kwietnia 1940 w Katyniu) – kapitan piechoty Wojska Polskiego i komisarz Straży Granicznej, powstaniec wielkopolski i uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, ofiara zbrodni katyńskiej.
Nowy!!: 16 października i Franciszek Szulc · Zobacz więcej »
Franco Armani
Franco Armani (ur. 16 października 1986 w Casildzie) – argentyński piłkarz występujący na pozycji bramkarza w argentyńskim klubie River Plate.
Nowy!!: 16 października i Franco Armani · Zobacz więcej »
Frank Acheampong
Frank Acheampong (ur. 16 października 1993 w Akrze) – ghański piłkarz grający na pozycji napastnika w chińskim klubie Shenzhen FC.
Nowy!!: 16 października i Frank Acheampong · Zobacz więcej »
Frank Hübner
Frank Hübner (ur. 16 października 1950) – niemiecki żeglarz sportowy.
Nowy!!: 16 października i Frank Hübner · Zobacz więcej »
Frankie Edgar
Frank James "Frankie" Edgar (ur. 16 października 1981) − amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), mistrz organizacji Ultimate Fighting Championship w wadze lekkiej (70 kg) z 2010.
Nowy!!: 16 października i Frankie Edgar · Zobacz więcej »
František Hák
František Hák (ur. 5 listopada 1903 w Valteřicach, zm. 16 października 1987 w Pradze) – czechosłowacki biegacz narciarski.
Nowy!!: 16 października i František Hák · Zobacz więcej »
Franz Dittrich (patolog)
Franz Dittrich (ur. 16 października 1815 w Nixdorf, zm. 29 sierpnia 1859 w Erlangen) – niemiecki patolog.
Nowy!!: 16 października i Franz Dittrich (patolog) · Zobacz więcej »
Franz Doppler
Franz Doppler, właśc.
Nowy!!: 16 października i Franz Doppler · Zobacz więcej »
Franz Konrad von Rodt
Franz Konrad Kasimir Ignaz von Rodt (ur. 10 marca 1706 w Meersburgu, zm. w październiku 1775 tamże) – niemiecki duchowny katolicki, kardynał, biskup Konstancji.
Nowy!!: 16 października i Franz Konrad von Rodt · Zobacz więcej »
Franz Lorenz
Franz Lorenz, Franciszek Lorenz, Franciszek Lorentz (ur. 1785 - zm. 16 października 1864 w Wiedniu) - urzędnik państwowy, dyplomata i urzędnik konsularny.
Nowy!!: 16 października i Franz Lorenz · Zobacz więcej »
Franz Reichelt
Śmiertelny skok Franza Reichelta z pierwszego poziomu Wieża Eiffla Franz Karl Reichelt (ur. 16 października 1878, zm. 4 lutego 1912) – austriacki krawiec wynalazca, który zginął w wyniku skoku z pierwszego poziomu Wieży Eiffla, w trakcie testowania płaszcza-spadochronu własnego projektu.
Nowy!!: 16 października i Franz Reichelt · Zobacz więcej »
Franz von Epp
Franz Ritter von Epp (ur. 16 października 1868 w Monachium, zm. 31 stycznia 1947 tamże) – niemiecki oficer zawodowy i polityk hitlerowski.
Nowy!!: 16 października i Franz von Epp · Zobacz więcej »
Frédéric Michalak
Frédéric Michalak (wym.; ur. 16 października 1982 w Tuluzie) – rugbysta francuski, gracz francuskiego zespołu RC Toulonnais, reprezentant kraju.
Nowy!!: 16 października i Frédéric Michalak · Zobacz więcej »
Frederick Tiedt
Frederick „Fred” Tiedt (ur. 16 października 1935 w Dublinie, zm. 15 czerwca 1999 tamże) – irlandzki bokser kategorii półśredniej, srebrny medalista letnich igrzysk olimpijskich w Melbourne.
Nowy!!: 16 października i Frederick Tiedt · Zobacz więcej »
Fritz Sauckel
Ernst Fritz (Friedrich) Christoph Sauckel (ur. 27 października 1894, zm. 16 października 1946 w Norymberdze) – zbrodniarz wojenny, był pełnomocnikiem do spraw zatrudnienia (w tym przypadku pracowników przymusowych) od 21 marca 1942 do końca II wojny światowej oraz SS-Obergruppenführerem.
Nowy!!: 16 października i Fritz Sauckel · Zobacz więcej »
Fryderyk Albert
Fryderyk Albert, wł. Federico Albert (ur. 16 października 1820 w Turynie, zm. 30 września 1876 w Lanzo Torinese) – włoski duchowny katolicki, teolog i prezbiter, założyciel żeńskiego zgromadzenia zakonnego, błogosławiony Kościoła rzymskokatolickiego.
Nowy!!: 16 października i Fryderyk Albert · Zobacz więcej »
Fryderyk III Sycylijski
Reale z czasów panowania Fryderyka III Fryderyk III (IV)Jego dziadek, Fryderyk II Sycylijski tytułował się Fryderykiem III mimo że był drugim władcąo tym imieniu - po cesarzu Fryderyku I (II) Hohenstaufie - ale nie chciał być z nim mylony Sycylijski, zwany Prostym (ur. prawdopodobnie 1 września 1341 roku w Katanii, zm. 27 stycznia 1377 roku w Messynie) – król Sycylii od 1355 (samodzielnie od 1357) aż do śmierci, formalny książę Aten i Neopatrii jako Fryderyk II od 1355 do śmierci (od 1356 roku posługiwał się namiestnikami).
Nowy!!: 16 października i Fryderyk III Sycylijski · Zobacz więcej »
Fryderyka Luiza z Hesji-Darmstadt
Fryderyka Luiza z Hesji-Darmstadt (ur. 16 października 1751 koło Prenzlau, zm. 25 lutego 1805 w Berlinie w Pałacu Monbijou) – królowa Prus.
Nowy!!: 16 października i Fryderyka Luiza z Hesji-Darmstadt · Zobacz więcej »
Gabriel Zerdahelyi
Gabriel Zerdahely (ur. 16 października 1742 w Nyitraszerdahely, zm. 5 października 1813 w Bańskiej Bystrzycy) – węgierski duchowny katolicki, teolog, drugi biskup ordynariusz bańskobystrzycki od 1800 roku.
Nowy!!: 16 października i Gabriel Zerdahelyi · Zobacz więcej »
Gang Olsena (seria duńska)
Gang Olsena – seria czternastu duńskich kryminalnych komedii filmowych, opowiadających o fikcyjnym duńskim gangu sympatycznych przestępców-nieudaczników, do którego należy szef gangu Egon Olsen (Ove Sprogøe) i dwójka jego przyjaciół: Benny Frandsen (Morten Grunwald) i Kjeld Jensen (Poul Bundgaard).
Nowy!!: 16 października i Gang Olsena (seria duńska) · Zobacz więcej »
Gareth McGrillen
Gareth McGrillen (ur. 16 października 1982 w Perth) – australijski gitarzysta basowy, producent muzyczny i DJ.
Nowy!!: 16 października i Gareth McGrillen · Zobacz więcej »
Gary Miller (polityk)
Gary Gene Miller (ur. 16 października 1948 w Huntsville) – amerykański polityk, członek Partii Republikańskiej.
Nowy!!: 16 października i Gary Miller (polityk) · Zobacz więcej »
Gasparo Contarini
Gasparo Contarini (ur. 16 października 1483 w Wenecji, zm. 24 sierpnia 1542 w Bolonii) – wenecki dyplomata i kardynał.
Nowy!!: 16 października i Gasparo Contarini · Zobacz więcej »
Gaston Bachelard
Gaston Bachelard Gaston Bachelard (ur. 27 czerwca 1884, zm. 16 października 1962) – francuski filozof nauki i poezji, który mimo niskiego pochodzenia i samouctwa osiągnął największe zaszczyty w Akademii Francuskiej.
Nowy!!: 16 października i Gaston Bachelard · Zobacz więcej »
Gaston Flosse
Gaston Flosse (ur. 24 czerwca 1931 w Riktea, Polinezja Francuska) – polinezyjski polityk, czterokrotny prezydent (szef rządu) Polinezji Francuskiej, w latach 1984–1987, 1991–2004, 2004–2005 oraz od 23 lutego do 15 kwietnia 2008.
Nowy!!: 16 października i Gaston Flosse · Zobacz więcej »
Gaston Henry-Haye
Henry Gaston Auguste Haye (ur. 6 lutego 1890 w Wissous, zm. 16 października 1983 w Paryżu) – francuski przedsiębiorca, polityk i dyplomata.
Nowy!!: 16 października i Gaston Henry-Haye · Zobacz więcej »
Gaston Thubé
''Mac Miche'' Gaston Marie Thubé (ur. 16 października 1876 w Châteaubriant, zm. 22 czerwca 1974 w Paryżu) – francuski żeglarz, olimpijczyk, zdobywca złotego medalu w regatach na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1912 roku w Sztokholmie.
Nowy!!: 16 października i Gaston Thubé · Zobacz więcej »
Gaweł
Gaweł – imię męskie pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od słowa Gallus oznaczającego „Galijczyk”, mieszkaniec Galii z łac.
Nowy!!: 16 października i Gaweł · Zobacz więcej »
Gaweł (uczeń św. Kolumbana)
Święty Gaweł, również Święty Gall, łac. Gallus (ur. ok. 550, zm. ok. 645) – irlandzki mnich, uczeń św. Kolumbana Młodszego, święty Kościoła katolickiego.
Nowy!!: 16 października i Gaweł (uczeń św. Kolumbana) · Zobacz więcej »
Gábor Körner
Gábor Körner (ur. 16 października 1969 w Budapeszcie) – węgierski polonista, tłumacz, laureat nagrody im.
Nowy!!: 16 października i Gábor Körner · Zobacz więcej »
Gérard Santoro
Gérard Santoro (ur. 16 października 1961) – francuski zapaśnik w stylu wolnym.
Nowy!!: 16 października i Gérard Santoro · Zobacz więcej »
Górnik Zabrze w sezonie 1999/2000
Sezon 1999/2000 klubu Górnik Zabrze.
Nowy!!: 16 października i Górnik Zabrze w sezonie 1999/2000 · Zobacz więcej »
Górnik Zabrze w sezonie 2004/2005
Sezon 2004/2005 klubu Górnik Zabrze.
Nowy!!: 16 października i Górnik Zabrze w sezonie 2004/2005 · Zobacz więcej »
Günter Bechly
Günter Bechly (ur. 16 października 1963 w Sindelfingen) – niemiecki paleontolog i entomolog; ekspert od ważek kopalnych.
Nowy!!: 16 października i Günter Bechly · Zobacz więcej »
Günter Grass
kanclerz RFN Willy Brandt, 1972 Günter Wilhelm Grass (ur. 16 października 1927 w Gdańsku, zm. 13 kwietnia 2015 w Lubece) – niemiecki pisarz narodowości niemiecko-kaszubskiej, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1999 roku.
Nowy!!: 16 października i Günter Grass · Zobacz więcej »
Günter Haritz
Günter Haritz (ur. 16 października 1948 w Heidelbergu) – niemiecki kolarz torowy i szosowy, mistrz olimpijski oraz trzykrotny medalista torowych mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Günter Haritz · Zobacz więcej »
Günther Happich
Günther Happich (ur. 28 stycznia 1952, zm. 16 października 1995) – austriacki piłkarz występujący na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Günther Happich · Zobacz więcej »
Głos Radomski
Głos Radomski – byłe pismo obozu narodowo-demokratycznego.
Nowy!!: 16 października i Głos Radomski · Zobacz więcej »
Geert De Vlieger
Geert De Vlieger (ur. 16 października 1971 roku w Dendermonde) – belgijski piłkarz występujący na pozycji bramkarza.
Nowy!!: 16 października i Geert De Vlieger · Zobacz więcej »
Genadiusz (Zerwos)
Genadiusz, imię świeckie Tsambikos Zerwos (ur. 8 lipca 1937 w Kremasti, zm. 16 października 2020) – grecki duchowny prawosławny w jurysdykcji Patriarchatu Konstantynopolitańskiego, metropolita Włoch i Malty.
Nowy!!: 16 października i Genadiusz (Zerwos) · Zobacz więcej »
Gene Krupa
Eugene Bertram Krupa (ur. 15 stycznia 1909 w Chicago, zm. 16 października 1973 w Nowym Jorku) – amerykański perkusista jazzowy polskiego pochodzenia, lider big-bandu, kompozytor, wczesny reprezentant stylu swing.
Nowy!!: 16 października i Gene Krupa · Zobacz więcej »
Georg Nicolaus Kahlen
Georg Nikolaus Kahlen (ur. 29 lipca 1740 w Gdańsku, zm. 16 października 1811 w Paryżu) – gdański urzędnik i dyplomata.
Nowy!!: 16 października i Georg Nicolaus Kahlen · Zobacz więcej »
George Beurling
George Frederick Beurling ps., „Buzz”, „Screwball” (ur. 6 grudnia 1921, zm. 20 maja 1948) – kanadyjski lotnik, czołowy kanadyjski as myśliwski okresu II wojny światowej.
Nowy!!: 16 października i George Beurling · Zobacz więcej »
George Kerr (lekkoatleta)
George Ezekiel Kerr (ur. 16 października 1937 w Maryland w regionie Hanover na Jamajce, zm. 15 czerwca 2012 w Kingston) – jamajski lekkoatleta średniodystansowiec i sprinter, dwukrotny medalista olimpijski z Rzymu z 1960.
Nowy!!: 16 października i George Kerr (lekkoatleta) · Zobacz więcej »
George Lott
George Martin Lott (ur. 16 października 1906 w Springfield, zm. 2 grudnia 1991 w Chicago) – amerykański tenisista, zwycięzca Wimbledonu, mistrzostw USA i mistrzostw Francji w grze podwójnej, reprezentant w Pucharze Davisa.
Nowy!!: 16 października i George Lott · Zobacz więcej »
George Marshall
George Catlett Marshall (ur. 31 grudnia 1880 w Uniontown, zm. 16 października 1959 w Waszyngtonie) – amerykański dowódca wojskowy, generał armii United States Army, uczestnik I i II wojny światowej, polityk, 50.
Nowy!!: 16 października i George Marshall · Zobacz więcej »
George Turner (pisarz)
George Reginald Turner (ur. 16 października 1916 w Melbourne, zm. 8 czerwca 1997 w Ballarat) – australijski pisarz i krytyk literacki oraz wydawca fantastyki.
Nowy!!: 16 października i George Turner (pisarz) · Zobacz więcej »
Georges Chabot
Georges Chabot (ur. 5 kwietnia 1890 w Besançon, zm. 16 października 1975) – francuski geograf.
Nowy!!: 16 października i Georges Chabot · Zobacz więcej »
Georgi Sredkow
Georgi Sredkow (bg. Георги Средков; ur. 16 października 1986) – bułgarski zapaśnik walczący w stylu wolnym.
Nowy!!: 16 października i Georgi Sredkow · Zobacz więcej »
Gerard
Gerard – imię męskie pochodzenia germańskiego.
Nowy!!: 16 października i Gerard · Zobacz więcej »
Gerard de Kruijff
Gerard Pieter de Kruijff (ur. 27 stycznia 1890, zm. 16 października 1968) – holenderski jeździec sportowy.
Nowy!!: 16 października i Gerard de Kruijff · Zobacz więcej »
Gerard Majella
Gerard Majella (ur. 6 kwietnia 1726 w Muro Lucano, zm. 16 października 1755 r. w Caposele) – włoski redemptorysta, święty katolicki.
Nowy!!: 16 października i Gerard Majella · Zobacz więcej »
Gerard Straburzyński
Gerard Straburzyński (ur. 16 października 1930, zm. 27 marca 2015 w Poznaniu) – polski lekarz-balneolog, profesor nauk medycznych, nauczyciel akademicki m.in.
Nowy!!: 16 października i Gerard Straburzyński · Zobacz więcej »
Gerarda
Gerarda – imię żeńskie; żeński odpowiednik germańskiego imienia Gerard, złożonego z członów ger–, gari– — "oszczep", i –hard — "mężny, mocny, trwały".
Nowy!!: 16 października i Gerarda · Zobacz więcej »
Germano Zaccheo
Germano Zaccheo (ur. 16 października 1934 w Cannobio, zm. 20 listopada 2007 w Fatimie) – włoski duchowny katolicki, biskup Casale Monferrato od 1995 do swojej śmierci w 2007 roku.
Nowy!!: 16 października i Germano Zaccheo · Zobacz więcej »
Gerold Späth
Gerold Späth (ur. 16 października 1939 w Rapperswilu) – szwajcarski pisarz.
Nowy!!: 16 października i Gerold Späth · Zobacz więcej »
Gerry Collins (polityk)
Gerry Collins, właśc.
Nowy!!: 16 października i Gerry Collins (polityk) · Zobacz więcej »
Get Up (album)
Get Up – trzynasty album studyjny kanadyjskiego piosenkarza i kompozytora Bryana Adamsa.
Nowy!!: 16 października i Get Up (album) · Zobacz więcej »
Getúlio Costa de Oliveira
Getúlio Costa de Oliveira (ur. 25 lutego 1954 w Belo Horizonte) – piłkarz brazylijski, występujący podczas kariery na pozycji prawego obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Getúlio Costa de Oliveira · Zobacz więcej »
Giacomo Mari
Giacomo Mari (ur. 17 października 1924 w Vescovato, zm. 16 października 1991 w Cremonie) – włoski piłkarz.
Nowy!!: 16 października i Giacomo Mari · Zobacz więcej »
Giada Colagrande
Giada Colagrande (ur. 16 października 1975 w Pescarze) – włoska reżyserka i aktorka.
Nowy!!: 16 października i Giada Colagrande · Zobacz więcej »
Gian Galeazzo Visconti
Gian Galeazzo Visconti Herb rodziny Viscontich Gian Galeazzo Visconti (ur. 16 października 1351 w Pawii, zm. 3 września 1402 w Melegnano) – zwany był Conte di Virtù od nazwy Vertus w Szampanii, tytułu wniesionego w posagu przez jego pierwszążonę, Izabelę de Valois, córkę Jana II Dobrego, króla Francji.
Nowy!!: 16 października i Gian Galeazzo Visconti · Zobacz więcej »
Gianluca Comotto
Gianluca Comotto (ur. 16 października 1978 w Ivrei) – włoski piłkarz występujący na pozycji obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Gianluca Comotto · Zobacz więcej »
Gideon Curtis Moody
Gideon Curtis Moody (ur. 16 października 1832 w Cortland, Nowy Jork, zm. 17 marca 1904 w Los Angeles, Kalifornia) – amerykański prawnik i polityk.
Nowy!!: 16 października i Gideon Curtis Moody · Zobacz więcej »
Giennadij Gładkow
Giennadij Igoriewicz Gładkow (ros. Генна́дий И́горевич Гладко́в, ur. 18 lutego 1935 w Moskwie, zm. 16 października 2023 tamże) – radziecki i rosyjski kompozytor muzyki filmowej.
Nowy!!: 16 października i Giennadij Gładkow · Zobacz więcej »
Gilberto Gil
Gilberto Gil, właśc.
Nowy!!: 16 października i Gilberto Gil · Zobacz więcej »
Gilles Jaquet
Gilles Jaquet (ur. 16 czerwca 1974 w La Chaux-de-Fonds) – szwajcarski snowboardzista, mistrz świata.
Nowy!!: 16 października i Gilles Jaquet · Zobacz więcej »
Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – kwalifikacje
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – kwalifikacje · Zobacz więcej »
Gino Bechi
Gino Bechi (ur. 16 października 1913 we Florencji, zm. 2 lutego 1993 tamże) – włoski śpiewak, baryton.
Nowy!!: 16 października i Gino Bechi · Zobacz więcej »
Giovanni Invernizzi (wioślarz)
Giovanni Invernizzi (ur. 17 czerwca 1926 w Mandello del Lario, zm. 16 października 1986 w Abbadia Lariana) – włoski wioślarz.
Nowy!!: 16 października i Giovanni Invernizzi (wioślarz) · Zobacz więcej »
Giovanni Migliorati
Giovanni Migliorati (ur. ok. 1375 – zm. 16 października 1410 w Bolonii) – włoski kardynał okresu wielkiej schizmy zachodniej.
Nowy!!: 16 października i Giovanni Migliorati · Zobacz więcej »
Giovanni Moretti
Giovanni Battista Moretti (ur. 20 listopada 1923 w Meina, zm. 16 października 2018 tamże) – włoski duchowny katolicki, arcybiskup, nuncjusz apostolski.
Nowy!!: 16 października i Giovanni Moretti · Zobacz więcej »
Giovanni Varglien
Giovanni Varglien (ur. 16 maja 1911 w Fiume, zm. 16 października 1990 w Trieście), włoski piłkarz oraz trener piłkarski.
Nowy!!: 16 października i Giovanni Varglien · Zobacz więcej »
Girls Aloud
Girls Aloud – brytyjski girlsband stworzony w programie Popstars na kanale ITV1 w edycji The Rivals z 2002 roku.
Nowy!!: 16 października i Girls Aloud · Zobacz więcej »
Girolamo Lando
Girolamo Lando, Gerolamo Landus (ur. ?, zm. 16 października 1493) – duchowny katolicki, w latach 1458-1493 arcybiskup metropolita Krety.
Nowy!!: 16 października i Girolamo Lando · Zobacz więcej »
Giulia Rondon
Giulia Rondon (ur. 16 października 1987 r. w Pizie) – włoska siatkarka, grająca na pozycji rozgrywającej, reprezentantka kraju.
Nowy!!: 16 października i Giulia Rondon · Zobacz więcej »
GKS Katowice (piłka nożna)
GKS Katowice – polski klub piłkarski z siedzibąw Katowicach.
Nowy!!: 16 października i GKS Katowice (piłka nożna) · Zobacz więcej »
Go On
Go On – amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację NBC od 8 sierpnia 2012 roku.
Nowy!!: 16 października i Go On · Zobacz więcej »
Godzina odważnych
Godzina odważnych (hiszp. La hora de los valientes) – hiszpański film historyczny z 1998 roku w reżyserii Antonia Mercero.
Nowy!!: 16 października i Godzina odważnych · Zobacz więcej »
Goliath (serial telewizyjny)
Goliath – amerykański serial telewizyjny (dramat obyczajowy), wyprodukowany przez Amazon Studios oraz Picrow, którego twórcami sąDavid E. Kelley i Jonathan Shapiro.
Nowy!!: 16 października i Goliath (serial telewizyjny) · Zobacz więcej »
Gonzalo Peláez (zapaśnik)
Gonzalo Gaston Peláez (ur. 16 października 1972) – argentyński zapaśnik walczący w obu stylach.
Nowy!!: 16 października i Gonzalo Peláez (zapaśnik) · Zobacz więcej »
Grace Ingalls
Grace Pearl Ingalls po mężu Dow (ur. 23 maja 1877, zm. 10 listopada 1941) – młoda amerykańska pionierka, najmłodsza siostra pisarki Laury Ingalls Wilder, bohaterka jej cyklu powieściowego "Domek na prerii" i jego ekranizacji; nauczycielka i dziennikarka.
Nowy!!: 16 października i Grace Ingalls · Zobacz więcej »
Graeme Sharp
Graeme Marshall Sharp (ur. 16 października 1960 w Cardowan) – były szkocki piłkarz występujący na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Graeme Sharp · Zobacz więcej »
Grand Prix 2005
Grand Prix 2005 − profesjonalny turniej snookerowy.
Nowy!!: 16 października i Grand Prix 2005 · Zobacz więcej »
Grand Prix 2008
Royal London Watches Grand Prix 2008 − trzeci rankingowy turniej sezonu snookerowego 2008/2009.
Nowy!!: 16 października i Grand Prix 2008 · Zobacz więcej »
Grand Prix Brazylii 2009
Wyniki Grand Prix Brazylii, szesnastej rundy Mistrzostw Świata Formuły 1 w sezonie 2009.
Nowy!!: 16 października i Grand Prix Brazylii 2009 · Zobacz więcej »
Grand Prix Chin 2005
Fernando Alonso podczas Grand Prix Chin 2005 Wyniki Grand Prix Chin, dziewiętnastej rundy Mistrzostw Świata Formuły 1 w sezonie 2005.
Nowy!!: 16 października i Grand Prix Chin 2005 · Zobacz więcej »
Grand Prix Europy 1994
Grand Prix Europy 1994 (oryg. Gran Premio de Europa) – 14.
Nowy!!: 16 października i Grand Prix Europy 1994 · Zobacz więcej »
Grand Prix Korei Południowej 2011
Lotus podczas Grand Prix Korei Południowej 2011 Grand Prix Korei Południowej (oficjalnie Korean Grand Prix 2011) – szesnasta runda Mistrzostw Świata Formuły 1 w sezonie 2011.
Nowy!!: 16 października i Grand Prix Korei Południowej 2011 · Zobacz więcej »
Grand Prix Maroka 1958
Grand Prix Maroka 1958 (oryg. Grand Prix du Maroc) – 11.(ostatnia) runda Mistrzostw Świata Formuły 1 w sezonie 1958, która odbyła się 16 października 1958 po raz 1.
Nowy!!: 16 października i Grand Prix Maroka 1958 · Zobacz więcej »
Granville Bantock
Sir Granville Ransome Bantock (ur. 7 sierpnia 1868 w Londynie, zm. 16 października 1946 tamże) – angielski kompozytor, dyrygent i pedagog.
Nowy!!: 16 października i Granville Bantock · Zobacz więcej »
Graves (serial telewizyjny)
Graves – amerykański serial telewizyjny (komedia) wyprodukowany przez Lionsgate Television, którego twórcąjest Joshua Michael Stern.
Nowy!!: 16 października i Graves (serial telewizyjny) · Zobacz więcej »
Gregory Sedoc
Gregory Sedoc (ur. 16 października 1981 w Amsterdamie) – holenderski lekkoatleta, płotkarz, halowy mistrz Europy.
Nowy!!: 16 października i Gregory Sedoc · Zobacz więcej »
Greta Small
Greta Small (ur. 16 października 1995 w Wangaratta) – australijska narciarka alpejska, czterokrotna mistrzyni Australii, mistrzyni Wielkiej Brytanii i trzykrotna mistrzyni Australii wśród juniorów.
Nowy!!: 16 października i Greta Small · Zobacz więcej »
Gretta Kok
Margretta „Gretta” Kok, po mężu Mevissen (ur. 16 października 1944 w Amsterdamie) — holenderska pływaczka, specjalizująca się w stylu klasycznym.
Nowy!!: 16 października i Gretta Kok · Zobacz więcej »
Growing Pains
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Growing Pains · Zobacz więcej »
Grudniowy żar
Grudniowy żar (est. Detsembrikuumus) – estoński dramat historyczny z 2008 roku w reżyserii Asko Kase.
Nowy!!: 16 października i Grudniowy żar · Zobacz więcej »
Grupa Pewnych Osób
Grupa Pewnych Osób – nieformalna grupa aktywistów lokalnych, działających w Łodzi, ruch happeningowy.
Nowy!!: 16 października i Grupa Pewnych Osób · Zobacz więcej »
Grzegorz
Grzegorz – imię męskie pochodzące poprzez łacińskąformę Gregorius od greckiego Gregorios, wywodzącego się ze słowa γρηγορέω oznaczającego 'być czujnym'.
Nowy!!: 16 października i Grzegorz · Zobacz więcej »
Grzegorz Białuński
Grzegorz Białuński (ur. 2 kwietnia 1967 w Giżycku, zm. 16 października 2018 w Olsztynie) – polski historyk, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie historii osadnictwa na ziemi mazurskiej oraz historii plemion pruskich, prorektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Nowy!!: 16 października i Grzegorz Białuński · Zobacz więcej »
Grzegorz Kukiełka
Grzegorz Kukiełka (ur. 20 lutego 1983 w Zielonej Górze) – polski koszykarz grający na pozycji rzucającego obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Grzegorz Kukiełka · Zobacz więcej »
Grzegorz XIV
Grzegorz XIV, właściwie Niccolò Sfondrati (ur. 11 lutego 1535 na zamku Somma koło Mediolanu, zm. 16 października 1591 w Rzymie) – włoski duchowny katolicki, papież w okresie od 5 grudnia 1590 do 16 października 1591.
Nowy!!: 16 października i Grzegorz XIV · Zobacz więcej »
Guðbergur Bergsson
Guðbergur Bergsson (ur. 16 października 1932 w Grindavíku, zm. 4 września 2023) – islandzki pisarz.
Nowy!!: 16 października i Guðbergur Bergsson · Zobacz więcej »
Gubernator Dżakarty
Gubernator Dżakarty jest najwyższym urzędnikiem władzy wykonawczej w Dżakarcie – indonezyjskim mieście-prowincji o statusie stolicy.
Nowy!!: 16 października i Gubernator Dżakarty · Zobacz więcej »
Gubernatorzy Cejlonu
Flaga gubernatorów Cejlonu Flaga Cejlonu (1815-1948) Gubernatorzy Cejlonu byli oficjalnymi przedstawicielami władz brytyjskich pomiędzy 1798 i 1948.
Nowy!!: 16 października i Gubernatorzy Cejlonu · Zobacz więcej »
Guillermo Szeszurak
Guillermo Szeszurak (ur. 16 października 1971 w Buenos Aires) – argentyński piłkarz pochodzenia ukraińskiego, grający na pozycji napastnika, trener piłkarski.
Nowy!!: 16 października i Guillermo Szeszurak · Zobacz więcej »
Guilty Pleasure
Guilty Pleasure – drugi album studyjny wydany przez amerykańskąwokalistkę pop Ashley Tisdale dnia 11 czerwca 2009 w Hiszpanii nakładem wytwórni Warner Music.
Nowy!!: 16 października i Guilty Pleasure · Zobacz więcej »
Guina
Guina, właśc.
Nowy!!: 16 października i Guina · Zobacz więcej »
Guntars Krasts
Guntars Krasts (ur. 16 października 1957 w Rydze) – łotewski polityk i ekonomista, premier Łotwy (1997–1998), deputowany do Sejmu i Parlamentu Europejskiego.
Nowy!!: 16 października i Guntars Krasts · Zobacz więcej »
Guram Perselidze
Guram Perselidze (gruz. გურამ ფერსელიძე; ur. 16 października 1985) – gruziński zapaśnik walczący w stylu klasycznym.
Nowy!!: 16 października i Guram Perselidze · Zobacz więcej »
Gus Yatron
Gus Yatron (ur. 16 października 1927, zm. 13 marca 2003) – amerykański polityk, członek Partii Demokratycznej.
Nowy!!: 16 października i Gus Yatron · Zobacz więcej »
Gustaw Arnold Fibiger I
Wytwórnia: Arnold FibigerNumer seryjny: 1514Rok budowy: ok. 1892 Gustaw Arnold Fibiger I (ur. 16 października 1847 w Kaliszu, zm. 5 lutego 1915 w Warszawie) – polski budowniczy fortepianów, przemysłowiec, założyciel Fabryki Fortepianów i Pianin Arnold Fibiger w Kaliszu (1878).
Nowy!!: 16 października i Gustaw Arnold Fibiger I · Zobacz więcej »
Guy Siner
Guy Siner (ur. 16 października 1947 w Nowym Jorku) – brytyjski aktor amerykańskiego pochodzenia.
Nowy!!: 16 października i Guy Siner · Zobacz więcej »
Gwiazda (odznaczenie)
Gwiazda Iraku Gwiazda – rodzaj odznaczenia, które może pełnić różne funkcje i zajmować różne miejsce w systemach odznaczeń wielu państw.
Nowy!!: 16 października i Gwiazda (odznaczenie) · Zobacz więcej »
Gwiazda Czadu
Gwiazda Czadu – polskie odznaczenie pamiątkowe przyznawane uczestnikom Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Czadu i Republice Środkowoafrykańskiej.
Nowy!!: 16 października i Gwiazda Czadu · Zobacz więcej »
Gwiazda Iraku
Gwiazda Iraku – polskie odznaczenie pamiątkowe przyznawane żołnierzom Sił Zbrojnych i osobom cywilnym, uczestnikom Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku.
Nowy!!: 16 października i Gwiazda Iraku · Zobacz więcej »
Gwiazda Morza Śródziemnego
Gwiazda Morza Śródziemnego – polskie odznaczenie pamiątkowe przyznawane uczestnikom Polskiego Kontyngentu Wojskowego, biorącym udział w operacjach w rejonie Morza Śródziemnego, Morza Czarnego i Morza Egejskiego (m.in. Active Endeavour).
Nowy!!: 16 października i Gwiazda Morza Śródziemnego · Zobacz więcej »
Gwiazdy polskiej muzyki lat 80.
Gwiazdy polskiej muzyki lat 80. – kolekcja książek opisujących polskąmuzykę rockowąlat 80.
Nowy!!: 16 października i Gwiazdy polskiej muzyki lat 80. · Zobacz więcej »
Gwiazdy polskiej muzyki lat 80. (album Sztywnego Pala Azji)
Gwiazdy polskiej muzyki lat 80. – album kompilacyjny zespołu Sztywny Pal Azji wydany w 2007 roku jako dodatek do gazety.
Nowy!!: 16 października i Gwiazdy polskiej muzyki lat 80. (album Sztywnego Pala Azji) · Zobacz więcej »
Gwiezdny Rycerz
Gwiezdny Rycerz (ang. Masked Rider, 1995–1996) – amerykański serial opowiadający o zamaskowanym rycerzu.
Nowy!!: 16 października i Gwiezdny Rycerz · Zobacz więcej »
Hałyna Sikorśka
Hałyna Fedoriwna Sikorśka z d. Listopadśka (ukr. Галина Федорівна Сікорська (Листопадська), ur. 6 listopada 1928 w Połonnem, zm. 16 października 2001 tamże) – ukraińska radziecka robotnica fabryczna, Bohater Pracy Socjalistycznej (1976).
Nowy!!: 16 października i Hałyna Sikorśka · Zobacz więcej »
Halfdan Hansen
Jacht ''Magda IX'' Halfdan Nicolai Hansen (ur. 16 października 1883 w Kristianii, zm. 1 kwietnia 1953 w Grotli) – norweski żeglarz, olimpijczyk, zdobywca złotego medalu w regatach na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1912 roku w Sztokholmie.
Nowy!!: 16 października i Halfdan Hansen · Zobacz więcej »
Halimah Nakaayi
Halimah Nakaayi (ur. 16 października 1994 w Seeta z dystrykcie Mukono) – ugandyjska lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich.
Nowy!!: 16 października i Halimah Nakaayi · Zobacz więcej »
Halina Bojarska-Dahlig
Halina Natalia Bojarska-Dahlig (ur. 28 października 1923 w Warszawie, zm. 16 października 2005 w Warszawie) – polski chemik, profesor, specjalizująca się w technologii środków leczniczych.
Nowy!!: 16 października i Halina Bojarska-Dahlig · Zobacz więcej »
Halina Hackiewicz
Halina Hackiewicz (ur. 16 października 1903 w Częstochowie, zm. 5 sierpnia 1944 w Warszawie) – polska pielęgniarka (absolwentka Szkoły Pielęgniarek Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie), sanitariuszka w czasie kampanii wrześniowej, podczas okupacji hitlerowskiej żołnierz ZWZ-AK.
Nowy!!: 16 października i Halina Hackiewicz · Zobacz więcej »
Hamilton Luske
Hamilton Luske (ur. 16 października 1903 w Chicago, zm. 19 lutego 1968 w Los Angeles) – amerykański reżyser filmowy, uznany twórca filmów animowanych.
Nowy!!: 16 października i Hamilton Luske · Zobacz więcej »
Hans Christiansen (żeglarz)
Hans Ferdinand Christiansen (ur. 16 października 1867 w Nesna, zm. 20 lipca 1938 w Oslo) – norweski żeglarz, olimpijczyk.
Nowy!!: 16 października i Hans Christiansen (żeglarz) · Zobacz więcej »
Hans Frank
Hans Michael Frank (ur. 23 maja 1900 w Karlsruhe, zm. 16 października 1946 w Norymberdze) – niemiecki funkcjonariusz narodowosocjalistyczny, z wykształcenia prawnik, zbrodniarz nazistowski skazany przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze (1946) na karę śmierci przez powieszenie.
Nowy!!: 16 października i Hans Frank · Zobacz więcej »
Hans Selye
Komarnie Hans Hugo Selye (ur. 26 stycznia 1907 w Wiedniu, zm. 16 października 1982 w Montrealu) – lekarz fizjopatolog i endokrynolog, mieszkający i pracujący w Kanadzie, pochodzenia węgierskiego.
Nowy!!: 16 października i Hans Selye · Zobacz więcej »
Hans Villemi
Hans Villemi (ur. 16 października 1995 roku) – estoński kierowca wyścigowy.
Nowy!!: 16 października i Hans Villemi · Zobacz więcej »
Hans Ziglarski
Hans Ziglarski (ur. 16 października 1905 w Białymstoku, zm. 12 lutego 1975 w Berlinie) – niemiecki bokser, wicemistrz olimpijski.
Nowy!!: 16 października i Hans Ziglarski · Zobacz więcej »
Harleys in Hawaii
„Harleys in Hawaii” – utwór amerykańskiej piosenkarki i autorki tekstów Katy Perry wydany 16 października 2019 roku nakładem wytwórni Capitol Records.
Nowy!!: 16 października i Harleys in Hawaii · Zobacz więcej »
Harold Wilson
James Harold Wilson (ur. 11 marca 1916 w Huddersfield, zm. 24 maja 1995 w Londynie) – polityk brytyjskiej Partii Pracy, premier Wielkiej Brytanii w okresie od 16 października 1964 do 19 czerwca 1970 oraz ponownie od 4 marca 1974 do 5 kwietnia 1976.
Nowy!!: 16 października i Harold Wilson · Zobacz więcej »
Harry Lundahl
Harry Lundahl (ur. 16 października 1905 w Helsingborgu, zm. 30 listopada 1987) – szwedzki piłkarz, grający na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Harry Lundahl · Zobacz więcej »
Harry Primrose
Albert Edward Harry Meyer Archibald Primrose, 6.
Nowy!!: 16 października i Harry Primrose · Zobacz więcej »
Harry Schreurs
Harry Schreurs (ur. 11 grudnia 1901 w Roermond, zm. 16 października 1973 tamże) – piłkarz holenderski grający na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Harry Schreurs · Zobacz więcej »
Harry Williams
Harry Williams (ur. 7 maja 1951 w Sydney) – australijski piłkarz.
Nowy!!: 16 października i Harry Williams · Zobacz więcej »
HDI-Arena
HDI-Arena – stadion piłkarski znajdujący się w Hanowerze w Niemczech.
Nowy!!: 16 października i HDI-Arena · Zobacz więcej »
Heidi Burnett
Heidi Burnett (ur. 16 października 1961) – australijska judoczka.
Nowy!!: 16 października i Heidi Burnett · Zobacz więcej »
Heini Thoma
Heini Thoma, właśc.
Nowy!!: 16 października i Heini Thoma · Zobacz więcej »
Heinz Inniger
Heinz Inniger (ur. 18 grudnia 1980 we Frutigen) – szwajcarski snowboardzista, brązowy medalista mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Heinz Inniger · Zobacz więcej »
Heinz Schilchegger
Heinz Schilchegger (ur. 16 października 1973 r.) – austriacki narciarz alpejski.
Nowy!!: 16 października i Heinz Schilchegger · Zobacz więcej »
Helena Dłuska
Helena Dłuska (ur. 13 kwietnia 1892 w Paryżu, zm. 16 października 1921 w Chicago) – polska taterniczka, publicystka, działaczka polityczna.
Nowy!!: 16 października i Helena Dłuska · Zobacz więcej »
Helena Serbska
Helena Karadziordziewić,,, (ur. 4 listopada 1884 w Cetynii, zm. 16 października 1962 w Nicei) – serbska arystokratka, księżniczka rodowa, królewna Serbii, następnie Serbów, Chorwatów i Słoweńców jako córka Piotra I Wyzwoliciela, księżna krwi imperatorskiej jako żona Ioanna Romanowa.
Nowy!!: 16 października i Helena Serbska · Zobacz więcej »
Helena Stankiewicz
Helena z Zanów Stankiewiczowa, Warszawa, 16 października 1993 Duksztach (obecnie Litwa, miejsce urodzenia Heleny z Zanów Stankiewiczowej, lata międzywojenne Tomaszem (1902–1989) i matką, TeresąDowgiałło Helena Stankiewicz z córkąMarią(1927–1940) Tomasza Zana „Promienistego” Helena Stankiewicz z dziećmi: Krystynąi Józefem, Warszawa, 16 października 1993 Cmentarzu Powązkowskim, 18 kwietnia 1996 Grób Heleny Stankiewicz na Cmentarzu Powązkowskim Helena Stankiewicz (ur. 7 lipca 1904 w Duksztach, zm. 14 kwietnia 1996 w Warszawie) – polska działaczka społeczna, autorka wspomnień i wierszy.
Nowy!!: 16 października i Helena Stankiewicz · Zobacz więcej »
Helga Gitmark
Helga Gitmark (ur. 30 września 1929, zm. 2 sierpnia 2008) – norweska polityk, minister.
Nowy!!: 16 października i Helga Gitmark · Zobacz więcej »
Helmut Martin Rieger
Helmut Martin Rieger (ur. 16 października 1943 w Grazu) – niemiecki polityk, politolog i nauczyciel akademicki, od 1980 do 1984 poseł do Parlamentu Europejskiego.
Nowy!!: 16 października i Helmut Martin Rieger · Zobacz więcej »
Hema Malini
Hema Malini, właściwie Hema Malini R. Chakravarty (ur. 16 października 1948 w Ammankudi w stanie Tamilnadu) – indyjska aktorka, nazywana Dream Girl.
Nowy!!: 16 października i Hema Malini · Zobacz więcej »
Heneage Finch (9. hrabia Aylesford)
Heneage Michael Charles Finch (31 października 1908 – 28 maja 1940 w Wormhondt), brytyjski arystokrata, syn Heneage'a Fincha, lorda Guernsey (syna 8. hrabiego Aylesford, i Gladys Fellowes, córki 2. barona de Ramsay. Jego ojciec zginął podczas I wojny światowej w 1914 r. Młody Heneage został wówczas następcąswojego dziadka i przyjął tytuł lorda Guernsey. Wykształcenie odebrał w Eton College. Tytuł hrabiowski odziedziczył po śmierci dziadka w 1924 r. Zasiadł wówczas w Izbie Lordów. Po wybuchu II wojny światowej zaciągnął się Królewskiej Artylerii w stopniu kapitana. Zginął podczas walk w miejscowości Wormhondt w maju 1940 r. Niedługo przed wyjazdem na wojnę, 18 kwietnia 1940 r. poślubił Pamelę Elizabeth Coventry (16 października 1901 – 1990), córkę pułkownika Charlesa Johna Coventry i Lily Whitehouse, córki Williama Whitehouse'a. Małżonkowie nie doczekali się potomstwa. Po śmierci Heneage'a tytuł hrabiowski odziedziczył jego stryj, Charles. Kategoria:Arystokracja brytyjska Kategoria:Urodzeni w 1908 Kategoria:Zmarli w 1940.
Nowy!!: 16 października i Heneage Finch (9. hrabia Aylesford) · Zobacz więcej »
Henri Stoffel
Henri Stoffel (ur. 2 czerwca 1883, zm. 16 października 1972) – francuski kierowca wyścigowy.
Nowy!!: 16 października i Henri Stoffel · Zobacz więcej »
Henrique Capriles Radonski
Henrique Capriles Radonski (ur. 11 lipca 1972 w Caracas) – wenezuelski polityk, przewodniczący Izby Deputowanych w latach 1999–2000, burmistrz Baruty w latach 2000–2008, gubernator stanu Miranda w latach 2008–2017.
Nowy!!: 16 października i Henrique Capriles Radonski · Zobacz więcej »
Henry Bathurst (8. hrabia Bathurst)
Henry Allen John Bathurst (ur. 1 maja 1927, zm. 16 października 2011) – brytyjski arystokrata i polityk, najstarszy syn Allena Bathursta, lorda Apsley i Violet Meeking, córki kapitana Bertrama Meekinga.
Nowy!!: 16 października i Henry Bathurst (8. hrabia Bathurst) · Zobacz więcej »
Henry Nwosu
Henry Onyemanze Nwosu (ur. 16 października 1961) – nigeryjski piłkarz grający na pozycji pomocnika W swojej karierze grał w reprezentacji Nigerii.
Nowy!!: 16 października i Henry Nwosu · Zobacz więcej »
Henry Somerset (5. książę Beaufort)
Henry Somerset, 5.
Nowy!!: 16 października i Henry Somerset (5. książę Beaufort) · Zobacz więcej »
Henryk Ładosz
Henryk Ładosz (ur. 18 października 1902 we Wrotnowie, zm. 16 października 1979 w Warszawie) – polski aktor, konferansjer i recytator, specjalizujący się w bajkach dziecięcych.
Nowy!!: 16 października i Henryk Ładosz · Zobacz więcej »
Henryk Maculewicz
Henryk Józef Maculewicz (ur. 24 kwietnia 1950 w Grudze) – polski piłkarz, boczny lub środkowy obrońca.
Nowy!!: 16 października i Henryk Maculewicz · Zobacz więcej »
Henryk Schmitt
Juliana Schübelera (1883) Henryk Schmitt (ur. 5 lipca 1817 we Lwowie, zm. 16 października 1883 we Lwowie) – polski historyk, przedstawiciel lelewelowskiej szkoły historycznej, bibliotekarz.
Nowy!!: 16 października i Henryk Schmitt · Zobacz więcej »
Henryk Tarasiewicz
Henryk Tarasiewicz (ur. 16 lutego 1947, zm. 16 października 2003) – działacz opozycyjny, od kwietnia 1980 do lipca 1983 ekspedytor w Zarządzie Portu Gdynia.
Nowy!!: 16 października i Henryk Tarasiewicz · Zobacz więcej »
Henryk Wiercieński
Henryk Wojciech Jakub Wiercieński (ur. 15 lipca 1843 w Kłodnicy k. Bełżyc, zm. 16 października 1923 w Lublinie) – uczestnik powstania styczniowego, sybirak, publicysta.
Nowy!!: 16 października i Henryk Wiercieński · Zobacz więcej »
Herbert Paul Ludwig
Herbert Paul Ludwig (ur. 16 października 1904 w Grisbach (Saksonia), zm. 24 stycznia 1948 w Krakowie) – zbrodniarz hitlerowski, funkcjonariusz SS pełniący służbę w obozach koncentracyjnych oraz SS-Oberscharführer.
Nowy!!: 16 października i Herbert Paul Ludwig · Zobacz więcej »
Hermann Dernburg
Dom towarowy Wertheim we Wrocławiu zdjęcie archiwalne Hermann Dernburg (ur. 16 października 1868 w Darmstadt, zm. 15 września 1935 w Zurychu) – niemiecki architekt.
Nowy!!: 16 października i Hermann Dernburg · Zobacz więcej »
Hicham Mezair
Mohamed Hicham Mezair (ur. 16 października 1976 w Tilimsanie) – algierski piłkarz grający na pozycji bramkarza.
Nowy!!: 16 października i Hicham Mezair · Zobacz więcej »
Hideaki Mori
– japoński piłkarz występujący na pozycji obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Hideaki Mori · Zobacz więcej »
High’n’Dry World Tour
High'n'Dry World Tour – trzecia trasa koncertowa zespołu muzycznego Def Leppard, w jej trakcie odbyło się 131 koncertów.
Nowy!!: 16 października i High’n’Dry World Tour · Zobacz więcej »
Highway to Hell Tour
Highway to Hell Tour – piąta trasa koncertowa grupy muzycznej AC/DC, w jej trakcie odbyło się 101 koncertów.
Nowy!!: 16 października i Highway to Hell Tour · Zobacz więcej »
Hirobumi Itō
– pierwszy premier Japonii, zwolennik modernizacji kraju w oparciu o wzorce Zachodu, główny autor Konstytucji Meiji (weszła w życie 29 listopada 1890 roku).
Nowy!!: 16 października i Hirobumi Itō · Zobacz więcej »
Hirotaka Takeuchi
Hirotaka Takeuchi – dziekan studiów podyplomowych w Instytucie Badania Strategii Korporacji Międzynarodowych Uniwersytetu Hitotsubashi w Tokio.
Nowy!!: 16 października i Hirotaka Takeuchi · Zobacz więcej »
Historia serialu Głowa rodziny
Family Guy miał swojąpremierę 31 stycznia 1999.
Nowy!!: 16 października i Historia serialu Głowa rodziny · Zobacz więcej »
HMS Queen Elizabeth (1913)
HMS Queen Elizabeth był okrętem głównym pancerników typu ''Queen Elizabeth'' – drednotów brytyjskich.
Nowy!!: 16 października i HMS Queen Elizabeth (1913) · Zobacz więcej »
HMS Royal Oak (1914)
HMS Royal Oak (numer taktyczny 08) – pancernik typu ''Revenge'' (R), służył w brytyjskiej Royal Navy, storpedowany 14 października 1939 roku przez niemiecki okręt podwodny U-47 w porcie w zatoce Scapa Flow.
Nowy!!: 16 października i HMS Royal Oak (1914) · Zobacz więcej »
Holger Krahmer
Holger Krahmer (ur. 16 października 1970 w Lipsku) – niemiecki polityk i mechanik, poseł do Parlamentu Europejskiego VI i VII kadencji.
Nowy!!: 16 października i Holger Krahmer · Zobacz więcej »
Homogenic Tour
Homogenic Tour – trzecia trasa koncertowa Björk, w trakcie której odbyło się pięćdziesiąt siedem koncertów.
Nowy!!: 16 października i Homogenic Tour · Zobacz więcej »
Honorat Koźmiński
X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej, w której przetrzymywany był Honorat Koźmiński Honorat Koźmiński (właśc. Florentyn Wacław Jan Stefan Koźmiński; ur. 16 października 1829 w Białej Podlaskiej, zm. 16 grudnia 1916 w Nowym Mieście nad Pilicą) – polski kapucyn, teolog, prezbiter, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych oraz błogosławiony Kościoła rzymskokatolickiego.
Nowy!!: 16 października i Honorat Koźmiński · Zobacz więcej »
Honorowi Obywatele Miasta Chojnice
Honorowy Obywatel Miasta Chojnice – tytuł nadawany przez Radę Miejskąw Chojnicach a wcześniej przez MiejskąRadę Narodowąw Chojnicach.
Nowy!!: 16 października i Honorowi Obywatele Miasta Chojnice · Zobacz więcej »
Hortêncio de Souza
Hortêncio de Souza (ur. 16 października 1916 w Porto Alegre) – brazylijski piłkarz grający na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Hortêncio de Souza · Zobacz więcej »
HP Open 2011
Tenisowy turniej WTA HP Open 2011 odbył się w dniach 10-16 października w japońskiej Osace, na kortach twardych.
Nowy!!: 16 października i HP Open 2011 · Zobacz więcej »
Hrabina Marica
Hrabina Marica (niem. Gräfin Mariza) – operetka Imre Kálmána w trzech aktach z 1924 roku.
Nowy!!: 16 października i Hrabina Marica · Zobacz więcej »
Huang Chih-hsiung
Huang Chih-hsiung (chin. upr.: 黄志雄, chin. trad.: 黃志雄, pinyin: Húang Zhìxióng; ur. 16 października 1976) – tajwański zawodnik taekwondo, brązowy medalista letnich igrzysk olimpijskich w Sydney w kategorii do 58 kg, srebrny medalista letnich igrzysk olimpijskich w Atenach w kategorii do 68 kg.
Nowy!!: 16 października i Huang Chih-hsiung · Zobacz więcej »
Huang Shao-ku
Huang Shao-ku (ur. 24 lipca 1901, zm. 16 października 1996) – tajwański polityk.
Nowy!!: 16 października i Huang Shao-ku · Zobacz więcej »
Hugh Latimer
"Latimer przed Soborem”, z kopii ''Foxe's Book of Martyrs'' z 1887 roku Hugh Latimer (ur. ok. 1485/1490, zm. 16 października 1555) – angielski duchowny, reformator, biskup Kościoła Anglii (przed reformacjąpodległego papieżowi, potem niezależnego), kapelan króla Edwarda VI, jeden z trzech męczenników oksfordzkich spalonych żywcem na stosie w okresie rekatolicyzacji Królestwa Anglii prowadzonej za panowania królowej Marii, męczennik Kościoła anglikańskiego.
Nowy!!: 16 października i Hugh Latimer · Zobacz więcej »
Hugh Neilson
Hugh Edwin Beaumont Neilson (ur. 5 maja 1884 w Glasgow, zm. 16 października 1930 tamże) – szkocki hokeista na trawie.
Nowy!!: 16 października i Hugh Neilson · Zobacz więcej »
Humphry Legge
Humphry Legge (14 marca 1888 - 16 października 1962), brytyjski arystokrata i wojskowy, najmłodszy syn Williama Legge'a, 6. hrabiego Dartmouth, i lady Mary Coke, córki 2. hrabiego Leicester.
Nowy!!: 16 października i Humphry Legge · Zobacz więcej »
Hussein el-Husseini
Sajjid Hussein el-Husseini (arab. حسين الحسين, ur. 15 kwietnia 1937 w Zahli) – libański polityk, przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Libanu w latach 1984–1992.
Nowy!!: 16 października i Hussein el-Husseini · Zobacz więcej »
Hymn Watykanu
Inno Pontificio (wł.) Hymn Papieski – hymn Stolicy Apostolskiej.
Nowy!!: 16 października i Hymn Watykanu · Zobacz więcej »
Hysteria World Tour
Hysteria World Tour – piąta trasa koncertowa grupy muzycznej Def Leppard, w jej trakcie odbyło się 235 koncertów.
Nowy!!: 16 października i Hysteria World Tour · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1910)
Mistrzem Argentyny w roku 1910 został klub Alumni AC, a wicemistrzem Argentyny klub Porteño Buenos Aires.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1910) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1915)
Mistrzem Argentyny w roku 1915 został klub Racing Club de Avellaneda, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub San Isidro Buenos Aires.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1915) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1921)
W roku 1921 Argentyna miała dwóch mistrzów w rozgrywkach organizowanych przez dwie konkurencyjne federacje piłkarskie.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1921) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1927)
Mistrzem Argentyny w roku 1927 został klub San Lorenzo de Almagro, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub Boca Juniors.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1927) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1932)
W roku 1932 Argentyna miała dwóch mistrzów – jednego mistrza w rozgrywkach ligi amatorskiej organizowanych przez uznawanąprzez FIFA organizację Asociación Argentina de Football, a drugiego w rozgrywkach powstałej przed rokiem ligi zawodowej organizowanej przez federację Liga Argentina de Football, której FIFA nie uznawała.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1932) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1938)
Mistrzem Argentyny w roku 1938 został klub Independiente, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub River Plate.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1938) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1949)
Mistrzem Argentyny w roku 1949 został klub Racing Club de Avellaneda, a wicemistrzem Argentyny klub River Plate.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1949) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1954)
Mistrzem Argentyny w roku 1954 został klub Boca Juniors, a wicemistrzem Argentyny klub Independiente.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1954) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1960)
Mistrzem Argentyny w roku 1960 został klub Independiente, a wicemistrzem Argentyny klub River Plate.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1960) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1966)
Mistrzem Argentyny w roku 1966 został klub Racing Club de Avellaneda, a wicemistrzem Argentyny klub River Plate.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1966) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1969)
W sezonie 1969 rozegrano dwa turnieje mistrzowskie – stołeczny Campeonato Metropolitano i ogólnokrajowy Campeonato Nacional.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1969) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1973)
W sezonie 1973 rozegrano dwa turnieje mistrzowskie – stołeczny Campeonato Metropolitano i ogólnokrajowy Campeonato Nacional.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1973) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1977)
W sezonie 1977 rozegrano dwa turnieje mistrzowskie - stołeczny Campeonato Metropolitano i ogólnokrajowy Campeonato Nacional.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1977) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1982)
W sezonie 1982 rozegrano dwa turnieje mistrzowskie – ogólnokrajowy Campeonato Nacional i stołeczny Campeonato Metropolitano.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1982) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1983)
W sezonie 1983 rozegrano dwa turnieje mistrzowskie – ogólnokrajowy Campeonato Nacional i stołeczny Campeonato Metropolitano.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1983) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1993/1994)
Mistrzem Argentyny turnieju Apertura w sezonie 1993/94 został klub River Plate, natomiast wicemistrzem Argentyny turnieju Apertura został klub CA Vélez Sarsfield.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1993/1994) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1994/1995)
Był to ostatni sezon, w którym za zwycięstwo w lidze argentyńskiej przyznawano 2 punkty.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1994/1995) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1995/1996)
Począwszy od tego sezonu w lidze argentyńskiej za zwycięstwo należały się 3 punkty.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1995/1996) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (1998/1999)
Dwukrotnie mistrzem Argentyny, zarówno turnieju Apertura, jak i turnieju Clausura w sezonie 1998/1999 został Boca Juniors.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (1998/1999) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (2000/2001)
Mistrzem Argentyny turnieju Apertura w sezonie 2000/2001 został Boca Juniors, natomiast wicemistrzem Argentyny turnieju Apertura został klub River Plate.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (2000/2001) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (2002/2003)
Mistrzem Argentyny turnieju Apertura w sezonie 2002/2003 został Independiente, natomiast wicemistrzem Argentyny turnieju Apertura został Boca Juniors.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (2002/2003) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (2009/2010)
Mistrzem Argentyny turnieju Apertura w sezonie 2009/10 został CA Banfield, natomiast wicemistrzem turnieju Apertura został Newell’s Old Boys Mistrzem Argentyny turnieju Clausura w sezonie 2009/10 został Argentinos Juniors, natomiast wicemistrzem turnieju Clausura został Estudiantes La Plata.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (2009/2010) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (2010/2011)
Mistrzem Argentyny turnieju Apertura w sezonie 2010/11 został Estudiantes La Plata, natomiast wicemistrzem turnieju Apertura został CA Vélez Sarsfield Mistrzem Argentyny turnieju Clausura w sezonie 2010/11 został CA Vélez Sarsfield, natomiast wicemistrzem turnieju Clausura został Club Atlético Lanús.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (2010/2011) · Zobacz więcej »
I liga argentyńska w piłce nożnej (2011/2012)
Mistrzem Argentyny turnieju Apertura w sezonie 2011/12 został Boca Juniors, natomiast wicemistrzem turnieju Apertura został Racing Club de Avellaneda.
Nowy!!: 16 października i I liga argentyńska w piłce nożnej (2011/2012) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (1971)
Brazylia 1971 Mistrzem Brazylii został klub Atlético Mineiro, natomiast wicemistrzem Brazylii – klub São Paulo.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (1971) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (1975)
Brazylia 1975 Mistrzem Brazylii został klub SC Internacional, natomiast wicemistrzem Brazylii – klub Cruzeiro EC.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (1975) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (1976)
Brazylia 1976 Mistrzem Brazylii został klub SC Internacional, natomiast wicemistrzem Brazylii - klub Corinthians Paulista.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (1976) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (1977)
Brazylia 1977 Mistrzem Brazylii został klub São Paulo, natomiast wicemistrzem Brazylii - klub Atlético Mineiro.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (1977) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (1986)
Brazylia 1986 Mistrzem Brazylii został klub São Paulo, natomiast wicemistrzem Brazylii – klub Guarani FC.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (1986) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (1987)
I liga brazylijska w piłce nożnej (1987) lub Campeonato Brasileiro 1987 – 17.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (1987) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (1988)
Brazylia 1988 Mistrzem Brazylii został klub EC Bahia, natomiast wicemistrzem Brazylii - klub SC Internacional.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (1988) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (1993)
Brazylia 1993 Mistrzem Brazylii został klub SE Palmeiras, natomiast wicemistrzem Brazylii – klub EC Vitória.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (1993) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (1994)
Brazylia 1994 Mistrzem Brazylii został klub SE Palmeiras, natomiast wicemistrzem Brazylii – klub SC Corinthians Paulista.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (1994) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (1996)
Brazylia 1996 Mistrzem Brazylii został klub Grêmio Porto Alegre, natomiast wicemistrzem Brazylii - klub Portuguesa.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (1996) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (1999)
Brazylia 1999 Mistrzem Brazylii został klub Corinthians Paulista, natomiast wicemistrzem Brazylii - klub Atlético Mineiro.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (1999) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (2000)
Brazylia 2000 Mistrzem Brazylii został klub CR Vasco da Gama, natomiast wicemistrzem Brazylii - klub São Caetano.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (2000) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (2002)
Brazylia 2002 Mistrzem Brazylii został klub Santos FC, natomiast wicemistrzem Brazylii – klub Corinthians Paulista.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (2002) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (2004)
Brazylia 2004 Mistrzem Brazylii został klub Santos FC, natomiast wicemistrzem Brazylii został klub Athletico Paranaense.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (2004) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (2005)
Brazylia 2005 Mistrzem Brazylii został klub Corinthians Paulista, natomiast wicemistrzem Brazylii został klub SC Internacional.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (2005) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (2010) – wyniki spotkań
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (2010) – wyniki spotkań · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (2011)
Campeonato Brasileiro Série A w roku 2011 był czterdziestym pierwszym sezonem rozgrywek o mistrzostwo Brazylii.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (2011) · Zobacz więcej »
I liga brazylijska w piłce nożnej (2011) – wyniki spotkań
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i I liga brazylijska w piłce nożnej (2011) – wyniki spotkań · Zobacz więcej »
I liga chilijska w piłce nożnej (1999)
I liga chilijska w piłce nożnej (1999) Mistrzem Chile został klub Club Universidad de Chile, natomiast wicemistrzem Chile - CD Universidad Católica.
Nowy!!: 16 października i I liga chilijska w piłce nożnej (1999) · Zobacz więcej »
I liga chilijska w piłce nożnej (2005)
Chile 2005 Mistrzem Chile turnieju Apertura został klub Unión Española, natomiast wicemistrzem Chile – Coquimbo Unido.
Nowy!!: 16 października i I liga chilijska w piłce nożnej (2005) · Zobacz więcej »
I liga chilijska w piłce nożnej (2009)
I liga chilijska w piłce nożnej (2009) Mistrzem Chile turnieju Apertura został klub Club Universidad de Chile, natomiast wicemistrzem Chile - Unión Española.
Nowy!!: 16 października i I liga chilijska w piłce nożnej (2009) · Zobacz więcej »
I liga chilijska w piłce nożnej (2010)
I liga chilijska w piłce nożnej (2010) Mistrzem Chile został klub CD Universidad Católica, natomiast wicemistrzem Chile - CSD Colo-Colo.
Nowy!!: 16 października i I liga chilijska w piłce nożnej (2010) · Zobacz więcej »
I liga czarnogórska w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012)
I liga czarnogórska w piłce siatkowej mężczyzn 2011/2012 - 6.
Nowy!!: 16 października i I liga czarnogórska w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012) · Zobacz więcej »
I liga macedońska w piłce siatkowej mężczyzn (2021/2022)
I liga macedońska w piłce siatkowej mężczyzn 2021/2022 (mac. Прва македонска одбојкарска лига мажи 2021/2022, Prwa makedonska odbojkarska liga mażi 2021/2022 albo Прва Државна лига во одбојка мажи 2021/2022, Prwa Drżawna liga wo odbojka mażi 2021/2022) – 30.
Nowy!!: 16 października i I liga macedońska w piłce siatkowej mężczyzn (2021/2022) · Zobacz więcej »
I liga paragwajska w piłce nożnej (2000)
Mistrzem Paragwaju został klub Club Olimpia, natomiast wicemistrzem Paragwaju - Club Guaraní.
Nowy!!: 16 października i I liga paragwajska w piłce nożnej (2000) · Zobacz więcej »
I liga paragwajska w piłce nożnej (2004)
Mistrzem Paragwaju został klub Cerro Porteño, natomiast wicemistrzem Paragwaju – Club Libertad.
Nowy!!: 16 października i I liga paragwajska w piłce nożnej (2004) · Zobacz więcej »
I liga paragwajska w piłce nożnej (2010)
Mistrzem Paragwaju turnieju Apertura został klub Club Guaraní, natomiast wicemistrzem Paragwaju turnieju Apertura - Cerro Porteño.
Nowy!!: 16 października i I liga paragwajska w piłce nożnej (2010) · Zobacz więcej »
I liga paragwajska w piłce nożnej (2011)
Mistrzem Paragwaju turnieju Apertura został klub Club Nacional, natomiast wicemistrzem Paragwaju turnieju Apertura - Club Olimpia.
Nowy!!: 16 października i I liga paragwajska w piłce nożnej (2011) · Zobacz więcej »
I liga peruwiańska w piłce nożnej (2002)
I liga peruwiańska w piłce nożnej (2002) Mistrzem Peru został klub Club Sporting Cristal, natomiast wicemistrzem Peru - klub Alianza Lima.
Nowy!!: 16 października i I liga peruwiańska w piłce nożnej (2002) · Zobacz więcej »
I liga peruwiańska w piłce nożnej (2004)
Peru 2004 Mistrzem Peru został klub Alianza Lima, natomiast wicemistrzem – klub Club Sporting Cristal.
Nowy!!: 16 października i I liga peruwiańska w piłce nożnej (2004) · Zobacz więcej »
I liga peruwiańska w piłce nożnej (2005)
Peru 2005 Mistrzem Peru został klub Club Sporting Cristal, natomiast wicemistrzem Peru – klub Cienciano Cuzco.
Nowy!!: 16 października i I liga peruwiańska w piłce nożnej (2005) · Zobacz więcej »
I liga peruwiańska w piłce nożnej (2006)
Peru 2006 Mistrzem Peru został klub Alianza Lima, natomiast wicemistrzem Peru – klub Cienciano Cuzco.
Nowy!!: 16 października i I liga peruwiańska w piłce nożnej (2006) · Zobacz więcej »
I liga peruwiańska w piłce nożnej (2010)
I liga peruwiańska w piłce nożnej (2010) Mistrzem Peru został klub Universidad San Martín Lima, natomiast wicemistrzem Peru – klub León Huánuco.
Nowy!!: 16 października i I liga peruwiańska w piłce nożnej (2010) · Zobacz więcej »
I liga polska w hokeju na lodzie (2010/2011) – wyniki spotkań
Wyniki spotkań sezonu regularnego I ligi polskiej (2010/2011).
Nowy!!: 16 października i I liga polska w hokeju na lodzie (2010/2011) – wyniki spotkań · Zobacz więcej »
I liga polska w koszykówce mężczyzn (2010/2011)
I liga polska w koszykówce mężczyzn sezon 2010/2011 – rozgrywki drugiej w hierarchii – po Polskiej Lidze Koszykówki – męskiej ligi w Polsce.
Nowy!!: 16 października i I liga polska w koszykówce mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
I liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
Do rozgrywek I ligi polskiej w piłce siatkowej mężczyzn sezonu 2010/2011 przez władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej dopuszczonych zostało ostatecznie 13 drużyn.
Nowy!!: 16 października i I liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
I liga urugwajska w piłce nożnej (1999)
* Mistrz Urugwaju 1999: CA Peñarol.
Nowy!!: 16 października i I liga urugwajska w piłce nożnej (1999) · Zobacz więcej »
I liga urugwajska w piłce nożnej (2004)
* Mistrz Urugwaju 2004: Danubio FC.
Nowy!!: 16 października i I liga urugwajska w piłce nożnej (2004) · Zobacz więcej »
I liga urugwajska w piłce nożnej (2010/2011)
Mistrzem Urugwaju w sezonie 2010/11 został mistrz turnieju Clausura, klub Club Nacional de Football, natomiast wicemistrzem został mistrz turnieju Apertura – Defensor Sporting.
Nowy!!: 16 października i I liga urugwajska w piłce nożnej (2010/2011) · Zobacz więcej »
I liga urugwajska w piłce nożnej (2011/2012)
Mistrzem Urugwaju w sezonie 2011/12 został mistrz turnieju Apertura, klub Club Nacional de Football, natomiast wicemistrzem został mistrz turnieju Clausura - Defensor Sporting.
Nowy!!: 16 października i I liga urugwajska w piłce nożnej (2011/2012) · Zobacz więcej »
I młodzi pozostaną
I młodzi pozostaną(ang. They Shall Not Grow Old) – nowozelandzko-brytyjski film dokumentalny z 2018 roku w reżyserii Petera Jacksona, opowiadający o I wojnie światowej.
Nowy!!: 16 października i I młodzi pozostaną · Zobacz więcej »
Ian Reginald Thompson
Ian Reginald Thompson (ur. 16 października 1949 w Birkenhead) - brytyjski lekkoatleta specjalizujący się w biegach długich, a szczególnie w maratonie.
Nowy!!: 16 października i Ian Reginald Thompson · Zobacz więcej »
I’m Real/I’m Real (Murder Remix)
I’m Real – singel amerykańskiej piosenkarki Jennifer Lopez, który pochodzi z albumu J. Lo.
Nowy!!: 16 października i I’m Real/I’m Real (Murder Remix) · Zobacz więcej »
I’m with You (singel)
I’m with You – ballada rockowa Avril Lavigne, wydana jako trzeci singel z jej debiutanckiej płyty Let Go.
Nowy!!: 16 października i I’m with You (singel) · Zobacz więcej »
Ibrahim Said
Ibrahim Ahmed Dawoud Said (arab. ابراهيمسعي, ur. 16 października 1979 w Aleksandrii) – piłkarz egipski grający na pozycji środkowego obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Ibrahim Said · Zobacz więcej »
Ignacy Jasiński (malarz)
Ignacy Jasiński (ur. 7 grudnia 1833 w Kaliszu, zm. 16 października 1878 w Meranie) – polski malarz, powstaniec styczniowy, zesłaniec.
Nowy!!: 16 października i Ignacy Jasiński (malarz) · Zobacz więcej »
Ignacy Jeż
Ignacy Ludwik Jeż (ur. 31 lipca 1914 w Radomyślu Wielkim, zm. 16 października 2007 w Rzymie) – polski duchowny rzymskokatolicki, biskup pomocniczy gorzowski w latach 1960–1972 (do 1967 formalnie gnieźnieński), biskup diecezjalny koszalińsko-kołobrzeski w latach 1972–1992, od 1992 biskup senior diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, przewidziany do kreacji kardynalskiej na konsystorzu w 2007.
Nowy!!: 16 października i Ignacy Jeż · Zobacz więcej »
Ignacy Karol Milewski
Ignacy Karol Korwin-Milewski herbu Korwin (ur. 27 kwietnia 1846 w Gieranonach Murowanych, zm. 16 października 1926 w Puli) – bogaty właściciel ziemski, hrabia z powiatu oszmiańskiego w guberni wileńskiej leżącej w Kraju Północno-Zachodnim Imperium Rosyjskiego.
Nowy!!: 16 października i Ignacy Karol Milewski · Zobacz więcej »
Ignacy Płonka
Ignacy Płonka (ur. 21 listopada 1904 w Jasienicy Rosielnej, zm. 16 października 2000 w Londynie), polski instruktor harcerski.
Nowy!!: 16 października i Ignacy Płonka · Zobacz więcej »
Ignacy Sandler-Romanowicz
Grób Ignacego Romanowicza na wojskowych Powązkach Ignacy Sandler-Romanowicz (ur. 1911, zm. 16 października 1942 w Warszawie) – polski inżynier chemik, kierownik laboratorium przy Sztabie Głównym Gwardii Ludowej, członek KP Belgii, członek KPP.
Nowy!!: 16 października i Ignacy Sandler-Romanowicz · Zobacz więcej »
Ignition (album The Offspring)
Ignition – drugi album punkrockowejowej grupy The Offspring wydany w 1992 roku przez wytwórnię Epitaph Records.
Nowy!!: 16 października i Ignition (album The Offspring) · Zobacz więcej »
Igor Jovović
Igor Jovović (ur. 16 października 1982 w Titogradzie) – czarnogórski trener koszykarski.
Nowy!!: 16 października i Igor Jovović · Zobacz więcej »
Igors Tarasovs
Igors Tarasovs (ur. 16 października 1988 w Rydze) – łotewski piłkarz grający na pozycji pomocnika, reprezentant Łotwy, w kadrze zadebiutował w 2010.
Nowy!!: 16 października i Igors Tarasovs · Zobacz więcej »
Igrzyska Azjatyckie 1994
XII Igrzyska Azjatyckie – zawody sportowe państw azjatyckich, które odbyły się w daniach 2–16 października 1994 w japońskim mieście Hiroszima.
Nowy!!: 16 października i Igrzyska Azjatyckie 1994 · Zobacz więcej »
II liga argentyńska w piłce nożnej (1999/2000)
Primera B Nacional 1999/2000 Mistrzem drugiej ligi argentyńskiej został klub CA Huracán, natomiast wicemistrzem - klub Los Andes Buenos Aires.
Nowy!!: 16 października i II liga argentyńska w piłce nożnej (1999/2000) · Zobacz więcej »
II liga argentyńska w piłce nożnej (2001/2002)
Primera B Nacional 2001/2002 Mistrzem drugiej ligi argentyńskiej został klub Olimpo Bahía Blanca, natomiast wicemistrzem - klub Arsenal Sarandí Buenos Aires.
Nowy!!: 16 października i II liga argentyńska w piłce nożnej (2001/2002) · Zobacz więcej »
II liga argentyńska w piłce nożnej (2003/2004)
Primera B Nacional 2003/2004 Mistrzem drugiej ligi argentyńskiej został klub Instituto Córdoba, natomiast wicemistrzem - klub Almagro Buenos Aires.
Nowy!!: 16 października i II liga argentyńska w piłce nożnej (2003/2004) · Zobacz więcej »
II liga argentyńska w piłce nożnej (2004/2005)
Primera B Nacional 2004/2005 Mistrzem drugiej ligi argentyńskiej został klub Tiro Federal Rosario, natomiast wicemistrzem - klub Gimnasia y Esgrima Jujuy.
Nowy!!: 16 października i II liga argentyńska w piłce nożnej (2004/2005) · Zobacz więcej »
II liga argentyńska w piłce nożnej (2005/2006)
Primera B Nacional 2005/2006 Mistrzem drugiej ligi argentyńskiej został klub Godoy Cruz Antonio Tomba, natomiast wicemistrzem - klub Nueva Chicago Buenos Aires.
Nowy!!: 16 października i II liga argentyńska w piłce nożnej (2005/2006) · Zobacz więcej »
II liga argentyńska w piłce nożnej (2006/2007)
Primera B Nacional 2006/2007 Mistrzem drugiej ligi argentyńskiej został klub Olimpo Bahía Blanca, natomiast wicemistrzem - klub San Martín San Juan.
Nowy!!: 16 października i II liga argentyńska w piłce nożnej (2006/2007) · Zobacz więcej »
II liga argentyńska w piłce nożnej (2008/2009)
Primera B Nacional 2008/2009 Mistrzem drugiej ligi argentyńskiej został klub Atlético Tucumán, natomiast wicemistrzem - klub Chacarita Juniors.
Nowy!!: 16 października i II liga argentyńska w piłce nożnej (2008/2009) · Zobacz więcej »
II liga argentyńska w piłce nożnej (2009/2010)
Primera B Nacional 2009/2010 Mistrzem drugiej ligi argentyńskiej został klub Olimpo Bahía Blanca, natomiast wicemistrzem - klub CA Argentino de Quilmes.
Nowy!!: 16 października i II liga argentyńska w piłce nożnej (2009/2010) · Zobacz więcej »
II liga argentyńska w piłce nożnej (2010/2011)
Primera B Nacional 2010/2011 Mistrzem drugiej ligi argentyńskiej został klub Atlético Rafaela, natomiast wicemistrzem - klub Unión Santa Fe.
Nowy!!: 16 października i II liga argentyńska w piłce nożnej (2010/2011) · Zobacz więcej »
II liga argentyńska w piłce nożnej (2011/2012)
Primera B Nacional 2011/2012 Mistrzem drugiej ligi argentyńskiej został klub River Plate, natomiast wicemistrzem - klub CA Argentino de Quilmes.
Nowy!!: 16 października i II liga argentyńska w piłce nożnej (2011/2012) · Zobacz więcej »
II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)/Grupa III
Rozgrywki grupy III II ligi w sezonie 2010/2011 rozpoczęły się 9 października.
Nowy!!: 16 października i II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)/Grupa III · Zobacz więcej »
Ike Shorunmu
Ikechukwu (Ike) Shorunmu (ur. 16 października 1967 w Lagos) – nigeryjski piłkarz grający na pozycji bramkarza.
Nowy!!: 16 października i Ike Shorunmu · Zobacz więcej »
Ikechukwu Ezenwa
Ikechukwu Vincent Ezenwa (ur. 16 października 1988 w Yenagoa) – nigeryjski piłkarz występujący na pozycji bramkarza w nigeryjskim klubie Heartland FC i w reprezentacji Nigerii.
Nowy!!: 16 października i Ikechukwu Ezenwa · Zobacz więcej »
Ildar Fatkullin
Ildar Railewicz Fatkullin (ros. Ильдар Раилевич Фаткуллин, tat. İldar Rail uğlı Fətxullin, ur. 16 października 1982 w Ufie) – rosyjski skoczek narciarski i trener narodowości tatarskiej.
Nowy!!: 16 października i Ildar Fatkullin · Zobacz więcej »
Ilian (Wostriakow)
Ilian, imię świeckie Giennadij Michajłowicz Wostriakow (ur. 16 października 1945 w Czelabińsku) – rosyjski biskup prawosławny.
Nowy!!: 16 października i Ilian (Wostriakow) · Zobacz więcej »
Ilias Vrioni
Ilias Vrioni (ur. 1882 w Beracie, zm. 12 marca 1932 w Paryżu) – polityk i dyplomata albański, bej.
Nowy!!: 16 października i Ilias Vrioni · Zobacz więcej »
Imieniny
Imieniny obchodzą… Imieniny – zwyczaj świątecznego obchodzenia (czasami hucznego) dnia świętego lub błogosławionego z kalendarza liturgicznego, lub innego dnia, tradycyjnie przypisywanego temu imieniu.
Nowy!!: 16 października i Imieniny · Zobacz więcej »
Imieniny – październik
Imieniny 10.
Nowy!!: 16 października i Imieniny – październik · Zobacz więcej »
Imperium w płomieniach
Imperium w płomieniach (ang. The Consuming Fire) – amerykańska powieść fantastyczno-naukowa napisana przez Johna Scalziego.
Nowy!!: 16 października i Imperium w płomieniach · Zobacz więcej »
Imre Harangi
Imre Harangi (ur. 16 października 1913 w Nyíradony, zm. 4 lutego 1979 w Budapeszcie) – węgierski bokser, mistrz olimpijski.
Nowy!!: 16 października i Imre Harangi · Zobacz więcej »
In Rock World Tour
In Rock World Tour – światowa trasa koncertowa grupy Deep Purple (piąta z kolei).
Nowy!!: 16 października i In Rock World Tour · Zobacz więcej »
IndyCar Series
IndyCar Series (dawniej Indy Racing League – IRL) – seria wyścigowa samochodów o otwartym nadwoziu w Stanach Zjednoczonych.
Nowy!!: 16 października i IndyCar Series · Zobacz więcej »
IndyCar Series 2005
IndyCar Series 2005 – był dziesiątym sezonem amerykańskiej serii IndyCar Series, który trwał od 6 marca – 17 października 2005 roku.
Nowy!!: 16 października i IndyCar Series 2005 · Zobacz więcej »
IndyCar Series 2011
IndyCar Series 2011 – szesnasta edycja najważniejszej serii wyścigowej rozgrywanej pod szyldem Indy Racing League.
Nowy!!: 16 października i IndyCar Series 2011 · Zobacz więcej »
Inna (piosenkarka)
Inna (zapis stylizowany: INNA), właśc.
Nowy!!: 16 października i Inna (piosenkarka) · Zobacz więcej »
Iosif Gołomb
Iosif Emmanuiłowicz Gołomb (ros. Ио́сиф Эммануи́лович Голо́мб; ur. 16 października 1920, zm. 26 stycznia 2005) – radziecki operator filmowy.
Nowy!!: 16 października i Iosif Gołomb · Zobacz więcej »
IPad Air 2
iPad Air 2 – tablet produkcji amerykańskiej firmy Apple.
Nowy!!: 16 października i IPad Air 2 · Zobacz więcej »
Iranildo Hermínio Ferreira
Iranildo, właśc.
Nowy!!: 16 października i Iranildo Hermínio Ferreira · Zobacz więcej »
Irena Błasińska
Irena „Rena” Błasińska z domu Kowalska (ur. 26 lipca 1912 w Krasnosielcu, zm. 16 października 2012) – członkini Szarych Szeregów, uczestniczka powstania warszawskiego.
Nowy!!: 16 października i Irena Błasińska · Zobacz więcej »
Irena Elgas-Markiewicz
Irena Elgas-Markiewicz (ur. 14 października 1921 w Rzeszowie, zm. 16 października 2019) – polska artystka fotograf, dokumentalistka.
Nowy!!: 16 października i Irena Elgas-Markiewicz · Zobacz więcej »
Irfan Smajlagić
Irfan Smajlagić (ur. 16 października 1961 w Banja Luce) – jugosłowiański i chorwacki piłkarz ręczny uczestnik i brązowy medalista Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Seulu i złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie.
Nowy!!: 16 października i Irfan Smajlagić · Zobacz więcej »
Iris Völkner
Iris Völkner (ur. 16 października 1960) – niemiecka wioślarka.
Nowy!!: 16 października i Iris Völkner · Zobacz więcej »
Irish Premier League w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
Irish Premier League - rozgrywki o mistrzostwo Irlandii w sezonie 2010/2011 organizowane przez Irlandzki Związek Piłki Siatkowej (ang. Volleyball Association of Ireland, VAI).
Nowy!!: 16 października i Irish Premier League w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Isaac van Ostade
''Scena zimowa'', ok. 1645, National Gallery w Londynie Isaac van Ostade także Isaack (ochrzczony 2 czerwca 1621 w Haarlem, pochowany 16 października 1649 tamże) – malarz i grafik holenderski, znany głównie jako pejzażysta.
Nowy!!: 16 października i Isaac van Ostade · Zobacz więcej »
Isaac Westergren
Johan Isaac Westergren (ur. 12 lipca 1875 w Gävle, zm. 16 października 1950 w Leksand) – szwedzki lekkoatleta.
Nowy!!: 16 października i Isaac Westergren · Zobacz więcej »
Issouf Paro
Issouf Paro (ur. 16 października 1994 w Bobo-Dioulasso) – burkiński piłkarz występujący na pozycji obrońcy w Chamois Niortais FC i reprezentacji Burkiny Faso.
Nowy!!: 16 października i Issouf Paro · Zobacz więcej »
István Mudin
István Mudin (ur. 16 października 1881 w Kétegyházie, zm. 22 czerwca 1918 na Dosso del Fine) – węgierski lekkoatleta specjalizujący się konkurencjach rzutowych, uczestnik igrzysk olimpijskich.
Nowy!!: 16 października i István Mudin · Zobacz więcej »
It’s All Over Now, Baby Blue
It’s All Over Now, Baby Blue – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w styczniu i wydana na albumie Bringing It All Back Home w marcu 1965 r.
Nowy!!: 16 października i It’s All Over Now, Baby Blue · Zobacz więcej »
It’s Alright, Ma (I’m Only Bleeding)
It’s Alright, Ma (I’m Only Bleeding) – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w styczniu i wydana na albumie Bringing It All Back Home w marcu 1965 r.
Nowy!!: 16 października i It’s Alright, Ma (I’m Only Bleeding) · Zobacz więcej »
Ithaca Hours
Ithaca Hours – waluta lokalna w miejscowości Ithaca w USA, uważana za pierwsząwspółczesnąwalutę lokalną, wzór dla wielu podobnych systemów na całym świecie.
Nowy!!: 16 października i Ithaca Hours · Zobacz więcej »
Ivo Vázquez
Ivo Saúl Vázquez Serrano (ur. 16 października 2000 w Toluce) – meksykański piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy, od 2023 roku zawodnik Atlético La Paz.
Nowy!!: 16 października i Ivo Vázquez · Zobacz więcej »
Ivor Allchurch
Ivor John Allchurch MBE (ur. 16 października 1929 w Swansea, zm. 10 lipca 1997 tamże) – walijski piłkarz grający na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Ivor Allchurch · Zobacz więcej »
Iwan Paszczenko
Iwan Wasiljewicz Paszczenko (ros. Иван Васильевич Пащенко, ur. 15 lutego 1922 w komunie im. Kalinina w Kraju Krasnodarskim, zm. 16 października 2014 w Jarosławiu) – radziecki lotnik wojskowy, Bohater Związku Radzieckiego (1945).
Nowy!!: 16 października i Iwan Paszczenko · Zobacz więcej »
Iwan Sytow
Iwan Nikitowicz Sytow (ros. Иван Никитович Сытов, ur. we wsi Lipowka w obwodzie saratowskim, zm. 16 października 1943 w Zaporożu) - radziecki lotnik wojskowy, porucznik, Bohater Związku Radzieckiego (1943).
Nowy!!: 16 października i Iwan Sytow · Zobacz więcej »
Iwan Udodow
Iwan Wasiljewicz Udodow (ros. Иван Васильевич Удодов; ur. 20 maja 1924 w Głubokim, zm. 16 października 1981 w Rostowie nad Donem) – radziecki sztangista startujący w kategorii do 56 kg i 62 kg, mistrz olimpijski, świata i Europy.
Nowy!!: 16 października i Iwan Udodow · Zobacz więcej »
J.P. Śliwa
J.P. Śliwa – trzeci solowy album rockowego wokalisty Piotra Roguckiego wydany 16 października 2015 przez Agorę.
Nowy!!: 16 października i J.P. Śliwa · Zobacz więcej »
Jacek Andrzej Rossakiewicz
Jacek Andrzej Rossakiewicz (ur. 16 października 1956 w Warszawie, zm. 24 września 2016) – polski malarz, teoretyk sztuki, filozof, projektant wnętrz, publicysta i niezależny analityk systemów monetarnych.
Nowy!!: 16 października i Jacek Andrzej Rossakiewicz · Zobacz więcej »
Jacek Berensztajn
Jacek Berensztajn (ur. 16 października 1973 w Piotrkowie Trybunalskim) – polski piłkarz, występujący na pozycji pomocnika, reprezentant Polski, trener piłkarski.
Nowy!!: 16 października i Jacek Berensztajn · Zobacz więcej »
Jacek Durski
Jacek Mirosław Durski (ur. 16 października 1943 w Poznaniu – zm. 30 grudnia 2021 w Sosnowcu) – polski artysta malarz, poeta, prozaik, rzeźbiarz.
Nowy!!: 16 października i Jacek Durski · Zobacz więcej »
Jacek Marlicki
Jacek Marlicki (ur. 16 października 1968 w Zgierzu) – polski lekkoatleta, sprinter, mistrz Polski.
Nowy!!: 16 października i Jacek Marlicki · Zobacz więcej »
Jacek Wciórka
Jacek Jan Wciórka (ur. 1948) – polski lekarz psychiatra, profesor medycyny, pracownik Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Nowy!!: 16 października i Jacek Wciórka · Zobacz więcej »
Jack Dalrymple
Jack Dalrymple (ur. 16 października 1948 w Minneapolis) – amerykański polityk, członek Partii Republikańskiej.
Nowy!!: 16 października i Jack Dalrymple · Zobacz więcej »
Jack Lawson
John James „Jack” Lawson, 1.
Nowy!!: 16 października i Jack Lawson · Zobacz więcej »
Jacob Regnart
Jacob Regnart, także Jacques Regnard, Rergnardt (ur. około 1540 w Douai, zm. 16 października 1599 w Pradze) – franko-flamandzki kompozytor.
Nowy!!: 16 października i Jacob Regnart · Zobacz więcej »
Jacob van Swanenburgh
''Łódź Charona'' (ok. 1625) Jacob Isaacsz.
Nowy!!: 16 października i Jacob van Swanenburgh · Zobacz więcej »
Jacques Van Caelenberghe
Jacques Van Caelenberghe (ur. 2 lutego 1910 w Molenbeek-Saint-Jean – zm. 16 października 1986) – belgijski piłkarz grający na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Jacques Van Caelenberghe · Zobacz więcej »
Jacquetta Wheeler
Jacquetta Wheeler (ur. 16 czerwca 1981 w Londynie) – brytyjska modelka.
Nowy!!: 16 października i Jacquetta Wheeler · Zobacz więcej »
Jadwiga
Jadwiga – imię żeńskie pochodzenia germańskiego, germ.
Nowy!!: 16 października i Jadwiga · Zobacz więcej »
Jadwiga Śląska
Jadwiga Śląska, niem. Hedwig von Andechs, Hedwig von Schlesien (ur. między 1178 a 1180 w Andechsie, zm. 14/15 października 1243 w Trzebnicy) – święta Kościoła katolickiego, żona Henryka I Brodatego, księcia wrocławskiego, matka Henryka II Pobożnego, córka hrabiego Bertolda VI von Andechs, księcia Meranii, fundatorka kościołów i klasztorów.
Nowy!!: 16 października i Jadwiga Śląska · Zobacz więcej »
Jadwiga Jahołkowska
Jadwiga Jahołkowska (ur. w 1864 r., zm. 16 października 1931 w Warszawie) – działaczka oświatowa.
Nowy!!: 16 października i Jadwiga Jahołkowska · Zobacz więcej »
Jadwiga Kuczyńska-Sicińska
Jadwiga Kuczyńska-Sicińska (ur. 16 października 1928 we Lwowie zm. 28 grudnia 2023 w Warszawie) – polska ginekolożka, położniczka, profesor nauk medycznych.
Nowy!!: 16 października i Jadwiga Kuczyńska-Sicińska · Zobacz więcej »
Jadwiga Lechicka
Jadwiga Lechicka (ur. 16 października 1898 w Krukienicach, zm. 20 kwietnia 1965 w Chełmży) – pedagog, historyk oświaty i wychowania.
Nowy!!: 16 października i Jadwiga Lechicka · Zobacz więcej »
Jadwiga Szubartowicz
Jadwiga Szubartowicz z domu Skawińska (ur. 16 października 1905 w Lublinie, zm. 20 lipca 2017 tamże) – polska superstulatka, najstarsza Polka od 1 sierpnia 2015 do 20 lipca 2017.
Nowy!!: 16 października i Jadwiga Szubartowicz · Zobacz więcej »
Jago Abuładze
Jago Dżumbierowicz Abuładze (ur. 16 października 1997) – rosyjski judoka.
Nowy!!: 16 października i Jago Abuładze · Zobacz więcej »
Jak w zwierciadle
Jak w zwierciadle (szw. Såsom i en spegel) – szwedzki film fabularny z 1961 roku, laureat Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego w roku 1962.
Nowy!!: 16 października i Jak w zwierciadle · Zobacz więcej »
Jakob Karau
Jakob Karau (ur. 16 października 1883 w Płatkownicy, zm. 3 sierpnia 1938 w Kutnie) – nauczyciel, działacz mniejszości niemieckiej w Polsce, radny Włocławka, poseł na Sejm I i II kadencji (1922–1930).
Nowy!!: 16 października i Jakob Karau · Zobacz więcej »
Jakov Gotovac
Pomnik Jakova Gotovaca w Osorze Jakov Gotovac (ur. 11 października 1895 w Splicie, zm. 16 października 1982 w Zagrzebiu) – jugosłowiański i chorwacki kompozytor i dyrygent.
Nowy!!: 16 października i Jakov Gotovac · Zobacz więcej »
Jakub Bart-Ćišinski
Jakub Bart-Ćišinski na znaczku wydanym przez pocztę NRD w 1956 r. Tablica pamiątkowa w języku serbskołużyckim na domu Jakuba Barta-Ćišinskiego w Pančicach: ''W tym domu spędził ostatnie lata swego życia J. B. Ćišinski'' Ulica Ćišinskiego dwujęzyczna niemiecko-serbskołużycka tabliczka w Pančicach-Kukowie Jakub Bart-Ćišinski (wym., ur. 20 sierpnia 1856 w Kukowie/Kuckau, zm. 16 października 1909 w Pančicach/Panschwitz) – serbołużycki poeta, pisarz i dramatopisarz, tworzący w języku górnołużyckim, teoretyk literatury i kultury serbołużyckiej, duchowny katolicki.
Nowy!!: 16 października i Jakub Bart-Ćišinski · Zobacz więcej »
Jakub II (król Szkocji)
266px Jakub II Ognista Twarz, (ur. 16 października 1430, zm. 3 sierpnia 1460) – król Szkocji 1437–1460 z dynastii Stuartów.
Nowy!!: 16 października i Jakub II (król Szkocji) · Zobacz więcej »
Jakub Kafka
Jakub Kafka (ur. 16 października 1976) – czeski piłkarz, grający na pozycji bramkarza.
Nowy!!: 16 października i Jakub Kafka · Zobacz więcej »
James Chace
James Clark Chace (ur. 16 października 1931, zm. 8 października 2004) – amerykański historyk badający historię dyplomacji oraz państwowości Stanów Zjednoczonych.
Nowy!!: 16 października i James Chace · Zobacz więcej »
James Dean
James Byron Dean (ur. 8 lutego 1931 w Marion, zm. 30 września 1955 w Cholame) – amerykański aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, dwukrotnie nominowany do Oscara.
Nowy!!: 16 października i James Dean · Zobacz więcej »
James Michel
James Alix Michel (ur. 16 sierpnia 1944 na Mahé) – polityk i wojskowy z Seszeli, prezydent tego kraju w latach 2004–2016.
Nowy!!: 16 października i James Michel · Zobacz więcej »
James Michener
James Albert Michener (ur. 3 lutego 1907 w Doylestown, zm. 16 października 1997 w Austin) – amerykański pisarz.
Nowy!!: 16 października i James Michener · Zobacz więcej »
James Newman
James Newman (ur. 16 października 1956 w Truk (obecnie Chuuk) na Powierniczych Wyspach Pacyfiku, obecnie Mikronezja) – amerykański fizyk i astronauta.
Nowy!!: 16 października i James Newman · Zobacz więcej »
James Thompson
* James Thompson (ur. 26 kwietnia 1974 w Yorku) – brytyjski kierowca wyścigowy.
Nowy!!: 16 października i James Thompson · Zobacz więcej »
James Vann Johnston
James Vann Johnston (ur. 16 października 1959 w Knoxville, Tennessee) – amerykański duchowny katolicki, biskup Kansas City-Saint Joseph w metropolii St. Louis od 2015.
Nowy!!: 16 października i James Vann Johnston · Zobacz więcej »
Jamie T
Jamie T, właśc.
Nowy!!: 16 października i Jamie T · Zobacz więcej »
Jamshid Iskanderov
Jamshid Iskanderov (ur. 16 października 1993 w Taszkencie) – uzbecki piłkarz występujący na pozycji pomocnika w drużynie Paxtakoru Taszkent.
Nowy!!: 16 października i Jamshid Iskanderov · Zobacz więcej »
Jan Amicinus
Jan Amicinus (Przyjaciel) (ur. przed 1470 w Krakowie, zm. 16 października 1526) – rektor Akademii Krakowskiej, sufragan krakowski, tytularny biskup laodycejski (Laodicea in Syria) mianowany w 1503 roku, ordynowany w 1504 roku.
Nowy!!: 16 października i Jan Amicinus · Zobacz więcej »
Jan Amor Tarnowski (zm. 1514)
Jan Amor Tarnowski (ur. zapewne przed 1460, zm. między 18 maja a 16 października 1514) – syn Jana Amora (Iuniora), brat przyrodni Jana Amora, hetmana wielkiego koronnego.
Nowy!!: 16 października i Jan Amor Tarnowski (zm. 1514) · Zobacz więcej »
Jan Bagiński (prałat)
Jan Bagiński (ur. 16 października 1946 w Ludowie Śląskim) – polski duchowny katolicki, prałat Domowy Jego Świątobliwości, w latach 1995–2012 proboszcz Katedry Świdnickiej, Kanonik Gremialny Kapituły Katedralnej w Świdnicy, dziekan Dekanatu Świdnica Śląska-Wschód.
Nowy!!: 16 października i Jan Bagiński (prałat) · Zobacz więcej »
Jan Berthier
Grave Grób ks. Jana Berthiera na La Salette (pierwszy z lewej) Jan Berthier (ur. 24 lutego 1840 w Chatonnay, zm. 16 października 1908 w Grave) – francuski duchowny katolicki, założyciel Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, saletyn, pisarz, wychowawca, Czcigodny Sługa Boży Kościoła katolickiego.
Nowy!!: 16 października i Jan Berthier · Zobacz więcej »
Jan Boży
Jan Boży, właśc.
Nowy!!: 16 października i Jan Boży · Zobacz więcej »
Jan Cudek
Jan Ludwik Cudek (ur. 19 września 1890 w Krakowie, zm. 16 października 1942 w Auschwitz-Birkenau) – podpułkownik artylerii Wojska Polskiego i działacz sportowy.
Nowy!!: 16 października i Jan Cudek · Zobacz więcej »
Jan Czosnecki
Jan Czosnecki (ur. 15 grudnia 1906 w Wąwolnicy, zm. 16 października 1978) – polski rzeźbiarz i sztukator.
Nowy!!: 16 października i Jan Czosnecki · Zobacz więcej »
Jan Dismas Zelenka
Louňovicach pod Blaníkem, miejscu urodzenia Zelenki Tablica na Kleine Brüdergasse w Dreźnie, upamiętniająca ostatnie miejsce zamieszkania kompozytora Starym Cmentarzu Katolickim w Dreźnie Jan Dismas Zelenka, właśc.
Nowy!!: 16 października i Jan Dismas Zelenka · Zobacz więcej »
Jan Doering (1873–1939)
Jan Doering (ur. 3 sierpnia 1873 w Wielbrandowie, zm. 16 października 1939 w Lesie Szpęgawskim) – kapłan diecezjalny, działacz społeczno-kulturalny.
Nowy!!: 16 października i Jan Doering (1873–1939) · Zobacz więcej »
Jan Frasek
Jan Albert Frasek (ur. 25 kwietnia 1937 w Szczedrzyku, zm. 16 października 2010 w Ozimku) – polski piłkarz grający na pozycji pomocnika, trener.
Nowy!!: 16 października i Jan Frasek · Zobacz więcej »
Jan Furtok
Jan Furtok (ur. 9 marca 1962 w Katowicach) – polski piłkarz, napastnik.
Nowy!!: 16 października i Jan Furtok · Zobacz więcej »
Jan Gajoch
Jan Gajoch (1900-1968) – działacz ruchu ludowego, współorganizator Batalionów Chłopskich w Małopolsce, należał do kierowniczej trójki politycznej Ruchu Oporu Chłopskiego „Roch”.
Nowy!!: 16 października i Jan Gajoch · Zobacz więcej »
Jan Harasimowicz
Jan Witold Harasimowicz (ur. 2 sierpnia 1950 we Wrocławiu) – polski historyk sztuki i kultury, specjalizujący się w historii sztuki nowożytnej, sztuce renesansu i manieryzmu; profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, związany z uczelniami we Wrocławiu i Toruniu.
Nowy!!: 16 października i Jan Harasimowicz · Zobacz więcej »
Jan Hörl (skoczek narciarski)
Jan Hörl (ur. 16 października 1998) – austriacki skoczek narciarski, reprezentant klubu SC Bischofshofen.
Nowy!!: 16 października i Jan Hörl (skoczek narciarski) · Zobacz więcej »
Jan IV (książę Meklemburgii)
Jan IV (zm. 16 października 1422 r.) – książę Meklemburgii-Schwerin od 1384 r. Do 1388 r. tron książęcy dzielił z kuzynem Albrechtem IV, w latach 1395–1412 ze stryjem Albrechtem III (byłym królem Szwecji), a od 1412 z jego synem Albrechtem V. Był jedynym synem księcia Meklemburgii-Schwerin Magnusa I i Elżbiety, córki księcia wołogosko-rugijskiego Barnima IV Dobrego.
Nowy!!: 16 października i Jan IV (książę Meklemburgii) · Zobacz więcej »
Jan Kanty Steczkowski
Jan Kanty Steczkowski (ur. 16 października 1862 w Dąbrowie Tarnowskiej, zm. 3 września 1929 w Krakowie) – polski ekonomista, prawnik, polityk, bankowiec, premier Królestwa Polskiego (1918), minister skarbu Królestwa (1917–1918) i II Rzeczypospolitej (1920–1921).
Nowy!!: 16 października i Jan Kanty Steczkowski · Zobacz więcej »
Jan Kanty Steczkowski (astronom)
Grób prof. Jana Kantego Steczkowskiego na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Jan Kanty Steczkowski (ur. 20 października 1800 w Liszkach, zm. 16 października 1881 w Krakowie) – polski matematyk, astronom, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Nowy!!: 16 października i Jan Kanty Steczkowski (astronom) · Zobacz więcej »
Jan Karcz
Jan Karcz (ur. 16 października 1892 w Modlnicy, zm. 25 stycznia 1943 w KL-Auschwitz) – pułkownik dyplomowany kawalerii Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Jan Karcz · Zobacz więcej »
Jan Kowalczyk (astronom)
Grób Jana Kowalczyka na cmentarzu Powązkowskim Jan Kowalczyk (ur. 16 października 1833 w Rzeszotarach, zm. 8 grudnia 1911 w Warszawie) – polski astronom, docent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Szkoły Głównej w Warszawie.
Nowy!!: 16 października i Jan Kowalczyk (astronom) · Zobacz więcej »
Jan Maszkowski
Jan Kanty Ignacy Maszkowski (ur. 16 października 1794 w Chorostkowie, zm. 20 października 1865 w Barszczowicach) – polski malarz.
Nowy!!: 16 października i Jan Maszkowski · Zobacz więcej »
Jan Minczakowski
Jan Minczakowski (ur. 16 października 1893 w Zagrobeli, zm. 26 kwietnia 1949 w Siedlcach) – major piechoty Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Jan Minczakowski · Zobacz więcej »
Jan Pańczyk
Grób Jana Pańczyka na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (marzec 2012) Jan Pańczyk (ur. 13 czerwca 1937 w Deszkowicach (Zamojszczyzna), zm. 16 października 2007 w Warszawie) – polski pedagog, profesor nauk humanistycznych, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki specjalnej, autor licznych prac naukowych, teoretycznych i badawczych, pracownik i wykładowca wielu polskich uczelni.
Nowy!!: 16 października i Jan Pańczyk · Zobacz więcej »
Jan Pieterszoon Sweelinck
Jan Pieterszoon Sweelinck (ur. w kwietniu 1562 w Deventer, zm. 16 października 1621 w Amsterdamie) – niderlandzki organista, kompozytor i pedagog.
Nowy!!: 16 października i Jan Pieterszoon Sweelinck · Zobacz więcej »
Jan Różewicz
Jan Różewicz (ur. 16 października 1953 w Gliwicach, zm. 8 października 2008 we Wrocławiu) – polski polonista, reżyser teatralny, dramaturg, scenarzysta, scenograf, poeta i prozaik.
Nowy!!: 16 października i Jan Różewicz · Zobacz więcej »
Jan Rembieliński
Jan Rembieliński (ur. 11 czerwca 1897 w Warszawie, zm. 16 października 1948 w Londynie) – polski prawnik, publicysta, senator V kadencji, prezes Związku Akademickiego „Młodzież Wszechpolska”, członek zarządu głównego Stronnictwa Narodowego.
Nowy!!: 16 października i Jan Rembieliński · Zobacz więcej »
Jan Rosen
''Bitwa pod Stoczkiem'' ''Rewia na Placu Saskim przed wielkim księciem Konstantym w 1824 roku'' Jan Bogumił Rosen (ur. 16 października 1854 w Warszawie, zm. 8 listopada 1936 tamże) – polski malarz.
Nowy!!: 16 października i Jan Rosen · Zobacz więcej »
Jan Saturnin Stupnicki
Jan Saturnin Stupnicki, rus.
Nowy!!: 16 października i Jan Saturnin Stupnicki · Zobacz więcej »
Jan Tabortowski
Jan Tabortowski, ps.
Nowy!!: 16 października i Jan Tabortowski · Zobacz więcej »
Jan Tkaczow
Jan Tkaczow, pierwotnie Tkaczów, ps.
Nowy!!: 16 października i Jan Tkaczow · Zobacz więcej »
Jan van Rijckenborgh
Jan van Rijckenborgh Jan van Rijckenborgh (ur. 16 października 1896 w Haarlem, Holandia, zm. 17 lipca 1968 w Santpoort) – holenderski mistyk i gnostyk, założyciel Lectorium Rosicrucianum.
Nowy!!: 16 października i Jan van Rijckenborgh · Zobacz więcej »
Jan VI von Deher
Jan VI von Deher (zm. 28 lipca 1455 r.) – duchowny katolicki, biskup lubuski.
Nowy!!: 16 października i Jan VI von Deher · Zobacz więcej »
Jan Węglarz
Jan Węglarz (ur. 24 września 1947 w Poznaniu) – polski matematyk i informatyk, członek rzeczywisty PAN, profesor zwyczajny Politechniki Poznańskiej, pełnomocnik dyrektora IChB PAN ds.
Nowy!!: 16 października i Jan Węglarz · Zobacz więcej »
Jan Wildens
''Chrystus z uczniami w drodze do Emmaus'', 1624 Jan Wildens (ur. 1595 lub 1596 w Antwerpii, zm. 16 października 1653 tamże) – flamandzki malarz i rysownik barokowy.
Nowy!!: 16 października i Jan Wildens · Zobacz więcej »
Jan Zawada
Jan ZawadaJan Zawada (ur. 23 grudnia 1891 w Kamesznicy, zm. 16 października 1975) – ezoteryk, różokrzyżowiec, esperantysta, działacz ruchu spółdzielczego.
Nowy!!: 16 października i Jan Zawada · Zobacz więcej »
Janina Inkina
Janina Uładzimirauna Inkina (biał. Яніна Уладзіміраўна Інкіна; ur. 16 października 1997 w Żłobinie) – białoruska koszykarka, występująca na pozycji silnej skrzydłowej, reprezentantka kraju, od 2022 zawodniczka Runa Basket.
Nowy!!: 16 października i Janina Inkina · Zobacz więcej »
Janina Zamojska
Janina Jadwiga Zamojska, ps. „Danuta” (ur. 16 października 1922 we Lwowie, zm. 30 grudnia 2015 tamże) – polska działaczka podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej w ramach NOW-AK, powojenna działaczka polonijna, katolicka i kulturalna na terenie Lwowa.
Nowy!!: 16 października i Janina Zamojska · Zobacz więcej »
Janiszew (województwo wielkopolskie)
Janiszew – wieś w Polsce, w gminie Brudzew, w powiecie tureckim, w województwie wielkopolskim, ok.
Nowy!!: 16 października i Janiszew (województwo wielkopolskie) · Zobacz więcej »
Janusz Maciej Michałowski
Janusz Maciej Michałowski (ur. 16 października 1932 w Warszawie, zm. 27 sierpnia 2022 tamże) – polski historyk sztuki.
Nowy!!: 16 października i Janusz Maciej Michałowski · Zobacz więcej »
Janusz Nawrocki
Janusz Nawrocki 2022 Janusz Nawrocki (ur. 8 lipca 1961 w Krakowie) – polski piłkarz, były reprezentant Polski, obrońca.
Nowy!!: 16 października i Janusz Nawrocki · Zobacz więcej »
Janusz Połom
Janusz Połom (ur. 16 października 1950 w Toruniu, zm. 23 października 2020 w Olsztynie) – polski operator filmowy, reżyser, fotografik, poeta, wykładowca na polskich i zagranicznych uczelniach oraz były dziekan w łódzkiej Szkole Filmowej.
Nowy!!: 16 października i Janusz Połom · Zobacz więcej »
Janusz Prusinowski (zm. przed 16 października 1650)
Janusz Prusinowski herbu Topór (zm. przed 16 października 1650 roku) – podkomorzy bełski od 1642 roku, podczaszy bełski w latach 1639-1642, rotmistrz wojska powiatowego województwa bełskiego w 1640 roku, 1648 roku, 1649 roku.
Nowy!!: 16 października i Janusz Prusinowski (zm. przed 16 października 1650) · Zobacz więcej »
Janusz Szlanta
Janusz Michał Szlanta (ur. 16 października 1953 w Radomiu) – polski polityk i przedsiębiorca, wojewoda radomski (1993–1994), prezes Stoczni Gdynia (1997–2003).
Nowy!!: 16 października i Janusz Szlanta · Zobacz więcej »
Jarosław Katulski
Jarosław Paweł Katulski (ur. 16 października 1961 w Koronowie) – polski polityk, lekarz i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.
Nowy!!: 16 października i Jarosław Katulski · Zobacz więcej »
Jason Everman
Jason Mark Everman (ur. 16 października 1967 w Ouzinkie na Alasce) – amerykański gitarzysta i basista rockowy, muzyk znany z występów w grupach Nirvana, Soundgarden, Mindfunk.
Nowy!!: 16 października i Jason Everman · Zobacz więcej »
Jay Beagle
Jay Beagle (ur. 16 października 1985 w Calgary, Kanada) – hokeista kanadyjski, gracz ligi NHL.
Nowy!!: 16 października i Jay Beagle · Zobacz więcej »
Jay Timo
Jay Timo (ur. 16 października 1982) – tuwalski piłkarz grający na pozycji bramkarza, a także siatkarz.
Nowy!!: 16 października i Jay Timo · Zobacz więcej »
Jóhanna Guðrún Jónsdóttir
Jóhanna Guðrún Jónsdóttir, znana także jako Yohanna (ur. 16 października 1990 w Kopenhadze) – islandzka piosenkarka.
Nowy!!: 16 października i Jóhanna Guðrún Jónsdóttir · Zobacz więcej »
Jón Sveinsson
Jón Stefán Sveinsson (ur. 16 listopada 1857 w Hörgárdal na Islandii, zm. 16 października 1944 w Kolonii) – islandzki pisarz i jezuita.
Nowy!!: 16 października i Jón Sveinsson · Zobacz więcej »
Józef Andrasz
Józef Andrasz (ur. 16 października 1891 w Wielopolu, zm. 1 lutego 1963 w Krakowie) – polski duchowny katolicki, kierownik duchowy św. Faustyny Kowalskiej.
Nowy!!: 16 października i Józef Andrasz · Zobacz więcej »
Józef Łubieński
Józef Łubieński herbu Pomian (ur. 16 października 1797 w Zagości, zm. 31 października 1885 w Warszawie) – hrabia, pisarz ekonomiczny i religijny, ziemianin: właściciel majątku Pudliszki oraz – od 1841 – Łoskonia Starego.
Nowy!!: 16 października i Józef Łubieński · Zobacz więcej »
Józef Ćwiertnia
Józef Ćwiertnia (ur. 20 grudnia 1936 w Bulowicach, zm. 16 października 2022 w Bielsku-Białej) – polski reżyser i scenarzysta filmów animowanych.
Nowy!!: 16 października i Józef Ćwiertnia · Zobacz więcej »
Józef Bandzo
Grób Józefa Bandzo na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie Józef Bandzo pseudonim „Jastrząb” (ur. 21 października 1923 w Wilnie, zm. 16 października 2016 w Wołominie) – kapitan, polski działacz podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej, a następnie powojennego podziemia antykomunistycznego w Polsce, pośmiertnie awansowany do stopnia podpułkownika.
Nowy!!: 16 października i Józef Bandzo · Zobacz więcej »
Józef Edward Stadnicki
Józef Edward Adam Stadnicki herbu Szreniawa bez Krzyża (pseud.: Kazimierz, Kobuz, Madej, Rydwan) (ur. 16 października 1919 w Nawojowej, zm. 13 października 1960 w Grójcu) – polski ziemianin, oficer Armii Krajowej.
Nowy!!: 16 października i Józef Edward Stadnicki · Zobacz więcej »
Józef Epstein (komunista)
Józef Epstein, ps.
Nowy!!: 16 października i Józef Epstein (komunista) · Zobacz więcej »
Józef Górka (1888–1942)
Józef Górka, ps. Spokojny (ur. 8 marca 1888 w Bożej Woli, zm. 16 października 1942 w Warszawie) – działacz komunistyczny i związkowy.
Nowy!!: 16 października i Józef Górka (1888–1942) · Zobacz więcej »
Józef Grzegorz Lessel
Warszawie Józef Grzegorz Karol Lessel (ur. 16 października 1802 w Warszawie, zm. 2 września 1844 tamże) – polski architekt.
Nowy!!: 16 października i Józef Grzegorz Lessel · Zobacz więcej »
Józef Jankowski
Józef Jankowski SAC (ur. 17 listopada 1910 w Czyczkowach k. Brus na Kaszubach, zm. 16 października 1941 w obozie Auschwitz) – polski duchowny katolicki, pallotyn, błogosławiony Kościoła rzymskokatolickiego.
Nowy!!: 16 października i Józef Jankowski · Zobacz więcej »
Józef Kamiński (generał)
right Józef Kamiński (ur. 11 maja 1788 w Czeczelniku na Ukrainie, zm. w 1839) – generał w powstaniu listopadowym.
Nowy!!: 16 października i Józef Kamiński (generał) · Zobacz więcej »
Józef Konieczny (naukowiec)
Grób Józefa Koniecznego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach 150px 100px 100px Józef Konieczny (ur. 27 sierpnia 1936 w m. Szczepankowiec na Ziemi Krakowskiej, zm. 16 października 1984 w Warszawie) – inżynier, cybernetyk, prakseolog, filozof, pułkownik Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Józef Konieczny (naukowiec) · Zobacz więcej »
Józef Kustroń
Józef Kustroń Obelisk upamiętniający śmierć generała w Ułazowie Odznaka Towarzystwa im. gen. J. Kustronia Józef Rudolf Kustroń (ur. 16 października 1892 w Stryju, zm. 16 września 1939 w Ułazowie) – generał brygady Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Józef Kustroń · Zobacz więcej »
Józef Mützenmacher
Józef Mützenmacher (ur. jako Josek Mycenmacher 18 kwietnia 1903 w Mławie, zm. w 30 grudnia 1947 w Łodzi) – kadrowy działacz komunistyczny w Polsce, Niemczech i ZSRR, zastępca członka Komitetu Centralnego KPP, następnie agent i współpracownik polskiej policji politycznej.
Nowy!!: 16 października i Józef Mützenmacher · Zobacz więcej »
Józef Morzy
Józef Morzy (ur. 10 sierpnia 1921 w Łopuszu (powiat Bielsk Podlaski) na Grodzieńszczyznie, zm. 16 października 2011 w Poznaniu) – polski historyk, nauczyciel akademicki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Nowy!!: 16 października i Józef Morzy · Zobacz więcej »
Józef Salezy Ossoliński
Józef Salezy Ossoliński (Ignacy Cypryan Herkulan z Balic) herbu Topór (ur. po 1734, zm. 16 października 1790 roku w Wiedniu) – od ok.
Nowy!!: 16 października i Józef Salezy Ossoliński · Zobacz więcej »
Józef Szymański (działacz komunistyczny)
Grób Józefa Szymańskiego na cmentarzu Wojskowym na Powązkach Józef Szymański (ps. „Józiek”, „Ziutek”; ur. 1899 w Warszawie, zm. 16 października 1942 tamże) – tramwajarz warszawski, członek KPP i PPR (pracownik techniczny Komitetu Centralnego PPR), w jego mieszkaniu w Wygodzie na Jaworznianej (od 28 maja 1957 do 13 grudnia 2017 i od 3 kwietnia 2019 nazwana jego imieniem) 4a działała tajna drukarnia organu prasowego PPR „Trybuny Wolności” i byli przechowywani działacze powiatowej rady narodowej i pracownicy czasopisma, on sam aresztowany 29 września 1942, osadzony na Pawiaku, powieszony 16 października 1942.
Nowy!!: 16 października i Józef Szymański (działacz komunistyczny) · Zobacz więcej »
Józefina (imię)
Józefina – żeński odpowiednik imienia Józef.
Nowy!!: 16 października i Józefina (imię) · Zobacz więcej »
József Marosi
József Marosi (ur. 16 października 1934 w Budapeszcie) – węgierski florecista i szpadzista, dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich i trzykrotny medalista mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i József Marosi · Zobacz więcej »
Jüri Arrak
Jüri Arrak (ur. 24 października 1936 w Tallinnie, zm. 16 października 2022 tamże) – estoński artysta malarz, którego dzieła o wybitnym i rozpoznawalnym stylu zdobyły uznanie na całym świecie.
Nowy!!: 16 października i Jüri Arrak · Zobacz więcej »
Jean de Brunhoff
Jean de Brunhoff (ur. 9 grudnia 1899, zm. 16 października 1937) – francuski autor literatury dziecięcej i ilustrator.
Nowy!!: 16 października i Jean de Brunhoff · Zobacz więcej »
Jean Effel
Jean Effel (właściwie François Lejeune, ur. 12 stycznia 1908 w Paryżu, zm. 16 października 1982 tamże) – francuski karykaturzysta, rysownik i akwarelista.
Nowy!!: 16 października i Jean Effel · Zobacz więcej »
Jean Grave
Jean Grave (ur. 16 października 1854 roku w Le Breuil-sur-Couze, zm. 8 grudnia 1939 roku w Vienne-en-Val) – teoretyk anarchokomunizmu, popularyzator tekstów Piotra Kropotkina we Francji.
Nowy!!: 16 października i Jean Grave · Zobacz więcej »
Jean Harbor
Jean Harbor (ur. 19 września 1965 w Lagos) – piłkarz, były reprezentant USA grający na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Jean Harbor · Zobacz więcej »
Jean Laborde
Dom Jeana Laborde w Antananarywie Jean Laborde (ur. 16 października 1805, zm. 27 grudnia 1878) – francuski podróżnik i pionier rozwoju przemysłu Madagaskaru.
Nowy!!: 16 października i Jean Laborde · Zobacz więcej »
Jean Shepherd
Jean Shepherd (ur. 26 lipca 1921 w Chicago, zm. 16 października 1999 w Sanibel) − amerykański komik, pisarz, aktor i radiowiec.
Nowy!!: 16 października i Jean Shepherd · Zobacz więcej »
Jean-Claude Marcourt
Jean-Claude Marcourt (ur. 16 października 1956 w Awans) – belgijski i waloński polityk oraz prawnik, minister w regionalnych rządach.
Nowy!!: 16 października i Jean-Claude Marcourt · Zobacz więcej »
Jean-François Dagenais
Jean-François Dagenais (ur. 16 października 1975) - kanadyjski muzyk, kompozytor i instrumentalista, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku.
Nowy!!: 16 października i Jean-François Dagenais · Zobacz więcej »
Jean-Marie Imbert
Jean-Marie Imbert (ur. 16 października 1985 w Lyonie) – francuski wioślarz.
Nowy!!: 16 października i Jean-Marie Imbert · Zobacz więcej »
Jean-Philippe Gatien
Jean-Philippe Gatien (ur. 16 października 1968 w Alès) – francuski tenisista stołowy, dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich, mistrz świata w grze pojedynczej.
Nowy!!: 16 października i Jean-Philippe Gatien · Zobacz więcej »
Jean-Pierre Lasota-Hirszowicz
Jean-Pierre Joseph Lasota-Hirszowicz (ur. 16 października 1942 w Marsylii) – polsko-francuski fizyk teoretyk i astronom, profesor nauk fizycznych, popularyzator nauki.
Nowy!!: 16 października i Jean-Pierre Lasota-Hirszowicz · Zobacz więcej »
Jechezkel Flomin
Jechezkel Flomin (hebr.: יחזקאל פלומין, ang.: Yehezkel Flomin, ur. 2 sierpnia 1935 w Jerozolimie, zm. 16 października 2019) – izraelski prawnik, ekonomista, wykładowca, autor książek i polityk, w latach 1977–1979 wiceminister finansów, w latach 1974–1981 poseł do Knesetu z listy Likudu.
Nowy!!: 16 października i Jechezkel Flomin · Zobacz więcej »
Jedenasta godzina
Jedenasta godzina (ang. Eleventh Hour) – amerykański serial telewizyjny wyprodukowany przy współpracy Jerry Bruckheimer Television, Granada Television International i Warner Bros. Television, bazujący na brytyjskim serialu z 2006 o tym samym tytule.
Nowy!!: 16 października i Jedenasta godzina · Zobacz więcej »
Jedward
John i Edward Grimesowie (ur. 16 października 1991 w Dublinie), znani jako Jedward – irlandzki duet piosenkarzy i osobowości telewizyjnych, którzy szersząrozpoznawalność zyskali w 2009 dzięki udziałowi w szóstej edycji programu ''The X Factor''.
Nowy!!: 16 października i Jedward · Zobacz więcej »
Jegor Orudżew
Jegor Aleksiejewicz Orudżew (ur. 16 października 1995 w Petersburgu) – rosyjski kierowca wyścigowy.
Nowy!!: 16 października i Jegor Orudżew · Zobacz więcej »
Jehona Sopi
Jehona Sopi (ur. 16 października 1980 w Prisztinie) – kosowska piosenkarka.
Nowy!!: 16 października i Jehona Sopi · Zobacz więcej »
Jekatierina Rudenko
Jekatierina Olegowna Rudenko (ur. 16 października 1994 roku w Ałmaty) – kazachska pływaczka, dwukrotna olimpijka z lat 2008 i 2012, najmłodsza kazachska pływaczka, która brała udział w igrzyskach olimpijskich.
Nowy!!: 16 października i Jekatierina Rudenko · Zobacz więcej »
Jelena Gorczakowa
Jelena Jegorowna Gorczakowa (ros. Елена Егоровна Горчакова, ur. 17 maja 1933 w Moskwie, zm. 27 stycznia 2002) – reprezentująca Związek Radziecki lekkoatletka, która specjalizowała się w rzucie oszczepem.
Nowy!!: 16 października i Jelena Gorczakowa · Zobacz więcej »
Jeremiasz Poczapowski
Jeremiasz Poczapowski herbu Kotwica (zm. 16 października 1636), przez niektórych autorów (m.in. Kojałowicza) nazywany jest Michałem, unicki bp łucko-ostrogski.
Nowy!!: 16 października i Jeremiasz Poczapowski · Zobacz więcej »
Jeremy Jackson
Jeremy Dunn Jackson (ur. 16 października 1980 w Newport Beach w stanie Kalifornia) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy, piosenkarz, powszechnie znany z roli Hobiego Buchannona w serialu Słoneczny patrol, za którąbył trzykrotnie nominowany do Young Artist Award.
Nowy!!: 16 października i Jeremy Jackson · Zobacz więcej »
Jermak Kardanow
Jermak Kazbiekowicz Kardanow (ros. Ермак Казбекович Карданов; ur. 16 października 1997) – rosyjski, a od 2023 roku słowacki zapaśnik, osetyjskiego pochodzenia, startujący w stylu wolnym.
Nowy!!: 16 października i Jermak Kardanow · Zobacz więcej »
Jerome Hanus
Jerome George Hanus O.S.B. (ur. 26 maja 1940 w Brainard) – amerykański duchowny katolicki, benedyktyn, arcybiskup metropolita Dubuque w latach 1995-2013.
Nowy!!: 16 października i Jerome Hanus · Zobacz więcej »
Jerzy Czuma
Jerzy Czuma (ur. 12 grudnia 1918 w Jelizawietgradzie, zm. 16 października 2004 w London w Kanadzie) – polski oficer, artysta rzeźbiarz.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Czuma · Zobacz więcej »
Jerzy Jastrzębski (poligraf)
Jerzy Jastrzębski (ur. 16 października 1912 we wsi Kotowice, zm. 22 lipca 1983 w Łodzi) – polski nauczyciel, drukarz, poligraf, grafik, pisarz, autor przewodnika po Tomaszowie Mazowieckim.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Jastrzębski (poligraf) · Zobacz więcej »
Jerzy Korczak
Jerzy Korczak (ur. 16 lutego 1927 w Krakowie jako Jerzy Józef Keiner, zm. 16 października 2021 w Krakowie) – polski pisarz, prozaik i satyryk.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Korczak · Zobacz więcej »
Jerzy Krasowski (oficer)
Jerzy Krasowski (ur. 16 października 1918 w Korcu, zm. 12 lipca 2011 w Szczecinie) – podpułkownik Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Krasowski (oficer) · Zobacz więcej »
Jerzy Kraszewski (dziennikarz)
Jerzy Kraszewski (ur. 16 października 1934, zm. 9 października 2017) – polski dziennikarz i publicysta.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Kraszewski (dziennikarz) · Zobacz więcej »
Jerzy Kwieciński
Jerzy Stanisław Kwieciński (ur. 16 października 1959 w Stalowej Woli) – polski inżynier, przedsiębiorca i urzędnik państwowy, doktor nauk technicznych.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Kwieciński · Zobacz więcej »
Jerzy Markuszewski
Jerzy Markuszewski (ur. 16 grudnia 1930 w Warszawie, zm. 16 października 2007 tamże) – polski reżyser teatralny, twórca i główny animator Studenckiego Teatru Satyryków, scenarzysta, aktor, działacz opozycji demokratycznej, współpracownik KOR i KSS „KOR”, internowany w stanie wojennym, później współpracownik podziemnej „Solidarności”.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Markuszewski · Zobacz więcej »
Jerzy Osiński (polityk)
Jerzy Zdzisław Osiński (ur. 7 lipca 1936 w Linowie, zm. 16 października 2018 w Warszawie) – polski rolnik i polityk, poseł na Sejm X kadencji.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Osiński (polityk) · Zobacz więcej »
Jerzy Otello
Jerzy Zygmunt Otello (ur. 23 sierpnia 1925 w Toruniu, zm. 16 października 1996 tamże) – polski duchowny luterański, wieloletni administrator i proboszcz parafii w Nidzicy (1954-1992), administrator innych parafii mazurskich, znany bibliofil, regionalista, publicysta, miłośnik mazurskiej historii.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Otello · Zobacz więcej »
Jerzy Padewski
I Memoriale im. Edwarda Jancarza (1992) Jerzy Padewski (ur. 16 października 1938 w Pińsku, zm. 6 września 2016) – polski żużlowiec.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Padewski · Zobacz więcej »
Jerzy Pertkiewicz
W mundurze pułkownika, 2011 Na spotkaniu absolwentów Wydziału Farmacji w 60-lecie magisterium, 2008 Jerzy Pertkiewicz (ur. 25 lutego 1920 w Czortkowie, zm. 30 czerwca 2018) – doktor farmacji, żołnierz kampanii wrześniowej i Armii Krajowej (pseudonim „Drzazga”), pułkownik w stanie spoczynku, harcmistrz i Harcerz Rzeczypospolitej, kawaler Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Pertkiewicz · Zobacz więcej »
Jerzy Rembowski
Jerzy Rembowski (ur. 13 kwietnia 1887 w Działoszynie, zm. 16 października 1958 w Sieradzu) – żołnierz Legionu Puławskiego i Wojska Polskiego, uczestnik I wojny światowej i kampanii wrześniowej, kawaler Orderu Virtuti Militari.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Rembowski · Zobacz więcej »
Jerzy Szeruda
Rumpler C.IV – na takim samolocie zginął Jerzy Szeruda Jerzy Szeruda (ur. 16 października 1891 w Wędryni, zm. 16 lutego 1919 w okolicy Przemyśla) – polski lotnik wojskowy, sierżant pilot Wojska Polskiego II RP.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Szeruda · Zobacz więcej »
Jerzy Tatoń
Jerzy Stefan Tatoń (ur. 9 lipca 1928 w Węgierskiej Górce, zm. 19 kwietnia 2011 w Stargardzie Szczecińskim) – nauczyciel, instruktor harcerski, harcmistrz, pionier harcerstwa w Stargardzie Szczecińskim.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Tatoń · Zobacz więcej »
Jerzy Tuszewski
Jerzy Grzegorz Tuszewski (ur. 12 marca 1931 w Chełmie, zm. 16 października 2016 w Warszawie) – polski dziennikarz, reżyser radiowy i teatralny, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Tuszewski · Zobacz więcej »
Jerzy Wieteski
Jerzy Wieteski (ur. 16 października 1934, zm. 24 kwietnia 2014) – polski piłkarz.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Wieteski · Zobacz więcej »
Jerzy Zieleński
Jerzy Zieleński (ur. 16 października 1928 w Łodzi, zm. 13 grudnia 1981 w Warszawie) – polski dziennikarz, publicysta, działacz opozycji w okresie PRL, współtwórca i pierwszy redaktor naczelny „Tygodnika Mazowsze”.
Nowy!!: 16 października i Jerzy Zieleński · Zobacz więcej »
Jesús Castro (meksykański piłkarz)
Jesús Castro (ur. 16 października 1908, zm. ?) – meksykański piłkarz, reprezentant kraju.
Nowy!!: 16 października i Jesús Castro (meksykański piłkarz) · Zobacz więcej »
Jewgienij Pietrow (strzelec)
Jewgienij Aleksandrowicz Pietrow (ros. Евгений Александрович Петров, ur. 16 października 1938 w Moskwie) – radziecki strzelec sportowy.
Nowy!!: 16 października i Jewgienij Pietrow (strzelec) · Zobacz więcej »
Jiří Ježek
Jiří Ježek (na lewo) Jiří Ježek (ur. 16 października 1974 w Pradze) – czeski niepełnosprawny kolarz.
Nowy!!: 16 października i Jiří Ježek · Zobacz więcej »
Jiří Rusnok
Jiří Rusnok (ur. 16 października 1960 w Ostrawie) – czeski ekonomista i polityk, były minister finansów oraz minister przemysłu i handlu.
Nowy!!: 16 października i Jiří Rusnok · Zobacz więcej »
Jicchak Zelig Morgenstern
Warszawie Jicchak Zelig Morgenstern (hebr. יצחק זעליג מארגנשטערן; ur. 1866 w Kocku, zm. 16 października 1939 w Otwocku) – rabin chasydzki, w latach 1905–1939 cadyk z Sokołowa Podlaskiego.
Nowy!!: 16 października i Jicchak Zelig Morgenstern · Zobacz więcej »
Joachim von Ribbentrop
Ulrich Friedrich Willy Joachim von Ribbentrop (ur. 30 kwietnia 1893 w Wesel, zm. 16 października 1946 w Norymberdze) – minister spraw zagranicznych III Rzeszy w latach 1938–1945.
Nowy!!: 16 października i Joachim von Ribbentrop · Zobacz więcej »
Joan Capdevila
Joan Capdevila Méndez (ur. 3 lutego 1978 w Tàrredze) – piłkarz hiszpański, który występował na pozycji lewego obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Joan Capdevila · Zobacz więcej »
Joan Font i Vidal
Joan Font i Vidal – hiszpański malarz pochodzący z Minorki.
Nowy!!: 16 października i Joan Font i Vidal · Zobacz więcej »
Joanis Charalambopulos
Joanis Charalambopulos, (ur. 10 lutego 1919 w Psari, zm. 16 października 2014) – grecki polityk, wojskowy i inżynier, parlamentarzysta krajowy i eurodeputowany, minister spraw zagranicznych (1981–1985) i obrony (1986–1989), wicepremier (1985–1988).
Nowy!!: 16 października i Joanis Charalambopulos · Zobacz więcej »
Joanna Masłowska
Grób Joanny Masłowskiej na Starym Cmentarzu w Łodzi Joanna Masłowska (ur. 18 maja 1932 w Młodzawach (część Skarżyska-Kamiennej), zm. 16 października 2002 w Łodzi) – polska chemiczka, profesor Politechniki Łódzkiej.
Nowy!!: 16 października i Joanna Masłowska · Zobacz więcej »
Joanna Niełacna
Joanna Niełacna-Balcerzak (ur. 16 października 1973 w Poznaniu) – polska lekkoatletka – sprinterka.
Nowy!!: 16 października i Joanna Niełacna · Zobacz więcej »
Joanna Pietrusiak
Joanna Pietrusiak (ur. 16 października 1973) – polska koszykarka, występująca na pozycji niskiej skrzydłowej, multimedalistka mistrzostw Polski.
Nowy!!: 16 października i Joanna Pietrusiak · Zobacz więcej »
Joe Castellano
Joe Castellano (ur. 16 października 1937 roku w Decameré) – włoski kierowca wyścigowy.
Nowy!!: 16 października i Joe Castellano · Zobacz więcej »
Joe Murphy
Joe Murphy (ur. 16 października 1967 w miejscowości London w Kanadzie) - kanadyjski były zawodowy hokeista.
Nowy!!: 16 października i Joe Murphy · Zobacz więcej »
Johan Borgen
Johan Collett Müller Borgen (ur. 28 kwietnia 1902 – zm. 16 października 1979) – norweski pisarz, dziennikarz, satyryk i krytyk literacki.
Nowy!!: 16 października i Johan Borgen · Zobacz więcej »
Johann Gottfried Eichhorn
Johann Gottfried Eichhorn (ur. 16 października 1752, zm. 27 czerwca 1827 w Getyndze) – niemiecki teolog protestancki.
Nowy!!: 16 października i Johann Gottfried Eichhorn · Zobacz więcej »
Johannes Ronge
Johannes Ronge (ur. 16 października 1813 w Biskupowie, zm. 26 października 1887 w Wiedniu) – niemiecki ekskomunikowany ksiądz katolicki, współzałożyciel Kościoła niemieckokatolickiego, który stał się później częściąRuchu Wolnoreligijnego.
Nowy!!: 16 października i Johannes Ronge · Zobacz więcej »
John Anthony Durkin
John Anthony Durkin (ur. 29 marca 1936 w Brookfield, hrabstwo Worcester, Massachusetts, zm. 16 października 2012 w Franklin, New Hampshire) – amerykański polityk związany z PartiąDemokratyczną.
Nowy!!: 16 października i John Anthony Durkin · Zobacz więcej »
John Bagnell Bury
John Bagnell Bury John Bagnell Bury (ur. 16 października 1861 w Clontibret; zm. 1 czerwca 1927 w Rzymie), znany jako J. B. Bury – irlandzki historyk i filolog klasyczny.
Nowy!!: 16 października i John Bagnell Bury · Zobacz więcej »
John Black (strzelec)
John Hutchison Black (ur. 26 października 1882 w Coylton, zm. 16 października 1924 w Winnipeg) – kanadyjski strzelec sportowy szkockiego pochodzenia, specjalizujący się w strzelaniu do rzutków, medalista olimpijski.
Nowy!!: 16 października i John Black (strzelec) · Zobacz więcej »
John Dunsworth
John Francis Dunsworth (ur. 12 kwietnia 1946 w Bridgewater, zm. 16 października 2017 w Halifaksie) – kanadyjski aktor teatralny i telewizyjny.
Nowy!!: 16 października i John Dunsworth · Zobacz więcej »
John F. Leich
John Foster Leich (ur. 27 czerwca 1920 w Evansville, zm. 16 stycznia 2016 w Canaan) – amerykański dyplomata, politolog i badacz stosunków międzynarodowych w Europie Środkowo-Wschodniej, aktywnie zaangażowany w działalność uchodźców politycznych z tego regionu w Stanach Zjednoczonych.
Nowy!!: 16 października i John F. Leich · Zobacz więcej »
John Hunter (chirurg)
John Hunter (ur. 13 lutego 1728 w Long Calderwood, zm. 16 października 1793 w Londynie) – szkocki chirurg i anatom, uważany za jednego z pionierów obserwacyjno-eksperymentalnego podejścia do chirurgii.
Nowy!!: 16 października i John Hunter (chirurg) · Zobacz więcej »
John Mayer
John Clayton Mayer (ur. 16 października 1977 w Bridgeport) – amerykański kompozytor, wokalista i gitarzysta.
Nowy!!: 16 października i John Mayer · Zobacz więcej »
John Polkinghorne
John Polkinghorne (ur. 16 października 1930 w Weston-super-Mare, zm. 9 marca 2021 w Cambridge) – brytyjski fizyk teoretyczny, teolog i pisarz.
Nowy!!: 16 października i John Polkinghorne · Zobacz więcej »
John R. Foley
John Robert Foley (ur. 16 października 1917 w Wabasha, Minnesota, zm. 11 listopada 2001 w Kensington, Maryland) – amerykański polityk z Maryland związany z PartiąDemokratyczną.
Nowy!!: 16 października i John R. Foley · Zobacz więcej »
John Shaw
John Shaw (ur. 16 października 1968) – szkocki szachista, arcymistrz.
Nowy!!: 16 października i John Shaw · Zobacz więcej »
John Spencer-Churchill (10. książę Marlborough)
John Albert Edward William Spencer-Churchill (ur. 18 września 1897 w Londynie, zm. 11 marca 1972) – brytyjski arystokrata, najstarszy syn Charlesa Spencera-Churchilla, 9. księcia Marlborough i Consuelo Vanderbilt, córki amerykańskiego magnata kolejowego Williama Kissama Vanderbilta.
Nowy!!: 16 października i John Spencer-Churchill (10. książę Marlborough) · Zobacz więcej »
John Spencer-Churchill (11. książę Marlborough)
John George Vanderbilt Henry Spencer-Churchill (ur. 13 kwietnia 1926 w Blenheim Palace, zm. 16 października 2014) – brytyjski arystokrata, najstarszy syn Johna Spencera-Churchilla, 10. księcia Marlborough i Alexandry Cadogan, córki wicehrabiego Chelsea.
Nowy!!: 16 października i John Spencer-Churchill (11. książę Marlborough) · Zobacz więcej »
John Tate (matematyk)
John Torrence Tate (ur. 13 marca 1925 w Minneapolis, zm. 16 października 2019) – amerykański matematyk, profesor Uniwersytetu Harvarda i Uniwersytetu Teksańskiego w Austin.
Nowy!!: 16 października i John Tate (matematyk) · Zobacz więcej »
John Whitmore
Sir John Henry Douglas Whitmore, 2nd Baronet (ur. 16 października 1937 w Grays, zm. 28 kwietnia 2017) – brytyjski pisarz, biznesmen i kierowca wyścigowy.
Nowy!!: 16 października i John Whitmore · Zobacz więcej »
John Whittingdale
John Whittingdale (ur. 16 października 1959 w Sherborne) – brytyjski polityk, członek Partii Konserwatywnej.
Nowy!!: 16 października i John Whittingdale · Zobacz więcej »
Johnny Bush
Johnny Bush wł.
Nowy!!: 16 października i Johnny Bush · Zobacz więcej »
Johnny the Fox
Johnny the Fox – siódmy studyjny album irlandzkiej grupy Thin Lizzy.
Nowy!!: 16 października i Johnny the Fox · Zobacz więcej »
Jon Postel
Jon Postel Jon Postel (właśc. Jonathan Bruce Postel, ur. 6 sierpnia 1943, zm. 16 października 1998) – jeden z pionierów i twórców Internetu, wieloletni edytor dokumentów RFC.
Nowy!!: 16 października i Jon Postel · Zobacz więcej »
Jonathan Dayton
Jonathan Dayton (ur. 16 października 1760, zm. 9 października 1824) – amerykański polityk ze stanu New Jersey.
Nowy!!: 16 października i Jonathan Dayton · Zobacz więcej »
Jordan Kamdżałow
Jordan Kamdżałow (bułg. Йордан Камджалов, ur. 16 października 1980) – bułgarski dyrygent i muzyk.
Nowy!!: 16 października i Jordan Kamdżałow · Zobacz więcej »
Jordan Larson-Burbach
Jordan Larson-Burbach Jordan Larson-Burbach zawodniczkąEczacıbaşı Stambuł w sezonie 2017/2018 Jordan Larson-Burbach; z domu Larson (ur. 16 października 1986 w Colorado Springs w Stanach Zjednoczonych) – amerykańska siatkarka, reprezentantka kraju, przyjmująca.
Nowy!!: 16 października i Jordan Larson-Burbach · Zobacz więcej »
Jorge Bolet
Jorge Bolet (ur. 15 listopada 1914 w Hawanie, zm. 16 października 1990 w Mountain View) – amerykański pianista pochodzenia kubańskiego.
Nowy!!: 16 października i Jorge Bolet · Zobacz więcej »
Jorma Sarvanto
Jorma Sarvanto (ur. 22 sierpnia 1912 w Turku, zm. 16 października 1963 w Inkeroinen) – fiński as myśliwski okresu wojny zimowej (1939-40) i wojny kontynuacyjnej (1941-44), słynny z zestrzelenia podczas jednego lotu bojowego, 6 stycznia 1940 roku, sześciu radzieckich bombowców.
Nowy!!: 16 października i Jorma Sarvanto · Zobacz więcej »
José Angel Mendieta
José Angel Mendieta (ur. 16 października 1991) – kubański lekkoatleta specjalizujący się w wielobojach.
Nowy!!: 16 października i José Angel Mendieta · Zobacz więcej »
José Cabrera Bazán
José Cabrera Bazan (ur. 16 października 1929 w La Algaba, zm. 27 kwietnia 2007 w Sewilli) – hiszpański polityk, prawnik i piłkarz, nauczyciel akademicki, senator, od 1986 do 1989 eurodeputowany II kadencji.
Nowy!!: 16 października i José Cabrera Bazán · Zobacz więcej »
José Moirt
José Moirt (ur. 16 października 1965) – maurytyjski sztangista i olimpijczyk, z zawodu prawnik.
Nowy!!: 16 października i José Moirt · Zobacz więcej »
José Paulo Lopes
José Paulo Lopes (ur. 16 października 2000 w Bradze) – portugalski pływak, olimpijczyk z Tokio.
Nowy!!: 16 października i José Paulo Lopes · Zobacz więcej »
José Silveira Godinho
José António da Silveira Godinho (ur. 16 października 1943) – portugalski ekonomista, bankowiec i polityk, sekretarz stanu, w latach 1987–1990 minister administracji i spraw wewnętrznych.
Nowy!!: 16 października i José Silveira Godinho · Zobacz więcej »
Josef Bössner
Josef Bössner, także Bubi Bössner (ur. 1934 lub 1935, zm. 16 października 2005 w Neusiedl am See) – austriacki żużlowiec.
Nowy!!: 16 października i Josef Bössner · Zobacz więcej »
Josef Erber
Josef Erber, do 1944 Josef Houstek (ur. 16 października 1897, zm. 1987) – zbrodniarz hitlerowski, członek załogi obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i SS-Oberscharführer.
Nowy!!: 16 października i Josef Erber · Zobacz więcej »
Josef Somr
Josef Somr (ur. 15 kwietnia 1934 we Vracovie, zm. 16 października 2022 w Novej Vsi pod Pleší) – czeski aktor.
Nowy!!: 16 października i Josef Somr · Zobacz więcej »
Josef Zmek
Tablica pamiątkowa w miejscu urodzenia Josefa Zmeka Josef Zmek (ur. 16 października 1889 we wsi Počátky, zm. 8 lipca 1942 w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen) – czechosłowacki wojskowy, generał brygady, uczestnik czechosłowackiego ruchu oporu przeciwko okupacji niemieckiej.
Nowy!!: 16 października i Josef Zmek · Zobacz więcej »
Joseph Cistone
Joseph Robert Cistone (ur. 18 maja 1949 w Filadelfii, Pensylwania; zm. 16 października 2018 w Saginaw) – amerykański duchowny katolicki, w latach 2009-2018 biskup Saginaw w metropolii Detroit.
Nowy!!: 16 października i Joseph Cistone · Zobacz więcej »
Joseph Höffner
Joseph kardynał Höffner (ur. 24 grudnia 1906 w Horhausen (Westerwald), zm. 16 października 1987 w Kolonii) – niemiecki duchowny rzymskokatolicki, Sługa Boży Kościoła katolickiego, kardynał, Arcybiskup Kolonii.
Nowy!!: 16 października i Joseph Höffner · Zobacz więcej »
Joseph Le Bon
Guislain-François-Joseph Le Bon (ur. 29 września 1765 w Arras, zm. 16 października 1795 w Amiens) – francuski polityk z okresu rewolucji francuskiej.
Nowy!!: 16 października i Joseph Le Bon · Zobacz więcej »
Joseph Parker
Joseph Dennis Parker (ur. 9 stycznia 1992 w Auckland) – nowozelandzki bokser kategorii ciężkiej.
Nowy!!: 16 października i Joseph Parker · Zobacz więcej »
Joseph Sitruk
Joseph Haïm Sitruk (ur. 16 października 1944 w Tunisie, zm. 25 września 2016 w Paryżu) – francuski duchowny żydowski, naczelny rabin Francji w latach 1987–2008.
Nowy!!: 16 października i Joseph Sitruk · Zobacz więcej »
Joseph Tyson
Joseph Jude Tyson (ur. 16 października 1957 w Moses Lake, Washington) – amerykański duchowny katolicki, biskup Yakima w stanie Waszyngton od 2011.
Nowy!!: 16 października i Joseph Tyson · Zobacz więcej »
Josip Jelačić
Ivana Zasche. Josip Jelačić (ur. 16 października 1801 w Petrovaradinie, zm. 20 maja 1859 w Zagrzebiu) – chorwacki hrabia i ban (1848–1859), generał artylerii Armii Cesarstwa Austriackiego, gubernator i generał komenderujący w Chorwacji i Slawonii, gubernator Rijeki, tłumił rewolucję w Wiedniu i powstanie węgierskie 1848–1849 (dowodził armiąprzeciwko Józefowi Bemowi).
Nowy!!: 16 października i Josip Jelačić · Zobacz więcej »
Jozef Psotka
Jozef Psotka (ur. 12 lutego 1934 r. w Koszycach, zm. 16 października 1984 w Himalajach) – słowacki taternik, alpinista, pedagog i ratownik tatrzański.
Nowy!!: 16 października i Jozef Psotka · Zobacz więcej »
Juan Bautista de Orendáin
Juan Bautista de Orendáin y Azpilicueta 1 markiz de la Paz (ur. 16 października 1683 w Segura, zm. 21 października 1734 w Madrycie) – hiszpański polityk, kawaler Zakonu Santiago.
Nowy!!: 16 października i Juan Bautista de Orendáin · Zobacz więcej »
Juan Fraile Cantón
Juan Fraile Cantón (ur. 16 października 1948 w Melilli) – hiszpański polityk, nauczyciel i samorządowiec, od 2008 do 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego VI kadencji.
Nowy!!: 16 października i Juan Fraile Cantón · Zobacz więcej »
Juan Ignacio Cerra
Juan Ignacio Cerra (ur. 16 października 1976 w San Vicente) – argentyński lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem, dziewięciokrotny złoty medalista mistrzostw Ameryki Południowej, czterokrotny złoty medalista mistrzostw ibero-amerykańskich, złoty medalista igrzysk panamerykańskich oraz igrzysk Ameryki Południowej, trzykrotny mistrz Ameryki Południowej juniorów.
Nowy!!: 16 października i Juan Ignacio Cerra · Zobacz więcej »
Juan Medina (bokser)
Juan Gabriel Medina Hererad (ur. 16 października 1992) – dominikański bokser, brązowy medalista igrzysk panamerykańskich.
Nowy!!: 16 października i Juan Medina (bokser) · Zobacz więcej »
Judith Herrin
Judith Herrin (ur. 16 października 1942) – angielska historyk, bizantynolog.
Nowy!!: 16 października i Judith Herrin · Zobacz więcej »
Jugulator
Jugulator – trzynasty album zespołu Judas Priest.
Nowy!!: 16 października i Jugulator · Zobacz więcej »
Juha Salonen
Juha Heikki Salonen (ur. 16 października 1961) – fiński judoka.
Nowy!!: 16 października i Juha Salonen · Zobacz więcej »
Jules Rimet
Jules Rimet (ur. 24 października 1873 w Theuley-les-Lavoncourt, zm. 16 października 1956 w Paryżu en) – francuski działacz sportowy, twórca idei piłkarskich mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Jules Rimet · Zobacz więcej »
Julius Streicher
Julius Streicher (ur. 12 lutego 1885 we Fleinhausen k. Augsburga, zm. 16 października 1946 w Norymberdze) – członek NSDAP, w latach 1925–1940 gauleiter Frankonii, Obergruppenführer SA, organizator pogromów i bojkotów Żydów oraz redaktor, a potem wydawca niemieckiego pisma prowadzącego nagonki na Żydów – „Der Stürmer”, które było ważnączęściąnazistowskiej machiny propagandy.
Nowy!!: 16 października i Julius Streicher · Zobacz więcej »
Juliusz Kania
cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie Juliusz Kania, ps. Julek, Antek (ur. 21 lutego 1910 w Stawiszczach, zm. 16 października 1942 w Warszawie) – działacz KPP i PPR, oficer GL.
Nowy!!: 16 października i Juliusz Kania · Zobacz więcej »
Juliusz Wirski
Grób rodziny Wirskich i Elzenbergów na cmentarzu Powązkowskim Juliusz Wirski, ur.
Nowy!!: 16 października i Juliusz Wirski · Zobacz więcej »
Juras Požela (polityk)
Juras Požela (ur. 12 kwietnia 1982 w Wilnie, zm. 16 października 2016 tamże) – litewski polityk, poseł na Sejm Republiki Litewskiej, w 2016 minister zdrowia.
Nowy!!: 16 października i Juras Požela (polityk) · Zobacz więcej »
Jurij Christoradnow
Jurij Nikołajewicz Christoradnow (ros. Юрий Николаевич Христора́днов, ur. 21 listopada 1929 we wsi Timochanowo w obwodzie jarosławskim, zm. 16 października 2018 w Moskwie) – radziecki polityk, członek KC KPZR (1976–1990).
Nowy!!: 16 października i Jurij Christoradnow · Zobacz więcej »
Jurij Mokrycki
Jurij Jarosławowycz Mokrycki, ukr. Юрій Ярославович Мокрицький, ros. Юрий Ярославович Мокрицкий, Jurij Jarosławowicz Mokricki (ur. 16 października 1970 w Rawie Ruskiej, w obwodzie lwowskim) – ukraiński piłkarz, grający na pozycji obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Jurij Mokrycki · Zobacz więcej »
Jurij Ozierow
Jurij Nikołajewicz Ozierow (ros. Ю́рий Никола́евич О́зеров; ur. 26 stycznia 1921 w Moskwie, zm. 16 października 2001 w Moskwie) – radziecki reżyser i scenarzysta, Ludowy Artysta ZSRR.
Nowy!!: 16 października i Jurij Ozierow · Zobacz więcej »
Just Like Tom Thumb’s Blues
Just Like Tom Thumb’s Blues – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w sierpniu i wydana na albumie Highway 61 Revisited w sierpniu 1965 r.
Nowy!!: 16 października i Just Like Tom Thumb’s Blues · Zobacz więcej »
Justyn (Koloturos)
Justyn (gr. Μητροπολίτης ΙΟΥΣΤΙΝΟΣ, imię świeckie Joannis Koloturos) (ur. 16 października 1918, zm. 31 lipca 2023) – biskup Cerkwi Prawdziwych Prawosławnych Chrześcijan Hellady, od 1979 metropolita Euripu i Eubei.
Nowy!!: 16 października i Justyn (Koloturos) · Zobacz więcej »
Justyna Adamczyk (malarka)
Justyna Adamczyk (ur. 16 października 1981 w Opocznie) – polska malarka, zajmuje się także rysunkiem, instalacjami w typie site-specific, rzeźbąoraz wideo.
Nowy!!: 16 października i Justyna Adamczyk (malarka) · Zobacz więcej »
Justyna Śliwa
Justyna Śliwa (ur. 16 października 1998) – polska judoczka.
Nowy!!: 16 października i Justyna Śliwa · Zobacz więcej »
K11 – Kommissare im Einsatz
K11 – Die neuen Fälle (K11 – Nowe sprawy) – niemiecki paradokument z gatunku docu-crime nadawany od 1 września 2003 roku w niemieckiej telewizji Sat.1 oraz powtarzany od 16 października 2009 w austriackiej telewizji Puls 4.
Nowy!!: 16 października i K11 – Kommissare im Einsatz · Zobacz więcej »
Kabaret Starszych Panów
Tabliczka upamiętniająca miejsce, z którego w latach 1958–1966 był nadawany Kabaret Starszych Panów. Budynek TVP przy ul. Jasnej 14/16 w Warszawie Kabaret Starszych Panów – nazwa autorskiego kabaretu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego i tytuł cyklu programów telewizyjnych, nadawanego od 16 października 1958 do 22 lipca 1966 przez Telewizję Polską.
Nowy!!: 16 października i Kabaret Starszych Panów · Zobacz więcej »
Kacper Kozłowski (piłkarz)
Kacper Szymon Kozłowski (ur. 16 października 2003 w Koszalinie) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w holenderskim klubie SBV Vitesse, do którego jest wypożyczony z Brighton & Hove Albion oraz w reprezentacji Polski.
Nowy!!: 16 października i Kacper Kozłowski (piłkarz) · Zobacz więcej »
Kaizoku Sentai Gokaiger
– japoński serial z gatunku tokusatsu z roku 2011.
Nowy!!: 16 października i Kaizoku Sentai Gokaiger · Zobacz więcej »
Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – kwalifikacje
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – kwalifikacje · Zobacz więcej »
Kajrat Mämi
Kajrat Äbdrazakuły Mämi (kaz. Қайрат Әбдразақұлы Мәми; ros. Кайрат Абдразакович Мами, Kajrat Abdrazakowicz Mami; ur. 9 maja 1954 w Żambyle w obwodzie ałmackim) – kazachski polityk i prawnik, przewodniczący Senatu Parlamentu Kazachstanu w latach 2011-2013.
Nowy!!: 16 października i Kajrat Mämi · Zobacz więcej »
Kalendarium historii Olsztyna
Kalendarium historii Olsztyna.
Nowy!!: 16 października i Kalendarium historii Olsztyna · Zobacz więcej »
Kalendarium II wojny światowej – Polska
Kalendarium II wojny światowej – Polska – chronologiczne zestawienie najważniejszych faktów z dziejów II wojny światowej.
Nowy!!: 16 października i Kalendarium II wojny światowej – Polska · Zobacz więcej »
Kalendarium pontyfikatu Jana Pawła II
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Kalendarium pontyfikatu Jana Pawła II · Zobacz więcej »
Kalendarium prezydentury Lecha Kaczyńskiego
Kalendarium prezydentury Lecha Kaczyńskiego.
Nowy!!: 16 października i Kalendarium prezydentury Lecha Kaczyńskiego · Zobacz więcej »
Kalendarium służby ORP Orzeł (1938)
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Kalendarium służby ORP Orzeł (1938) · Zobacz więcej »
Kalendarium Wojska Polskiego 1807–1814
Ks. Józef Poniatowski, naczelny wódz Armii Księstwa Warszawskiego Kalendarium wojska polskiego 1807-1814 – wydarzenia w wojsku polskim w latach 1807-1814.
Nowy!!: 16 października i Kalendarium Wojska Polskiego 1807–1814 · Zobacz więcej »
Kalwaria Panewnicka
Kalwaria Panewnicka – zespół kaplic pasyjno-maryjnych usytuowanych w pobliżu klasztoru oo. franciszkanów w Katowicach wraz z przyległym terenem parkowym.
Nowy!!: 16 października i Kalwaria Panewnicka · Zobacz więcej »
Kamel al-Asaad
Kamel al-Asaad (arab. كامل الأسعد, ur. 1932, zm. 25 lipca 2010) – libański polityk, trzykrotnie przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Libanu (1964, 1968, 1970–1984).
Nowy!!: 16 października i Kamel al-Asaad · Zobacz więcej »
Kaplica Świętego Rocha w Krościenku nad Dunajcem
Kaplica Świętego Rocha w Krościenku nad Dunajcem – kaplica w Krościenku nad Dunajcem, przy ulicy Trzech Koron, na tzw.
Nowy!!: 16 października i Kaplica Świętego Rocha w Krościenku nad Dunajcem · Zobacz więcej »
Kardynałowie
Aktualnie zawiera spis wszystkich kardynałów kreowanych w latach 112-607 oraz od 1800.
Nowy!!: 16 października i Kardynałowie · Zobacz więcej »
Karel Dillen
Karel Cornelia Constentijn Dillen (ur. 16 października 1925 w Antwerpii, zm. 27 kwietnia 2007 w Schilde) – belgijski i flamandzki polityk, działacz skrajnej prawicy, założyciel i wieloletni lider Bloku Flamandzkiego, parlamentarzysta krajowy, w latach 1989–2003 eurodeputowany III, IV i V kadencji.
Nowy!!: 16 października i Karel Dillen · Zobacz więcej »
Karl Kautsky
Karl Kautsky (ur. 16 października 1854 w Pradze, zm. 17 października 1938 w Amsterdamie) – niemiecko-austriacki działacz robotniczy, pacyfista, teoretyk demokratycznego socjalizmu, krytyk Lenina, uznający rosyjskądyktaturę proletariatu za błędne rozumienie dzieł Marksa.
Nowy!!: 16 października i Karl Kautsky · Zobacz więcej »
Karl Nitz
Karl Nitz (ur. 16 października 1932, zm. sierpień 2020) – wschodnioniemiecki judoka.
Nowy!!: 16 października i Karl Nitz · Zobacz więcej »
Karol Śliwka (grafik)
Karol Śliwka (ur. 16 października 1932 w Harbutowicach, zm. 10 września 2018 w Cieszynie) – polski artysta grafik.
Nowy!!: 16 października i Karol Śliwka (grafik) · Zobacz więcej »
Karol d’Abancourt de Franqueville (wojskowy)
Karol d’Abancourt de Franqueville Karol d’Abancourt de Franqueville (ur. 1811, zm. 16 października 1849) – polski wojskowy, uczestnik walk na Węgrzech w 1848.
Nowy!!: 16 października i Karol d’Abancourt de Franqueville (wojskowy) · Zobacz więcej »
Karol Emanuel IV
Karol Emanuel IV (ur. 24 maja 1751 w Turynie, zm. 6 października 1819 w Rzymie) – król Sardynii w latach 1796–1802.
Nowy!!: 16 października i Karol Emanuel IV · Zobacz więcej »
Karol Ernest Biron
Karol Ernest Biron von Curland (niem. Karl Ernst Biron von Curland) (ur. 11 października 1728 w Królewcu, zm. 16 października 1801 tamże) – książę kurlandzki, starosta babimojski, generał-major wojsk rosyjskich, wolnomularz.
Nowy!!: 16 października i Karol Ernest Biron · Zobacz więcej »
Karol Fonfara
Grób hokeisty Karola Fonfary na cmentarzu przy ul Sienkiewicza w Katowicach Karol Fonfara (ur. 16 października 1940 w KatowicachWładysław Zieleśkiewicz Historia polskiego hokeja, wyd. PZHL, Krynica 2006, s. 189, zm. 26 czerwca 2018 tamże) – polski hokeista na lodzie, mistrz i reprezentant Polski.
Nowy!!: 16 października i Karol Fonfara · Zobacz więcej »
Karol Kornas
Karol Kornas (ur. 16 października 1913 w Piotrowicach, zm. 17 sierpnia 1942 w Berlinie) − podporucznik piechoty rezerwy Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Karol Kornas · Zobacz więcej »
Karol od św. Andrzeja
Karol od św.
Nowy!!: 16 października i Karol od św. Andrzeja · Zobacz więcej »
Karol Romańczyk
Karol Jan Romańczyk (ur. 16 października 1895 w Grybowie, zm. 8–9 kwietnia 1940 w Kalininie) – podinspektor Policji Państwowej.
Nowy!!: 16 października i Karol Romańczyk · Zobacz więcej »
Karol Wilhelm (książę Anhalt-Zerbst)
Karl Wilhelm (ur. 16 października 1652 w Zerbst, zm. 3 listopada 1718 tamże) – książę Anhalt-Zerbst z dynastii askańskiej.
Nowy!!: 16 października i Karol Wilhelm (książę Anhalt-Zerbst) · Zobacz więcej »
Karol. Papież, który pozostał człowiekiem
Karol – Papież, który pozostał człowiekiem – film fabularny w reżyserii Giacomo Battiato, wyprodukowany w roku 2006.
Nowy!!: 16 października i Karol. Papież, który pozostał człowiekiem · Zobacz więcej »
Karolina Babicz-Kaczmarek
Karolina Babicz-Kaczmarek (ur. 16 października 1984 w Wejherowie) – polska historyk i muzealnik.
Nowy!!: 16 października i Karolina Babicz-Kaczmarek · Zobacz więcej »
Karsten Rasmussen
Karsten Rasmussen (ur. 16 października 1965) – duński szachista, mistrz międzynarodowy od 1990 roku.
Nowy!!: 16 października i Karsten Rasmussen · Zobacz więcej »
Katalin Kováts
Katalin Kováts (ur. 16 października 1957 w Budapeszcie) – węgierska matematyczka, językoznawczyni, metodolożka i esperantystka mieszkająca w Holandii.
Nowy!!: 16 października i Katalin Kováts · Zobacz więcej »
Katarzyna Barbara Branicka
Katarzyna Barbara Branicka z Radziwiłłów (ur. 6 grudnia 1693 w Białej, zm. 16 października 1730 w Białymstoku) – pierwsza żona hetmana Jana Klemensa Branickiego.
Nowy!!: 16 października i Katarzyna Barbara Branicka · Zobacz więcej »
Katarzyna Ptasińska
Katarzyna Ptasińska (ur. 16 października 1989 w Lublinie) – polska aktorka.
Nowy!!: 16 października i Katarzyna Ptasińska · Zobacz więcej »
Katarzyna Tusk
Katarzyna Tusk-Cudna (ur. 16 października 1987 w Sopocie) – polska szafiarka i blogerka.
Nowy!!: 16 października i Katarzyna Tusk · Zobacz więcej »
Katastrofa lotu China Airlines 676
Katastrofa lotu China Airlines 676 – katastrofa, która wydarzyła się 16 lutego 1998.
Nowy!!: 16 października i Katastrofa lotu China Airlines 676 · Zobacz więcej »
Katastrofa lotu Lao Airlines 301
Katastrofa lotu Lao Airlines 301 miała miejsce 16 października 2013 w Laosie, w pobliżu miasta Pakxe.
Nowy!!: 16 października i Katastrofa lotu Lao Airlines 301 · Zobacz więcej »
Kathryn Plummer
Kathryn Plummer (ur. 16 października 1998 w Long Beach) – amerykańska siatkarka, reprezentantka kraju, grająca na pozycji przyjmującej.
Nowy!!: 16 października i Kathryn Plummer · Zobacz więcej »
Kazimiera Bujwidowa
Kazimiera Bujwidowa, wł.
Nowy!!: 16 października i Kazimiera Bujwidowa · Zobacz więcej »
Kazimiera Wawro
Kazimiera Anna Wawro z domu Pękala (ur. 16 października 1926 w Andrychowie, zm. 3 października 2016 tamże) – polska polityk, posłanka na Sejm PRL, włókniarka.
Nowy!!: 16 października i Kazimiera Wawro · Zobacz więcej »
Kazimierz Grodecki
Kazimierz Grodecki pseud.
Nowy!!: 16 października i Kazimierz Grodecki · Zobacz więcej »
Kazimierz Kiwała
Kazimierz Kiwała (ur. 16 października 1883 we Lwowie, zm. wiosną1940 w Katyniu) – podpułkownik piechoty Wojska Polskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari, ofiara zbrodni katyńskiej.
Nowy!!: 16 października i Kazimierz Kiwała · Zobacz więcej »
Kazimierz Szczerba-Likiernik
Kazimierz Adolf Szczerba-Likiernik (ur. 16 października 1895 lub 1897 w Warszawie, zm. 17 września 1969 w Paryżu) – porucznik rezerwy piechoty Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Kazimierz Szczerba-Likiernik · Zobacz więcej »
Kazimierz Talarek
Kazimierz Talarek (ur. 16 października 1964) – polski duchowny rzymskokatolicki, doktor habilitowany teologii w zakresie historii Kościoła, proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego w Nagoszynie.
Nowy!!: 16 października i Kazimierz Talarek · Zobacz więcej »
Kazuyuki Fujita
– japoński zawodnik mieszanych sztuk walki w latach 2000-2013 oraz wrestler.
Nowy!!: 16 października i Kazuyuki Fujita · Zobacz więcej »
Károly Schaffer
thumb Grób Károly'ego Schaffera Károly Schaffer, także Karl Schaffer (ur. 7 września 1864 w Wiedniu, zm. 16 października 1939 w Budapeszcie) – węgierski lekarz neurolog, neuropatolog i psychiatra.
Nowy!!: 16 października i Károly Schaffer · Zobacz więcej »
Kławdij Lebiediew
''Z synem'' (1894) Kławdij Wasiljewicz Lebiediew (ros. Клавдий Васильевич Лебедев) - ur.
Nowy!!: 16 października i Kławdij Lebiediew · Zobacz więcej »
KDE 3
KDE 3 – to trzecia seria środowiska graficznego KDE.
Nowy!!: 16 października i KDE 3 · Zobacz więcej »
KDE Software Compilation 4
KDE Software Compilation 4 wersja środowiska graficznego KDE oraz powiązanych z nim programów dla systemów uniksopodobnych wydane po raz pierwszy 11 stycznia 2008 utworzone z użyciem biblioteki Qt4 wydane na licencji GPL.
Nowy!!: 16 października i KDE Software Compilation 4 · Zobacz więcej »
Keith Caldwell
Keith Logan Caldwell (ur. 16 października 1895 w Wellington, zm. 28 listopada 1980 w Auckland) – nowozelandzki as myśliwski z czasów I wojny światowej.
Nowy!!: 16 października i Keith Caldwell · Zobacz więcej »
Kellie Martin
Kellie Noelle Martin (ur. 16 października 1975 w Riverside) – amerykańska aktorka i producentka telewizyjna, także reżyserka i scenarzystka.
Nowy!!: 16 października i Kellie Martin · Zobacz więcej »
Kelly Marie
Kelly Marie (właśc. Jacqueline McKinnon, ur. 16 października 1957 w Paisley) – szkocka piosenkarka disco.
Nowy!!: 16 października i Kelly Marie · Zobacz więcej »
Kenneth Lonergan
Kenneth Lonergan (ur. 16 października 1962 w Nowym Jorku) – amerykański dramaturg, scenarzysta i reżyser filmowy.
Nowy!!: 16 października i Kenneth Lonergan · Zobacz więcej »
Kenny Omega
Kenny Omega, właśc.
Nowy!!: 16 października i Kenny Omega · Zobacz więcej »
Kent Scholz
Kent Scholz (ur. 16 października 1968) – niemiecki piłkarz występujący na pozycji obrońcy, trener piłkarski.
Nowy!!: 16 października i Kent Scholz · Zobacz więcej »
Kevin Vermaerke
Kevin Vermaerke (ur. 16 października 2000 w Rancho Santa Margarita) – amerykański kolarz szosowy.
Nowy!!: 16 października i Kevin Vermaerke · Zobacz więcej »
Kigeli V
Kigeli V Ndahindurwa (wł. Jean-Baptiste Ndahindurwa, ur. 29 czerwca 1936 w Kamembe, zm. 16 października 2016 w Oakton w USA) – władcamwami, tłumaczone nieprecyzyjnie jako król belgijskiego terytorium powierniczego Rwandy w latach 1959–1961.
Nowy!!: 16 października i Kigeli V · Zobacz więcej »
Kilka historii na ten sam temat
Kilka historii na ten sam temat – album Ani Dąbrowskiej wydany w 2006 roku.
Nowy!!: 16 października i Kilka historii na ten sam temat · Zobacz więcej »
Kim Myong-gil
Kim Myong-gil (ur. 16 października 1984) – północnokoreański piłkarz występujący na pozycji bramkarza w klubie Amrokgang.
Nowy!!: 16 października i Kim Myong-gil · Zobacz więcej »
Kim van Sparrentak
Kim van Sparrentak (ur. 16 października 1989 we Vlissingen) – holenderska polityk, posłanka do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.
Nowy!!: 16 października i Kim van Sparrentak · Zobacz więcej »
Kim Wayans
Kim Wayans (ur. 16 października 1961 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka i komediantka, dwukrotnie nominowana do nagrody BET Comedy Award.
Nowy!!: 16 października i Kim Wayans · Zobacz więcej »
Kim Yoo-jin
Kim Yoo-jin, znany również jako sOs (kor. 김유진, ur. 16 października 1993 roku) – południowokoreański e-sportowiec grający w StarCrafta II, zawodnik drużyny Woongjin Stars, tryumfator mistrzostw świata w 2013 roku (2013 StarCraft II World Championship Series).
Nowy!!: 16 października i Kim Yoo-jin · Zobacz więcej »
Kimi to Iu Hana
− drugi singel japońskiej grupy muzycznej Asian Kung-Fu Generation, wydany 16 października 2003.
Nowy!!: 16 października i Kimi to Iu Hana · Zobacz więcej »
Kirey
Kirey, właśc.
Nowy!!: 16 października i Kirey · Zobacz więcej »
Kiriłł Panczenko
Kiriłł Wiktorowicz Panczenko (ur. 16 października 1989 w Lipiecku) – rosyjski piłkarz grający na pozycji napastnika w klubie.
Nowy!!: 16 października i Kiriłł Panczenko · Zobacz więcej »
Kirjat Gat
Kirjat Gat (hebr. קריית גת; arab. كريات جات/كريات غات) – miasto położone w Dystrykcie Południowym w Izraelu.
Nowy!!: 16 października i Kirjat Gat · Zobacz więcej »
Klara Semb
Klara Semb (ur. 17 października 1884 w Kristianii, zm. 16 października 1970) – badaczka norweskiego folkloru, choreografka, instruktorka tańca ludowego.
Nowy!!: 16 października i Klara Semb · Zobacz więcej »
Kleber Koike Erbst
Kleber Koike Erbst (ur. 16 października 1989 w São Paulo) – japoński zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi piórkowej.
Nowy!!: 16 października i Kleber Koike Erbst · Zobacz więcej »
Klemens Dunin-Kęplicz
Grób Klemensa Dunina-Kęplicza na wojskowych Powązkach Klemens Dunin-Kęplicz ps. Muś (ur. 27 lipca 1905 w Wiedniu, zm. 16 października 1973 w Warszawie) – polski prawnik, dziennikarz, publicysta, pisarz, tłumacz i nauczyciel akademicki w Szkole Głównej Służby Zagranicznej oraz na Uniwersytecie Warszawskim.
Nowy!!: 16 października i Klemens Dunin-Kęplicz · Zobacz więcej »
Klotylda de France
Maria Adelajda Klotylda de France, znana też jako Madame Clotilde (Madame Klotylda), (ur. 1759 w Wersalu, zm. 1802) – Czcigodna Służebnica Boża Kościoła katolickiego, druga córka delfina Francji – Ludwika Ferdynanda i jego drugiej żony – Marii Józefy Wettyn.
Nowy!!: 16 października i Klotylda de France · Zobacz więcej »
Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej kobiet 2012
6.
Nowy!!: 16 października i Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej kobiet 2012 · Zobacz więcej »
Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn 2011
Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn 2011 (oficjalna nazwa 2011 FIVB Men’s Volleyball Club World Championship) – siódmy turniej o tytuł klubowego mistrza świata, który odbyła się w dniach 8–16 października 2011 roku, trzeci raz z rzędu w Katarze w Dosze.
Nowy!!: 16 października i Klubowe Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn 2011 · Zobacz więcej »
Kościół św. Łazarza we Lwowie
Kościół św.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Łazarza we Lwowie · Zobacz więcej »
Kościół św. Jacka w Biskupicach
Kościół św.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jacka w Biskupicach · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Żelaznej
Kościół św.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Żelaznej · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie
Kościół świętej Jadwigi śląskiej w Chorzowie – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Chorzów archidiecezji katowickiej, wzniesiony w latach 1873–1874 w Chorzowie, wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Chróścicach
Kościół św.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Chróścicach · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Dąbrowie
Kościół św.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Dąbrowie · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Karpnikach
Kościół św.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Karpnikach · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim
Kościół pw.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Michałowie
Kościół św.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Michałowie · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Nowej Schodniej
Kościół św.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Nowej Schodniej · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Prądach
Kościół pod wezwaniem św.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Prądach · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Przedmościu
Kościół św.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Przedmościu · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Rybnicy Leśnej
Kościół św.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Rybnicy Leśnej · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Zawoni
Kościół świętej Jadwigi Śląskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem (dekanat Trzebnica archidiecezji wrocławskiej).
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi Śląskiej w Zawoni · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi w Gliwicach
Kościół Świętej Jadwigi – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Gliwice-Łabędy diecezji gliwickiej.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi w Gliwicach · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi w Grzędach
Kościół św.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi w Grzędach · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi w Nieszawie
Późnogotycki kościół pod wezwaniem świętej Jadwigi w Nieszawie – polski rzymskokatolicki kościół parafialny, znajdujący się przy ulicy Noakowskiego 13 w miejscowości Nieszawa, położonej w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie aleksandrowskim, w połowie drogi między Włocławkiem a Toruniem.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi w Nieszawie · Zobacz więcej »
Kościół św. Jadwigi w Walimiu
Kościół świętej Jadwigi – rzymskokatolicki kościół pomocniczy należący do parafii św. Babary w Walimiu (dekanat Głuszyca diecezji świdnickiej).
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Jadwigi w Walimiu · Zobacz więcej »
Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielkim
Kościół św.
Nowy!!: 16 października i Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzeniu Wielkim · Zobacz więcej »
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świerczowie
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa – rzymskokatolicki kościół parafialny w Świerczowie.
Nowy!!: 16 października i Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świerczowie · Zobacz więcej »
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Piłce
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Piłce – zabytkowy rzymskokatolicki kościół znajdujący się w miejscowości Piłka, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Nowy!!: 16 października i Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Piłce · Zobacz więcej »
Komisja Obrony Narodowej (Senat)
Komisja Obrony Narodowej (wcześniej Komisja Obrony Narodowej i Bezpieczeństwa Publicznego) wchodzi w skład stałych komisji senackich.
Nowy!!: 16 października i Komisja Obrony Narodowej (Senat) · Zobacz więcej »
Konrad Plautz
Konrad Plautz (ur. 16 października 1964 w Navis) – austriacki sędzia piłkarski, międzynarodowy (licencja FIFA 1996).
Nowy!!: 16 października i Konrad Plautz · Zobacz więcej »
Konstanty Rojek
Konstanty Rojek (ur. 16 grudnia 1892 w Komorowie, zm. 16 października 1953) – kapitan Wojska Polskiego, dowódca Legii Wrzesińskiej, oficer armii carskiej walczącej na froncie rosyjsko-niemieckim, dowódca I batalionu 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Nowy!!: 16 października i Konstanty Rojek · Zobacz więcej »
Kopiec Kościuszki w Krakowie
Kopiec Kościuszki (wideo) Kopiec Kościuszki – jeden z pięciu kopców krakowskich, poświęcony Tadeuszowi Kościuszce, znajduje się na Górze św. Bronisławy w zachodniej części Krakowa na terenie Dzielnicy VII Zwierzyniec.
Nowy!!: 16 października i Kopiec Kościuszki w Krakowie · Zobacz więcej »
Kossi Noutsoudje
Kossi Noutsoudje (ur. 16 października 1977) – togijski piłkarz występujący na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Kossi Noutsoudje · Zobacz więcej »
Kostas Fortunis
Konstandinos Fortunis (ur. 16 października 1992 w Trikali) − grecki piłkarz występujący na pozycji pomocnika w klubie Olympiakos SFP, do którego trafił z niemieckiego 1. FC Kaiserslautern.
Nowy!!: 16 października i Kostas Fortunis · Zobacz więcej »
Kouakou Koffi
Hervé Kouakou Koffi (ur. 16 października 1996 w Bobo-Dioulasso) – burkiński piłkarz występujący na pozycji bramkarza w belgijskim klubie Royal Charleroi.
Nowy!!: 16 października i Kouakou Koffi · Zobacz więcej »
Krasimir Rusew
Krasimir Rusew, bułg. Красимир Русев (ur. 16 października 1983 w Dimitrowgradzie) – bułgarski szachista, arcymistrz od 2008 roku.
Nowy!!: 16 października i Krasimir Rusew · Zobacz więcej »
Krążowniki rakietowe projektu 1164
Wyrzutnie pocisków P-500 ''Bazalt''. Z lewej strony widoczna obrotowa wieża armaty AK-130 Wyrzutnie pocisków S-300F na pokładzie krążownika „Marszał Ustinow” „Marszał Ustinow” w 1993 roku Krążowniki rakietowe projektu 1164 (oznaczenie kodowe: Atłant, w kodzie NATO Slava) – typ radzieckich krążowników rakietowych o napędzie konwencjonalnym (turbiny gazowe).
Nowy!!: 16 października i Krążowniki rakietowe projektu 1164 · Zobacz więcej »
Kremlin Cup 2010 (kobiety)
Tenisowy turniej WTA Kremlin Cup 2010 odbył się w dniach 16-24 października w rosyjskiej Moskwie na kortach twardych w hali.
Nowy!!: 16 października i Kremlin Cup 2010 (kobiety) · Zobacz więcej »
Krystyna Jabłońska
Krystyna Jabłońska (ur. 8 lipca 1933 w Chronowie, zm. 16 października 2019) – polska polityk, posłanka na Sejm PRL VIII kadencji.
Nowy!!: 16 października i Krystyna Jabłońska · Zobacz więcej »
Krzyż Narodowego Czynu Zbrojnego
Krzyż Narodowego Czynu Zbrojnego – polskie odznaczenie wojskowe przeznaczone do uhonorowania żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i innych organizacji niepodległościowych o charakterze narodowym.
Nowy!!: 16 października i Krzyż Narodowego Czynu Zbrojnego · Zobacz więcej »
Krzyż Wojskowy
Krzyż Wojskowy – polskie odznaczenie przyznawane żołnierzom Sił Zbrojnych i osobom cywilnym za zasługi w działaniach przeciw terroryzmowi lub podczas operacji pokojowych i stabilizacyjnych.
Nowy!!: 16 października i Krzyż Wojskowy · Zobacz więcej »
Krzysztof Karpiński (piłkarz)
Krzysztof Karpiński (ur. 16 października 1953, zm. 28 lipca 2021 we Wrocławiu) – polski piłkarz grający na pozycji obrońcy, mistrz Polski w barwach Śląska Wrocław (1977).
Nowy!!: 16 października i Krzysztof Karpiński (piłkarz) · Zobacz więcej »
Krzysztof Kondratowicz
Krzysztof Kondratowicz (ur. 16 października 1928 w Łucku (Wołyń), zm. 3 października 2010 w Warszawie).
Nowy!!: 16 października i Krzysztof Kondratowicz · Zobacz więcej »
Krzysztof Rostański
Krzysztof Rostański (ur. 16 października 1930 w Suchedniowie, pow. skarżyski, woj. świętokrzyskie, zm. 27 grudnia 2012 w Katowicach) – polski botanik, profesor nauk przyrodniczych, profesor zwyczajny w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, prodziekan Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska w latach 1984–1987, kierownik Katedry Botaniki Systematycznej UŚl w latach 1977–2004, przewodniczący Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Botanicznego.
Nowy!!: 16 października i Krzysztof Rostański · Zobacz więcej »
Krzysztof Wójcik (polityk)
Krzysztof Stefan Wójcik (ur. 16 października 1958 w Bytomiu) – polski polityk, nauczyciel, prezydent Bytomia w latach 1998–2006.
Nowy!!: 16 października i Krzysztof Wójcik (polityk) · Zobacz więcej »
Kunio Yagi
– japoński biochemik.
Nowy!!: 16 października i Kunio Yagi · Zobacz więcej »
Kurt Walter
Kurt Walter (ur. 22 września 1905 w Reutlingen, zm. 16 października 1992) – niemiecki astronom.
Nowy!!: 16 października i Kurt Walter · Zobacz więcej »
Kurt Wenzel
Kurt Wenzel (ur. 16 października 1911 w Rieder, zm. ?) – zbrodniarz hitlerowski, członek załogi niemieckich obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i SS-Obersturmführer.
Nowy!!: 16 października i Kurt Wenzel · Zobacz więcej »
Kuzman Sotirović
Kuzman Sotirović (ur. 16 października 1908 w Mawrowie, zm. 25 lipca 1990 w Paryżu) – serbski piłkarz, występujący na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Kuzman Sotirović · Zobacz więcej »
L.U.C.
L.U.C., właściwie Łukasz Rostkowski (ur. 16 października 1981) – polski producent muzyczny, raper, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów, koncertów i widowisk.
Nowy!!: 16 października i L.U.C. · Zobacz więcej »
Lacerta (wydawnictwo)
Lacerta – wydawnictwo założone we Wrocławiu w czerwcu 2006 przez grupę fanów gier planszowych.
Nowy!!: 16 października i Lacerta (wydawnictwo) · Zobacz więcej »
Lana Jēkabsone
Lana Jēkabsone (ur. 16 października 1974 w Rydze) – łotewska lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich oraz płotkarskich, olimpijka.
Nowy!!: 16 października i Lana Jēkabsone · Zobacz więcej »
Landolfo Maramaldo
Landolfo Maramaldo (zm. 16 października 1415 w Konstancji) – włoski kardynał okresu wielkiej schizmy zachodniej, reprezentujący najpierw rzymską, a potem pizańskąobediencję.
Nowy!!: 16 października i Landolfo Maramaldo · Zobacz więcej »
Lata 70. XVIII wieku
Lata 70.
Nowy!!: 16 października i Lata 70. XVIII wieku · Zobacz więcej »
Lato to wrażeń moc
Lato to wrażeń moc – specjalny godzinny odcinek serialu animowanego „Fineasz i Ferb”.
Nowy!!: 16 października i Lato to wrażeń moc · Zobacz więcej »
Laura Sánchez (skoczkini do wody)
Laura Aleida Sánchez Soto (ur. 16 października 1985) – meksykańska skoczkini do wody. Brązowa medalistka olimpijska z Londynu. Zawody w 2012 były jej trzecimi igrzyskami olimpijskimi – debiutowała w Pekinie w 2004 (5 miejsce w skokach synchronicznych), a w 2008 była 10 w konkurencji indywidualnej. W 2012 zajęła trzecie miejsce w skokach indywidualnych z trampoliny. W 2003 zdobyła brąz mistrzostw świata w skokach synchronicznych z trampoliny. Jest wielokrotnąmedalistkąigrzysk panamerykańskich. W 2011 zwyciężyła w rywalizacji indywidualnej i skokach synchronicznych, natomiast w 2007 zwyciężyła w skokach synchronicznych.
Nowy!!: 16 października i Laura Sánchez (skoczkini do wody) · Zobacz więcej »
László Branikovits
László Branikovits (ur. 18 grudnia 1949 w Budapeszcie – zm. 16 października 2020 tamże) – węgierski piłkarz grający na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i László Branikovits · Zobacz więcej »
László Papp
László Papp (ur. 25 marca 1926 w Budapeszcie, zm. 16 października 2003 tamże) – węgierski bokser, trzykrotny mistrz olimpijski w kategorii średniej i lekkośredniej na igrzyskach w Londynie (1948), Helsinkach (1952) i Melbourne (1956).
Nowy!!: 16 października i László Papp · Zobacz więcej »
Léon Hourlier
Léon Victor Hourlier (ur. 16 września 1885 w Reims – zm. 16 października 1915 w Saint-Étienne-au-Temple) – francuski kolarz torowy, srebrny medalista mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Léon Hourlier · Zobacz więcej »
Lech Drewnowski
Lech Drewnowski (ur. 10 lutego 1944 w Kruszynie (obecnie na Białorusi), zm. 20 listopada 2023) – polski matematyk zajmujący się analiząmatematycznąi funkcjonalną, F-przestrzeniami, miarami i całkami wektorowymi, teoriąprzestrzeni Banacha.
Nowy!!: 16 października i Lech Drewnowski · Zobacz więcej »
Lech Poznań w sezonie 2010/2011
Sezon 2010/2011 klubu Lech Poznań.
Nowy!!: 16 października i Lech Poznań w sezonie 2010/2011 · Zobacz więcej »
Leo G. Carroll
Leo Gratten Carroll (ur. 25 października 1886 w Weedon Bec, zm. 16 października 1972 w Los Angeles) − angielski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy.
Nowy!!: 16 października i Leo G. Carroll · Zobacz więcej »
Leon Dembowski (polityk)
Grób Leona Dembowskiego na cmentarzu Powązkowskim Leon Dembowski herbu Jelita (ur. 16 października 1789 w Puławach, zm. 11 stycznia 1878) – polski polityk, kierownik wydziałów spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i wojennego w Rządzie Tymczasowym w Królestwie Polskim w 1815 roku, minister skarbu Rządu Narodowego Królestwa Polskiego w czasie powstania listopadowego, zaufany współpracownik księcia Adama Jerzego Czartoryskiego.
Nowy!!: 16 października i Leon Dembowski (polityk) · Zobacz więcej »
Leon Heyke
Leon Heyke, kasz. Léón Heyke, (ur. 10 października 1885 w Cierzni, zm. 16 października 1939 w Lesie Szpęgawskim pod Starogardem Gdańskim) – polski duchowny katolicki, członek Koła Kaszubologów w Seminarium Duchownym w Pelplinie, poeta, pisarz i publicysta kaszubski, nauczyciel i wychowawca młodzieży.
Nowy!!: 16 października i Leon Heyke · Zobacz więcej »
Leon Krzeszowski
Leon Krzeszowski (ur. 1923, zm. 16 października 2014 w Warszawie) – pułkownik Sił Zbrojnych Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, pilot, dowódca 32 Pułku Lotnictwa Rozpoznania Artyleryjskiego (1963-1971).
Nowy!!: 16 października i Leon Krzeszowski · Zobacz więcej »
Leonard Chess
Grób Leonarda Chessa, data śmierci: 16 paź 1969 Leonard Chess, wł.
Nowy!!: 16 października i Leonard Chess · Zobacz więcej »
Leonid Mikiszew
Leonid Mikiszew (ros. Леонид Микишев, ur. 16 października 1946) – radziecki lekkoatleta, sprinter.
Nowy!!: 16 października i Leonid Mikiszew · Zobacz więcej »
Leonid Obolenski (dyplomata)
traktatu ryskiego. Leonid Obolenski stoi pierwszy od lewej Leonid Leonidowicz Obolenski (ros. Леонид Леонидович Оболенский; ur. w Orle, zm. 20 września 1930 w Leningradzie) – prawnik, radziecki działacz partyjny i państwowy, dyplomata, muzykolog.
Nowy!!: 16 października i Leonid Obolenski (dyplomata) · Zobacz więcej »
Leopard-Skin Pill-Box Hat
Leopard-Skin Pill-Box Hat – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w lutym, i wydana na albumie Blonde on Blonde w maju 1966.
Nowy!!: 16 października i Leopard-Skin Pill-Box Hat · Zobacz więcej »
Leopold Mandić
Hercegu Novim Leopold Mandić, Apostoł sakramentu pojednania, Bogdan Leopold Mandić (ur. 12 maja 1866 w Hercegu Novim, zm. 30 lipca 1942 w Padwie) – chorwacki zakonnik, święty Kościoła katolickiego, kapucyn, spowiednik.
Nowy!!: 16 października i Leopold Mandić · Zobacz więcej »
Leszek Domański
Leszek Andrzej Domański (ur. 1964) – polski nefrolog, dr hab.
Nowy!!: 16 października i Leszek Domański · Zobacz więcej »
Let There Be Rock Tour
Let There Be Rock Tour - druga trasa koncertowa grupy muzycznej AC/DC, w jej trakcie odbyły się sto cztery koncerty.
Nowy!!: 16 października i Let There Be Rock Tour · Zobacz więcej »
Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2005
10.
Nowy!!: 16 października i Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2005 · Zobacz więcej »
Lew Bielski
Lew Nikołajewicz Bielski (właśc. Abram Michajłowicz Lewin, ros. Лев Никола́евич Бе́льский (Абра́м Миха́йлович Ле́вин), ur. 1889 w miasteczku Mir, zm. 16 października 1941) – funkcjonariusz radzieckich służb specjalnych, komisarz bezpieczeństwa państwowego II rangi, zastępca ludowego komisarza spraw wewnętrznych ZSRR (1936-1938), jeden z głównych organizatorów wielkiego terroru stalinowskiego (1936-1938).
Nowy!!: 16 października i Lew Bielski · Zobacz więcej »
Lew Czugajew
Lew Aleksandrowicz Czugajew (ok. 1903) Lew Aleksandrowicz Czugajew (ur. 16 października 1873, zm. 23 września 1922) – rosyjski chemik, profesor chemii nieorganicznej w Petersburgu (na uniwersytecie od 1908 r., na politechnice od 1909 r.). Zajmował się terpenami, związkami kompleksowymi, jeden z pionierów wykorzystania organicznych odczynników chemicznych do analizy chemicznej związków nieorganicznych.
Nowy!!: 16 października i Lew Czugajew · Zobacz więcej »
Li Ho-pyong
Li Ho-pyong (ur. 16 października 1951) – północnokoreański zapaśnik walczący w stylu wolnym.
Nowy!!: 16 października i Li Ho-pyong · Zobacz więcej »
Li Xiuying
Li Xiuying (1918 - 4 grudnia 2004 w Nankinie), Chinka, jedna z ofiar masakry cywilnej ludności miasta Nankin w 1937, walcząca o ujawnienie prawdy na temat tych wydarzeń.
Nowy!!: 16 października i Li Xiuying · Zobacz więcej »
Liaquat Ali Khan
Liaquat Ali Khan (urdu لیا قت علی خان; ur. 2 października 1896 w Karnal, zm. 16 października 1951 w Rawalpindi) – pakistański polityk, absolwent Uniwersytetu Oksfordzkiego i Uniwersytetu Aligarh.
Nowy!!: 16 października i Liaquat Ali Khan · Zobacz więcej »
Licks Tour
Licks Tour – światowa trasa koncertowa zespołu The Rolling Stones, która odbyła się na przełomie 2002 i 2003 roku.
Nowy!!: 16 października i Licks Tour · Zobacz więcej »
Liga A w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
Belgijska Liga Siatkówki 2010/2011 - 67.
Nowy!!: 16 października i Liga A w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Liga A w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012)
Liga A siatkarzy 2011/2012 - 68.
Nowy!!: 16 października i Liga A w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012) · Zobacz więcej »
Liga Środkowoeuropejska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
Liga Środkowoeuropejska siatkarzy 2010/2011 - 6.
Nowy!!: 16 października i Liga Środkowoeuropejska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Liga bałtycka w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
Schenker League 2010/2011 – 6.
Nowy!!: 16 października i Liga bałtycka w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Liga Mistrzów UEFA (1996/1997)
V Liga Mistrzów UEFA 1996/1997 (ang. UEFA Champions League) XLII Puchar Europy Mistrzów Klubowych 1996/1997 (ang. European Champion Clubs' Cup).
Nowy!!: 16 października i Liga Mistrzów UEFA (1996/1997) · Zobacz więcej »
Liga Mistrzów UEFA (2001/2002)
X Liga Mistrzów UEFA 2001/2002 (ang. UEFA Champions League) XLVII Puchar Europy Mistrzów Klubowych 2001/2002 (ang. European Champion Clubs' Cup).
Nowy!!: 16 października i Liga Mistrzów UEFA (2001/2002) · Zobacz więcej »
Lightning Bolt Tour
Lightning Bolt Tour - siedemnasta trasa koncertowa grupy muzycznej Pearl Jam, w jej trakcie odbyło się pięćdziesiąt dziewięć koncertów.
Nowy!!: 16 października i Lightning Bolt Tour · Zobacz więcej »
Linda Darnell
Linda Darnell (właśc.
Nowy!!: 16 października i Linda Darnell · Zobacz więcej »
Lisa Bonder-Kreiss
Lisa Bonder-Kreiss (ur. 16 października 1965 w Columbus, Ohio) – amerykańska tenisistka.
Nowy!!: 16 października i Lisa Bonder-Kreiss · Zobacz więcej »
Lista amerykańskich nalotów w Pakistanie
Amerykańskie naloty na terytorium Pakistanu sąprowadzone przez United States Air Force na zlecenie CIA przeciwko talibom i bojówkom protalibskim w tym Al-Kaidzie, którzy walcząz pakistańskim rządem.
Nowy!!: 16 października i Lista amerykańskich nalotów w Pakistanie · Zobacz więcej »
Lista żyjących superstulatków
Lista żyjących superstulatków – lista osób mających obecnie ponad 110 lat.
Nowy!!: 16 października i Lista żyjących superstulatków · Zobacz więcej »
Lista Grand Prix Formuły 1 wygranych przez Michaela Schumachera
Schumacher w 2005 Michael Schumacher to niemiecki kierowca wyścigowy i siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1.
Nowy!!: 16 października i Lista Grand Prix Formuły 1 wygranych przez Michaela Schumachera · Zobacz więcej »
Lista meczów polskich klubów w europejskich pucharach UEFA w latach 1990–2007
Spis meczów polskich drużyn w europejskich pucharach od roku 1990 do roku 2007. Obejmuje on wszystkie mecze polskich drużyn piłkarskich w turniejach pod patronatem UEFA.
Nowy!!: 16 października i Lista meczów polskich klubów w europejskich pucharach UEFA w latach 1990–2007 · Zobacz więcej »
Lista meczów reprezentacji Armenii w piłce nożnej mężczyzn
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Lista meczów reprezentacji Armenii w piłce nożnej mężczyzn · Zobacz więcej »
Lista meczów reprezentacji Meksyku w piłce nożnej mężczyzn
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Lista meczów reprezentacji Meksyku w piłce nożnej mężczyzn · Zobacz więcej »
Lista meczów reprezentacji Meksyku w piłce nożnej mężczyzn prowadzonej przez Svena-Görana Erikssona
Zestawienie spotkań reprezentacji Meksyku pod wodząSvena-Görana Erikssona.
Nowy!!: 16 października i Lista meczów reprezentacji Meksyku w piłce nożnej mężczyzn prowadzonej przez Svena-Görana Erikssona · Zobacz więcej »
Lista najstarszych ludzi w Niemczech
Na poniższej liście znajduje się 54 najstarszych ludzi w historii Niemiec.
Nowy!!: 16 października i Lista najstarszych ludzi w Niemczech · Zobacz więcej »
Lista najstarszych ludzi w Polsce
Według danych GUS 31 grudnia 2013 w Polsce żyło 4242 stulatków, w tym 3398 kobiet i 844 mężczyzn, ale specjalne świadczenia emerytalne przeznaczone dla tej grupy na początku maja 2014 pobierało tylko około 3320 stulatków.
Nowy!!: 16 października i Lista najstarszych ludzi w Polsce · Zobacz więcej »
Lista najstarszych ludzi we Francji
Najstarsząosobąw historii Francji była Jeanne Calment (1875–1997), która przeżyła 122 lata i 164 dni.
Nowy!!: 16 października i Lista najstarszych ludzi we Francji · Zobacz więcej »
Lista najstarszych ludzi we Włoszech
Najstarszym człowiekiem w historii Włoch, była Emma Morano-Martinuzzi (ur. 29 listopada 1899), która żyła 117 lat i 137 dni.
Nowy!!: 16 października i Lista najstarszych ludzi we Włoszech · Zobacz więcej »
Lista najstarszych mężczyzn w Europie
Lista 52 najstarszych zweryfikowanych mężczyzn w historii Europy według Gerontologicznej Grupy Badawczej (stan potwierdzony na 28 grudnia 2020).
Nowy!!: 16 października i Lista najstarszych mężczyzn w Europie · Zobacz więcej »
Lista najstarszych mężczyzn w historii
Lista 100 najstarszych mężczyzn w historii, zweryfikowanych przez GerontologicznąGrupę Badawczą, oraz Księga rekordów Guinnessa.
Nowy!!: 16 października i Lista najstarszych mężczyzn w historii · Zobacz więcej »
Lista obiektów NGC (1001–2000)
Lista obiektów Nowego Katalogu Ogólnego (NGC) o numerach 1001-2000.
Nowy!!: 16 października i Lista obiektów NGC (1001–2000) · Zobacz więcej »
Lista obiektów NGC (2001–3000)
Lista obiektów Nowego Katalogu Ogólnego (NGC) o numerach 2001-3000.
Nowy!!: 16 października i Lista obiektów NGC (2001–3000) · Zobacz więcej »
Lista obiektów NGC (4001–5000)
Lista obiektów Nowego Katalogu Ogólnego (NGC) o numerach 4001-5000.
Nowy!!: 16 października i Lista obiektów NGC (4001–5000) · Zobacz więcej »
Lista obiektów NGC (6001–7000)
Lista obiektów Nowego Katalogu Ogólnego (NGC) o numerach 6001-7000.
Nowy!!: 16 października i Lista obiektów NGC (6001–7000) · Zobacz więcej »
Lista obiektów NGC (7001–7840)
Lista obiektów Nowego Katalogu Ogólnego (NGC) o numerach 7001-7840.
Nowy!!: 16 października i Lista obiektów NGC (7001–7840) · Zobacz więcej »
Lista odcinków amerykańskiego serialu Kochanki
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Kochanki (amerykański serial telewizyjny) – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąABC od 3 czerwca 2013 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków amerykańskiego serialu Kochanki · Zobacz więcej »
Lista odcinków programu Szansa na sukces
Artykuł przedstawia listę odcinków programu Szansa na sukces. Numeracja i kolejność odcinków sązgodne z kolejnościąpierwszej emisji na antenie TVP2.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków programu Szansa na sukces · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu 12 małp
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego 12 małp (serial telewizyjny) – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąSyFy od 16 stycznia 2015 roku do 6 lipca 2018 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu 12 małp · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu anime InuYasha
Poniższa lista jest spisem odcinków serialu anime InuYasha.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu anime InuYasha · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu anime Kuroshitsuji
jest serialem anime (znanym również jako Black Butler) stworzonym na podstawie mangi Yana Toboso.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu anime Kuroshitsuji · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu animowanego Dzieciak kontra Kot
W tym artykule znajduje się lista odcinków wraz z opisami serialu animowanego Dzieciak kontra Kot emitowanego w Polsce na kanale Jetix/Disney XD.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu animowanego Dzieciak kontra Kot · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu animowanego Fineasz i Ferb
W artykule znajduje się lista odcinków serialu Fineasz i Ferb.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu animowanego Fineasz i Ferb · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu animowanego Yin Yang Yo!
W tym artykule znajduje się lista odcinków wraz z opisami serialu animowanego Yin Yang Yo! emitowanego w Polsce na kanale Jetix/Disney XD.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu animowanego Yin Yang Yo! · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku
Lista odcinków serialu Kryminalne zagadki Nowego Jorku; powstało łącznie 9 sezonów, a w ich ramach 197 odcinków serialu.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Czas honoru
Czasu honoru Lista odcinków serialu Czas honoru.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Czas honoru · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Domek na prerii
Amerykański serial Domek na prerii (Little House on the Prairie / Little House: A New Beginning), będący luźnąadaptacjąprozy Laury Ingalls Wilder, powstawał w latach 1974–1984.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Domek na prerii · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Dorastająca nadzieja
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Dorastająca nadzieja – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąFOX od 21 września 2010 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Dorastająca nadzieja · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Dowody zbrodni
Lista odcinków serialu Dowody zbrodni (ang. Cold Case) emitowanego od 28 września 2003 r. w amerykańskiej telewizji CBS, a w Polsce przez TVN i 13 ulica.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Dowody zbrodni · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Drużyna A
Lista odcinków amerykańskiego serialu sensacyjnego Drużyna A (ang. The A-Team).
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Drużyna A · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Dwóch i pół
Lista odcinków amerykańskiego serialu komediowego Dwóch i pół.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Dwóch i pół · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Dynastia Colbych
Spis odcinków serialu obyczajowego pt.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Dynastia Colbych · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Elementary
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Elementary – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąCBS od 27 września 2012 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Elementary · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Homeland
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Homeland – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąShowtime od 2 października 2011 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Homeland · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Jak to się robi w Ameryce
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Jak to się robi w Ameryce – emitowanego przez amerykańskąkablowąstację telewizyjnąHBO od 19 lipca 2007do 20 listopada 2011.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Jak to się robi w Ameryce · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Mad Men
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Mad Men – emitowanego przez amerykańskąstację telewizjnąAMC od 19 lipca 2007 W Polsce natomiast jest emitowany przez stację Fox Life od 18 września 2008.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Mad Men · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Masters of Sex
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Masters of Sex – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąShowtime od 29 września 2013 roku do 13 listopada 2016 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Masters of Sex · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Miasteczko South Park
200px Lista odcinków serialu Miasteczko South Park, stworzonego przez Treya Parkera i Matta Stone’a i emitowanego przez Comedy Central od 1997 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Miasteczko South Park · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Mroczne zagadki Los Angeles
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Mroczne zagadki Los Angeles – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąTNT (stacja telewizyjna) od 13 sierpnia 2012 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Mroczne zagadki Los Angeles · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Na imię mi Earl
Lista odcinków serialu Na imię mi Earl, emitowanego w amerykańskiej telewizji NBC, w latach 2005-2009, a w Polsce od 2007.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Na imię mi Earl · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Nashville
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Nashville – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąABC od 10 października 2012 roku do 25 maja 2016 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Nashville · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Nastoletnia Maria Stuart
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Nastoletnia Maria Stuart – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąThe CW od 17 października 2013 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Nastoletnia Maria Stuart · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Nieśmiertelny
Lista odcinków serialu Nieśmiertelny.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Nieśmiertelny · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Nierandkowalni
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Nierandkowalni – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąNBC od 29 maja 2014 roku do 29 stycznia 2016 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Nierandkowalni · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Niewierni
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Niewierni – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąUSA Network od 17 lipca 2014 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Niewierni · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Orły z Bostonu
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Orły z Bostonu – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąABC od 3 października 2004 do 8 grudnia 2008 W Polsce emitowany od 19 czerwca 2010 przez Polsat.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Orły z Bostonu · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Ostatni prawdziwy mężczyzna
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Ostatni prawdziwy mężczyzna – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąABC od 11 października 2011 roku do 31 marca 2017 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Ostatni prawdziwy mężczyzna · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Ostry dyżur
Lista odcinków serialu Ostry dyżur.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Ostry dyżur · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Prawo i porządek
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Prawo i porządek – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąNBC od 13 września 1990 roku do 24 maja 2010 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Prawo i porządek · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Prawo i porządek: sekcja specjalna
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Prawo i porządek: sekcja specjalna – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąNBC od 20 października 1999 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Prawo i porządek: sekcja specjalna · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąNBC od 30 września 2001 roku do 21 maja 2007 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Sposób na morderstwo
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Sposób na morderstwo – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąABC od 25 września 2014 roku do 14 maja 2020 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Sposób na morderstwo · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Teoria wielkiego podrywu
Lista odcinków (wraz z opisem fabuły) amerykańskiego serialu komediowego Teoria wielkiego podrywu.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Teoria wielkiego podrywu · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu The Knick
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego The Knick – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąCinemax od 8 sierpnia 2014 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu The Knick · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu The League
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Wirtualna liga – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąFX od 29 października 2009 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu The League · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu U nas w Filadelfii
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego U nas w Filadelfii – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąFX od 4 sierpnia 2005 roku do 20 grudnia 2012 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu U nas w Filadelfii · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Wyposażony
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Wyposażony – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąHBO od 28 czerwca 2009 do 4 grudnia 2011.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Wyposażony · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Z Nation
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Z Nation – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąSyFy od 12 września 2014 roku do 28 grudnia 2018 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Z Nation · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Z premedytacją
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Z premedytacją– emitowanego przez amerykańskąstację kablowąTNT od 9 czerwca 2014 roku do 4 września 2016 roku.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Z premedytacją · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Zaklinacze koni
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Zaklinacze koni (oryg. Heartland), emitowanego przez kanadyjskąstację telewizyjnąCBC od 14 października 2007.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Zaklinacze koni · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Zaprzysiężeni
Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Zaprzysiężeni – emitowanego przez amerykańskąstację telewizyjnąCBS od 24 września 2010.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Zaprzysiężeni · Zobacz więcej »
Lista odcinków serialu Ziemia: Ostatnie starcie
Lista odcinków serialu kanadyjskiego Ziemia: Ostatnie starcie.
Nowy!!: 16 października i Lista odcinków serialu Ziemia: Ostatnie starcie · Zobacz więcej »
Lista planetoid 10001–11000
Lista obejmuje 1000 kolejnych planetoid posiadających numery, zaczynając od 10001.
Nowy!!: 16 października i Lista planetoid 10001–11000 · Zobacz więcej »
Lista planetoid 1001–2000
Lista obejmuje 1000 kolejnych planetoid posiadających numery, zaczynając od 1001.
Nowy!!: 16 października i Lista planetoid 1001–2000 · Zobacz więcej »
Lista planetoid 111001–112000
Lista obejmuje 1000 kolejnych planetoid posiadających numery, zaczynając od 111001.
Nowy!!: 16 października i Lista planetoid 111001–112000 · Zobacz więcej »
Lista planetoid 151001–152000
Lista obejmuje 1000 kolejnych planetoid posiadających numery, zaczynając od 151001.
Nowy!!: 16 października i Lista planetoid 151001–152000 · Zobacz więcej »
Lista planetoid 172001–173000
Lista obejmuje 1000 kolejnych planetoid posiadających numery, zaczynając od 172001.
Nowy!!: 16 października i Lista planetoid 172001–173000 · Zobacz więcej »
Lista planetoid 197001–198000
Lista obejmuje 1000 kolejnych planetoid posiadających numery, zaczynając od 197001.
Nowy!!: 16 października i Lista planetoid 197001–198000 · Zobacz więcej »
Lista planetoid 1–1000
Lista obejmuje 1000 kolejnych posiadających numery, zaczynając od 1.
Nowy!!: 16 października i Lista planetoid 1–1000 · Zobacz więcej »
Lista planetoid 267001–268000
Lista obejmuje 1000 kolejnych planetoid posiadających numery, zaczynając od 267001.
Nowy!!: 16 października i Lista planetoid 267001–268000 · Zobacz więcej »
Lista planetoid 283001–284000
Lista obejmuje 1000 kolejnych planetoid posiadających numery, zaczynając od 283001.
Nowy!!: 16 października i Lista planetoid 283001–284000 · Zobacz więcej »
Lista planetoid 41001–42000
Lista obejmuje 1000 kolejnych planetoid posiadających numery, zaczynając od 41001.
Nowy!!: 16 października i Lista planetoid 41001–42000 · Zobacz więcej »
Lista startów statków kosmicznych typu Sojuz
Lista startów statków kosmicznych typu Sojuz zawiera informacje o radzieckich i rosyjskich załogowych i bezzałogowych startach różnych wariantów pojazdów tego typu.
Nowy!!: 16 października i Lista startów statków kosmicznych typu Sojuz · Zobacz więcej »
Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (1201–1350)
Ta strona przedstawia listę statków typu Liberty posortowanąwedług numeru kadłuba nadanego przez Komisję Morską(ang. Maritime Commission).
Nowy!!: 16 października i Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (1201–1350) · Zobacz więcej »
Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (1801–1950)
Ta strona przedstawia listę statków typu Liberty posortowanąwedług numeru kadłuba nadanego przez Komisję Morską(ang. Maritime Commission).
Nowy!!: 16 października i Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (1801–1950) · Zobacz więcej »
Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (1–150)
Ta strona przedstawia listę statków typu Liberty posortowanąwedług numeru kadłuba nadanego przez Komisję Morską(ang. Maritime Commission).
Nowy!!: 16 października i Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (1–150) · Zobacz więcej »
Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (301–450)
Ta strona przedstawia listę statków typu Liberty posortowanąwedług numeru kadłuba nadanego przez Komisję Morską(ang. Maritime Commission).
Nowy!!: 16 października i Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (301–450) · Zobacz więcej »
Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (451–600)
Ta strona przedstawia listę statków typu Liberty posortowanąwedług numeru kadłuba nadanego przez Komisję Morską(ang. Maritime Commission).
Nowy!!: 16 października i Lista statków typu Liberty według numeru kadłuba (451–600) · Zobacz więcej »
Lista tureckich wielkich wezyrów
Lista Wielkich Wezyrów Imperium Osmańskiego.
Nowy!!: 16 października i Lista tureckich wielkich wezyrów · Zobacz więcej »
Lista walk o bokserskie mistrzostwo świata w wadze ciężkiej
Zestawienie walk o bokserskie mistrzostwo świata wagi ciężkiej zawodowców.
Nowy!!: 16 października i Lista walk o bokserskie mistrzostwo świata w wadze ciężkiej · Zobacz więcej »
Lista walk o bokserskie mistrzostwo świata w wadze junior ciężkiej
Zestawienie walk o bokserskie mistrzostwo świata wagi juniorciężkiej (cruiserweight) zawodowców.
Nowy!!: 16 października i Lista walk o bokserskie mistrzostwo świata w wadze junior ciężkiej · Zobacz więcej »
Lista walk o bokserskie mistrzostwo świata w wadze junior piórkowej
Zestawienie walk o bokserskie mistrzostwo świata wagi junior piórkowej (super bantamweight) zawodowców.
Nowy!!: 16 października i Lista walk o bokserskie mistrzostwo świata w wadze junior piórkowej · Zobacz więcej »
Lista walk o bokserskie mistrzostwo świata w wadze muszej
Zestawienie walk o bokserskie mistrzostwo świata wagi muszej (flyweight) zawodowców.
Nowy!!: 16 października i Lista walk o bokserskie mistrzostwo świata w wadze muszej · Zobacz więcej »
Lista załogowych lotów kosmicznych (2001–2010)
Wszystkie daty podane sąwedług czasu uniwersalnego (GMT).
Nowy!!: 16 października i Lista załogowych lotów kosmicznych (2001–2010) · Zobacz więcej »
Lista zamachów terrorystycznych w 2009
Incydenty terrorystyczne na świecie (styczeń-czerwiec 2009) Poniższe zestawienie prezentuje zamachy terrorystyczne w roku 2009.
Nowy!!: 16 października i Lista zamachów terrorystycznych w 2009 · Zobacz więcej »
Lista zamachów terrorystycznych w latach 2001–2007
Niniejsza lista przedstawia w porządku chronologicznym udane bądź nieudane zamachy terrorystyczne z lat 2001-2007.
Nowy!!: 16 października i Lista zamachów terrorystycznych w latach 2001–2007 · Zobacz więcej »
Lista zawodowych mistrzów świata wagi koguciej w boksie
Waga kogucia jest jednąz 8 klasycznych kategorii boksu zawodowego.
Nowy!!: 16 października i Lista zawodowych mistrzów świata wagi koguciej w boksie · Zobacz więcej »
Lista zawodowych mistrzów świata wagi półśredniej w boksie
Waga półśrednia jest jednąz 8 klasycznych kategorii boksu zawodowego.
Nowy!!: 16 października i Lista zawodowych mistrzów świata wagi półśredniej w boksie · Zobacz więcej »
Liu Xinyu
Liu Xinyu (ur. 16 października 1994 w Changchunie) – chiński łyżwiarz figurowy, startujący w parach tanecznych z Wang Shiyue.
Nowy!!: 16 października i Liu Xinyu · Zobacz więcej »
Live in Europe 1993
Live in Europe 1993 (alternatywny tytuł: On Tour MCMXCIII) to koncertowy box set zawierający dwa koncerty zespołu Deep Purple zarejestrowane w roku 1993.
Nowy!!: 16 października i Live in Europe 1993 · Zobacz więcej »
Live in L.A. (Death & Raw)
Live in L.A. (Death & Raw) – album koncertowy grupy Death.
Nowy!!: 16 października i Live in L.A. (Death & Raw) · Zobacz więcej »
Lizzie McGuire (serial telewizyjny)
Lizzie McGuire – serial dla młodzieży wyprodukowany przez Disney Channel.
Nowy!!: 16 października i Lizzie McGuire (serial telewizyjny) · Zobacz więcej »
Lodewijk van den Berg
Lodewijk van den Berg (ur. 24 marca 1932 w Sluiskil, zm. 16 października 2022) – amerykańsko-holenderski fizyk i astronauta – specjalista misji STS-51-B. Był pierwszym astronautąurodzonym w Holandii, ale, z uwagi na zrzeczenie się obywatelstwa holenderskiego przed lotem, w Holandii nie jest uznawany za astronautę holenderskiego.
Nowy!!: 16 października i Lodewijk van den Berg · Zobacz więcej »
Lokatorzy
Lokatorzy – polski serial komediowy emitowany od 6 lutego 2000 roku do 16 października 2005 roku w TVP1.
Nowy!!: 16 października i Lokatorzy · Zobacz więcej »
Longin z Cezarei Kapadockiej
Longin, męczennik z Cezarei Kapadockiej, również: Lucjan, z łac. Longinus, Longin Setnik – żyjący w I wieku rzymski żołnierz o imieniu Kasjusz (setnik), uczeń apostolski, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego, uważany w czasach pierwotnego Kościoła za pierwszego męczennika.
Nowy!!: 16 października i Longin z Cezarei Kapadockiej · Zobacz więcej »
Looking for Love
Looking for Love – drugi singiel September promujący jej drugi album zatytułowany In Orbit.
Nowy!!: 16 października i Looking for Love · Zobacz więcej »
Loreen
Loreen, właśc.
Nowy!!: 16 października i Loreen · Zobacz więcej »
Lorenzo Casoni
Lorenzo Casoni (ur. 16 października 1645 w Sarzanie, zm. 19 listopada 1720 w Rzymie) – włoski kardynał.
Nowy!!: 16 października i Lorenzo Casoni · Zobacz więcej »
Lorraine Dunn
Lorraine Fay Dunn, po mężu Davis (ur. 12 września 1942 w Panamie, zm. 16 października 2003 w Glen Burnie) – panamska lekkoatletka, płotkarka i sprinterka, medalistka igrzysk panamerykańskich, dwukrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich.
Nowy!!: 16 października i Lorraine Dunn · Zobacz więcej »
Lotniczy Krzyż Zasługi
Lotniczy Krzyż Zasługi – polskie odznaczenie przyznawane za zasługi żołnierzom Sił Powietrznych i innych rodzajów Sił Zbrojnych.
Nowy!!: 16 października i Lotniczy Krzyż Zasługi · Zobacz więcej »
Lotniczy Krzyż Zasługi z Mieczami
Lotniczy Krzyż Zasługi z Mieczami – polskie odznaczenie przyznawane żołnierzom Sił Powietrznych i innych rodzajów Sił Zbrojnych za zasługi w działaniach przeciw terroryzmowi lub podczas operacji pokojowych i stabilizacyjnych, nie bezpośrednio w starciu z przeciwnikiem.
Nowy!!: 16 października i Lotniczy Krzyż Zasługi z Mieczami · Zobacz więcej »
Loud (album Lexy & K-Paula)
Loud – debiutancki album studyjny niemieckiego duetu Lexy & K-Paul wydany 16 października 2000 roku w Niemczech przez wytwórnię Low Spirit.
Nowy!!: 16 października i Loud (album Lexy & K-Paula) · Zobacz więcej »
Louis Althusser
Louis Althusser (ur. 16 października 1918 w Birmandreis, zm. 22 października 1990 w Paryżu) – francuski filozof marksistowski, jeden z głównych przedstawicieli marksizmu strukturalistycznego.
Nowy!!: 16 października i Louis Althusser · Zobacz więcej »
Louis de Cazenave
Louis de Cazenave (1918) Louis de Cazenave (ur. 16 października 1897, w Saint-Georges-d'Aurac, zm. 20 stycznia 2008, w Brioude) – francuski rekordzista długowieczności, w momencie śmierci był jednym z dwóch ostatnich weteranów I wojny światowej we Francji oraz najstarszym mieszkańcem kraju.
Nowy!!: 16 października i Louis de Cazenave · Zobacz więcej »
Love Rescue Me
"Love Rescue Me" – piosenka rockowej grupy U2, pochodząca z jej wydanego w 1988 roku albumu, Rattle and Hum.
Nowy!!: 16 października i Love Rescue Me · Zobacz więcej »
Lovely Fear
Lovely Fear – pierwszy autorski album producencki Daniela Blooma, wydany 16 października 2015 przez Warner Music Poland.
Nowy!!: 16 października i Lovely Fear · Zobacz więcej »
Lubgost
Lubgost — staropolskie imię męskie, złożone z członów Lub- („miły, przyjemny, kochany”) i -gost („gość”).
Nowy!!: 16 października i Lubgost · Zobacz więcej »
Lubomír Hargaš
Lubomír Hargaš (ur. 16 października 1967 w Brnie – zm. 20 sierpnia 1997 w Židlochovicach) – czeski kolarz torowy reprezentujący także Czechosłowację, sześciokrotny medalista mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Lubomír Hargaš · Zobacz więcej »
Lucas Cranach starszy
Am Römerholz ''Prawo i łaska'', 1529 rok, Gotha, Zamek Friedenstein ''Polowanie koło zamku w Torgau'', 1544 rok, Madryt, Prado Lucas Cranach starszy (ur. 1472 w Kronach, zm. 16 października 1553 w Weimarze) – niemiecki malarz i grafik epoki renesansu, ojciec malarzy Lucasa Cranacha młodszego i Hansa.
Nowy!!: 16 października i Lucas Cranach starszy · Zobacz więcej »
Lucy Glanville
Lucy Glanville (ur. 16 października 1994 w Sydney) – australijska biathlonistka, uczestniczka Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich.
Nowy!!: 16 października i Lucy Glanville · Zobacz więcej »
Lucyna Messal
Grób Lucyny Messal na cmentarzu Powązkowskim Lucyna Messal, właśc.
Nowy!!: 16 października i Lucyna Messal · Zobacz więcej »
Ludmiła z Podiebradów
Ludmiła z Podiebradów (ur. 16 października 1456 r.; zm. 20 stycznia 1503 r. w Legnicy) – księżna legnicka.
Nowy!!: 16 października i Ludmiła z Podiebradów · Zobacz więcej »
Ludomir Dramiński
Ludomir Ignacy Dramiński (ur. 16 października 1893 w Czerniewie, zm. 24 grudnia 1944 w KL Flossenbürg) – podporucznik piechoty Wojska Polskiego, działacz niepodległościowy, inżynier.
Nowy!!: 16 października i Ludomir Dramiński · Zobacz więcej »
Ludwik Antoni Brygierski
Ludwik Antoni Brygierski (ur. 12 listopada 1682 w Cieszynie, zm. 16 października 1737 w Cieszynie) – polski malarz.
Nowy!!: 16 października i Ludwik Antoni Brygierski · Zobacz więcej »
Ludwik II Wittelsbach (Pfalz-Zweibrücken)
Ludwik Wittelsbach (ur. 14 września 1502 w Zweibrücken, zm. 3 grudnia 1532 tamże) – palatyn i książę Palatynatu–Zweibrücken.
Nowy!!: 16 października i Ludwik II Wittelsbach (Pfalz-Zweibrücken) · Zobacz więcej »
Ludwik III Pobożny
Ludwik III Pobożny, niem. Ludwik III.
Nowy!!: 16 października i Ludwik III Pobożny · Zobacz więcej »
Ludwik Konarski
Grób Ludwika Konarskiego na cmentarzu komunalnym Północnym Ludwik Wiktor Konarski, ps. „Victor” vel „Wiktor” (ur. 16 października 1895 we Lwowie, zm. 20 maja 1981 w Warszawie) – podpułkownik piechoty Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Ludwik Konarski · Zobacz więcej »
Ludwik Ryll
Ludwik Aleksander Ryll (ur. 16 października 1842 w Brzezinach koło Warszawy, zm. 26 sierpnia 1862 w Warszawie) – członek Organizacji Miejskiej Warszawy, wykonawca zamachu na margrabiego Aleksandra Wielopolskiego 7 sierpnia 1862.
Nowy!!: 16 października i Ludwik Ryll · Zobacz więcej »
Ludwika Rivoli
Ludwika Tekla Rivoli (zamężna Tomaszkiewicz, ur. 3 marca 1814 w Łęczycy, zm. 16 października 1878 w Warszawie) – polska śpiewaczka operowa i aktorka.
Nowy!!: 16 października i Ludwika Rivoli · Zobacz więcej »
Luigi Longo
Luigi Longo, pseud.
Nowy!!: 16 października i Luigi Longo · Zobacz więcej »
Luke Wadding
Luke Wadding OFM (ur. 16 października 1588 w Waterford w Irlandii, zm. 18 listopada 1657) − historyk i teolog, franciszkanin.
Nowy!!: 16 października i Luke Wadding · Zobacz więcej »
Lul
Św.
Nowy!!: 16 października i Lul · Zobacz więcej »
Małgorzata (imię)
Małgorzata – imię żeńskie pochodzenia greckiego.
Nowy!!: 16 października i Małgorzata (imię) · Zobacz więcej »
Małgorzata Jamróz
Małgorzata Jamróz (ur. 16 października 1973, zm. 3 marca 2022 w Otwocku) – polska lekkoatletka, specjalizująca się w biegach średniodystansowych i długodystansowych, mistrzyni i reprezentantka Polski.
Nowy!!: 16 października i Małgorzata Jamróz · Zobacz więcej »
Małgorzata Pietrasiak
Małgorzata Ewa Pietrasiak (ur. 16 października 1955 w Łodzi) – polska naukowiec, magister stosunków międzynarodowych ze specjalnościąIndochiny; profesor doktor habilitowany, wykładowca akademicki Uniwersytetu Łódzkiego.
Nowy!!: 16 października i Małgorzata Pietrasiak · Zobacz więcej »
Małgorzata Saska
Małgorzata Karolina Wilhelmina Wiktoria Adelajda Albertyna Petra Berta Paulina Saska, niem.
Nowy!!: 16 października i Małgorzata Saska · Zobacz więcej »
Małgorzata Sobieraj
Małgorzata Sobieraj, od 2005 do 2011 Ćwienczek, (ur. 16 października 1982 r., w Strzelinie) - polska łuczniczka, olimpijka z Aten i Pekinu, mistrzyni Europy.
Nowy!!: 16 października i Małgorzata Sobieraj · Zobacz więcej »
Małgorzata Stefanowicz-Pecela
Małgorzata Stefanowicz-Pecela, także Malgožata Stefanovič (ur. 16 października 1983Krajowy Rejestr Sądowy Klubu Jagiellońskiego, nr 0000128315. w Wilnie) – polska politolożka, była dyrektorka Instytutu Polskiego w Wilnie.
Nowy!!: 16 października i Małgorzata Stefanowicz-Pecela · Zobacz więcej »
Małgorzata Wróblewska
Małgorzata Irena Wróblewska (ur. 20 października 1956, zm. 16 października 2013) – polski biolog, specjalistka w zakresie biochemii klinicznej i metabolizmu lipoprotein, doktor habilitowany nauk farmaceutycznych w zakresie farmacji, wieloletni adiunkt Katedry Biochemii Klinicznej na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologicznym, kierownik Zakładu Chemii Klinicznej Katedry Analityki Klinicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Zarządu Głównego Kolegium Medycyny Laboratoryjnej w Polsce.
Nowy!!: 16 października i Małgorzata Wróblewska · Zobacz więcej »
Maciej Olenderek
Maciej Olenderek (ur. 16 października 1992 w Żyrardowie) – polski siatkarz, grający na pozycji libero.
Nowy!!: 16 października i Maciej Olenderek · Zobacz więcej »
Maciej Wąsik
Maciej Roman Wąsik (ur. 16 października 1969 w Warszawie) – polski polityk, urzędnik państwowy i samorządowy.
Nowy!!: 16 października i Maciej Wąsik · Zobacz więcej »
Maciej Wróbel
Maciej Stanisław Wróbel (ur. 16 października 1983 w Giżycku) – polski dziennikarz, prezenter telewizyjny, samorządowiec i polityk, poseł na Sejm X kadencji.
Nowy!!: 16 października i Maciej Wróbel · Zobacz więcej »
Made in the A.M.
Made In The A.M. – piąty album studyjny brytyjsko-irlandzkiego boysbandu One Direction, wydany 13 listopada 2015 roku, promowany przez single „Drag Me Down”, „Perfect” i „History”.
Nowy!!: 16 października i Made in the A.M. · Zobacz więcej »
Madison Wolfe
Madison Wolfe (ur. 16 października 2002 w Metairie) – amerykańska aktorka, która wystąpiła m.in.
Nowy!!: 16 października i Madison Wolfe · Zobacz więcej »
Magdalena z Nagasaki
– święta Kościoła katolickiego, męczennica, tercjarka augustiańska i dominikańska.
Nowy!!: 16 października i Magdalena z Nagasaki · Zobacz więcej »
Magdi Yacoub
Magdi Yacoub 2008 Sir Magdi Habib Yacoub (ur. 16 października 1935 w Belbis w Egipcie) – egipsko-brytyjski chirurg, który specjalizował się w kardiochirurgii, chirurgii klatki piersiowej i naczyń.
Nowy!!: 16 października i Magdi Yacoub · Zobacz więcej »
Maggie’s Farm
Maggie’s Farm – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w styczniu i wydana na albumie Bringing It All Back Home w marcu, oraz na singlu w kwietniu 1965.
Nowy!!: 16 października i Maggie’s Farm · Zobacz więcej »
Mahlomola Makhupane
Mahlomola Makhupane (ur. 16 października 1980 w Maseru) – lesotyjski koszykarz, uczestnik Mistrzostw Afryki 2005.
Nowy!!: 16 października i Mahlomola Makhupane · Zobacz więcej »
Maia Pandżikidze
Maia Pandżikidze (მაია ფანჯიკიძე, ur. 16 października 1960 w Tbilisi) – gruzińska dyplomatka, polityk i germanistka, od 25 października 2012 minister spraw zagranicznych Gruzji.
Nowy!!: 16 października i Maia Pandżikidze · Zobacz więcej »
Maja Chamot
Maja Chamot (ur. 16 października 2003) – polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce.
Nowy!!: 16 października i Maja Chamot · Zobacz więcej »
Maksim Magier
Maksim Pietrowicz Magier (ros. Максим Петрович Магер, ur. 1897 we wsi Budziszcza w guberni mohylewskiej, zm. 16 października 1941 w Kujbyszewie) – komkor Armii Czerwonej.
Nowy!!: 16 października i Maksim Magier · Zobacz więcej »
Maksyma (imię)
Maksyma – imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, utworzone od przymiotnika maximus – „największy”, przydomka Jowisza.
Nowy!!: 16 października i Maksyma (imię) · Zobacz więcej »
Malcolm Galt
Malcolm Patrick Galt CSSp (ur. 9 lipca 1929 w Port-of-Spain, zm. 16 października 2022 tamże) – trynidadzko-tobagijski duchowny katolicki, emerytowany biskup Bridgetown na Barbadosie od 2005.
Nowy!!: 16 października i Malcolm Galt · Zobacz więcej »
Mambo!
Mambo! – piąty singel Eleny Paparizou i pierwszy z jej międzynarodowego albumu The Game of Love.
Nowy!!: 16 października i Mambo! · Zobacz więcej »
Mamitu Daska
Mamitu Daska (ur. 16 października 1983 w Liteshoa) – etiopska lekkoatletka specjalizująca się w biegach długich.
Nowy!!: 16 października i Mamitu Daska · Zobacz więcej »
Manuel Gerardo Donoso Donoso
Manuel Gerardo Donoso Donoso (ur. 16 października 1936 w Santiago) – chilijski duchowny rzymskokatolicki, w latach 1997-2013 arcybiskup La Serena.
Nowy!!: 16 października i Manuel Gerardo Donoso Donoso · Zobacz więcej »
Manuel Späth
Manuel Späth (ur. 22 maja 1991 w Ostfildern), niemiecki piłkarz ręczny, reprezentant kraju grający na pozycji obrotowego.
Nowy!!: 16 października i Manuel Späth · Zobacz więcej »
Manuel Teodoro del Valle
Manuel Teodoro del Valle Seoane, O.F.M. Cap. (ur. 9 listopada 1813 w Hatun-Jauja; zm. 16 października 1888 w Limie) – peruwiański duchowny katolicki, biskup ordynariusz Huánuco w latach 1865-1872, powołany na urząd arcybiskupa metropolity limskiego oraz prymasa Peru w 1872 roku.
Nowy!!: 16 października i Manuel Teodoro del Valle · Zobacz więcej »
Manute Bol
Manute Bol (ur. 16 października 1962 w Turalei, zm. 19 czerwca 2010 w Charlottesville) – koszykarz pochodzący z plemienia Dinka w Sudanie.
Nowy!!: 16 października i Manute Bol · Zobacz więcej »
Marc Levy
Marc Levy (ur. 16 października 1961 w Boulogne-Billancourt) – francuski powieściopisarz.
Nowy!!: 16 października i Marc Levy · Zobacz więcej »
Marc Reign
Marc Reign właściwie Markus Reincke (ur. 16 października 1970), znany również jako Speedy – niemiecki perkusista.
Nowy!!: 16 października i Marc Reign · Zobacz więcej »
Marcel Băban
Marcel Băban (ur. 16 października 1968 w Jimbolii) – rumuński piłkarz na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Marcel Băban · Zobacz więcej »
Marcel Varnel
Marcel Varnel (ur. 16 października 1894, zm. 13 lipca 1947) – francuski reżyser i producent filmowy.
Nowy!!: 16 października i Marcel Varnel · Zobacz więcej »
Marceli Zboiński
Marceli Zboiński (ur. 16 stycznia 1846, zm. 16 października 1896 we Lwowie) – aktor, śpiewak, reżyser teatralny, powstaniec styczniowy.
Nowy!!: 16 października i Marceli Zboiński · Zobacz więcej »
Marcello Buscemi
Marcello Alfio Buscemi, OFM (ur. 1 października 1944 w Adrano, Katania) – włoski biblista, profesor teologii w dziedzinie nauk biblinych, franciszkanin, wykładowca Franciszkańskiego Studium Biblijnego w Jerozolimie, specjalista w dziedzinie Listów św. Pawła, filolog, poliglota.
Nowy!!: 16 października i Marcello Buscemi · Zobacz więcej »
Marcelo Sarvas
Marcelo Sarvas (ur. 16 października 1981 w São Paulo) – brazylijski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w DC United.
Nowy!!: 16 października i Marcelo Sarvas · Zobacz więcej »
Marcin Prus
Marcin Prus (ur. 16 października 1978 w Starogardzie Gdańskim) – siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski.
Nowy!!: 16 października i Marcin Prus · Zobacz więcej »
Marco Wörgötter
Marco Wörgötter (ur. 16 października 2002 w Sankt Johann) – austriacki skoczek narciarski, reprezentant klubu Kitzbüheler Ski Club.
Nowy!!: 16 października i Marco Wörgötter · Zobacz więcej »
Marek Grabie
Marek Grabie (ur. 16 października 1970 w Koszalinie) – polski satyryk i aktor kabaretowy, autor tekstów satyrycznych.
Nowy!!: 16 października i Marek Grabie · Zobacz więcej »
Mari Paz Mosanga Motanga
Mari Paz Mosanga Motanga (ur. 16 października 1982) – lekkoatletka z Gwinei Równikowej, specjalizująca się w biegu na 100 metrów, olimpijka.
Nowy!!: 16 października i Mari Paz Mosanga Motanga · Zobacz więcej »
Maria Antonina Austriaczka
Maria Antonina (ur. 2 listopada 1755 w Wiedniu, zm. 16 października 1793 w Paryżu) – austriacka arcyksiężniczka, w latach 1774–1791 królowa Francji i Nawarry, w latach 1791–1792 królowa Francuzów.
Nowy!!: 16 października i Maria Antonina Austriaczka · Zobacz więcej »
Maria Goretti
Fatimie Maria Teresa Goretti (ur. 16 października 1890 w Corinaldo, zm. 6 lipca 1902 w Nettuno) – włoska dziewica i męczennica, święta Kościoła katolickiego.
Nowy!!: 16 października i Maria Goretti · Zobacz więcej »
Maria Magdalena Austriaczka
Maria Magdalena Habsburg (ur. 7 października 1589 w Grazu, zm. 1 listopada 1631 w Padwie) – najmłodsza córka Karola Styryjskiego, arcyksięcia Austrii, i jego żony-siostrzenicy Anny Marii Bawarskiej.
Nowy!!: 16 października i Maria Magdalena Austriaczka · Zobacz więcej »
Maria Modrakowska
Maria Ludmiła Józefa Modrakowska, secundo voto Jackowska, z domu Kuczkiewicz (ur. 10 grudnia 1896 we Lwowie, zm. 16 października 1965 we Wrocławiu) – polska śpiewaczka i pedagog.
Nowy!!: 16 października i Maria Modrakowska · Zobacz więcej »
Maria Pia Sabaudzka
Maria Pia Sabaudzka (ur. 16 października 1847 w Turynie, zm. 5 lipca 1911 w Stupinigi) – księżniczka włoska, królowa Portugalii.
Nowy!!: 16 października i Maria Pia Sabaudzka · Zobacz więcej »
Maria Rafols
Maria Rafols (ur. 5 listopada 1781 w Vilafranca del Penedès w Hiszpanii, zm. 30 sierpnia 1853 w Saragossie) – zakonnica, założycielka Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św.
Nowy!!: 16 października i Maria Rafols · Zobacz więcej »
Maria Vetulani (chirurg stomatolog)
Maria Vetulani, z domu Godlewska (ur. 16 października 1910 w Koninie, zm. 21 sierpnia 1995 w Poznaniu) – polska lekarka chirurgii stomatologicznej, doktor medycyny, działaczka społeczna działająca głównie na terenie Dobrosołowa i Poznania, aktywna w polskim konspiracyjnym ruchu oporu w czasie II wojny światowejJanina Leskiewiczowa (red.), Ziemianie polscy XX w. Słownik biograficzny.
Nowy!!: 16 października i Maria Vetulani (chirurg stomatolog) · Zobacz więcej »
Maria z Modeny
Maria Beatrycze z Modeny, także Maria Beatrycze d’Este, ang. Mary of Modena (ur. 5 października 1658 w Modenie, zm. 7 maja 1718 w Paryżu) – królowa Anglii i królowa Szkocji jako żona Jakuba II Stuarta.
Nowy!!: 16 października i Maria z Modeny · Zobacz więcej »
Marian Guzek
Marian Guzek (ur. 16 października 1933 w Złakowie Borowym, zm. 15 lutego 2020) – polski ekonomista, prof.
Nowy!!: 16 października i Marian Guzek · Zobacz więcej »
Marian Jaskuła
Marian Stefan Jaskuła (ur. 16 października 1932 w Poznaniu, zm. 31 stycznia 2021 tamże) – polski ekonomista, działacz turystyczny i krajoznawca, Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, założyciel i wieloletni prezes Oddziału PTTK „Meblarz” w Swarzędzu.
Nowy!!: 16 października i Marian Jaskuła · Zobacz więcej »
Marian Jurczyk
Uczestnicy mszy za ojczyznę. W pierwszym szeregu: Anna Walentynowicz, Seweryn Jaworski, Marian Jurczyk Marian Jurczyk (ur. 16 października 1935 w Karczewicach, zm. 30 grudnia 2014 w Szczecinie) – polski związkowiec i polityk, działacz opozycji w okresie PRL, senator IV kadencji, prezydent Szczecina w latach 1998–2000 oraz 2002–2006.
Nowy!!: 16 października i Marian Jurczyk · Zobacz więcej »
Marian Koszewski
Marian Koszewski (ur. 20 września 1923 w Kościanie, zm. 16 października 2006 tamże) – regionalista, historyk, społecznik i działacz konspiracyjny.
Nowy!!: 16 października i Marian Koszewski · Zobacz więcej »
Marian Przykucki
Marian Przykucki (ur. 27 stycznia 1924 w Skokach, zm. 16 października 2009 w Szczecinie) – polski duchowny rzymskokatolicki, biskup pomocniczy poznański w latach 1974–1981, biskup diecezjalny chełmiński w latach 1981–1992, arcybiskup metropolita szczecińsko-kamieński w latach 1992–1999, od 1999 arcybiskup senior archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Nowy!!: 16 października i Marian Przykucki · Zobacz więcej »
Marieta Ilcu
Marieta Ilcu (ur. 16 października 1962 w Darabani) – rumuńska lekkoatletka, specjalizująca się w skoku w dal oraz w biegach sprinterskich, uczestniczka letnich igrzysk olimpijskich w Barcelonie (1992).
Nowy!!: 16 października i Marieta Ilcu · Zobacz więcej »
Marija Blumental-Tamarina
Marija Blumental-Tamarina ru Мария Михайловна Блюменталь-Тамарина (ur. 16 lipca 1859 w Petersburgu, zm. 16 października 1938 w Moskwie) – rosyjska i radziecka aktorka teatralna i filmowa, Ludowy Artysta ZSRR (1936).
Nowy!!: 16 października i Marija Blumental-Tamarina · Zobacz więcej »
Marin Alsop
Marin Alsop (ur. 16 października 1956 w Nowym Jorku) – amerykańska dyrygentka i skrzypaczka.
Nowy!!: 16 października i Marin Alsop · Zobacz więcej »
Marin Tufan
Marin Tufan (ur. 16 października 1942 w Istrii) – piłkarz rumuński grający na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Marin Tufan · Zobacz więcej »
Marinho (ur. 1955)
Marinho, właśc.
Nowy!!: 16 października i Marinho (ur. 1955) · Zobacz więcej »
Marino Klinger
Marino Klinger Salazar (ur. 7 lutego 1936 w Buenaventurze - zm. 19 maja 1975 w Cali) - piłkarz kolumbijski grający podczas kariery na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Marino Klinger · Zobacz więcej »
Mario Del Monaco
Mario Del Monaco (ur. 27 lipca 1915 we Florencji, zm. 16 października 1982 w Mestre) – włoski śpiewak operowy, tenor, uważany za jednego z najwybitniejszych artystów operowych XX wieku.
Nowy!!: 16 października i Mario Del Monaco · Zobacz więcej »
Mariusz Kukiełka
Mariusz Kukiełka (ur. 7 listopada 1976 w Tarnobrzegu) – piłkarz grający na pozycji defensywnego pomocnika bądź środkowego obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Mariusz Kukiełka · Zobacz więcej »
Mariusz Leszczyński (aktor)
Grób Mariusza Leszczyńskiego na Starych Powązkach w Warszawie Mariusz Leszczyński, (ur. 27 października 1942 w Warszawie, zm. 16 października 2014 tamże) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.
Nowy!!: 16 października i Mariusz Leszczyński (aktor) · Zobacz więcej »
Mariusz Pujszo
Mariusz Pujszo (ur. 16 października 1957 w Warszawie) – polski aktor, reżyser i scenarzysta.
Nowy!!: 16 października i Mariusz Pujszo · Zobacz więcej »
Mark Jabalé
John Peter Mark Jabalé (ur. 16 października 1933 w Aleksandrii) – brytyjski duchowny rzymskokatolicki, benedyktyn, w latach 2001-2008 biskup diecezjalny diecezji Menevia.
Nowy!!: 16 października i Mark Jabalé · Zobacz więcej »
Marko Brajnović
Marko Brajnović (ur. 17 lipca 1920 w Splicie, zm. 16 października 2010 w Wiedniu) – chorwacki piłkarz wodny.
Nowy!!: 16 października i Marko Brajnović · Zobacz więcej »
Markus Eibegger
Markus Eibegger (ur. 16 października 1984) – austriacki kolarz szosowy, zawodnik profesjonalnego teamu Team Gourmetfein - Simplon.
Nowy!!: 16 października i Markus Eibegger · Zobacz więcej »
Markus Kahma
Markus Jaakko Kahma (ur. 16 października 1932 w Alavieska) – fiński lekkoatleta, który specjalizował się w dziesięcioboju.
Nowy!!: 16 października i Markus Kahma · Zobacz więcej »
Marlene Mortler
Marlene Mortler (ur. 16 października 1955 w Lauf an der Pegnitz) – niemiecka polityk, rolniczka i samorządowiec, działaczka Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU), posłanka do Bundestagu, deputowana do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.
Nowy!!: 16 października i Marlene Mortler · Zobacz więcej »
Marta Erdman
Marta Erdman (ur. 29 lipca 1921, zm. 16 października 1982) – druga córka Melchiora Wańkowicza i Zofii z Małagowskich, nazywana przez rodzinę „Tili”.
Nowy!!: 16 października i Marta Erdman · Zobacz więcej »
Marta Solipiwko
Marta Solipiwko (ur. 16 października 1981) – polska siatkarka (wzrost 191 cm, waga 80 kg), grająca na pozycji atakującej, a także przyjmującej.
Nowy!!: 16 października i Marta Solipiwko · Zobacz więcej »
Marta Waldera
Marta Waldera (ur. 16 października 1972 w Rudzie Śląskiej) – polska aktorka teatralna i filmowa.
Nowy!!: 16 października i Marta Waldera · Zobacz więcej »
Martin Riggs
Martin Riggs (ur. 1951 lub 1952) – postać fikcyjna, amerykański policjant, bohater serii Zabójcza broń (1987-1998).
Nowy!!: 16 października i Martin Riggs · Zobacz więcej »
Martin Sacks
Martin Sacks (ur. 16 października 1959 w Sydney) – australijski aktor telewizyjny i filmowy.
Nowy!!: 16 października i Martin Sacks · Zobacz więcej »
Martin Salomonski
Martin (Meir) Salomonski (ur. 24 czerwca 1881 w Berlinie; zm. 16 października 1944 w KL Auschwitz) – rabin i żydowski uczony.
Nowy!!: 16 października i Martin Salomonski · Zobacz więcej »
Martin Telser
Martin Telser (ur. 16 października 1978) – liechtensteiński piłkarz grający na pozycji obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Martin Telser · Zobacz więcej »
Martti Ahtisaari
Martti Oiva Kalevi Ahtisaari (ur. 23 czerwca 1937 w Viipuri, zm. 16 października 2023 w Helsinkach) – fiński polityk i dyplomata, zastępca sekretarza generalnego ONZ, w latach 1994–2000 prezydent Finlandii.
Nowy!!: 16 października i Martti Ahtisaari · Zobacz więcej »
Martynian (imię)
Martynian – imię męskie pochodzenia łacińskiego.
Nowy!!: 16 października i Martynian (imię) · Zobacz więcej »
Mary Daly
Mary Daly (ur. 16 października 1928 w hrabstwie Schenectady, w stanie Nowy Jork, zm. 3 stycznia 2010 w hrabstwie Gardner, w stanie Massachusetts) – amerykańska pisarka, filozofka i teolożka feministyczna z nurtu radykalnego.
Nowy!!: 16 października i Mary Daly · Zobacz więcej »
Mary Elizabeth McGlynn
Mary Elizabeth McGlynn (ur. 16 października 1966) – amerykańska aktorka, reżyserka i piosenkarka.
Nowy!!: 16 października i Mary Elizabeth McGlynn · Zobacz więcej »
Mary-Kate i Ashley w akcji
Mery-Kate i Ashley w akcji (ang. Mary-Kate and Ashley in Action!) – amerykański serial animowany.
Nowy!!: 16 października i Mary-Kate i Ashley w akcji · Zobacz więcej »
Mateusz Szałek
Mateusz Szałek (ur. 16 października 1991 w Szczecinie) – polski piłkarz grający na pozycji obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Mateusz Szałek · Zobacz więcej »
Mathias Engel
Mathias Engel (ur. 16 października 1905 w Kolonii – zm. 23 czerwca 1994 w Carlstadt) – niemiecki kolarz torowy, dwukrotny medalista mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Mathias Engel · Zobacz więcej »
Mathieu Dumas
Generał Mathieu Dumas Mathieu Dumas (ur. 23 listopada 1753 w Montpellier, 16 października 1837 w Paryżu) – francuski generał.
Nowy!!: 16 października i Mathieu Dumas · Zobacz więcej »
Matti Kuparinen
Matti Kuparinen (16 października 1984 w Pori) – fiński hokeista, reprezentant Finlandii.
Nowy!!: 16 października i Matti Kuparinen · Zobacz więcej »
Matylda Wasylewicz
Bronisława Matylda Wasylewicz(ówna)Tożsamość „Matylda Wasylewicz” została wskazana na tabliczce nagrobnej oraz pojawia się w niektórych publikacjach dotyczących Sanoka.
Nowy!!: 16 października i Matylda Wasylewicz · Zobacz więcej »
Maurice Renaud
Maurice Renaud, właśc.
Nowy!!: 16 października i Maurice Renaud · Zobacz więcej »
Max Goller
Max Goller (ur. 16 października 2000) – niemiecki skoczek narciarski, reprezentant klubu SC Partenkirchen.
Nowy!!: 16 października i Max Goller · Zobacz więcej »
Max Koegel
Max Koegel (ur. 16 października 1895 w Füssen, zm. 26 czerwca 1946 w Schwabach) – zbrodniarz hitlerowski, komendant obozów koncentracyjnych Ravensbrück, Majdanek i Flossenbürg oraz SS-ObersturmbannführerChris Webb, Carmelo Lisciotto, Holocaust Research Project.org.
Nowy!!: 16 października i Max Koegel · Zobacz więcej »
Maxey Long
Maxwell WashburnNiekiedy podawane jest drugie imię Clifton.
Nowy!!: 16 października i Maxey Long · Zobacz więcej »
Maximilian Bresowsky
mały Maximilian Nikolai Gustav Bresowsky (ros. Максимилиан Вильгельмович Брезовский, ur. w Rydze, zm. 16 października 1945 w Kempten) – estoński lekarz psychiatra i neurolog.
Nowy!!: 16 października i Maximilian Bresowsky · Zobacz więcej »
Mazinho (ur. 1987)
Mazinho, właśc.
Nowy!!: 16 października i Mazinho (ur. 1987) · Zobacz więcej »
Máximo Blanco
Máximo Ernis Blanco Viscaino (ur. 16 października 1983) – wenezuelski zapaśnik w stylu wolnym.
Nowy!!: 16 października i Máximo Blanco · Zobacz więcej »
Mílton Alves da Silva
Salvador, właśc.
Nowy!!: 16 października i Mílton Alves da Silva · Zobacz więcej »
Mładen Georgiew
Mładen Georgiew Georgiew (ur. 16 października 1940) – bułgarski zapaśnik walczący w stylu wolnym.
Nowy!!: 16 października i Mładen Georgiew · Zobacz więcej »
Młoda Liga (2010/2011)
Młoda Liga 2010/2011 - 1.
Nowy!!: 16 października i Młoda Liga (2010/2011) · Zobacz więcej »
Męskie imiona słowiańskie
Męskie imiona słowiańskie wraz z datami imienin.
Nowy!!: 16 października i Męskie imiona słowiańskie · Zobacz więcej »
McKay Stewart
McKay Stewart (właściwie Duncan McKay Stewart Jr.) (ur. 16 października 1974 w USA) – amerykański aktor.
Nowy!!: 16 października i McKay Stewart · Zobacz więcej »
Mecz testowy (krykiet)
Sydney (2004) Mecze testowe (ang. Test cricket) – najdłuższa, pięciodniowa odmiana krykieta, w której rywalizacja odbywa się jedynie pomiędzy krajami posiadającymi pełne członkostwo w Międzynarodowej Radzie Krykieta (International Cricket Council).
Nowy!!: 16 października i Mecz testowy (krykiet) · Zobacz więcej »
Mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn prowadzonej przez Zbigniewa Bońka
---- ---- ---- ---- ---- Boniek, Zbigniew.
Nowy!!: 16 października i Mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej mężczyzn prowadzonej przez Zbigniewa Bońka · Zobacz więcej »
Mecze reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet prowadzonej przez Krzysztofa Przybylskiego
Bilans Kategoria:Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet.
Nowy!!: 16 października i Mecze reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet prowadzonej przez Krzysztofa Przybylskiego · Zobacz więcej »
Mecze reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn prowadzonej przez Patryka Rombla
Zestawienie meczów reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn, prowadzonej przez Patryka Rombla.
Nowy!!: 16 października i Mecze reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn prowadzonej przez Patryka Rombla · Zobacz więcej »
Mecze reprezentacji Stanów Zjednoczonych w piłce siatkowej mężczyzn prowadzonej przez Alana Knipe’a
Bilans.
Nowy!!: 16 października i Mecze reprezentacji Stanów Zjednoczonych w piłce siatkowej mężczyzn prowadzonej przez Alana Knipe’a · Zobacz więcej »
Medal 30-lecia Polski Ludowej
Medal 30-lecia Polski Ludowej – polskie jubileuszowe, cywilne odznaczenie państwowe okresu PRL.
Nowy!!: 16 października i Medal 30-lecia Polski Ludowej · Zobacz więcej »
Medal za Długoletnią Służbę
Wizerunek awersu i rewersów poszczególnych stopni Medal za DługoletniąSłużbę – polskie odznaczenie cywilne z okresu II Rzeczypospolitej, nadawane za pracę w służbie państwowej, przywrócone do systemu odznaczeń państwowych w Polsce w 2007 roku.
Nowy!!: 16 października i Medal za Długoletnią Służbę · Zobacz więcej »
Medard Downarowicz
Medard Downarowicz herbu Przyjaciel, ps. „Chart”, „Henryk” (ur. 22 maja 1878 w Łochowie, zm. 16 października 1934 w Warszawie) – polski działacz polityczny, od 1904 członek PPS (od 1928 we władzach tej partii), minister, poseł.
Nowy!!: 16 października i Medard Downarowicz · Zobacz więcej »
Mehmet Scholl
Mehmet Scholl, właśc.
Nowy!!: 16 października i Mehmet Scholl · Zobacz więcej »
Meilė Lukšienė
Meilutė Julija Lukšienė–Matjošaitytė (ur. 20 sierpnia 1913 w Wiedniu, zm. 16 października 2009 w Wilnie) – litewska historyczka kultury, literaturoznawca, pedagożka, członkini założycielka partii Sąjūdis, profesor Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie.
Nowy!!: 16 października i Meilė Lukšienė · Zobacz więcej »
Meindert Klem
Meindert Klem (ur. 16 października 1987 r. w Amsterdamie) – holenderski wioślarz, reprezentant Holandii w wioślarskiej ósemce podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.
Nowy!!: 16 października i Meindert Klem · Zobacz więcej »
Mel Carnahan
Mel Carnahan właściwie Melvin Eugene Carnahan (ur. 11 lutego 1934 w Birch Tree, zm. 16 października 2000 w pobliżu Hillsboro) – amerykański prawnik, polityk, członek Partii Demokratycznej.
Nowy!!: 16 października i Mel Carnahan · Zobacz więcej »
Mel Counts
Mel Grant Counts (ur. 16 października 1941 w Coos Bay) – amerykański koszykarz, środkowy, mistrz olimpijski z Tokio oraz dwukrotny mistrz NBA w barwach Boston Celtics.
Nowy!!: 16 października i Mel Counts · Zobacz więcej »
Melissa Belote
Melissa Louise Belote (ur. 16 października 1956 w Waszyngtonie) – amerykańska pływaczka.
Nowy!!: 16 października i Melissa Belote · Zobacz więcej »
Melissa Lauren
Melissa Lauren (ur. 16 października 1984 w La Rochelle) – francuska aktorka i reżyserka filmów pornograficznych.
Nowy!!: 16 października i Melissa Lauren · Zobacz więcej »
Melissa Vargas
Melissa Teresa Vargas Abreu (ur. 16 października 1999) – kubańsko-turecka siatkarka, grająca na pozycji przyjmującej i atakującej.
Nowy!!: 16 października i Melissa Vargas · Zobacz więcej »
Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego 2004
Memoriał im.
Nowy!!: 16 października i Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego 2004 · Zobacz więcej »
Memoriał Eugeniusza Nazimka
Memoriał imienia Eugeniusza Nazimka indywidualny turniej w sporcie żużlowym od 1983 roku rozgrywany corocznie na torze Rzeszowie dla uczczenia pamięci po Eugeniuszu Nazimku tragicznie zmarłym na skutek wypadku na tym właśnie obiekcie w 1959 roku zawodnikowi Stali Rzeszów.
Nowy!!: 16 października i Memoriał Eugeniusza Nazimka · Zobacz więcej »
Memoriał Eugeniusza Nazimka 2010
Memoriał im.
Nowy!!: 16 października i Memoriał Eugeniusza Nazimka 2010 · Zobacz więcej »
Memoriał Jana Ciszewskiego
Memoriał im.
Nowy!!: 16 października i Memoriał Jana Ciszewskiego · Zobacz więcej »
Memoriał Jana Ciszewskiego 1994
Memoriał im.
Nowy!!: 16 października i Memoriał Jana Ciszewskiego 1994 · Zobacz więcej »
Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka 2010
Memoriał prof.
Nowy!!: 16 października i Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka 2010 · Zobacz więcej »
Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego 1975
XIX Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego odbył się 16.10.1975 w Bydgoszczy.
Nowy!!: 16 października i Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego 1975 · Zobacz więcej »
Mennica Wenezueli
Mennica Wenezueli (hiszp. La Casa de la Moneda de Venezuela) jest instytucjągłównego zarządzania zależnąod Banku Centralnego Wenezueli, odpowiedzialnąza wybicie monet i drukowanie banknotów na prawny środek płatniczy w Wenezueli.
Nowy!!: 16 października i Mennica Wenezueli · Zobacz więcej »
Mestaruusliiga (2010/2011)
Lentopallon Mestaruusliiga 2010/2011 – 55.
Nowy!!: 16 października i Mestaruusliiga (2010/2011) · Zobacz więcej »
Mestaruusliiga (2011/2012)
Lentopallon Mestaruusliiga 2011/2012 - 56.
Nowy!!: 16 października i Mestaruusliiga (2011/2012) · Zobacz więcej »
Metropolia Maringá
Metropolia Maringá – metropolia Kościoła rzymskokatolickiego w Brazylii.
Nowy!!: 16 października i Metropolia Maringá · Zobacz więcej »
Mi Delirio
”Mi Delirio” to czwarty studyjny album meksykańskiej aktorki i piosenkarki Anahí, który wyszedł 24 listopada 2009 pod szyldem EMI.
Nowy!!: 16 października i Mi Delirio · Zobacz więcej »
Międzynarodowe Dni i Tygodnie ONZ
Flaga ONZ. Nowym Jorku. Międzynarodowe Dni i Tygodnie ONZ – grupa okolicznościowych dni i tygodni proklamowanych przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i jej wyspecjalizowane organizacje oraz agendy, m.in.
Nowy!!: 16 października i Międzynarodowe Dni i Tygodnie ONZ · Zobacz więcej »
Michał Chałbiński
Michał Bolesław Chałbiński (ur. 16 października 1976 w Jastrzębiu-Zdroju) – polski piłkarz, występujący na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Michał Chałbiński · Zobacz więcej »
Michał Hieronim Starzeński
Michał Hieronim Starzeński herbu Lis (ur. 29 września 1757 w Warszawie, zm. 16 października 1824 w Hnilicach) – hrabia, starosta brański w latach 1774-1794, powstaniec kościuszkowski, pamiętnikarz, organizator administracji w Obwodzie Białostockim i w Kraju Tarnopolskim, marszałek obwodu białostockiego w latach 1810-1811.
Nowy!!: 16 października i Michał Hieronim Starzeński · Zobacz więcej »
Michał Kłak
Michał Kłak (ur. 16 października 1878 w Woroniakach, zm. 20 sierpnia 1948 w Sanoku) – porucznik kancelaryjny Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Michał Kłak · Zobacz więcej »
Michał Lorens
Michał Lorens (ur. 16 października 1979 w Mikołowie) – polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy lub pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Michał Lorens · Zobacz więcej »
Michał Tarasiewicz
Michał Tarasiewicz (ur. 19 września 1871 w Krakowie, zm. 16 października 1923 w Warszawie) – aktor, reżyser, kolekcjoner teatraliów.
Nowy!!: 16 października i Michał Tarasiewicz · Zobacz więcej »
Michał Warchił
Muzeum Archidiecezjalne (na pierwszym planie cerkiew ze Skwirtnego) Michał Warchił (ur. 16 października 1941 w Krempnej, zm. 29 sierpnia 2022 w Legnicy) – łemkowski folklorysta, modelarz, twórca największego w Polsce zbioru modeli cerkwi łemkowskich (23 sztuki w maju 2010).
Nowy!!: 16 października i Michał Warchił · Zobacz więcej »
Michael Aquino
Michael Aquino wraz z żonąw 1999 Michael Aquino (ur. 16 października 1946 w San Francisco) – jeden z twórców Świątyni Seta.
Nowy!!: 16 października i Michael Aquino · Zobacz więcej »
Michael Chidi Alozie
Michael Alozie, właśc.
Nowy!!: 16 października i Michael Chidi Alozie · Zobacz więcej »
Michael Collins (irlandzki przywódca)
Michael Collins, irl. Mícheál Eoin Ó Coileáin (ur. 16 października 1890 w pobliżu Clonakilty w hrabstwie Cork, zm. 22 sierpnia 1922 w Béal na mBláth w hrabstwie Cork) – irlandzki przywódca rewolucyjny i polityk, założyciel i przywódca IRA.
Nowy!!: 16 października i Michael Collins (irlandzki przywódca) · Zobacz więcej »
Michael Forsyth
Michael Bruce Forsyth (ur. 16 października 1954 w Montrose) – brytyjski polityk, członek Partii Konserwatywnej, minister w drugim rządzie Johna Majora.
Nowy!!: 16 października i Michael Forsyth · Zobacz więcej »
Michael Tylo
Michael Edward Tylo (ur. 16 października 1948 w Detroit, zm. 28 września 2021 w Henderson) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy.
Nowy!!: 16 października i Michael Tylo · Zobacz więcej »
Michael Venus
Michael Venus (ur. 16 października 1987 w Auckland) – nowozelandzki tenisista, zwycięzca French Open 2017 w grze podwójnej, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio (2020) w grze podwójnej, reprezentant w Pucharze Davisa, olimpijczyk z Rio de Janeiro (2016) i Tokio (2020).
Nowy!!: 16 października i Michael Venus · Zobacz więcej »
Michael von der Heide
Michael von der Heide (ur. 16 października 1971 w Amden) – szwajcarski piosenkarz.
Nowy!!: 16 października i Michael von der Heide · Zobacz więcej »
Michaił Burcew
Michaił Iwanowicz Burcew (ros. Михаил Иванович Бурцев, ur. 21 czerwca 1956 w Moskwie, zm. 16 października 2015 tamże) − radziecki szermierz, szablista, wielokrotny medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Michaił Burcew · Zobacz więcej »
Michaił Bykow
Michaił Siemionowicz Bykow (ros. Михаил Семёнович Быков, biał. Міхаіл Сямёнавіч Быкаў, ur. 16 października 1922 w Żłobinie, zm. 30 kwietnia 1991 w Bobrujsku) – radziecki lotnik wojskowy, podpułkownik, Bohater Związku Radzieckiego (1946).
Nowy!!: 16 października i Michaił Bykow · Zobacz więcej »
Michaił Karpienko
Michaił Pantielejewicz Karpienko (ros. Михаил Пантелеевич Карпенко, ur. 25 października 1908 we wsi Kunta w guberni irkuckiej, zm. 16 października 1983) – radziecki polityk, minister produktów zbożowych Kazachskiej SRR (1958–1961), I sekretarz Komitetu Obwodowego KPK w Semipałatyńsku (1961–1970).
Nowy!!: 16 października i Michaił Karpienko · Zobacz więcej »
Michaił Naumow
Michaił Iwanowicz Naumow (ros. Михаил Иванович Наумов, ur. we wsi Bolszaja Sosnowa w Kraju Permskim, zm. 8 lutego 1974 w Kijowie) – radziecki dowódca wojskowy, generał major, Bohater Związku Radzieckiego (1943).
Nowy!!: 16 października i Michaił Naumow · Zobacz więcej »
Michela Fanini
Michela Fanini (ur. 23 marca 1973 w Lukce, zm. 16 października 1994 w Capannori) – włoska kolarka szosowa, brązowa medalistka mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Michela Fanini · Zobacz więcej »
Michelangelo Ciancaglini
Michelangelo Ciancaglini (ur. 16 października 1926 w Furci, zm. 6 czerwca 1988) – włoski polityk i działacz związkowy, poseł do Parlamentu Europejskiego II kadencji.
Nowy!!: 16 października i Michelangelo Ciancaglini · Zobacz więcej »
Michele Marani
Michele Marani (ur. 16 listopada 1982 w San Marino) – sanmaryński piłkarz występujący na pozycji obrońcy lub pomocnika, reprezentant San Marino w latach 2002–2009.
Nowy!!: 16 października i Michele Marani · Zobacz więcej »
Michele Morosini
Grób doży Wenecji. Michele Morosini (ur. 1308, zm. 16 października 1382) – doża Wenecji od czerwca do października 1382.
Nowy!!: 16 października i Michele Morosini · Zobacz więcej »
Middle (singel)
„Middle” – singel francuskiego producenta muzycznego DJ-a Snake’a z gościnnym udziałem brytyjskiego wokalisty Bipolar Sunshine.
Nowy!!: 16 października i Middle (singel) · Zobacz więcej »
Mieczysław Biliński
Mieczysław Biliński (ur. 9 czerwca 1928, zm. 16 października 2014 w Jarosławiu) – polski nauczyciel, polityk, działacz związkowy, senator III kadencji.
Nowy!!: 16 października i Mieczysław Biliński · Zobacz więcej »
Mieczysław Kędra
Grób Mieczysława Kędry na cmentarzu Bródnowskim Mieczysław Kędra (ur. 26 marca 1914 w Humniskach, zm. 16 października 1976 w Lublinie) – polski lekarz internista i kardiolog, profesor, pułkownik Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Mieczysław Kędra · Zobacz więcej »
Mieczysław Poniewski
Mieczysław Edward Poniewski (ur. 1943 w Kielcach„Gazeta Wyborcza Kielce” z 27 października 2001, nr 252, s. 2.) – polski inżynier mechanik, profesor nauk technicznych, w kadencjach 1993–1996 i 1996–1999 prorektor Politechniki Świętokrzyskiej.
Nowy!!: 16 października i Mieczysław Poniewski · Zobacz więcej »
Mieczysław Rasiej
Mieczysław Tadeusz Rasiej (ur. 1924, zm. 16 października 2007) – działacz polonijny i kombatancki, prezes Stowarzyszenia Wspólnot Polskich we Włoszech, założyciel i prezes Ogniska Polskiego w Turynie, współzałożyciel Centrum Kultury Polskiej w Londynie i Domu Jana Pawła II w Rzymie.
Nowy!!: 16 października i Mieczysław Rasiej · Zobacz więcej »
Mieczysław Stypułkowski
Mieczysław Stypułkowski ps.
Nowy!!: 16 października i Mieczysław Stypułkowski · Zobacz więcej »
Mieczysław Szawleski
Grób Mieczysława Szawleskiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie Mieczysław Szawleski (ur. 19 października 1887 w Krośnie, zm. 16 października 1942 w Warszawie) – polski dyplomata, publicysta, profesor Szkoły Nauk Politycznych w Warszawie, pionier badań nad polskąemigracjązarobkową, ideolog obozu sanacyjnego, poseł na Sejm RP w latach 1930–1935, w okresie II wojny światowej pracownik Delegatury Rządu na Kraj oraz członek ZWZ/AK, zamordowany przez okupantów niemieckich.
Nowy!!: 16 października i Mieczysław Szawleski · Zobacz więcej »
Mieczysław Tomala
Mieczysław Tomala (ur. 16 października 1921 w Łodzi, zm. 7 września 2014 w Warszawie) – polski ekonomista, politolog, niemcoznawca, dyplomata i tłumacz.
Nowy!!: 16 października i Mieczysław Tomala · Zobacz więcej »
Mieczysław Zdzienicki
Mieczyslaw Zdzienicki Mieczysław Zdzienicki, Siekiel-Zdzienicki (ur. 15 lutego 1892 w Studzieńcu, zm. 16 października 1953 w Starzynku (część Białej Góry)), polski działacz społeczny, adwokat, bibliofil, prezes Towarzystwa Przyjaciół Książki w Kaliszu.
Nowy!!: 16 października i Mieczysław Zdzienicki · Zobacz więcej »
Mieczysław Zlat
Mieczysław Zlat (ur. 5 maja 1927 w Przemyślu, zm. 16 października 2014) – profesor historii sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Komitetu Nauk o Sztuce PAN, specjalizujący się w historii sztuki XV–XVII wieku.
Nowy!!: 16 października i Mieczysław Zlat · Zobacz więcej »
Miejski Stadion Sportowy KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim
Nazwa stadionu na trybunie od ul. Traugutta Zachodnia trybuna stadionu KSZO Miejski Stadion Sportowy "KSZO" – stadion, na którym rozgrywa mecze piłki nożnej drużyna KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.
Nowy!!: 16 października i Miejski Stadion Sportowy KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim · Zobacz więcej »
Mihai Roman
Mihai Roman (ur. 16 października 1984 w Suczawie) – piłkarz rumuński grający na pozycji prawego pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Mihai Roman · Zobacz więcej »
Mike Muuss
Mike Muuss (1999) Michael John Muuss (ur. 16 października 1958, zm. 20 listopada 2000) – autor programu ping, używanego do testowania połączeń sieciowych w sieciach TCP/IP.
Nowy!!: 16 października i Mike Muuss · Zobacz więcej »
Miklosz Deki Czureja
Miklosz Deki Czureja (właśc. Mikołaj Czureja, nazywany Królem Czardasza; ur. 16 października 1958 w Niedzicy) – romski wirtuoz skrzypiec, także aranżer i kompozytor.
Nowy!!: 16 października i Miklosz Deki Czureja · Zobacz więcej »
Mikołaj Firlej (hetman)
kościele dominikanów w Lublinie Mikołaj Firlej z Dąbrowicy herbu Lewart (zm. 1526) – kasztelan krakowski od 1520, hetman wielki koronny w latach 1515–1526, wojewoda sandomierski od 1514, wojewoda lubelski w latach 1507–1514, hetman zaciężny polski w kampanii 1508 (dowodził oddziałem w sile 5000 żołnierzy), przedstawiciel dyplomatyczny Rzeczypospolitej w Imperium Osmańskim w 1489 i 1502.
Nowy!!: 16 października i Mikołaj Firlej (hetman) · Zobacz więcej »
Mikołaj Roland
Mikołaj Roland, Nicolas Roland (ur. 2 grudnia 1642 w Baslieux-les-Reims, zm. 27 kwietnia 1678 w Reims) – błogosławiony Kościoła katolickiego, francuski zakonnik, pedagog, założyciel zgromadzenia Zgromadzenia Sióstr od Dzieciątka Jezus w Reims.
Nowy!!: 16 października i Mikołaj Roland · Zobacz więcej »
Mikołaj V (antypapież)
Mikołaj V (właśc. Pietro Rainalducci; ur. ok. 1258 w Corvaro, zm. 16 października 1333 w Awinionie) – antypapież w okresie od 12 maja 1328 do 25 lipca 1330, podczas pontyfikatu papieża Jana XXII w Awinionie.
Nowy!!: 16 października i Mikołaj V (antypapież) · Zobacz więcej »
Milija Mrdak
Milija Mrdak (ur. 26 października 1991 w Kraljevie) – serbski siatkarz, grający na pozycji atakującego.
Nowy!!: 16 października i Milija Mrdak · Zobacz więcej »
Milota Zdirad Polák
Milota Zdirad Polák Milota Zdirad Polák (właśc. Matěj Polák, w późniejszym czasie wymieniany jako Moric Polak, ur. 14 lutego 1788 r. w Zásmukach, zm. 31 marca 1856 w Wiener Neustadt), czeski poeta, profesor i oficer.
Nowy!!: 16 października i Milota Zdirad Polák · Zobacz więcej »
Mimoza Kusari-Lila
Mimoza Kusari-Lila (ur. 16 października 1975 w Djakowicy) – kosowska ekonomistka i polityk, minister handlu i przemysłu w latach 2011–2013, od 2014 burmistrz Djakowicy.
Nowy!!: 16 października i Mimoza Kusari-Lila · Zobacz więcej »
Mingyinyo
Mingyinyo (birm. //; znany także jako Minkyinyo; 1459–1530) – założyciel birmańskiej dynastii Taungngu.
Nowy!!: 16 października i Mingyinyo · Zobacz więcej »
Miquel Costa Llobera
Miquel Costa Llobera Miquel Costa Llobera (ur. 10 marca 1854 w Pollensie; zm. 16 października 1922 w Palmie) – hiszpański Czcigodny Sługa Boży Kościoła katolickiego, poeta i tłumacz, piszący w języku katalońskim i hiszpańskim.
Nowy!!: 16 października i Miquel Costa Llobera · Zobacz więcej »
Mircea David
Mircea David (ur. 16 października 1914, zm. 12 października 1993) − rumuński piłkarz, bramkarz.
Nowy!!: 16 października i Mircea David · Zobacz więcej »
Mirosław Sobieraj
Mirosław Kazimierz Sobieraj (ur. 16 października 1944) – polski przedsiębiorca branży mięsnej i działacz na rzecz przywracania pamięci o ofiarach zbrodni katyńskiej.
Nowy!!: 16 października i Mirosław Sobieraj · Zobacz więcej »
Miroslav Řihošek
Miroslav Řihošek (ur. 16 października 1919 w Przerowie, zm. 8 lutego 1997 w Pradze) – czechosłowacki lekkoatleta, dwukrotny medalista mistrzostw Europy w 1946.
Nowy!!: 16 października i Miroslav Řihošek · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Afryki w Piłce Ręcznej Kobiet 1996
Mistrzostwa Afryki w piłce ręcznej kobiet 1996 – dwunaste mistrzostwa Afryki w piłce ręcznej kobiet, oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej o randze mistrzostw kontynentu organizowany przez CAHB mający na celu wyłonienie najlepszej żeńskiej reprezentacji narodowej w Afryce.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Afryki w Piłce Ręcznej Kobiet 1996 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Afryki w Piłce Ręcznej Mężczyzn 1996
Mistrzostwa Afryki w piłce ręcznej mężczyzn 1996 – dwunaste mistrzostwa Afryki w piłce ręcznej mężczyzn, oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej o randze mistrzostw kontynentu organizowany przez CAHB mający na celu wyłonienie najlepszej męskiej reprezentacji narodowej w Afryce.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Afryki w Piłce Ręcznej Mężczyzn 1996 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Kobiet 2017
Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Kobiet 2017 – 25.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Kobiet 2017 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009
XXI Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn odbyły się w Portoryko w Bayamon między 12 a 17 października 2009 roku.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2009 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Ameryki Południowej U-17 w Piłce Nożnej 1986
Mistrzostwa Ameryki Południowej do lat 17 w piłce nożnej 1986 odbyły się w Peru.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Ameryki Południowej U-17 w Piłce Nożnej 1986 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Świata Juniorek w Piłce Siatkowej 2011
Mistrzostwa Świata Juniorek odbyły się w dniach 22 lipca - 31 lipca 2011 w dwóch peruwiańskich miejscowościach - Lima i Trujillo.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Świata Juniorek w Piłce Siatkowej 2011 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Nożnej 2009
Mistrzostwa świata do lat 20 w piłce nożnej 2009 odbyły się w Egipcie w dniach 25 września do 16 października.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Nożnej 2009 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Świata w Amp Futbolu 2010
Mistrzostwa Świata w Amp Futbolu 2010 – druga oficjalna (trzynasta wliczając turnieje nieoficjalne) edycja ampfutbolowych mistrzostw świata, która odbyła się w Argentynie w dniach 16-24 października 2010.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Świata w Amp Futbolu 2010 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Świata w Futsalu 2008
6.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Świata w Futsalu 2008 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Świata w Gimnastyce Artystycznej 1977
8.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Świata w Gimnastyce Artystycznej 1977 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Świata w Gimnastyce Sportowej 2009
Mistrzostwa Świata w Gimnastyce Sportowej 2009 odbyły się w Londynie w hali O2 Arena w dniach od 13 do 18 października 2009.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Świata w Gimnastyce Sportowej 2009 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Świata w Gimnastyce Sportowej 2010
Mistrzostwa Świata w Gimnastyce Sportowej 2010 odbyły się w hali Ahoy w Rotterdamie w dniach od 16 do 24 października 2010.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Świata w Gimnastyce Sportowej 2010 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Świata w Judo 1983
14.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Świata w Judo 1983 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006 (składy)
Artykuł grupuje składy wszystkich reprezentacji narodowych w piłce nożnej, które wystąpiły podczas XVIII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Niemczech w dniach od 9 czerwca do 9 lipca 2006 roku.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006 (składy) · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2010 (składy)
Artykuł grupuje składy wszystkich reprezentacji narodowych w piłce nożnej, które wystąpiły podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA w dniach od 11 czerwca do 11 lipca 2010 roku.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2010 (składy) · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 1955
32.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 1955 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Świata w układaniu Kostki Rubika 2011
Mistrzostwa Świata w układaniu kostki Rubika 2011, (ang. World Rubik's Cube Championship 2011) – międzynarodowy turniej Speedcubingowy zorganizowany przez WCA.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Świata w układaniu Kostki Rubika 2011 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa świata w szachach 2005
Zwycięzca turnieju,Weselin Topałow. Mistrzostwa świata w szachach 2005 rozegrane zostały w argentyńskim mieście San Luis, w dniach od 27 września do 16 października, pod egidąMiędzynarodowej Federacji Szachowej.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa świata w szachach 2005 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Cypru kategorii A w piłce siatkowej mężczyzn (2020/2021)
Mistrzostwa Cypru kategorii A w piłce siatkowej mężczyzn 2020/2021 (oficjalnie Protatlima OPAP A΄ katigorias andron 2020/2021) – 71.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Cypru kategorii A w piłce siatkowej mężczyzn (2020/2021) · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2010 (eliminacje)
Eliminacje do EURO 2010 rozpoczęły się 26 października 2009 i trwały do 1 kwietnia 2010.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2010 (eliminacje) · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2011 (eliminacje)
Eliminacje do EURO 2011 rozpoczęły się 27 września 2010 i trwały do 31 marca 2011.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Europy U-17 w Piłce Nożnej 2011 (eliminacje) · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Europy U-19 w Piłce Nożnej 2011 (eliminacje)
Eliminacje do EURO 2011 rozpoczęły się 28 września 2010 i trwały do 5 czerwca 2011.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Europy U-19 w Piłce Nożnej 2011 (eliminacje) · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Europy w Koszykówce Kobiet 1938
I Mistrzostwa Europy w koszykówce kobiet zostały rozegrane w 1938 roku we Włoszech, w Rzymie.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Europy w Koszykówce Kobiet 1938 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 1960 (składy)
Artykuł grupuje składy wszystkich reprezentacji narodowych w piłce nożnej, które wystąpiąpodczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Francji w dniach od 6-10 lipca 1960 roku.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 1960 (składy) · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 1964 (składy)
Artykuł grupuje składy wszystkich reprezentacji narodowych w piłce nożnej, które wystąpiąpodczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Hiszpanii w dniach od 17-21 czerwca 1960 roku.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 1964 (składy) · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 (składy)
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 – składy uczestników.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 (składy) · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013
XXVIII Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013 były rozgrywane w Polsce i Danii w dniach 20–29 września 2013 roku.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów 1954
34.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów 1954 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym 2011
30.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Europy w Tenisie Stołowym 2011 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Litwy w piłce siatkowej mężczyzn (2021/2022)
Mistrzostwa Litwy w piłce siatkowej mężczyzn 2021/2022 (oficjalna nazwa: TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio čempionatas 2021/2022) – 81.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Litwy w piłce siatkowej mężczyzn (2021/2022) · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Polski w Judo 2003
47.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Polski w Judo 2003 · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Polski w piłce nożnej (1921)
290px Mistrzostwa Polski w piłce nożnej 1921 – 2.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Polski w piłce nożnej (1921) · Zobacz więcej »
Mistrzostwa Węgier w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
Węgierska Extraliga siatkarzy - 65.
Nowy!!: 16 października i Mistrzostwa Węgier w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Mohamed Sayed Hamdi
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Mohamed Sayed Hamdi · Zobacz więcej »
Mohammad Zaher Szah
Mohammad Zaher Szah (ur. 16 października 1914 w Kabulu, zm. 23 lipca 2007 w Kabulu) – król Afganistanu w latach 1933–1973 z dynastii Barakzai.
Nowy!!: 16 października i Mohammad Zaher Szah · Zobacz więcej »
Molly O’Day
Molly O’Day (właśc. Suzanne Dobson Noonan; ur. 16 października 1911 w Bayonne, zm. 15 października 1998 w Avila Beach) – amerykańska aktorka filmowa.
Nowy!!: 16 października i Molly O’Day · Zobacz więcej »
Momelin (imię)
Momelin - imię jest spieszczeniem germańskiego imienia Momo i jest jednym z pochodnych.
Nowy!!: 16 października i Momelin (imię) · Zobacz więcej »
Monika Surma-Gawłowska
Monika Surma-Gawłowska (ur. 1970, zm. 16 października 2020) – polska italianistka, literaturoznawczyni, wykładowczyni na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Nowy!!: 16 października i Monika Surma-Gawłowska · Zobacz więcej »
Monsters Volume 3
Monsters Volume 3 – trzeci album z serii Monsters amerykańskiego producenta muzycznego Figure’a, wydany 16 października 2012 roku przez DOOM MUSIC.
Nowy!!: 16 października i Monsters Volume 3 · Zobacz więcej »
Mordechaj-Chajjim Sztern
Mordechaj-Chajjim Sztern (hebr.: מרדכי-חיים שטרן, ang.: Mordechai-Haim Stern, ur. 16 października 1914 w Wiedniu, zm. 21 lutego 1975) – izraelski polityk, w latach 1965–1969 poseł do Knesetu.
Nowy!!: 16 października i Mordechaj-Chajjim Sztern · Zobacz więcej »
Morski Krzyż Zasługi
Morski Krzyż Zasługi – polskie odznaczenie przyznawane za zasługi żołnierzom Marynarki Wojennej i innych rodzajów Sił Zbrojnych.
Nowy!!: 16 października i Morski Krzyż Zasługi · Zobacz więcej »
Morski Krzyż Zasługi z Mieczami
Morski Krzyż Zasługi z Mieczami – polskie odznaczenie przyznawane żołnierzom Marynarki Wojennej i innych rodzajów Sił Zbrojnych RP za zasługi w działaniach przeciw terroryzmowi lub podczas operacji pokojowych i stabilizacyjnych, nie walczącym bezpośrednio z przeciwnikiem.
Nowy!!: 16 października i Morski Krzyż Zasługi z Mieczami · Zobacz więcej »
Most Likely You Go Your Way and I’ll Go Mine
Most Likely You Go Your Way and I'll Go Mine – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w marcu i wydana na albumie Blonde on Blonde w maju 1966 r. Ukazała się także na singlach; jako strona B w 1967 i jako strona A w 1974 r. Spotykany jest także zapis tytułu z nawiasem jako Most Likely You Go Your Way (and I'll Go Mine).
Nowy!!: 16 października i Most Likely You Go Your Way and I’ll Go Mine · Zobacz więcej »
Mosze Dajan
Mosze Dajan (hebr. משה דיין; ur. 20 maja 1915 w kibucu Deganja Alef, zm. 16 października 1981 w Tel Awiwie) – izraelski wojskowy i polityk, generał porucznik (raw alluf), oficer dyplomowany Sił Obronnych Izraela, w latach 1953–1958 szef Sztabu Generalnego Sił Obronnych Izraela, w latach 1967–1974 minister obrony, w latach 1976–1979 minister spraw zagranicznych.
Nowy!!: 16 października i Mosze Dajan · Zobacz więcej »
Motocyklowe Mistrzostwa Świata 2016
Motocyklowe Mistrzostwa Świata 2016 – 68.
Nowy!!: 16 października i Motocyklowe Mistrzostwa Świata 2016 · Zobacz więcej »
Move (album Taemina)
MOVE – drugi solowy album studyjny Taemina, wydany 16 października 2017 roku przez SM Entertainment i dystrybuowany przez KT Music.
Nowy!!: 16 października i Move (album Taemina) · Zobacz więcej »
Mumij Troll
Mumij Troll (ros. Мумий Тролль) – rosyjski zespół muzyczny założony w 1983 roku przez wokalistę grupy Ilię Łagutienkę.
Nowy!!: 16 października i Mumij Troll · Zobacz więcej »
Mummolin
Święty Mummolin właściwie Mummolinus (data urodzenia nieznana, zm. w 686 r.) - od 660 r. biskup Noyon - Tournai we Francji.
Nowy!!: 16 października i Mummolin · Zobacz więcej »
Mury miejskie w Bydgoszczy
240px 240px 240px 240px 240px 240px Mury miejskie Bydgoszczy – zespół średniowiecznych obwarowań Bydgoszczy, budowanych od początku XV wieku, później zniszczonych i w większości rozebranych w XIX wieku.
Nowy!!: 16 października i Mury miejskie w Bydgoszczy · Zobacz więcej »
Musa Bajmuchanow
Musa Bajmuchanuły Bajmuchanow (kaz. Мұса Баймұханұлы Баймұханов, ros. Муса Баймуханович Баймуханов, ur. w aule nr 16 obecnie w rejonie makatskim w obwodzie atyrauskim, zm. 18 marca 1945 na Śląsku) – radziecki wojskowy, młodszy porucznik, nagrodzony pośmiertnie tytułem Bohatera Związku Radzieckiego (1945).
Nowy!!: 16 października i Musa Bajmuchanow · Zobacz więcej »
Myriam Rozenblum
Myriam Rozenblum, z domu Fogel (ur. 4 maja 1936 w Paryżu, zm. 16 października 2008 tamże) – francuska malarka żydowskiego pochodzenia.
Nowy!!: 16 października i Myriam Rozenblum · Zobacz więcej »
Nachman z Bracławia
Nachman z Bracławia (ur. 4 kwietnia 1772 w Międzybóżu, zm. 16 października 1810 w Humaniu) – chasydzki rabin, prawnuk Izraela Baal Szem Towa.
Nowy!!: 16 października i Nachman z Bracławia · Zobacz więcej »
Nadine Fähndrich
Nadine Fähndrich (ur. 16 października 1995 w Schwarzenbergu) – szwajcarska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu Horw.
Nowy!!: 16 października i Nadine Fähndrich · Zobacz więcej »
Naomi Ōsaka
– japońska tenisistka pochodzenia haitańskiego, zwyciężczyni US Open 2018 i 2020 oraz Australian Open 2019 i 2021, liderka rankingu WTA od 28 stycznia do 23 czerwca i od 12 sierpnia do 8 września 2019.
Nowy!!: 16 października i Naomi Ōsaka · Zobacz więcej »
Narew Ostrołęka
Narew Ostrołęka – klub piłkarski działający od 27 lipca 1962 roku w Ostrołęce.
Nowy!!: 16 października i Narew Ostrołęka · Zobacz więcej »
Narzeczona laleczki Chucky
Logo filmu Narzeczona laleczki Chucky (tytuł oryg. Bride Of Chucky lub Child's Play 4: Bride of Chucky) – amerykański filmowy horror z roku 1998, kontynuacja Laleczki Chucky (1988) Toma Hollanda.
Nowy!!: 16 października i Narzeczona laleczki Chucky · Zobacz więcej »
NASCAR Strictly Stock Series 1949
240 px NASCAR Strictly Stock Series 1949 – pierwszy, inauguracyjny sezon wyścigów NASCAR o mistrzostwo Strictly Stock, który odbywał się od 19 czerwca–16 października 1949.
Nowy!!: 16 października i NASCAR Strictly Stock Series 1949 · Zobacz więcej »
Natalia Jakowenko
Natalia Jakowenko, ukr. Наталя Миколаївна Яковенко (ur. 16 października 1942 w Apreliwce (Rejon bobryniecki Ukrainy) – ukraińska historyczka.
Nowy!!: 16 października i Natalia Jakowenko · Zobacz więcej »
Natalie Powell
Natalie Powell (ur. 16 października 1990 w Builth Wells) – walijska judoczka, brązowa medalistka Mistrzostw Europy 2017 i Mistrzostw Europy 2016, czterokrotna mistrzyni Wielkiej Brytanii (2012, 2013, 2014, 2016).
Nowy!!: 16 października i Natalie Powell · Zobacz więcej »
Natasha Bassett
Natasha Bassett (2017) Natasha Bassett (ur. 16 października 1992 w Sydney) – australijska aktorka, która grała m.in.
Nowy!!: 16 października i Natasha Bassett · Zobacz więcej »
Nathan Patterson
Nathan Kenneth Patterson (ur. 16 października 2001 w Glasgow) – szkocki piłkarz występujący na pozycji obrońcy w angielskim klubie Everton.
Nowy!!: 16 października i Nathan Patterson · Zobacz więcej »
Nationalliga A w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
Nationalliga A siatkarzy 2010/2011 – 55.
Nowy!!: 16 października i Nationalliga A w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Naveen Patnaik
Naveen Patnaik (ur. 16 października 1946) – indyjski polityk, premier stanowy Orisy od 2000.
Nowy!!: 16 października i Naveen Patnaik · Zobacz więcej »
Nazary
Nazariasz, Nazary — imię pochodzenia greckiego, oznaczające "oddany Bogu".
Nowy!!: 16 października i Nazary · Zobacz więcej »
Nazih Geagea
Nazih Geagea (ur. 16 października 1941 w Baszarri) – libański narciarz alpejski, dwukrotny uczestnik zimowych igrzysk olimpijskich.
Nowy!!: 16 października i Nazih Geagea · Zobacz więcej »
Nándor Fazekas
Nándor Fazekas, (ur. 16 października 1976 w Kecskemét), węgierski piłkarz ręczny, reprezentant kraju, bramkarz.
Nowy!!: 16 października i Nándor Fazekas · Zobacz więcej »
Ncuti Gatwa
Ncuti Gatwa (ur. 16 października 1992 w Kigali) – szkocki aktor filmowy i telewizyjny pochodzenia rwandyjskiego.
Nowy!!: 16 października i Ncuti Gatwa · Zobacz więcej »
Nelson Montes
Nelson Montes – piłkarz urugwajski, pomocnik.
Nowy!!: 16 października i Nelson Montes · Zobacz więcej »
Nereo Odchimar
Nereo Page Odchimar (ur. 16 października 1940 w Bacuad) – filipiński duchowny rzymskokatolicki, od 2001 do 2018 biskup Tandag.
Nowy!!: 16 października i Nereo Odchimar · Zobacz więcej »
Nereusz (imię)
Nereusz – imię męskie pochodzenia greckiego (gr. nēros ‘woda’).
Nowy!!: 16 października i Nereusz (imię) · Zobacz więcej »
Nevşehirli Damat İbrahim Pasha
Nevşehirli Damat İbrahim Pasha (ur. 1666, zm. 16 października 1730) wielki wezyr Imperium osmańskiego w latach 1718-1730.
Nowy!!: 16 października i Nevşehirli Damat İbrahim Pasha · Zobacz więcej »
Niall Andrews
Niall Andrews, irl. Niall Mac Aindriú (ur. 19 sierpnia 1937 w Dublinie, zm. 16 października 2006 w Dublinie) – irlandzki polityk, długoletni parlamentarzysta krajowy, minister, od 1984 do 2004 deputowany do Parlamentu Europejskiego II, III, IV i V kadencji.
Nowy!!: 16 października i Niall Andrews · Zobacz więcej »
Nic (film)
Nic (zapis stylizowany: NIC) – polski dramatyczny film fabularny z 1998 roku wyreżyserowany przez Dorotę Kędzierzawską.
Nowy!!: 16 października i Nic (film) · Zobacz więcej »
Nicholas Ridley (biskup)
Nicholas Ridley (ur. ok. 1500, zm. 16 października 1555) – biskup anglikański, reformator i odnowiciel Kościoła.
Nowy!!: 16 października i Nicholas Ridley (biskup) · Zobacz więcej »
Nick Begich
Nicholas Joseph (Nick) Begich, Sr. (ur. 6 kwietnia 1932, zm. 16 października 1972) – amerykański polityk, członek Partii Demokratycznej.
Nowy!!: 16 października i Nick Begich · Zobacz więcej »
Nico (piosenkarka)
Nico, właśc.
Nowy!!: 16 października i Nico (piosenkarka) · Zobacz więcej »
Nie ma to jak hotel (seria 3)
Seria trzecia serialu Nie ma to jak hotel wyemitowana została od 23 czerwca 2007 do 1 września 2008 w Stanach Zjednoczonych na Disney Channel.
Nowy!!: 16 października i Nie ma to jak hotel (seria 3) · Zobacz więcej »
Niech żyje czcigodna pani!
Niech żyje czcigodna pani! (wł. Lunga vita alla signora!) – włoski film z 1987 roku w reżyserii Ermanno Olmiego.
Nowy!!: 16 października i Niech żyje czcigodna pani! · Zobacz więcej »
Niewierni (serial telewizyjny)
Satisfaction (serial telewizyjny) – dramat obyczajowy, amerykański, serial telewizyjny wyprodukowany przez Universal Cable Productions.
Nowy!!: 16 października i Niewierni (serial telewizyjny) · Zobacz więcej »
Nigel Haywood
Nigel Haywood (ur. 17 marca 1955 roku w Betchworth) – polityk brytyjski i falklandzki.
Nowy!!: 16 października i Nigel Haywood · Zobacz więcej »
Nikołaj Baranowski
Nikołaj Erazmowicz Baranowski, ros. Николай Эразмович Барановский (ur. 16 października 1892, zm. 24 marca 1973 w Sea Cliff) – rosyjski wojskowy (sztabskapitan) i emigracyjny działacz kobatancki.
Nowy!!: 16 października i Nikołaj Baranowski · Zobacz więcej »
Nikołaj Barekow
Nikołaj Tichomirow Barekow, bułg. Николай Тихомиров Бареков (ur. 16 października 1972 w Płowdiwie) – bułgarski dziennikarz, prezenter telewizyjny, a także polityk, założyciel partii Bułgaria bez Cenzury, poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.
Nowy!!: 16 października i Nikołaj Barekow · Zobacz więcej »
Nikołaj Biełucha
Nikołaj Andriejewicz Biełucha (ros. Николай Андреевич Белуха, ur. 16 października 1920 w Połtawie, zm. 10 grudnia 1981 w Rydze) – radziecki działacz partyjny.
Nowy!!: 16 października i Nikołaj Biełucha · Zobacz więcej »
Nikołaj Michajłow
Nikołaj Borisławow Michajłow (bułg. Николай Бориславов Михайлов; ur. 28 czerwca 1988 w Sofii) – bułgarski piłkarz, występujący na pozycji bramkarza.
Nowy!!: 16 października i Nikołaj Michajłow · Zobacz więcej »
Nikola Karczewska
Nikola Karczewska (ur. 16 października 1999 w Zielonce) – polska piłkarka, występująca na pozycji napastniczki.
Nowy!!: 16 października i Nikola Karczewska · Zobacz więcej »
Nils Sundh
Nils Gustaf Sundh (ur. 16 października 1889 w Sztokholmie, zm. 25 października 1969 w Hässelby) – szwedzki skoczek narciarski, zajął 12.
Nowy!!: 16 października i Nils Sundh · Zobacz więcej »
Nina Gabrijelan
Nina Gabrijelan (ur. 16 października 1953 w Moskwie) – ormiańska poetka, tłumaczka i malarka.
Nowy!!: 16 października i Nina Gabrijelan · Zobacz więcej »
Noah Webster
Noah Webster, mal. Samuel Finley Breese Morse Noah Webster (ur. 16 października 1758 w West Hartford w stanie Connecticut, zm. 28 maja 1843 w New Haven) – amerykański leksykograf, autor podręczników, reformator ortografii.
Nowy!!: 16 października i Noah Webster · Zobacz więcej »
Norbert Okołowicz
Por. Norbert Okołowicz, oskarżony w procesie w Marmaros-Sziget pod strażą. Rok 1918. Norbert Tadeusz Okołowicz (ur. 16 października 1890 w Wołkowcach, zm. 6 listopada 1943 w Kołomyi) – polski malarz i plastyk, działacz społeczny, podpułkownik administracji Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Norbert Okołowicz · Zobacz więcej »
Norman Casmir
Norman Casmir (ur. 16 października 1930 we Frankfurcie nad Menem, zm. 15 lutego 1998 w Blindenmarkt) – niemiecki szermierz.
Nowy!!: 16 października i Norman Casmir · Zobacz więcej »
Norman Hallows
Norman Frederick Hallows (ur. 29 grudnia 1886 w Doncasterze, zm. 16 października 1968 w Marlborough) – angielski lekkoatleta specjalizujący się w biegach średniodystansowych, uczestnik letnich igrzysk olimpijskich w Londynie (1908), brązowy medalista olimpijski w biegu na 1500 metrów.
Nowy!!: 16 października i Norman Hallows · Zobacz więcej »
Not That Kind
Not That Kind – debiutancki album studyjny nagrany przez amerykańskąwokalistkę pop Anastacię, wydany dnia 16 czerwca 2000 w Europie, 2 października 2000 w Wielkiej Brytanii oraz 27 marca 2001 w Stanach Zjednoczonych dzięki Epic Records.
Nowy!!: 16 października i Not That Kind · Zobacz więcej »
Not That Kind (singel)
"Not That Kind" – drugi singel promujący debiutancki album Anastacii pod tym samym tytułem.
Nowy!!: 16 października i Not That Kind (singel) · Zobacz więcej »
Not the Nine O’Clock News
Not the Nine O’Clock News (To nie sąwiadomości o dziewiątej) – brytyjski serial komediowy emitowany po raz pierwszy w latach 1979–1982 na antenie BBC Two.
Nowy!!: 16 października i Not the Nine O’Clock News · Zobacz więcej »
Novotel-Ligue (2010/2011)
Novotel-Ligue 2010/2011 - 52.
Nowy!!: 16 października i Novotel-Ligue (2010/2011) · Zobacz więcej »
Now What? World Tour
Now What?! World Tour – światowa trasa koncertowa Deep Purple, trwająca od 2013 do 2015 r., obejmująca 161 koncertów.
Nowy!!: 16 października i Now What? World Tour · Zobacz więcej »
Nuncjatura Apostolska w Kanadzie
Nuncjatura Apostolska w Kanadzie - misja dyplomatyczna Stolicy Apostolskiej w Kanadzie.
Nowy!!: 16 października i Nuncjatura Apostolska w Kanadzie · Zobacz więcej »
Ołeh Bazyłewycz
Ołeh Petrowycz Bazyłewycz, ukr. Олег Петрович Базилевич, ros. Олег Петрович Базилевич, Oleg Pietrowicz Bazilewicz (ur. 6 lipca 1938 w Kijowie, zm. 16 października 2018 tamże) – ukraiński piłkarz występujący na pozycji napastnika, trener piłkarski.
Nowy!!: 16 października i Ołeh Bazyłewycz · Zobacz więcej »
Ołeksandr Krasylnykow
Ołeksandr Lwowycz Krasylnykow (ukr. Олександр Львович Красильников, ur. 16 października 1960) – ukraiński polityk, biznesmen i działacz sportowy, właściciel i prezes klubu piłkarskiego PFK Sewastopol.
Nowy!!: 16 października i Ołeksandr Krasylnykow · Zobacz więcej »
Ołeksandra Borysowa
Ołeksandra Borysowa (ur. 16 października 1998 w Dniepropetrowsku) – ukraińska łyżwiarka figurowa reprezentująca Polskę, startująca w parach tanecznych z Aaronem Freemanem.
Nowy!!: 16 października i Ołeksandra Borysowa · Zobacz więcej »
Oblivion with Bells
Oblivion with Bells - studyjny album zespołu Underworld, wydany w 2007 roku: 3 października w Japonii, 15 października w Europie i 16 października w Ameryce Północnej.
Nowy!!: 16 października i Oblivion with Bells · Zobacz więcej »
Obrona Odessy
Medal „Za obronę Odessy” Obrona Odessy – bitwa stoczona w dniach 8 sierpnia – 16 października 1941 roku podczas niemieckiej inwazji na ZSRR.
Nowy!!: 16 października i Obrona Odessy · Zobacz więcej »
Obviously 5 Believers
Obviously 5 Believers – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w marcu i wydana na albumie Blonde on Blonde w maju 1966 r. Znana jest także w formie "Obviously Five Believers".
Nowy!!: 16 października i Obviously 5 Believers · Zobacz więcej »
Obwodnica Biecza
Obwodnica Biecza - obwodnica omijająca Biecz, ukończona 16 października 2008.
Nowy!!: 16 października i Obwodnica Biecza · Zobacz więcej »
October Mega Tour
October Mega Tour – pierwsza duża trasa koncertowa hard rockowego/glam metalowego zespołu Hot Leg, którego wokalistą, gitarzystąi frontmanem jest, znany wcześniej z The Darkness, Justin Hawkins i odbyła się w całości w październiku 2008 roku.
Nowy!!: 16 października i October Mega Tour · Zobacz więcej »
Odore Gendron
Odore Joseph Gendron (ur. 13 września 1921 w Manchesterze, New Hampshire, zm. 16 października 2020) – amerykański duchowny katolicki, biskup Manchesteru w latach 1974–1990.
Nowy!!: 16 października i Odore Gendron · Zobacz więcej »
Odznaka „Za Zasługi dla Sportu”
Odznaka „Za Zasługi dla Sportu” – polskie resortowe odznaczenie cywilne w postaci trzystopniowej (brązowa, srebrna lub złota) odznaki przyznawanej przez ministra właściwego do spraw kultury fizycznej i sportu, ustanowionej 16 października 2003, reformowanej trzykrotnie 6 czerwca 2007, 10 października 2012 i 24 listopada 2017.
Nowy!!: 16 października i Odznaka „Za Zasługi dla Sportu” · Zobacz więcej »
Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”
Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” – polskie odznaczenie resortowe, nadawane od 1997 przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, zastąpiła nadawanądo 1991 Odznakę „Za Zasługi dla Ochrony Przeciwpożarowej”.
Nowy!!: 16 października i Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” · Zobacz więcej »
Off the Wall
Off the Wall – piąty album Michaela Jacksona i zarazem pierwszy album wydany przez wytwórnię Epic w 1979 roku.
Nowy!!: 16 października i Off the Wall · Zobacz więcej »
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją– święto obchodzone 23 lutego po ustanowieniu przez Ministerstwo Zdrowia od 2001 roku (lub od 2002 ustanowione przez Ministra Zdrowia Mariusza Łapińskiego, według niektórych źródeł).
Nowy!!: 16 października i Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją · Zobacz więcej »
Ognjen Gnjatić
Ognjen Gnjatić (ur. 16 października 1991 w Bugojnie) – bośniacki piłkarz grający na pozycji defensywnego pomocnika w NK Radomlje.
Nowy!!: 16 października i Ognjen Gnjatić · Zobacz więcej »
Ognjen Vukojević
Ognjen Vukojević (ur. 20 grudnia 1983 w Bjelovarze) – chorwacki piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika, reprezentant Chorwacji.
Nowy!!: 16 października i Ognjen Vukojević · Zobacz więcej »
Ogród Różańcowy w Chełmie
Widok na Ogród Różańcowy z dzwonnicy Ogród Różańcowy, na budynku widoczny plan ogrodu oraz tajemnice różańca Ogród Różańcowy Ogród Różańcowy, Zielony Różaniec, Ogród Matki Bożej, Rosarium - ogród (różaniec wymodelowany z zielonych krzewów) urządzony na terenie podwórza chełmskiego klasztoru bazylianów, Inicjatorem stworzenia ogrodu-różańca był kustosz ks.
Nowy!!: 16 października i Ogród Różańcowy w Chełmie · Zobacz więcej »
Oh Hyun-young
Oh Hyun-young (ur. 16 października 1989) – południowokoreańska zapaśniczka walcząca w stylu wolnym.
Nowy!!: 16 października i Oh Hyun-young · Zobacz więcej »
Ole Beich
Ole Beich (ur. 1955 w Esbjerg, zm. 16 października 1991) – duński basista.
Nowy!!: 16 października i Ole Beich · Zobacz więcej »
Ole Sørensen (polityk)
Ole Sørensen (ur. 16 października 1968 w Rudkøbingu) – duński polityk, samorządowiec, w latach 2001–2004 deputowany do Parlamentu Europejskiego.
Nowy!!: 16 października i Ole Sørensen (polityk) · Zobacz więcej »
Olga Glücksburg (1903–1997)
Olga Glücksburg,, (ur. 11 czerwca 1903 w Tatoi, zm. 16 października 1997 w Paryżu) – grecka arystokratka, księżniczka Grecji i Danii jako członkini rodu panującego; w 1934–1941 pierwsza dama i księżna Jugosławii jako żona Pawła Karadziordziewicia, regenta Piotra II.
Nowy!!: 16 października i Olga Glücksburg (1903–1997) · Zobacz więcej »
Olga Tustanowska
Olga Tustanowska (ur. 20 września 1917 w Alwerni, pow. chrzanowski, zm. 16 października 2005 w Szczecinie) – polski pedagog, nauczycielka matematyki, współorganizatorka pierwszych po II wojnie światowej placówek kształcenia nauczycieli na Pomorzu Zachodnim.
Nowy!!: 16 października i Olga Tustanowska · Zobacz więcej »
Oli Herbert
Oliver „Oli” Herbert (ur. 10 lipca 1969, zm. 16 października 2018 w Stafford Springs) – amerykański gitarzysta, współzałożyciel i członek zespołu All That Remains.
Nowy!!: 16 października i Oli Herbert · Zobacz więcej »
Olimpiada szachowa 1960
Olimpiada szachowa 1960 rozegrana została w Lipsku w dniach 16 października - 9 listopada 1960 r.
Nowy!!: 16 października i Olimpiada szachowa 1960 · Zobacz więcej »
Olimpijska reprezentacja Związku Radzieckiego w piłce nożnej mężczyzn
Olimpijska reprezentacja Związku Radzieckiego w piłce nożnej funkcjonowała w czasie istnienia ZSRR, w latach 1958-1991 i reprezentowała ZSRR w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich, jak również w finałach turnieju olimpijskiego piłki nożnej.
Nowy!!: 16 października i Olimpijska reprezentacja Związku Radzieckiego w piłce nożnej mężczyzn · Zobacz więcej »
One Too Many Mornings
One Too Many Mornings – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w październiku 1963 r. i wydana na trzecim studyjnym albumie The Times They Are a-Changin’ w styczniu 1964 r.
Nowy!!: 16 października i One Too Many Mornings · Zobacz więcej »
OOBE (Out of Body Experience)
OOBE (Out of Body Experience) – polski zespół muzyczny założony w 1998 r. w Polkowicach.
Nowy!!: 16 października i OOBE (Out of Body Experience) · Zobacz więcej »
Operacja Linda Nchi
Operacja Linda Nchi – operacja wojskowa rozpoczęta 16 października 2011 roku, gdy kenijskie wojska wkroczyły na teren Somalii celem wsparcia wojska centralnego z Mogadiszu w walce z terrorystycznym ugrupowaniem Asz-Szabab, które kontrolowało południe kraju.
Nowy!!: 16 października i Operacja Linda Nchi · Zobacz więcej »
Orazio Mariani
Orazio Mariani (ur. 21 stycznia 1915 w Mediolanie, zm. 16 października 1981 tamże) – włoski lekkoatleta (sprinter), wicemistrz olimpijski z 1936 i wicemistrz Europy z 1938.
Nowy!!: 16 października i Orazio Mariani · Zobacz więcej »
Order Krzyża Wojskowego
Sznur orderowy Orderu Krzyża Wojskowego Order Krzyża Wojskowego Order Krzyża Wojskowego (OKW) – polski order wojskowy przyznawany żołnierzom Sił Zbrojnych i osobom cywilnym za wybitne zasługi w działaniach przeciw terroryzmowi lub podczas operacji pokojowych.
Nowy!!: 16 października i Order Krzyża Wojskowego · Zobacz więcej »
Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej
Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej (OZ) – cywilne odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej.
Nowy!!: 16 października i Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej · Zobacz więcej »
Organizacja Współpracy Islamskiej
Organizacja Współpracy Islamskiej – międzynarodowa organizacja polityczno-religijna.
Nowy!!: 16 października i Organizacja Współpracy Islamskiej · Zobacz więcej »
Organy Wilhelma Sauera w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy
Organy Wilhelma Sauera w kościele parafialnym pw.
Nowy!!: 16 października i Organy Wilhelma Sauera w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy · Zobacz więcej »
Orlando Piani
Orlando Piani (ur. 24 marca 1893 w Modiglianie, zm. 16 października 1975 w Orange w stanie New Jersey) – włoski kolarz torowy, brązowy medalista mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Orlando Piani · Zobacz więcej »
Osborne Beauclerk
Osborne de Vere Beauclerk (16 października 1874 – 2 marca 1964) – brytyjski arystokrata, młodszy syn Williama Beauclerka, 10. księcia St Albans i Grace Bernal-Osborne, córki Ralpha Bernal-Osborne’a.
Nowy!!: 16 października i Osborne Beauclerk · Zobacz więcej »
Oscar Temaru
Oscar Temaru (ur. 1 listopada 1944 w Faaa, Tahiti) – polinezyjski polityk, czterokrotny prezydent (szef rządu) Polinezji Francuskiej, w 2004, w latach 2005-2006, 2007-2008 oraz od 12 lutego 2009 do 24 listopada 2009.
Nowy!!: 16 października i Oscar Temaru · Zobacz więcej »
Oscar Wilde
Alfred Douglas (L) i Oscar Wilde Oscar Fingal O’Flahertie Wills Wilde (ur. 16 października 1854 w Dublinie, zm. 30 listopada 1900 w Paryżu) – irlandzki poeta, prozaik, dramatopisarz i filolog klasyczny.
Nowy!!: 16 października i Oscar Wilde · Zobacz więcej »
Otto Drewitz
Otto Ferdinand Drewitz (ur. 11 grudnia 1873 w Gdańsku, zm. 16 października 1953 w São Paulo.) – gdański prawnik, bankowiec i holenderski urzędnik konsularny.
Nowy!!: 16 października i Otto Drewitz · Zobacz więcej »
Otto Groß
Otto Groß (ur. 12 stycznia 1890 w Karlsruhe, zm. 16 października 1964 tamże) – niemiecki pływak, uczestnik Letnich Igrzysk 1912 w Sztokholmie.
Nowy!!: 16 października i Otto Groß · Zobacz więcej »
Otto III (biskup Münsteru)
Otto III z Rietbergu (zm. 16 października 1308 w Poitiers) – biskup Münsteru od 1301 do 1306.
Nowy!!: 16 października i Otto III (biskup Münsteru) · Zobacz więcej »
Otto Lesser
Otto Leberecht Lesser (ur. 16 października 1830 w Brotterode, zm. 12 sierpnia 1887 w Hanowerze) – niemiecki astronom.
Nowy!!: 16 października i Otto Lesser · Zobacz więcej »
Otto Mueller
Otto Mueller, Otto Müller (ur. 16 października 1874 w Lubawce, zm. 24 września 1930 w Obornikach Śląskich) – niemiecki grafik i malarz ekspresjonista.
Nowy!!: 16 października i Otto Mueller · Zobacz więcej »
Otto von Dewitz
Otto Herman August Carl von Dewitz (ur. 16 października 1850 w Zachow, powiat Regenwalde, zm. 12 kwietnia 1926 w Berlinie) — był niemieckim posłem, oficerem, prawnikiem administracyjnym i starostą(Landrat).
Nowy!!: 16 października i Otto von Dewitz · Zobacz więcej »
Otto Witte
Grób Ottona Wittego Otto Witte (ur. 16 października 1872 w Berlinie, zm. 13 sierpnia 1958 w Hamburgu) – akrobata cyrkowy, hochsztapler, rzekomo przez 5 dni król Albanii.
Nowy!!: 16 października i Otto Witte · Zobacz więcej »
Oxygène Tour
Oxygene Tour – europejska trasa koncertowa Jeana-Michela Jarre’a, która odbyła się w 1997 r.
Nowy!!: 16 października i Oxygène Tour · Zobacz więcej »
Październik 2002
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Październik 2002 · Zobacz więcej »
Październik 2004
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Październik 2004 · Zobacz więcej »
Październik 2005 w sporcie
---- Zobacz też: Październik 2005 · Zmarli w październiku 2005 · Październik 2005 w Wikinews ----.
Nowy!!: 16 października i Październik 2005 w sporcie · Zobacz więcej »
Październik 2006
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Październik 2006 · Zobacz więcej »
Październik 2009
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Październik 2009 · Zobacz więcej »
Październik 2011
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Październik 2011 · Zobacz więcej »
Paddy Finucane
Brendan Eamonn Fergus Finucane znany jako Paddy Finucane (ur. 16 października 1920 w Rathmines, zm. 15 lipca 1942 nad kanałem La Manche) – irlandzki lotnik, czołowy irlandzki as myśliwski okresu II wojny światowej.
Nowy!!: 16 października i Paddy Finucane · Zobacz więcej »
Palle Lauring
Palle Lauring (ur. 16 października 1909 we Frederiksbergu, zm. 3 października 1996) – duński pisarz i historyk, autor szeregu książek o historii Danii.
Nowy!!: 16 października i Palle Lauring · Zobacz więcej »
Pamela Bach
Pamela Ann Weissenbach (ur. 16 października 1963 w Tulsa w stanie Oklahoma, USA) – amerykańska aktorka.
Nowy!!: 16 października i Pamela Bach · Zobacz więcej »
Pandeli Evangjeli
Pandeli Evangjeli (ur. 1859 w Korczy, zm. 14 września 1949 tamże) – działacz niepodległościowy, polityk i dyplomata albański.
Nowy!!: 16 października i Pandeli Evangjeli · Zobacz więcej »
Paper Walls
Paper Walls – wydany w 2007 roku album muzyczny zespołu poppunkowego/melodicpunkowego Yellowcard.
Nowy!!: 16 października i Paper Walls · Zobacz więcej »
Parafia Św. Jadwigi w Zabełkowie
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia Św. Jadwigi w Zabełkowie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Świątnikach
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Świątnikach · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Żelaznej
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Żelaznej · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Będzinie
Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Będzinie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie będzińskim – św. Jana Pawła II, diecezji sosnowieckiej, metropolii częstochowskiej w Polsce.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Będzinie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Bierdzanach
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Bierdzanach · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Byczynie
Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Byczynie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji włocławskiej, w dekanacie radziejowskim.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Byczynie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Chróścicach
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Chróścicach · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Częstochowie
Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu św. Antoniego z Padwy w Częstochowie, archidiecezji częstochowskiej.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Częstochowie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Gilowie
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Gilowie znajduje się w dekanacie piławskim w diecezji świdnickiej.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Gilowie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim
Parafia pw.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Karnkowie
Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Karnkowie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji włocławskiej, w dekanacie lipnowskim.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Karnkowie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Koźli
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Koźli · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy
Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Legnicy znajduje się w dekanacie Legnica Zachód w diecezji Legnickiej.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu
Parafia pw.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Lubaniu · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Mądrem
Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Mądrem – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w archidiecezji poznańskiej, w dekanacie średzkim.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Mądrem · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Miłkowie
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Miłkowie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Michałowie
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Michałowie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Nowym Lesie
Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Nowym Lesie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji opolskiej, w dekanacie Głuchołazy.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Nowym Lesie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Opolu-Malinie
Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej – rzymskokatolicka parafia położona przy ulicy Teligi 81 w Opolu-Malinie.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Opolu-Malinie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Tychach
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Tychach · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Waksmundzie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Wilczynie
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Wilczynie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi i św. Jakuba Apostoła w Lusowie
Parafia pw.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi i św. Jakuba Apostoła w Lusowie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Świdnicy Polskiej
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Świdnicy Polskiej · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Bolesławie
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Bolesławie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Bolkowie
Ambona Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Bolkowie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Dębowej Łęce
Parafia pw.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Dębowej Łęce · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Elizabeth
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Elizabeth · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Floral Park
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Floral Park · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Gary
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Gary · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Glesnie
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Glesnie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Lubstowie
Parafia Świętej Jadwigi w Lubstowie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji włocławskiej, w dekanacie sompoleńskim.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Lubstowie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Mokrzeszowie
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Mokrzeszowie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w New Bedford
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w New Bedford · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Ostroszowicach
Zabytkowa chrzcielnica Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Ostroszowicach · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Przedborowej
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Przedborowej · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Raciborzu
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Raciborzu · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Radoszowach
Parafia świętej Jadwigi w Radoszowach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji opolskiej, w dekanacie Gościęcin.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Radoszowach · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Szonowie
Parafia Świętej Jadwigi w Szonowie – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji opolskiej, w dekanacie Głogówek.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Szonowie · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Trenton
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Trenton · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Union City
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Union City · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Węgrach
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Węgrach · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Wilkowie Polskim
Parafia Świętej Jadwigi w Wilkowie Polskim – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w archidiecezji poznańskiej, w dekanacie śmigielskim.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Wilkowie Polskim · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Złotoryi
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Złotoryi · Zobacz więcej »
Parafia św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich
Parafia św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich znajduje się w dekanacie Ząbkowice Śląskie - Południe w diecezji świdnickiej.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich · Zobacz więcej »
Parafia św. Józefa w Webster
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Józefa w Webster · Zobacz więcej »
Parafia św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku
Parafia Świętego Jerzego i Świętej Jadwigi w Kłecku – jedna z 11 parafii leżących w granicach dekanatu kłeckiego.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku · Zobacz więcej »
Parafia św. Małgorzaty Marii w Algonquin
Parafia św.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Małgorzaty Marii w Algonquin · Zobacz więcej »
Parafia św. Mikołaja i św. Jadwigi w Dębnicy
Parafia Świętego Mikołaja i Świętej Jadwigi w Dębnicy jest jednąz 11 parafii leżącąw granicach dekanatu kłeckiego.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Mikołaja i św. Jadwigi w Dębnicy · Zobacz więcej »
Parafia św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu
Parafia świętego Zygmunta i świętej Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu – parafia rzymskokatolicka, będąca siedzibądekanatu Koźle diecezji opolskiej w metropolii katowickiej.
Nowy!!: 16 października i Parafia św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu · Zobacz więcej »
Parafia bł. Karoliny Kózkówny w Wanatach
Parafia Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Wanatach – parafia rzymskokatolicka w Wanatach.
Nowy!!: 16 października i Parafia bł. Karoliny Kózkówny w Wanatach · Zobacz więcej »
Parafia Chrystusa Króla w Brzegu Dolnym
Parafia Chrystusa Króla w Brzegu Dolnym – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Brzeg Dolny w archidiecezji wrocławskiej.
Nowy!!: 16 października i Parafia Chrystusa Króla w Brzegu Dolnym · Zobacz więcej »
Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Grzmiącej
Parafia pw.
Nowy!!: 16 października i Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Grzmiącej · Zobacz więcej »
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicka parafia w Brzegu.
Nowy!!: 16 października i Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu · Zobacz więcej »
Parafia Trójcy Świętej w Żmigrodzie
Parafia Trójcy Świętej – parafia rzymskokatolicka w Żmigrodzie, w dekanacie Prusice, w archidiecezji wrocławskiej.
Nowy!!: 16 października i Parafia Trójcy Świętej w Żmigrodzie · Zobacz więcej »
Park Narodowy Doñana
Park Narodowy Doñana w Hiszpanii rozciąga się na powierzchni ha, na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego.
Nowy!!: 16 października i Park Narodowy Doñana · Zobacz więcej »
Park Sang-young
Park Sang-young (kor. 박 상영, ur. 16 października 1995 w Jinju) – południowokoreański szermierz specjalizujący się w szpadzie, dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i trzykrotny medalista igrzysk azjatyckich.
Nowy!!: 16 października i Park Sang-young · Zobacz więcej »
Parki regionalne we Francji
Parki regionalne we Francji (fr. Parc naturel régional - „regionalny park przyrodniczy”) – forma wielkoobszarowa ochrony przyrody tworzone przez gminy przy wsparciu państwa w celu ochrony dużych obszarów niezurbanizowanych o wyróżniających się wartościach przyrodniczych, kulturalnych i krajobrazowych.
Nowy!!: 16 października i Parki regionalne we Francji · Zobacz więcej »
Pasquale Busca
Pasquale Busca (ur. 16 października 1948 w Melilli) – włoski chodziarz.
Nowy!!: 16 października i Pasquale Busca · Zobacz więcej »
Pasquale Raschi
Pasquale Raschi (ur. 16 października 1946 w San Marino) – sanmaryński strzelec, olimpijczyk.
Nowy!!: 16 października i Pasquale Raschi · Zobacz więcej »
Patrice de Mac Mahon
Marie Edme Patrice Maurice de Mac Mahon, diuk (duc) de Magenta (Marna), książę (prince) de Solferino (ur. 13 czerwca 1808 w Sully, zm. 16 października 1893 w Montcresson) – francuski wojskowy i polityk pochodzenia irlandzkiego, marszałek Francji i jej prezydent w latach 1873–1879.
Nowy!!: 16 października i Patrice de Mac Mahon · Zobacz więcej »
Patricia Hall
Patricia Hall-Pritchett (ur. 16 października 1982) – jamajska lekkoatletka specjalizująca się w biegach na 400 i 400 metrów przez płotki.
Nowy!!: 16 października i Patricia Hall · Zobacz więcej »
Patricia Jones
Patricia „Pat” Jones, później Dalziel (ur. 16 października 1930 w Kamloops, zm. 23 sierpnia 2000 w Victorii) – kanadyjska lekkoatletka specjalizująca się w krótkich biegach sprinterskich, uczestniczka letnich igrzysk olimpijskich w Londynie (1948), brązowa medalistka olimpijska w biegu sztafetowym 4 x 100 metrów.
Nowy!!: 16 października i Patricia Jones · Zobacz więcej »
Patrick Koller
Patrick Koller (ur. 16 października 1983) – austriacki narciarz, specjalista narciarstwa dowolnego.
Nowy!!: 16 października i Patrick Koller · Zobacz więcej »
Patrizia Kummer
Patrizia Kummer (ur. 16 października 1987 w Mühlebach) – szwajcarska snowboardzistka, mistrzyni olimpijska, trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz trzykrotna triumfatorka Pucharu Świata.
Nowy!!: 16 października i Patrizia Kummer · Zobacz więcej »
Patryk Fogel
Patryk Fogel (ur. 16 października 1981 w Opolu) – polski trener siatkarski.
Nowy!!: 16 października i Patryk Fogel · Zobacz więcej »
Patryk Szymański
Patryk Szymański (ur. 5 czerwca 1993 w Koninie) – polski bokser kategorii junior średniej.
Nowy!!: 16 października i Patryk Szymański · Zobacz więcej »
Paul Diop
Paul Diop (ur. 16 października 1958) – malijski judoka.
Nowy!!: 16 października i Paul Diop · Zobacz więcej »
Paul Durcan
Paul Durcan (ur. 16 października 1944 w Dublinie) – współczesny poeta irlandzki, absolwent University College w Cork, gdzie studiował archeologię i historię średniowiecza.
Nowy!!: 16 października i Paul Durcan · Zobacz więcej »
Paul Kariya
Paul Kariya (ur. 16 października 1974 w Vancouver) – kanadyjski hokeista, reprezentant Kanady.
Nowy!!: 16 października i Paul Kariya · Zobacz więcej »
Paul Lambrichts
Paul Lambrichts (ur. 16 października 1954 w Leut) – belgijski piłkarz występujący na pozycji obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Paul Lambrichts · Zobacz więcej »
Paul Sparks
Paul W. Sparks (ur. 16 października 1971 w Lawton) – amerykański aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, najlepiej znany jako gangster Mickey Doyle z serialu HBO Zakazane imperium.
Nowy!!: 16 października i Paul Sparks · Zobacz więcej »
Paul Stevens
Francis Paul Stevens (ur. 16 października 1889 w Lake Placid, zm. 17 marca 1949 w Schenectady) – amerykański bobsleista, srebrny medalista igrzysk olimpijskich.
Nowy!!: 16 października i Paul Stevens · Zobacz więcej »
Paul Strand
P. Strand, ''Płot'', 1917 P. Strand, ''Portret. Washington Square Park'', 1917 Paul Strand (ur. 16 października 1890 w Nowym Jorku, zm. 31 marca 1976 w Orgeval) – amerykański fotograf i reżyser, który wraz z innymi XX-wiecznymi modernistami, takimi jak Alfred Stieglitz i Edward Weston, pomógł ustanowić fotografię jako formę sztuki.
Nowy!!: 16 października i Paul Strand · Zobacz więcej »
Paulão
Paulão, właśc.
Nowy!!: 16 października i Paulão · Zobacz więcej »
Paulina Uścinowicz
Paulina Uścinowicz (ur. 16 października 1999) – polska piłkarka ręczna grająca we francuskim klubie Fleury Loiret Handballhttps://www.eurohandball.com/en/player/dPWAfB8l9IDWROWDuapxXw/paulina-uscinowicz/ oraz w polskiej reprezentacji narodowej.
Nowy!!: 16 października i Paulina Uścinowicz · Zobacz więcej »
Paulo Roberto Falcão
Paulo Roberto Falcão (ur. 16 października 1953 w Abelardo Luz) – brazylijski piłkarz, grający na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Paulo Roberto Falcão · Zobacz więcej »
Pawan Kumar (zapaśnik)
Pawan Kumar (ur. 16 października 1993) – indyjski zapaśnik startujący w stylu wolnym.
Nowy!!: 16 października i Pawan Kumar (zapaśnik) · Zobacz więcej »
Paweł Kryszałowicz
Paweł Kryszałowicz (ur. 23 czerwca 1974 w Słupsku) – polski piłkarz, występujący na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Paweł Kryszałowicz · Zobacz więcej »
Północnoeuropejski Puchar Formuły Renault 2.0 Sezon 2010
Północnoeuropejska Formuła Renault 2.0 Sezon 2010 – 5.
Nowy!!: 16 października i Północnoeuropejski Puchar Formuły Renault 2.0 Sezon 2010 · Zobacz więcej »
Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 100 m stylem motylkowym kobiet
100 m stylem motylkowym kobiet – jedna z konkurencji pływackich rozgrywanych podczas XVIII Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Nowy!!: 16 października i Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 100 m stylem motylkowym kobiet · Zobacz więcej »
Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 1500 m stylem dowolnym mężczyzn
1500 m stylem dowolnym mężczyzn – jedna z konkurencji pływackich rozgrywanych podczas XVIII Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Nowy!!: 16 października i Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 1500 m stylem dowolnym mężczyzn · Zobacz więcej »
Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 200 m stylem motylkowym mężczyzn
200 m stylem motylkowym mężczyzn – jedna z konkurencji pływackich rozgrywanych podczas XVIII Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Nowy!!: 16 października i Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 200 m stylem motylkowym mężczyzn · Zobacz więcej »
Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 4 × 100 m stylem zmiennym kobiet
Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym kobiet – jedna z konkurencji pływackich rozgrywanych podczas XVIII Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Nowy!!: 16 października i Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 4 × 100 m stylem zmiennym kobiet · Zobacz więcej »
Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn
Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn – jedna z konkurencji pływackich rozgrywanych podczas XVIII Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Nowy!!: 16 października i Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn · Zobacz więcej »
Pedro Ossandón Buljevic
Pedro Mario Ossandón Buljevic (ur. 16 października 1957 w Santiago) – chilijski duchowny katolicki, biskup polowy Chile od 2021.
Nowy!!: 16 października i Pedro Ossandón Buljevic · Zobacz więcej »
Peggy Ann Garner
Peggy Ann Garner (ur. 3 lutego 1932 w Canton w stanie Ohio, zm. 16 października 1984) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna.
Nowy!!: 16 października i Peggy Ann Garner · Zobacz więcej »
Per Højholt
Per Højholt (ur. 22 lipca 1928 w Esbjerg, zm. 16 października 2004 w Silkeborg) – poeta i prozaik duński.
Nowy!!: 16 października i Per Højholt · Zobacz więcej »
Per Tage Svensson
Per Tage Svensson (ur. 16 października 1931) – szwedzki żużlowiec.
Nowy!!: 16 października i Per Tage Svensson · Zobacz więcej »
Percy Ludgate
Percy Edwin Ludgate (ur. 2 sierpnia 1883, zm. 16 października 1922) – irlandzki księgowy, który na początku XX wieku, niezależnie od Charlesa Babbage’a, zaprojektował maszynę analityczną.
Nowy!!: 16 października i Percy Ludgate · Zobacz więcej »
Pere Esteve
Pere Esteve i Abad (ur. 26 grudnia 1942 w Barcelonie, zm. 10 czerwca 2005 tamże) – hiszpański i kataloński polityk, inżynier, od 1999 do 2002 deputowany do Parlamentu Europejskiego V kadencji, minister w rządzie katalońskim.
Nowy!!: 16 października i Pere Esteve · Zobacz więcej »
Peter Ashdown
Peter Hawthorn Ashdown (ur. 16 października 1934 w Danbury) - były kierowca wyścigowy.
Nowy!!: 16 października i Peter Ashdown · Zobacz więcej »
Peter Ševela
Peter Ševela (ur. 16 października 1983 w Martinie) – słowacki hokeista.
Nowy!!: 16 października i Peter Ševela · Zobacz więcej »
Peter Beckingham
Peter Beckingham (ur. 16 marca 1949 roku w Esseksie, w Anglii) – polityk Turks i Caicos.
Nowy!!: 16 października i Peter Beckingham · Zobacz więcej »
Peter Berger (wioślarz)
Peter Berger (ur. 16 października 1949) – niemiecki wioślarz.
Nowy!!: 16 października i Peter Berger (wioślarz) · Zobacz więcej »
Peter Christian
Peter Martin Christian (ur. 16 października 1947 roku na wyspie Pohnpei) – polityk mikronezyjski.
Nowy!!: 16 października i Peter Christian · Zobacz więcej »
Peter Elkmann
Peter Elkmann (ur. 16 października 1981 w Steinfurt, Nadrenia Północna-Westfalia) – niemiecki kierowca wyścigowy.
Nowy!!: 16 października i Peter Elkmann · Zobacz więcej »
Peter Jecza
Peter Jecza (ur. 16 października 1939 w Sfântu Gheorghe, zm. 24 marca 2009 w Timișoarze) – rumuński rzeźbiarz współczesny.
Nowy!!: 16 października i Peter Jecza · Zobacz więcej »
Petra Koppetsch
Petra Koppetsch (ur. 16 października 1958) – niemiecka lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich.
Nowy!!: 16 października i Petra Koppetsch · Zobacz więcej »
Petra od św. Józefa
Petra od św.
Nowy!!: 16 października i Petra od św. Józefa · Zobacz więcej »
Petra Pfaff
Petra Pfaff (ur. 16 października 1960 w Hoyerswerdzie) – niemiecka lekkoatletka płotkarka, startująca w barwach Niemieckiej Republiki Demokratycznej, medalistka mistrzostw świata i Europy.
Nowy!!: 16 października i Petra Pfaff · Zobacz więcej »
Petra Robnik
Petra Robnik (ur. 16 października 1984 w Blejskiej Dobravie) – słoweńska narciarka alpejska, olimpijka, trzykrotna medalistka zimowej uniwersjady, czterokrotna mistrzyni kraju.
Nowy!!: 16 października i Petra Robnik · Zobacz więcej »
Petteri Forsell
Jani Petteri Forsell (ur. 16 października 1990 w Kokkoli) – fiński piłkarz występujący na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Petteri Forsell · Zobacz więcej »
Phan Thị Hà Thanh
Phan Thị Hà Thanh (ur. 16 października 1991 w Hajfongu) – wietnamska sportsmenka uprawiająca gimnastykę sportową.
Nowy!!: 16 października i Phan Thị Hà Thanh · Zobacz więcej »
Philipp Hochmair
Philipp Hochmair, 2021 Philipp Hochmair (niem.); ur.
Nowy!!: 16 października i Philipp Hochmair · Zobacz więcej »
Philipp Kohlschreiber
Philipp Eberhard Hermann Kohlschreiber (ur. 16 października 1983 w Augsburgu) – niemiecki tenisista, reprezentant w Pucharze Davisa, zdobywca Drużynowego Pucharu Świata 2011, olimpijczyk z Rio de Janeiro (2016).
Nowy!!: 16 października i Philipp Kohlschreiber · Zobacz więcej »
Philippe Mexès
Philippe Mexès (ur. 30 marca 1982 w Tuluzie) – piłkarz francuski grający na pozycji środkowego obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Philippe Mexès · Zobacz więcej »
Phyllis Dalton
Phyllis Dalton (ur. 16 października 1925 w Londynie) – brytyjska kostiumografka filmowa.
Nowy!!: 16 października i Phyllis Dalton · Zobacz więcej »
Pianissima (klacz)
Pianissima (ur. 13 stycznia 2003, zm. 16 października 2015) – gniada klacz czystej krwi arabskiej z polskiej hodowli ze stadniny koni w Janowie Podlaskim.
Nowy!!: 16 października i Pianissima (klacz) · Zobacz więcej »
Piłka nożna na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007 – turniej mężczyzn
Piłka nożna mężczyzn na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007 – turniej w piłce nożnej, który odbył się w indyjskim Hajdarabadzie w dniach 8–21 października 2007 roku podczas igrzysk wojskowych.
Nowy!!: 16 października i Piłka nożna na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007 – turniej mężczyzn · Zobacz więcej »
Piłka nożna na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019
Piłka nożna na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – zawody, które odbywały się w chińskim Wuhanie 16–27 października 2019 roku podczas igrzysk wojskowych.
Nowy!!: 16 października i Piłka nożna na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 · Zobacz więcej »
Piłka nożna na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – turniej mężczyzn
Piłka nożna mężczyzn na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – turniej w piłce nożnej, który odbył się w chińskim Wuhanie w dniach 16–27 października 2019 roku podczas igrzysk wojskowych.
Nowy!!: 16 października i Piłka nożna na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – turniej mężczyzn · Zobacz więcej »
Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964
Wyniki turnieju piłki nożnej odbywającego się na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1964 w Tokio.
Nowy!!: 16 października i Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 · Zobacz więcej »
Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968
Wyniki turnieju piłki nożnej odbywającego się na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w roku 1968 w Meksyku.
Nowy!!: 16 października i Piłka nożna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968 · Zobacz więcej »
Piłka nożna w Anglii (2002/2003)
Sezon 2002/2003 był 123.
Nowy!!: 16 października i Piłka nożna w Anglii (2002/2003) · Zobacz więcej »
Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Piłka ręczna na igrzyskach olimpijskich w Londynie rozgrywana była między 28 lipca a 12 sierpnia, wszystkie mecze były rozgrywane w Copper Box.
Nowy!!: 16 października i Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 · Zobacz więcej »
Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – kwalifikacje mężczyzn
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – kwalifikacje mężczyzn · Zobacz więcej »
Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – turniej mężczyzn
Turniej olimpijski w piłce ręcznej mężczyzn podczas XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie odbywał się w dniach od 28 lipca do 12 sierpnia 2012 roku.
Nowy!!: 16 października i Piłka ręczna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – turniej mężczyzn · Zobacz więcej »
Piłka siatkowa na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019
Piłka siatkowa na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – zawody, które odbywały się w chińskim Wuhanie w dniach 16–26 października 2019 roku podczas igrzysk wojskowych.
Nowy!!: 16 października i Piłka siatkowa na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 · Zobacz więcej »
Piłka siatkowa na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – turniej halowy kobiet
Piłka siatkowa kobiet na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – zawody w siatkówce, które odbyły się w chińskim Wuhanie w dniach 16–22 października 2019 roku podczas igrzysk wojskowych.
Nowy!!: 16 października i Piłka siatkowa na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2019 – turniej halowy kobiet · Zobacz więcej »
Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968 – turniej halowy kobiet
Turniej olimpijski w piłce siatkowej kobiet podczas XIX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Meksyku był drugąedycjąw historii i odbył się wyłącznie w halowej odmianie tej dyscypliny sportu.
Nowy!!: 16 października i Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968 – turniej halowy kobiet · Zobacz więcej »
Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968 – turniej halowy mężczyzn
Turniej olimpijski w piłce siatkowej mężczyzn podczas XIX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Meksyku był drugąedycjąw historii i odbył się wyłącznie w halowej odmianie tej dyscypliny sportu.
Nowy!!: 16 października i Piłka siatkowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1968 – turniej halowy mężczyzn · Zobacz więcej »
Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – kwalifikacje
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – kwalifikacje · Zobacz więcej »
Pierre Salinger
Pierre Emil George Salinger (ur. 14 czerwca 1925 w San Francisco, zm. 16 października 2004 w Cavaillon) – amerykański dziennikarz, sekretarz prasowy prezydentów USA, senator z Kalifornii.
Nowy!!: 16 października i Pierre Salinger · Zobacz więcej »
Pierre van Maldere
Pierre van Maldere, także Pieter Vanmaltre, Van Maltere, Vanmonder, van Maldern, Wan Maldere, Wanmalder, Vam Maldere, Maldera, Vand’Elmar (ur. 16 października 1729 w Brukseli, zm. 1 listopada 1768 tamże) – belgijski kompozytor i skrzypek.
Nowy!!: 16 października i Pierre van Maldere · Zobacz więcej »
Pierre Womé
Pierre Nlend Womé (ur. 26 marca 1979 w Duali) – kameruński piłkarz występujący na pozycji obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Pierre Womé · Zobacz więcej »
Pierwszy oddział: Moment prawdy
Pierwszy oddział: Moment prawdy (ros. Первый отряд, Pierwyj otriad; jap. ファーストスクワッド, Fāsuto sukuwaddo) – anime Studia 4°C powstałe przy współpracy z rosyjskim Molot Entertainment.
Nowy!!: 16 października i Pierwszy oddział: Moment prawdy · Zobacz więcej »
Pietro Freschi
Pietro Freschi (ur. 6 sierpnia 1906 w Piacenzy, zm. 16 października 1973 tamże) – włoski wioślarz.
Nowy!!: 16 października i Pietro Freschi · Zobacz więcej »
Piotr Łukasz Studziński
Piotr Łukasz Studziński (ur. 16 października 1826 w Krakowie, zm. 19 kwietnia 1869 tamże) – polski kompozytor, organista, dyrygent i pedagog muzyczny.
Nowy!!: 16 października i Piotr Łukasz Studziński · Zobacz więcej »
Piotr Bałtroczyk na żywo
Piotr Bałtroczyk na żywo – kontynuacja programu Piotr Bałtroczyk przedstawia.
Nowy!!: 16 października i Piotr Bałtroczyk na żywo · Zobacz więcej »
Piotr Czachowski
Piotr Czachowski (ur. 7 listopada 1966 w Warszawie) – piłkarz, grający na pozycji obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Piotr Czachowski · Zobacz więcej »
Piotr Dembiński (informatyk)
Grób Piotra Dembińskiego na Cmentarzu Powązkowskim Piotr Mścisław Dembiński (ur. 16 października 1940 w Przysusze., zm. 26 lipca 2020 w Warszawie) – polski informatyk, profesor.
Nowy!!: 16 października i Piotr Dembiński (informatyk) · Zobacz więcej »
Piotr Kołuda
Piotr Kołuda (ur. 16 października 1975) – polski brydżysta, arcymistrz, zawodnik drużyny Synergia Lublin.
Nowy!!: 16 października i Piotr Kołuda · Zobacz więcej »
Piotr Orłowski
Piotr Orłowski (ur. 26 stycznia 1904 w Karakoł, zm. 16 października 1987 w Warszawie) – polski mechanik techniki cieplnej, profesor nadzwyczajny Politechniki Warszawskiej.
Nowy!!: 16 października i Piotr Orłowski · Zobacz więcej »
Piotr Orszt
Piotr Orszt (ur. 16 października 1950) – polski bokser, mistrz Polski.
Nowy!!: 16 października i Piotr Orszt · Zobacz więcej »
Piotr Renkiel
Piotr Renkiel (ur. 16 października 1987 w Nowym Dworze Gdańskim) – polski koszykarz grający na pozycji niskiego skrzydłowego lub rzucającego obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Piotr Renkiel · Zobacz więcej »
Piotr Skrobowski
Piotr Skrobowski (ur. 16 października 1961 w Krakowie) – polski piłkarz grający na pozycji obrońcy, reprezentant kraju.
Nowy!!: 16 października i Piotr Skrobowski · Zobacz więcej »
Piotr Trytek
Piotr Trytek (ur. 16 października 1971 w Stargardzie Szczecińskim) – żołnierz, polski dowódca wojskowy, generał dywizji Wojska Polskiego, w latach 2017-2019 dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera, dowódca 11 Dywizji Kawalerii Pancernej.
Nowy!!: 16 października i Piotr Trytek · Zobacz więcej »
Piotr Zgliczyński
Piotr Zgliczyński (ur. 16 października 1964 w Elblągu) – polski matematyk, profesor nauk matematycznych.
Nowy!!: 16 października i Piotr Zgliczyński · Zobacz więcej »
Pirmin Strasser
Pirmin Franz Strasser (ur. 16 października 1990 w Linz) – austriacki piłkarz grający dla klubu SV Grödig z numerem 25 na pozycji bramkarza.
Nowy!!: 16 października i Pirmin Strasser · Zobacz więcej »
Piro Qirjo
Piro Qirjo (ur. 16 października 1963 w Korczy) – albański aktor filmowy i teatralny.
Nowy!!: 16 października i Piro Qirjo · Zobacz więcej »
PlusLiga (2009/2010)
PlusLiga 2009/2010 – 74.
Nowy!!: 16 października i PlusLiga (2009/2010) · Zobacz więcej »
PlusLiga Kobiet (2011/2012)
PlusLiga Kobiet 2011/2012 – organizowane przez ProfesjonalnąLigę Piłki Siatkowej SA (PLPS SA) zmagania najwyższej w hierarchii klasy żeńskich ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce, będących jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy).
Nowy!!: 16 października i PlusLiga Kobiet (2011/2012) · Zobacz więcej »
PlusLiga Kobiet 2010/2011 składy
Składy drużyn siatkarskich w sezonie 2010/2011 z PlusLigi Kobiet.
Nowy!!: 16 października i PlusLiga Kobiet 2010/2011 składy · Zobacz więcej »
Poczet papieży
bazylice św. Piotra Poczet papieży – lista papieży i antypapieży Kościoła katolickiego.
Nowy!!: 16 października i Poczet papieży · Zobacz więcej »
Podróż apostolska Jana Pawła II do Korei Południowej, Indonezji i na Mauritius
44.
Nowy!!: 16 października i Podróż apostolska Jana Pawła II do Korei Południowej, Indonezji i na Mauritius · Zobacz więcej »
Polonia Przemyśl (koszykówka)
Miejski Klub Sportowy Polonia Przemyśl – klub koszykarski z Przemyśla założony w 1909 roku.
Nowy!!: 16 października i Polonia Przemyśl (koszykówka) · Zobacz więcej »
Polscy arcybiskupi katoliccy
Aktualnie zawiera spis wszystkich polskich arcybiskupów katolickich od roku 1000.
Nowy!!: 16 października i Polscy arcybiskupi katoliccy · Zobacz więcej »
Polska Andegawenów
Ludwik Węgierski W 1370 r. po śmierci Kazimierza III Wielkiego królem Polski został jego siostrzeniec, król Węgier Ludwik Węgierski.
Nowy!!: 16 października i Polska Andegawenów · Zobacz więcej »
Polska na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007
Polska na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007 – reprezentacja Polski podczas igrzysk wojskowych liczyła 72 żołnierzy.
Nowy!!: 16 października i Polska na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007 · Zobacz więcej »
Pomnik Jana Pawła II w Lesznie
Pomnik Jana Pawła II w Lesznie – pomnik w Lesznie przedstawiający Jana Pawła II wkraczającego do miasta.
Nowy!!: 16 października i Pomnik Jana Pawła II w Lesznie · Zobacz więcej »
Pomnik Jana Pawła II w Rybniku
Pomnik Jana Pawła II w Rybniku – pomnik papieża Jana Pawła II znajdujący się w Śródmieściu miasta na Placu Jana Pawła II przed bramągłównąbazyliki św. Antoniego Padewskiego.
Nowy!!: 16 października i Pomnik Jana Pawła II w Rybniku · Zobacz więcej »
Pomnik Jana Pawła II w Suwałkach
Pomnik Jana Pawła II w Suwałkach Pomnik Jana Pawła II w Suwałkach – pomnik Jana Pawła II przy placu Józefa Piłsudskiego obok konkatedry św. Aleksandra w Suwałkach.
Nowy!!: 16 października i Pomnik Jana Pawła II w Suwałkach · Zobacz więcej »
Pono
Pono, właśc.
Nowy!!: 16 października i Pono · Zobacz więcej »
Pontevedra CF
Pontevedra Club de Fútbol, S.A.D. – hiszpański klub piłkarski grający obecnie w Segunda División B, mający siedzibę w mieście Pontevedra, leżącym w Galicji.
Nowy!!: 16 października i Pontevedra CF · Zobacz więcej »
Poor Touring Me
Poor Touring Me – trasa koncertowa zespołu Metallica, która odbyła się na przełomie 1996 i 1997 roku i promowała album Load.
Nowy!!: 16 października i Poor Touring Me · Zobacz więcej »
Potyczka o Preah Vihear (2008)
Potyczka pod Preah Vihear − starcie między Kambodżąa Tajlandią, które miało miejsce 15 października 2008.
Nowy!!: 16 października i Potyczka o Preah Vihear (2008) · Zobacz więcej »
Powerage Tour
Powerage Tour – trzecia trasa koncertowa grupy muzycznej AC/DC, w jej trakcie odbyło się dziewięćdziesiąt dziewięć koncertów.
Nowy!!: 16 października i Powerage Tour · Zobacz więcej »
Prawo zemsty
Prawo zemsty (ang. Law Abiding Citizen) – amerykański thriller z 2009 roku w reżyserii F. Gary’ego Graya.
Nowy!!: 16 października i Prawo zemsty · Zobacz więcej »
Premijer liga Bośni i Hercegowiny w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
Premijer liga siatkarzy 2010/2011 - 17.
Nowy!!: 16 października i Premijer liga Bośni i Hercegowiny w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Primera división B chilena
Primera B – druga liga w chilijskich rozgrywkach ligowych (Liga Chilena de Fútbol) organizowanych przez federację Federación de Fútbol de Chile.
Nowy!!: 16 października i Primera división B chilena · Zobacz więcej »
Primo Conti
Primo Conti (ur. 16 października 1900 we Florencji, zm. 12 listopada 1988 w Fiesole) – włoski malarz związany z futuryzmem.
Nowy!!: 16 października i Primo Conti · Zobacz więcej »
Promise (singel Ciary)
Promise – singel amerykańskiej piosenkarki Ciary.
Nowy!!: 16 października i Promise (singel Ciary) · Zobacz więcej »
Przedstawiciele dyplomatyczni Polski w Rosji
Pierwszym stałym ambasadorem Rzeczypospolitej w Imperium Rosyjskim był przebywający w Petersburgu w latach 1767–1792 Antoni Augustyn Deboli.
Nowy!!: 16 października i Przedstawiciele dyplomatyczni Polski w Rosji · Zobacz więcej »
Przemysł (margrabia morawski)
Przemysł, (ur. 1209, zm. 16 października 1239) – margrabia morawski w latach 1228–1239.
Nowy!!: 16 października i Przemysł (margrabia morawski) · Zobacz więcej »
Przemysław Dakowicz
Przemysław Dakowicz (ur. 21 września 1977 w Nowym Sączu) – polski poeta, eseista, krytyk literacki i historyk literatury; doktor habilitowany w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo; adiunkt w Katedrze Literatury i Tradycji Romantyzmu Uniwersytetu Łódzkiego (2008–2017), następnie zaś w Katerze Literatury Polskiej XX i XXI wieku UŁ (od października 2017 r.); w latach 2010–2013 także wykładowca literatury współczesnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Nowy!!: 16 października i Przemysław Dakowicz · Zobacz więcej »
PTT Bangkok Open 2007
Tenisowy turniej WTA Bangkok Open 2007 – tenisowy turniej rozegrany w dniach 8 - 16 października w tajlandzkim Bangkoku na kortach twardych.
Nowy!!: 16 października i PTT Bangkok Open 2007 · Zobacz więcej »
Puchar Anglii w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
Puchar Anglii w piłce siatkowej mężczyzn 2010/2011 (ang. National KO Cup 2010/2011) – 29.
Nowy!!: 16 października i Puchar Anglii w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Puchar Anglii w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012)
Puchar Anglii w piłce siatkowej mężczyzn 2011/2012 (ang. Volleyball England National Cup 2011/2012) – 30.
Nowy!!: 16 października i Puchar Anglii w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012) · Zobacz więcej »
Puchar Świata w Chodzie Sportowym 1961
1.
Nowy!!: 16 października i Puchar Świata w Chodzie Sportowym 1961 · Zobacz więcej »
Puchar Świata w kolarstwie przełajowym 1994/1995
Puchar Świata w kolarstwie przełajowym w sezonie 1994/1995 to 2.
Nowy!!: 16 października i Puchar Świata w kolarstwie przełajowym 1994/1995 · Zobacz więcej »
Puchar Świata w kolarstwie przełajowym 2011/2012
Puchar Świata w kolarstwie przełajowym w sezonie 2011/2012 to 19.
Nowy!!: 16 października i Puchar Świata w kolarstwie przełajowym 2011/2012 · Zobacz więcej »
Puchar Świata w Kolarstwie Szosowym 1993
Puchar Świata w kolarstwie szosowym w sezonie 1993 to piąta edycja tej imprezy.
Nowy!!: 16 października i Puchar Świata w Kolarstwie Szosowym 1993 · Zobacz więcej »
Puchar Świata w Kolarstwie Szosowym 1999
Puchar Świata w kolarstwie szosowym w sezonie 1999 to jedenasta edycja tej imprezy.
Nowy!!: 16 października i Puchar Świata w Kolarstwie Szosowym 1999 · Zobacz więcej »
Puchar Świata w Kolarstwie Szosowym 2004
Puchar Świata w kolarstwie szosowym w sezonie 2004 to szesnasta i ostatnia edycja tej imprezy.
Nowy!!: 16 października i Puchar Świata w Kolarstwie Szosowym 2004 · Zobacz więcej »
Puchar Świata w snowboardzie 2005/2006
Puchar Świata w snowboardzie w sezonie 2005/2006 to 12.
Nowy!!: 16 października i Puchar Świata w snowboardzie 2005/2006 · Zobacz więcej »
Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)
Rozgrywki o Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn w sezonie 2009/2010 (Österreichischer Cup Herren) zainaugurowane zostały w październiku 2009 roku.
Nowy!!: 16 października i Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010) · Zobacz więcej »
Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012)
Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn 2011/2012 (oficjalna nazwa: Österreichischer Cup Herren 2011/2012) - rozgrywki o siatkarski Puchar Austrii organizowane przez Austriacki Związek Piłki Siatkowej (niem. Österreichischer Volleyball Verband).
Nowy!!: 16 października i Puchar Austrii w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012) · Zobacz więcej »
Puchar Estonii w piłce siatkowej mężczyzn (2019)
Puchar Estonii w piłce siatkowej mężczyzn 2019 (est. Eesti meeste karikavõistlused võrkpallis 2019) – rozgrywki o siatkarski Puchar Estonii organizowane przez Estoński Związek Piłki Siatkowej (est. Eesti Võrkpalli Liit).
Nowy!!: 16 października i Puchar Estonii w piłce siatkowej mężczyzn (2019) · Zobacz więcej »
Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1995/1996)
Puchar Europy Mistrzów Klubowych 1995/1996 (oficjalna nazwa European Champion Clubs' Cup 1995/1996) – 37.
Nowy!!: 16 października i Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1995/1996) · Zobacz więcej »
Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1998/1999)
Puchar Europy Mistrzów Krajowych w sezonie 1998/1999 (oficjalna nazwa European Champion Clubs' Cup 1998/1999) – 40.
Nowy!!: 16 października i Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1998/1999) · Zobacz więcej »
Puchar Ligi Greckiej w piłce siatkowej mężczyzn (2020/2021)
Puchar Ligi Greckiej w piłce siatkowej mężczyzn 2020/2021 – 10.
Nowy!!: 16 października i Puchar Ligi Greckiej w piłce siatkowej mężczyzn (2020/2021) · Zobacz więcej »
Puchar Miast Targowych (1960/1961)
III Puchar Miast Targowych 1960/1961 (ang. Inter-Cities Fairs Cup).
Nowy!!: 16 października i Puchar Miast Targowych (1960/1961) · Zobacz więcej »
Puchar Miast Targowych (1962/1963)
V Puchar Miast Targowych 1962/1963 (ang. Inter-Cities Fairs Cup).
Nowy!!: 16 października i Puchar Miast Targowych (1962/1963) · Zobacz więcej »
Puchar Miast Targowych (1963/1964)
VI Puchar Miast Targowych 1963/1964 (ang. Inter-Cities Fairs Cup).
Nowy!!: 16 października i Puchar Miast Targowych (1963/1964) · Zobacz więcej »
Puchar Narodów Afryki 1994 (składy)
Składy drużyn występujących podczas Pucharu Narodów Afryki 1994 rozgrywanego w Tunezji.
Nowy!!: 16 października i Puchar Narodów Afryki 1994 (składy) · Zobacz więcej »
Puchar Niemiec w piłce nożnej (1976/1977)
Puchar Niemiec w piłce nożnej mężczyzn 1976/1977 – 34.
Nowy!!: 16 października i Puchar Niemiec w piłce nożnej (1976/1977) · Zobacz więcej »
Puchar Polski w piłce nożnej (2002/2003)
Puchar Polski w piłce nożnej mężczyzn 2002/2003 – 49.
Nowy!!: 16 października i Puchar Polski w piłce nożnej (2002/2003) · Zobacz więcej »
Puchar Polski w piłce nożnej kobiet (2011/2012)
Puchar Polski w piłce nożnej kobiet (2011/2012) – turniej o kobiecy Puchar Polski w piłce nożnej, zorganizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej na przełomie 2011 i 2012 roku.
Nowy!!: 16 października i Puchar Polski w piłce nożnej kobiet (2011/2012) · Zobacz więcej »
Puchar Polski w piłce nożnej kobiet (2019/2020)
Puchar Polski w piłce nożnej kobiet 2019/2020 – 36.
Nowy!!: 16 października i Puchar Polski w piłce nożnej kobiet (2019/2020) · Zobacz więcej »
Puchar Rosji w piłce siatkowej mężczyzn (2010)
Rozgrywki o Puchar Rosji w piłce siatkowej mężczyzn w 2010 roku (Кубок России) zainaugurowane zostały 17 września 2009 roku.
Nowy!!: 16 października i Puchar Rosji w piłce siatkowej mężczyzn (2010) · Zobacz więcej »
Puchar Rumunii w piłce siatkowej mężczyzn (2009)
Rozgrywki o Puchar Rumunii w piłce siatkowej mężczyzn w sezonie 2009 (Cupa Romaniei) zainaugurowane zostały w październiku 2009 roku.
Nowy!!: 16 października i Puchar Rumunii w piłce siatkowej mężczyzn (2009) · Zobacz więcej »
Puchar Rumunii w piłce siatkowej mężczyzn (2010)
Rozgrywki o Puchar Rumunii w piłce siatkowej mężczyzn w 2010 roku zainaugurowane zostały 15 października.
Nowy!!: 16 października i Puchar Rumunii w piłce siatkowej mężczyzn (2010) · Zobacz więcej »
Puchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012)
Puchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn 2011/2012 (oficjalna nazwa: Cornèrcard Volley Cup Männer 2011/2012) - 52.
Nowy!!: 16 października i Puchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012) · Zobacz więcej »
Puchar UEFA (1973/1974)
Puchar UEFA 1973/1974 – 3.
Nowy!!: 16 października i Puchar UEFA (1973/1974) · Zobacz więcej »
Puchar UEFA (1996/1997)
Puchar UEFA 1996/1997 – 26.
Nowy!!: 16 października i Puchar UEFA (1996/1997) · Zobacz więcej »
Puchar UEFA (2003/2004)
Puchar UEFA 2003/2004 – 33.
Nowy!!: 16 października i Puchar UEFA (2003/2004) · Zobacz więcej »
Puchar Ukrainy w piłce nożnej (1998/1999)
Puchar Ukrainy 1998/1999 - VIII rozgrywki ukraińskiej PFL, mające na celu wyłonienie zdobywcy krajowego Pucharu, który zakwalifikuje się tym samym do Pucharu UEFA sezonu 1999/00.
Nowy!!: 16 października i Puchar Ukrainy w piłce nożnej (1998/1999) · Zobacz więcej »
Puchar Ukrainy w piłce nożnej (2004/2005)
Puchar Ukrainy 2004/2005 - XIV rozgrywki ukraińskiej PFL, mające na celu wyłonienie zdobywcy krajowego Pucharu, który zakwalifikuje się tym samym do Pucharu UEFA sezonu 2005/06.
Nowy!!: 16 października i Puchar Ukrainy w piłce nożnej (2004/2005) · Zobacz więcej »
Puchar Zdobywców Pucharów (1961/1962)
II Puchar Europy Zdobywców Pucharów 1961/1962 (ang. European Cup Winners' Cup).
Nowy!!: 16 października i Puchar Zdobywców Pucharów (1961/1962) · Zobacz więcej »
Puchar Zdobywców Pucharów (1963/1964)
IV Puchar Europy Zdobywców Pucharów 1963/1964 (ang. European Cup Winners' Cup).
Nowy!!: 16 października i Puchar Zdobywców Pucharów (1963/1964) · Zobacz więcej »
Puszcza Zielona
Puszcza Zielona (również Puszcza Kurpiowska, Puszcza Myszyniecka, Puszcza Północna) – kompleks leśny powierzchni ok.
Nowy!!: 16 października i Puszcza Zielona · Zobacz więcej »
Pyromania World Tour
Pyromania World Tour – czwarta trasa koncertowa grupy muzycznej Def Leppard, w jej trakcie odbyło się 166 koncertów.
Nowy!!: 16 października i Pyromania World Tour · Zobacz więcej »
Raúl Garrido
Raúl Garrido - piłkarz urugwajski, napastnik.
Nowy!!: 16 października i Raúl Garrido · Zobacz więcej »
Raúl Gutiérrez
Raúl Erasto „Potro” Gutiérrez Jacobo (ur. 16 października 1966 w mieście Meksyk) – meksykański piłkarz grający na pozycji obrońcy, trener piłkarski.
Nowy!!: 16 października i Raúl Gutiérrez · Zobacz więcej »
Radio Leliwa
Radio Leliwa – tarnobrzeska rozgłośnia radiowa nadająca na analogowych częstotliwościach 104,7 MHz (nadajnik znajduje się na kominie zakładów chemicznych Siarkopol w Tarnobrzegu-Machowie), 93,5 MHz (z nadajnika na dachu Mostostalu w Stalowej Woli) i 102,4 MHz (z nadajnika na jupiterze stadionu w Mielcu) oraz w Rzeszowie w ramach multipleksu radia cyfrowego.
Nowy!!: 16 października i Radio Leliwa · Zobacz więcej »
Radio Piekary
Radio Piekary – regionalna rozgłośnia radiowa.
Nowy!!: 16 października i Radio Piekary · Zobacz więcej »
Radziechowy
Radziechowy – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Radziechowy-Wieprz.
Nowy!!: 16 października i Radziechowy · Zobacz więcej »
Radzisław
Radzisław - imię męskie, nienotowane w słownikach staropolskich.
Nowy!!: 16 października i Radzisław · Zobacz więcej »
Rafael Calomeni
Rafael Fescina Calomeni (ur. 16 października 1972 roku w Rio de Janeiro) - brazylijski aktor i model.
Nowy!!: 16 października i Rafael Calomeni · Zobacz więcej »
Raimondo Montecuccoli
Raimondo, hrabia de Montecúccoli lub Montecucculi, Raimondo Graf Montecúccoli (ur. 21 lutego 1609 w zamku Montecucculo w Modenie, zm. 16 października 1680 w Linzu) – cesarski wódz, książę Świętego Cesarstwa Rzymskiego i neapolitański książę Melfi, wybitny teoretyk wojskowy.
Nowy!!: 16 października i Raimondo Montecuccoli · Zobacz więcej »
Rajab Kassim
Rajab Hamza Kassim (ur. 16 października 1986) – katarski piłkarz występujący na pozycji bramkarza w klubie Al-Arabi.
Nowy!!: 16 października i Rajab Kassim · Zobacz więcej »
Rajd Hiszpanii
Carlos Sainz podczas Rajdu Hiszpanii 1992 Sébastien Loeb podczas Rajdu Hiszpanii 2007 François Duval podczas Rajdu Hiszpanii 2008 Dani Sordo podczas Rajdu Hiszpanii 2010 Sébastien Ogier podczas Rajdu Hiszpanii 2011 Jari-Matti Latvala podczas Rajdu Hiszpanii 2013 Dani Sordo podczas Rajdu Hiszpanii 2013 Robert Kubica podczas Rajdu Hiszpanii 2013 Sébastien Ogier podczas Rajdu Hiszpanii 2014 Robert Kubica podczas Rajdu Hiszpanii 2014 Elfyn Evans podczas Rajdu Hiszpanii 2015 Rajd Hiszpanii (oficjalnie RallyRACC Catalunya-Costa Daurada) – rajd samochodowy organizowany na hiszpańskim wschodnim wybrzeżu w Katalonii z baząrajdu w Salou.
Nowy!!: 16 października i Rajd Hiszpanii · Zobacz więcej »
Rajko Kasagić
Rajko Kasagić (cyr. Рајко Касагић, ur. 15 października 1942 w Razboju Ljevčanskim) – bośniacki polityk i ekonomista narodowości serbskiej, premier Republiki Serbskiej od 16 października 1995 do 18 maja 1996.
Nowy!!: 16 października i Rajko Kasagić · Zobacz więcej »
Rajmund Bacewicz
Rajmund Bacewicz (ur. 13 lutego 1951 w Nowej Wilejce) – polski fizyk, profesor nauk fizycznych, prorektor ds.
Nowy!!: 16 października i Rajmund Bacewicz · Zobacz więcej »
Ralf, szczur rekordzista
Ralf, szczur rekordzista (Ralf, The Record Rat) – francusko-kanadyjski serial animowany opowiadający o Ralfie - szczurze, który chce pobić rekordy świata.
Nowy!!: 16 października i Ralf, szczur rekordzista · Zobacz więcej »
Ralph Benatzky
Ralph Benatzky, (ur. 5 czerwca 1884 w Moravské Budějovice, zm. 16 października 1957 w Zurychu) − austriacki kompozytor pochodzenia czeskiego.
Nowy!!: 16 października i Ralph Benatzky · Zobacz więcej »
Ralph Rose
Ralph Waldo Rose (ur. 17 marca 1885 w Healdsburgu, zm. 16 października 1913 w San Francisco) – amerykański lekkoatleta, trzykrotny mistrz olimpijski.
Nowy!!: 16 października i Ralph Rose · Zobacz więcej »
Ramaz Nozadze
Ramaz Nozadze (gruz. რამაზ ნოზაძე, ur. 16 października 1983) – gruziński zapaśnik.
Nowy!!: 16 października i Ramaz Nozadze · Zobacz więcej »
Randy Vasquez
Randy Vasquez, właściwie Randall J. Vasquez (ur. 16 października 1961 w Escandido) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy, reżyser.
Nowy!!: 16 października i Randy Vasquez · Zobacz więcej »
Rapture of the Deep tour
Rapture of the Deep tour – światowa trasa koncertowa Deep Purple, która trwała od 17 stycznia 2006 do 25 maja 2011, obejmująca 385 koncertów.
Nowy!!: 16 października i Rapture of the Deep tour · Zobacz więcej »
Rasmus Jensen
Rasmus Jensen (ur. 16 października 1993) – duński żużlowiec.
Nowy!!: 16 października i Rasmus Jensen · Zobacz więcej »
Raven Klaasen
Raven Klaasen (ur. 16 października 1982 w King William’s Town) – południowoafrykański tenisista, reprezentant w Pucharze Davisa.
Nowy!!: 16 października i Raven Klaasen · Zobacz więcej »
Razors Edge World Tour
Razors Edge World Tour – dwunasta trasa koncertowa grupy muzycznej AC/DC, w jej trakcie odbyło się 160 koncertów.
Nowy!!: 16 października i Razors Edge World Tour · Zobacz więcej »
Różowe lata siedemdziesiąte
Różowe lata siedemdziesiąte (ang. That ’70s Show) – komediowy serial telewizyjny emitowany przez amerykańskąstację Fox.
Nowy!!: 16 października i Różowe lata siedemdziesiąte · Zobacz więcej »
Rebelia islamska w Jemenie
Rebelia islamska w Jemenie zaczęła się w 1998 roku.
Nowy!!: 16 października i Rebelia islamska w Jemenie · Zobacz więcej »
Rebelia nad Red River
Rebelia nad Red River – nazwa wydarzeń, które nastąpiły w 1869 r. w związku z przyłączeniem Terytoriów Północno-Zachodnich do Kanady.
Nowy!!: 16 października i Rebelia nad Red River · Zobacz więcej »
Reginald Krzyżanowski
Reginald Krzyżanowski (ur. 19 sierpnia 1894 w Dziewierzewie, zm. 16 października 1939 w Lesie Szpęgawskim) – Sługa Boży Kościoła katolickiego, polski duchowny katolicki.
Nowy!!: 16 października i Reginald Krzyżanowski · Zobacz więcej »
Reid Smith
Reid Bryce Smith (ur. 8 maja 1949 w Burbank, zm. 16 października 2001. w Burbank) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy, biznesmen (zarządca nieruchomości).
Nowy!!: 16 października i Reid Smith · Zobacz więcej »
Reidar Hjermstad
Reidar Hjermstad (ur. 16 października 1937) – norweski biegacz narciarski i biathlonista.
Nowy!!: 16 października i Reidar Hjermstad · Zobacz więcej »
Reinhard Uebrick
Reinhard Uebrick (w źródłach również jako Übrick, ur. 27 lutego 1844, zm. 16 lub 17 października 1917 w Toruniu) – niemiecki architekt, prezes Towarzystwa Sztuki i Rzemiosła Artystycznego, radny miejski.
Nowy!!: 16 października i Reinhard Uebrick · Zobacz więcej »
René I Andegaweński
René I Andegaweński (fr. René d’Anjou), Rene Prowansalski, zwany Dobry Król ReneW polskiej literaturze imię Rene zapisuje się w oryginalnej formie, pomijając jedynie zapis akcentu.
Nowy!!: 16 października i René I Andegaweński · Zobacz więcej »
René Mouterde
René Mouterde (ur. 16 października 1915 w Ambérieu-en-Bugey, zm. 28 lipca 2007 w Vienne) – francuski jezuita (prezbiter), geolog i paleontolog.
Nowy!!: 16 października i René Mouterde · Zobacz więcej »
Reprezentacja Brazylii w rugby union mężczyzn
Reprezentacja Brazylii w rugby union mężczyzn – zespół rugby union, biorący udział w imieniu Brazylii w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogąwystępować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo tego kraju, mieszkający w nim, bądź kwalifikujący się ze względu na pochodzenie rodziców lub dziadków.
Nowy!!: 16 października i Reprezentacja Brazylii w rugby union mężczyzn · Zobacz więcej »
Reprezentacja Egiptu w piłce nożnej mężczyzn
Reprezentacja Egiptu w piłce nożnej – kadra Egiptu w piłce nożnej mężczyzn.
Nowy!!: 16 października i Reprezentacja Egiptu w piłce nożnej mężczyzn · Zobacz więcej »
Reprezentacja Imperium Rosyjskiego w piłce nożnej mężczyzn
Reprezentacja Imperium Rosyjskiego w piłce nożnej – narodowy zespół piłkarzy nożnych, który istniał w latach 1910—1914 reprezentując carskąRosję.
Nowy!!: 16 października i Reprezentacja Imperium Rosyjskiego w piłce nożnej mężczyzn · Zobacz więcej »
Reprezentacja Związku Radzieckiego U-21 w piłce nożnej mężczyzn
Reprezentacja Związku Radzieckiego U-21 w piłce nożnej – młodzieżowa reprezentacja Związku Radzieckiego sterowana przez Związek Piłki Nożnej ZSRR.
Nowy!!: 16 października i Reprezentacja Związku Radzieckiego U-21 w piłce nożnej mężczyzn · Zobacz więcej »
Reprezentanci Brazylii w piłce nożnej
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Reprezentanci Brazylii w piłce nożnej · Zobacz więcej »
Republika Bolońska
Republika Bolońska − państwo istniejące we Włoszech przez pięć miesięcy 1796 roku w okresie wojen napoleońskich i zależne od państwa francuskiego.
Nowy!!: 16 października i Republika Bolońska · Zobacz więcej »
Republika Cispadańska
Flaga Republiki Cispadańskiej. Republika Cispadańska (1796–1797) – państwo w północnej części obecnych Włoch o ustroju parlamentarno-komitetowym i stolicy w Bolonii, utworzone 16 października 1796 przez generała Napoleona Bonaparte podczas Kongresu w Modenie z Księstwa Modeny i Reggio oraz Bolonii i Ferrary.
Nowy!!: 16 października i Republika Cispadańska · Zobacz więcej »
Return to Paradise Islands
Return to Paradise Islands – winylowy album studyjny piosenkarza Binga Crosby'ego zawierający utwory o tematyce hawajskiej, nagrany na trzech sesjach: 21 sierpnia, 16 października i 9 grudnia 1963 roku, wydany w 1964 roku.
Nowy!!: 16 października i Return to Paradise Islands · Zobacz więcej »
Richard Sears
Richard Dudley 'Dick' Sears (ur. 16 października 1861 w Bostonie, zm. 8 kwietnia 1943 w Bostonie) – amerykański tenisista.
Nowy!!: 16 października i Richard Sears · Zobacz więcej »
Riitta Salin
Riitta Liisa Salin z domu Hagman (ur. 16 października 1950 w Helsinkach) – fińska lekkoatletka, sprinterka, dwukrotna medalistka mistrzostw Europy w 1974.
Nowy!!: 16 października i Riitta Salin · Zobacz więcej »
Rijad Szauki
Rijad Szauki (arab. رياض شوقي, ur. w 1893, zm. 16 października 1943) – egipski piłkarz, występujący na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Rijad Szauki · Zobacz więcej »
Rikenette Steenkamp
Rikenette Steenkamp (ur. 16 października 1992) – południowoafrykańska lekkoatletka specjalizująca się w biegach płotkarskich.
Nowy!!: 16 października i Rikenette Steenkamp · Zobacz więcej »
Rivaldo Coetzee
Rivaldo Roberto Genino Coetzee (ur. 16 października 1996 w Kakamas) – południowafrykański piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Rivaldo Coetzee · Zobacz więcej »
Robert Beugré Mambé
Robert Beugré Mambé (ur. 1 stycznia 1952 w Abiaté) – iworyjski inżynier i polityk.
Nowy!!: 16 października i Robert Beugré Mambé · Zobacz więcej »
Robert Bodnar
Robert Mariusz Bodnar, ps.
Nowy!!: 16 października i Robert Bodnar · Zobacz więcej »
Robert Bringhurst
Robert Bringhurst (ur. 16 października 1946 w Los Angeles) – kanadyjski poeta anglojęzyczny, typograf i autor.
Nowy!!: 16 października i Robert Bringhurst · Zobacz więcej »
Robert Dorgebray
Robert Fernand Dorgebray (ur. 16 października 1915 w Nesles-la-Vallée, zm. 29 września 2005 w Paryżu) – francuski kolarz szosowy i przełajowy, złoty medalista olimpijski.
Nowy!!: 16 października i Robert Dorgebray · Zobacz więcej »
Robert Ensor
Robert Charles Kirkwood Ensor (ur. 16 października 1877, zm. 4 grudnia 1958) – brytyjski historyk, poeta, dziennikarz.
Nowy!!: 16 października i Robert Ensor · Zobacz więcej »
Robert Kozyrski
Robert Kozyrski (ur. 16 października 1971 w ChełmieEncyklopedia 100-lecia KUL. Tom 1, wyd. KUL, Lublin 2018, s. 565.) – polski historyk, dr hab.
Nowy!!: 16 października i Robert Kozyrski · Zobacz więcej »
Robert Redfield
Robert Redfield (ur. 4 grudnia 1897 w Chicago, zm. 16 października 1958 tamże) – amerykański antropolog kulturowy i etnolingwista.
Nowy!!: 16 października i Robert Redfield · Zobacz więcej »
Robert Stachurski
Robert Stachurski (ur. 16 października 1970 w Pińczowie) – polski piłkarz grający na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Robert Stachurski · Zobacz więcej »
Robert Stephenson
Pomnik Roberta Stephensona w Londynie Robert Stephenson (ur. 16 października 1803, zm. 12 października 1859), angielski inżynier budownictwa, członek Royal Society.
Nowy!!: 16 października i Robert Stephenson · Zobacz więcej »
Roberto Cearense
Roberto Cearense, właśc.
Nowy!!: 16 października i Roberto Cearense · Zobacz więcej »
Roberto Hilbert
Roberto Hilbert (ur. 16 października 1984 w Forchheim) – piłkarz niemiecki grający na pozycji prawoskrzydłowego.
Nowy!!: 16 października i Roberto Hilbert · Zobacz więcej »
Rocks Tour
Rocks Tour – pierwsza trasa koncertowa grupy muzycznej Aerosmith; w jej trakcie odbyło się siedemdziesiąt sześć koncertów.
Nowy!!: 16 października i Rocks Tour · Zobacz więcej »
Rocksimus Maximus Tour
Rocksimus Maximus Tour – wspólna trasa koncertowa zespołów muzycznych Aerosmith i Kiss.
Nowy!!: 16 października i Rocksimus Maximus Tour · Zobacz więcej »
Rod Strachan
Rodney "Rod" Strachan (ur. 16 października 1955) – amerykański pływak.
Nowy!!: 16 października i Rod Strachan · Zobacz więcej »
Rodolfo Francisco Bobadilla Mata
Rodolfo Francisco Bobadilla Mata (ur. 16 października 1932 w mieście Gwatemala, zm. 13 kwietnia 2019 tamże) – gwatemalski duchowny rzymskokatolicki, w latach 1996-2012 biskup Huehuetenango.
Nowy!!: 16 października i Rodolfo Francisco Bobadilla Mata · Zobacz więcej »
Roger Vailland
Roger Vailland (ur. 16 października 1907 w Acy-en-Multien, zm. 12 maja 1965 roku w Meillonnas) – francuski pisarz, eseista, i scenarzysta filmowy.
Nowy!!: 16 października i Roger Vailland · Zobacz więcej »
Roman Jasiński (pianista)
Roman Jasiński (ur. 16 października 1900 w Warszawie, zm. 4 września 1987 tamże) – polski pianista, publicysta muzyczny i pedagog.
Nowy!!: 16 października i Roman Jasiński (pianista) · Zobacz więcej »
Roman Mars
Roman Mars – amerykański producent radiowy.
Nowy!!: 16 października i Roman Mars · Zobacz więcej »
Roman Sadlik
Roman Sadlik (ur. 16 października 1899 w Warszawie, zm. 28 czerwca 1969 w Halinowie) – podporucznik Legionów Polskich, Wojska Polskiego II RP i ludowego Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Roman Sadlik · Zobacz więcej »
Romana Adamczak
Romana Halina Adamczak z domu Wośkowiak lub Waśkowiak (ur. 16 października 1939 w Śmiglu) – polska działaczka partyjna i państwowa, ekonomistka, była I sekretarz Komitetu Powiatowego w Nowej Soli i Komitetu Miejskiego PZPR w Zielonej Górze, w latach 1975–1976 wicewojewoda zielonogórski.
Nowy!!: 16 października i Romana Adamczak · Zobacz więcej »
Romuald Jarmułowicz
Romuald Jarmułowicz, ps. Smyk (ur. 4 sierpnia 1877 w Bujnach w pow. piotrkowskim, zm. 1944 w Warszawie) – polski działacz związkowy i samorządowy, prezydent Częstochowy, senator I kadencji w II RP.
Nowy!!: 16 października i Romuald Jarmułowicz · Zobacz więcej »
Romuald Pomorski
Romuald Jacek Pomorski (ur. 2 stycznia 1956 we Wrocławiu, zm. 17 stycznia 2010 tamże) – polski biolog, specjalizujący się w entomologii, skoczogonach, zoologii i zoologii gleby; nauczyciel akademicki.
Nowy!!: 16 października i Romuald Pomorski · Zobacz więcej »
Roni Brizon
Roni Brizon, właśc.
Nowy!!: 16 października i Roni Brizon · Zobacz więcej »
Rony Martínez
Rony Darío Martínez Alméndarez (ur. 16 października 1987 w Olanchito) – honduraski piłkarz występujący na pozycji napastnika lub ofensywnego pomocnika, reprezentant Hondurasu, od 2021 roku zawodnik Realu Sociedad Tocoa.
Nowy!!: 16 października i Rony Martínez · Zobacz więcej »
Rosalio José Castillo Lara
Rosalio José Castillo Lara (ur. 4 września 1922 w San Casimiro, zm. 16 października 2007 w Caracas), wenezuelski duchowny katolicki, wysoki urzędnik Kurii Rzymskiej, kardynał.
Nowy!!: 16 października i Rosalio José Castillo Lara · Zobacz więcej »
Rose Francine Rogombé
Rose Francine Rogombé (ur. 20 września 1942 w Lambaréné, zm. 10 kwietnia 2015 w Paryżu) – gabońska polityk, przewodnicząca Senatu od 16 lutego 2009 do 27 lutego 2015, pełniąca obowiązki prezydenta Gabonu od 8 czerwca 2009 do 16 października 2009.
Nowy!!: 16 października i Rose Francine Rogombé · Zobacz więcej »
Ross Ewington
Ross Ewington (ur. 16 października 1947 w Hawera, zm. 31 marca 2016) – nowozelandzki narciarz alpejski, olimpijczyk.
Nowy!!: 16 października i Ross Ewington · Zobacz więcej »
Rosyjski spis powszechny 2002
Rosyjski spis powszechny 2002 (ros: Всероссийская перепись населения 2002) był pierwszym spisem w Federacji Rosyjskiej.
Nowy!!: 16 października i Rosyjski spis powszechny 2002 · Zobacz więcej »
Roy Dotrice
Roy Dotrice (ur. 26 maja 1923 na wyspie Guernsey na kanale La Manche, zm. 16 października 2017 w Londynie) – brytyjski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny.
Nowy!!: 16 października i Roy Dotrice · Zobacz więcej »
Rozbitkowie (serial telewizyjny)
Rozbitkowie (ang. Peter Benchley's Amazon) – kanadyjsko-niemiecki serial przygodowy, który jest adaptacjąopowiadania Petera Benchleya.
Nowy!!: 16 października i Rozbitkowie (serial telewizyjny) · Zobacz więcej »
Rudolf Friedrich Kurz
Rudolf Friedrich Kurz (ur. 8 stycznia 1818 w Bernie, zm. 16 października 1871 tamże) – szwajcarski malarz i szkicownik, znany głównie z obrazów życia traperów i Indian północnoamerykańskich, które poczynił podczas swojej podróży wzdłuż Missisipi i Missouri w latach 1846–1852.
Nowy!!: 16 października i Rudolf Friedrich Kurz · Zobacz więcej »
Rudolf III Habsburg
Rudolf III Habsburg "król Kasza" (ur. w 1281, zm. 3/4 lipca 1307 w Horažďovicach) – król Czech (1306-1307) i książę Austrii 1298-1307, tytularny król Polski 1306-1307.
Nowy!!: 16 października i Rudolf III Habsburg · Zobacz więcej »
Rudolf Schlechter
Friedrich Richard Rudolf Schlechter (ur. 16 października 1872 w Berlinie, zm. 16 listopada 1925 w SchönebergObecnie dzielnica Berlina) - niemiecki taksonom, botanik i autor kilku prac na temat storczyków.
Nowy!!: 16 października i Rudolf Schlechter · Zobacz więcej »
Rufino Niccacci
Rufino Salvatore Niccacci OFM (ur. 19 marca 1911 w Derucie, zm. 16 października 1976 tamże) − włoski franciszkanin, działacz społeczny, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.
Nowy!!: 16 października i Rufino Niccacci · Zobacz więcej »
Ruryk (1892)
Ruryk lub Riurik (ros. Рюрик) – rosyjski krążownik pancerny z okresu wojny rosyjsko-japońskiej.
Nowy!!: 16 października i Ruryk (1892) · Zobacz więcej »
Ryszard Gieryszewski
318x318px Ryszard Gieryszewski (ur. 16 października 1936 w Warszawie, zm. 2 grudnia 2021 tamże) – polski malarz i grafik.
Nowy!!: 16 października i Ryszard Gieryszewski · Zobacz więcej »
Ryszard Walkowiak
Ryszard Walkowiak (ur. 16 października 1952 w Mosinie, zm. 29 czerwca 2020 w Przeźmierowie) – polski agronom, dr hab.
Nowy!!: 16 października i Ryszard Walkowiak · Zobacz więcej »
Rzym (serial telewizyjny)
Rzym (ang. Rome) – historyczny serial telewizyjny wyprodukowany przez telewizje BBC oraz HBO.
Nowy!!: 16 października i Rzym (serial telewizyjny) · Zobacz więcej »
Sabine John
Sabine John z domu Möbius, 1.
Nowy!!: 16 października i Sabine John · Zobacz więcej »
Sabine Tisserand
Sabine Tisserand (ur. 16 października 1970) – francuska judoczka.
Nowy!!: 16 października i Sabine Tisserand · Zobacz więcej »
Sabotage Tour
Sabotage Tour – pierwsza trasa koncertowa grupy Black Sabbath, obejmująca Europę i Amerykę Północną.
Nowy!!: 16 października i Sabotage Tour · Zobacz więcej »
Sabrina Simoni
Sabrina Simoni (ur. 16 października 1969 w Bolonii) – włoska pedagog, dyrygentka chóru Piccolo Coro dell’Antoniano.
Nowy!!: 16 października i Sabrina Simoni · Zobacz więcej »
Sam Bennett (kolarz)
Sam Bennett (ur. 16 października 1990 w Wervik) – irlandzki kolarz szosowy pochodzenia belgijskiego.
Nowy!!: 16 października i Sam Bennett (kolarz) · Zobacz więcej »
Samad bej Mehmandarow
Samad bej Mehmandarow (az. Səməd bəy Mehmandarov, Səmədbək Mehmandarli, ur. 16 października 1856 w Lenkoranie, zm. luty 1931) – azerski generał artylerii.
Nowy!!: 16 października i Samad bej Mehmandarow · Zobacz więcej »
Samuel Pizzetti
Samuel Pizzetti (ur. 16 października 1986 w Codogno) – włoski pływak, olimpijczyk z Pekinu i z Londynu.
Nowy!!: 16 października i Samuel Pizzetti · Zobacz więcej »
Sandro Puppo
Sandro Puppo (ur. 28 stycznia 1918 w Piacenzy, zm. 16 października 1986 tamże) – włoski piłkarz i trener.
Nowy!!: 16 października i Sandro Puppo · Zobacz więcej »
Santiago Morning
Corporación Club de Deportes Santiago Morning – chilijski klub piłkarski z siedzibąw mieście Santiago, stolicy państwa.
Nowy!!: 16 października i Santiago Morning · Zobacz więcej »
Santiago Ostolaza
Santiago Javier Ostolaza Sosa (ur. 10 lipca 1962 w Dolores) – piłkarz urugwajski noszący przydomek Vasco, pomocnik.
Nowy!!: 16 października i Santiago Ostolaza · Zobacz więcej »
Saturnin
Saturnin – imię męskie pochodzenia łacińskiego.
Nowy!!: 16 października i Saturnin · Zobacz więcej »
Sérgio Abreu
Sérgio Abreu, właściwie Sérgio Luis Coutinho Abreu (ur. 16 października 1975 w Rio de Janeiro) – brazylijski aktor i model.
Nowy!!: 16 października i Sérgio Abreu · Zobacz więcej »
Sérgio Pinto
Sérgio Pinto (ur. 16 października 1980 w Vila Nova de Gaia) – niemiecki piłkarz pochodzenia portugalskiego występujący na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Sérgio Pinto · Zobacz więcej »
Sławomir Popławski
Sławomir Popławski (ur. 24 listopada 1962 w Czeladzi) – polski aktor teatralny i filmowy.
Nowy!!: 16 października i Sławomir Popławski · Zobacz więcej »
Sebastian Sasin Karśnicki
Sebastian Sasin Karśnicki herbu Jastrzębiec (zm. przed 16 października 1608 roku) – chorąży większy łęczycki w latach 1585-1607, podstarości łęczycki w latach 1583-1586.
Nowy!!: 16 października i Sebastian Sasin Karśnicki · Zobacz więcej »
Sede Mosze
Sede Mosze (hebr. שדה משה) – moszaw położony w samorządzie regionu Lachisz, w Dystrykcie Południowym, w Izraelu.
Nowy!!: 16 października i Sede Mosze · Zobacz więcej »
Senat Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji
Prezydent Bronisław Komorowski podczas inauguracyjnego posiedzenia Senatu VIII kadencji Senat VIII kadencji – skład Senatu VIII kadencji wyłoniony został w wyborach do Sejmu i Senatu przeprowadzonych 9 października 2011.
Nowy!!: 16 października i Senat Rzeczypospolitej Polskiej VIII kadencji · Zobacz więcej »
Sensai Nagayo
– japoński lekarz i mąż stanu działający w okresie Meiji.
Nowy!!: 16 października i Sensai Nagayo · Zobacz więcej »
Serafin Józef Zwoliński
Serafin Józef Zwoliński CFA (ur. 16 października 1879 w Iwanowicach, zm. 26 grudnia 1940 w Dachau) – polski zakonnik, Sługa Boży Kościoła katolickiego.
Nowy!!: 16 października i Serafin Józef Zwoliński · Zobacz więcej »
Serie A1 w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012)
Serie A1 siatkarzy 2011/2012 - 67.
Nowy!!: 16 października i Serie A1 w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012) · Zobacz więcej »
Sesje
Sesje (ang. The Sessions) − amerykański niezależny komediodramat z 2012 roku w reżyserii oraz według scenariusza Bena Lewina.
Nowy!!: 16 października i Sesje · Zobacz więcej »
Setsuko Sasaki
- japońska siatkarka, medalistka olimpijska.
Nowy!!: 16 października i Setsuko Sasaki · Zobacz więcej »
SG-21 Lwów
SG-21 Lwów – pierwszy polski szybowiec wyczynowy zbudowany w dwudziestoleciu międzywojennym.
Nowy!!: 16 października i SG-21 Lwów · Zobacz więcej »
Shadow of the Day
Shadow of the Day – ballada rockowa zespołu Linkin Park, wydana 16 października 2007 jako trzeci singiel promujący ich trzeci album studyjny Minutes to Midnight.
Nowy!!: 16 października i Shadow of the Day · Zobacz więcej »
Shōgo Takahashi
– japoński zapaśnik walczący w stylu klasycznym.
Nowy!!: 16 października i Shōgo Takahashi · Zobacz więcej »
She Wolf (album)
She Wolf – ósmy, studyjny album kolumbijskiej piosenkarki Shakiry.
Nowy!!: 16 października i She Wolf (album) · Zobacz więcej »
Shigeo Nakata
– japoński zapaśnik walczący w stylu wolnym.
Nowy!!: 16 października i Shigeo Nakata · Zobacz więcej »
Shirley Booth
Thelma Marjorie Ford (ur. 30 sierpnia 1898 w Nowym Jorku, zm. 16 października 1992 w North Chatham) − amerykańska aktorka, laureatka Oscara za rolę w filmie Wróć, mała Shebo, który był jej debiutem na dużym ekranie.
Nowy!!: 16 października i Shirley Booth · Zobacz więcej »
Short Sunderland
Short S.25 Sunderland – czterosilnikowa łódź latająca konstrukcji brytyjskiej z okresu II wojny światowej, wykorzystywana m.in.
Nowy!!: 16 października i Short Sunderland · Zobacz więcej »
Show Off Must Go On Tour
Show Off Must Go On Tour – pierwsza trasa koncertowa Robbie’ego Williamsa; w jej trakcie odbyły się trzydzieści dwa koncerty.
Nowy!!: 16 października i Show Off Must Go On Tour · Zobacz więcej »
Siarhiej Wieramko
Siarhiej Mikałajewicz Wieramko, biał. Сяргей Мікалаевіч Верамко, ros. Сергей Николаевич Веромко, Siergiej Nikołajewicz Wieriemko (ur. 16 października 1982 w Mińsku) – białoruski piłkarz, grający na pozycji bramkarza, reprezentant Białorusi.
Nowy!!: 16 października i Siarhiej Wieramko · Zobacz więcej »
Sienna (województwo śląskie)
Sienna – wieś położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Lipowa, leży w Kotlinie Żywieckiej, na terenach pomiędzy dolinami potoków Sienna i Kiemlichowiec, w regionie Żywiecczyzny.
Nowy!!: 16 października i Sienna (województwo śląskie) · Zobacz więcej »
Siergiej Czernych
Siergiej Aleksandrowicz Czernych (ros. Сергей Александрович Черных, ur. w Niżnym Tagile, zm. 16 października 1941) – radziecki lotnik wojskowy, generał major lotnictwa, Bohater Związku Radzieckiego (1936).
Nowy!!: 16 października i Siergiej Czernych · Zobacz więcej »
Siergiej Efron
Siergiej Efron po aresztowaniu przez NKWD 1939 Siergiej Jakowlewicz Efron (ros. Сергей Яковлевич Эфрон, ur. w Moskwie, rozstrzelany 16 października 1941 w miejscu egzekucji Kommunarka) – rosyjski publicysta, pisarz, w pewnym okresie agent NKWD za granicą.
Nowy!!: 16 października i Siergiej Efron · Zobacz więcej »
Siergiej Kiriejew
Siergiej Jakowlewicz Kiriejew (ros. Сергей Яковлевич Киреев, ur. 16 października 1901 we wsi Łomowka w guberni włodzimierskiej, zm. 27 września 1990 w Gorkim (obecnie Niżny Nowogród)) – radziecki polityk, I sekretarz Komitetu Obwodowego WKP(b) w Gorkim (1946-1950).
Nowy!!: 16 października i Siergiej Kiriejew · Zobacz więcej »
Siergiej Odincow
Siergiej Anatoljewicz Odincow, ros. Сергей Анатольевич Одинцов (ur. 16 października 1962 w Kirowo-Czepiecku) – radziecki i rosyjski hokeista.
Nowy!!: 16 października i Siergiej Odincow · Zobacz więcej »
Siergiej Pietrow (polityk)
Siergiej Porfirjewicz Pietrow (ros. Сергей Порфирьевич Петров, ur. 16 października 1889 we wsi Attikowo w guberni kazańskiej, zm. 10 sierpnia 1942 w obwodzie karagandyjskim) – radziecki działacz partyjny.
Nowy!!: 16 października i Siergiej Pietrow (polityk) · Zobacz więcej »
Siergiej Taboricki
Siergiej Władimirowicz Taboricki (ros. Сергей Владимирович Таборицкий; ur. w Petersburgu, zm. 16 października 1980 w Limburg an der Lahn) – rosyjski nacjonalista i monarchista, zabójca Władimira Nabokowa, wraz z Piotrem Szabielskim-Borkiem.
Nowy!!: 16 października i Siergiej Taboricki · Zobacz więcej »
Siergiej Trofimienko
Siergiej Gieorgijewicz Trofimienko (ros. Сергей Георгиевич Трофименко, ur. w Briańsku, zm. 16 października 1953 w Moskwie) – radziecki dowódca wojskowy, generał pułkownik, Bohater Związku Radzieckiego (1944).
Nowy!!: 16 października i Siergiej Trofimienko · Zobacz więcej »
Sigismond Blednicki
Sigismond Thadee Blednicki (ur. 16 października 1920 w Wąbrzeźnie, zm. 9 stycznia 1995 w Villespassans) – francuski wojskowy i urzędnik polskiego pochodzenia.
Nowy!!: 16 października i Sigismond Blednicki · Zobacz więcej »
Silvio Giuseppe Mercati
Silvio Giuseppe Mercati (ur. 16 września 1877 w Villa Gaida, zm. 16 października 1963 w Rzymie) – włoski historyk, bizantynolog.
Nowy!!: 16 października i Silvio Giuseppe Mercati · Zobacz więcej »
Simon Phillips (kierowca wyścigowy)
Simon Phillips (ur. 21 sierpnia 1934 roku w Croydon, zm. 16 października 2013) – brytyjski kierowca wyścigowy.
Nowy!!: 16 października i Simon Phillips (kierowca wyścigowy) · Zobacz więcej »
Simon Schoch
Simon Schoch (ur. 7 października 1978 w Winterthur) – szwajcarski snowboardzista, wicemistrz olimpijski, czterokrotny medalista mistrzostw świata i dwukrotny zdobywca Pucharu Świata.
Nowy!!: 16 października i Simon Schoch · Zobacz więcej »
Simple Plan (album)
Simple Plan – album kanadyjskiego zespołu Simple Plan wydany w 2008 roku.
Nowy!!: 16 października i Simple Plan (album) · Zobacz więcej »
Slang World Tour
Slang World Tour – siódma trasa koncertowa grupy muzycznej Def Leppard, w jej trakcie odbyło się 125 koncertów.
Nowy!!: 16 października i Slang World Tour · Zobacz więcej »
Smolik / Kev Fox
Smolik / Kev Fox – wspólny album polskiego producenta, kompozytora i multiinstrumentalisty Smolika i brytyjskiego wokalisty, gitarzysty i kompozytora Keva Foxa, wydany 23 października 2015 przez Kayax.
Nowy!!: 16 października i Smolik / Kev Fox · Zobacz więcej »
SMS Dinara
SMS Dinara – austro-węgierski niszczyciel z początku XX wieku.
Nowy!!: 16 października i SMS Dinara · Zobacz więcej »
SMS G 88
G 88 – niemiecki niszczyciel z okresu I wojny światowej.
Nowy!!: 16 października i SMS G 88 · Zobacz więcej »
SN 2006kv
SN 2006kv – supernowa typu II odkryta 16 października 2006 roku w galaktyce A000306+0054.
Nowy!!: 16 października i SN 2006kv · Zobacz więcej »
So Crazy / Come
So Crazy / Come - dwudziesty trzeci singel Namie Amuro.
Nowy!!: 16 października i So Crazy / Come · Zobacz więcej »
Sojuz-U
Sojuz-U (również Sojuz 11A511U) – rosyjska rakieta nośna konstrukcji radzieckiej, powstała bezpośrednio z rakiety balistycznej R-7.
Nowy!!: 16 października i Sojuz-U · Zobacz więcej »
Some Great Reward Tour
Some Great Reward Tour – ósma trasa koncertowa zespołu muzycznego Depeche Mode, podczas której odbyło się pięćdziesiąt sześć koncertów; 56.
Nowy!!: 16 października i Some Great Reward Tour · Zobacz więcej »
Sona Axundova-Qarayeva
Sona Axundova-Qarayeva (ur. 16 października 1898 w Baku, zm. 19 października 1971) – azerska poetka i działaczka społeczna.
Nowy!!: 16 października i Sona Axundova-Qarayeva · Zobacz więcej »
Souleymane Oularé
Souleymane Oularé (ur. 16 października 1972) – gwinejski piłkarz, grający na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Souleymane Oularé · Zobacz więcej »
Spadochroniarstwo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007
Spadochroniarstwo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007 – zawody dla sportowców-żołnierzy zorganizowane przez MiędzynarodowąRadę Sportu Wojskowego, które odbyły się w indyjskim Hajdarabadzie w dniach 16–20 października 2007 roku podczas igrzysk wojskowych.
Nowy!!: 16 października i Spadochroniarstwo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007 · Zobacz więcej »
Spamhaus
Spamhaus (l.mn. spamhausen) – pejoratywne określenie dostawcy usług internetowych, który pozwala, a nawet zachęca do wysyłania spamu przez swój system.
Nowy!!: 16 października i Spamhaus · Zobacz więcej »
Speech Debelle
Corynne Elliot (ur. 11 marca 1983 w Londynie) bardziej znana jako Speech Debelle - brytyjska raperka związana w przeszłości z wytwórniąBig Dada.
Nowy!!: 16 października i Speech Debelle · Zobacz więcej »
Stal Mielec (piłka nożna)
PGE FKS Stal Mielec – polski klub piłkarski z siedzibąw Mielcu.
Nowy!!: 16 października i Stal Mielec (piłka nożna) · Zobacz więcej »
Stanisław Cholewiński
Stanisław Cholewiński (ur. 16 października 1906) – polski „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.
Nowy!!: 16 października i Stanisław Cholewiński · Zobacz więcej »
Stanisław Dłubała
Stanisław Dłubała (ur. 19 grudnia 1927 w Męckiej Woli, zm. 16 października 2004) – polski działacz partyjny i samorządowy, przewodniczący prezydiów Powiatowych Rad Narodowych w Gryficach i Stargardzie Szczecińskim, w latach 1975–1981 prezydent Stargardu Szczecińskiego.
Nowy!!: 16 października i Stanisław Dłubała · Zobacz więcej »
Stanisław Henryk Święcicki
Stanisław Henryk Święcicki (ur. 28 lutego 1897 w Warszawie, zm. 16 października 1942 w Warszawie) – adwokat polski, działacz społeczny i konspiracyjny.
Nowy!!: 16 października i Stanisław Henryk Święcicki · Zobacz więcej »
Stanisław Jaskułka (aktor)
Stanisław Jaskułka (ur. 16 października 1948 w Nowym Targu) – polski aktor teatralny i filmowy.
Nowy!!: 16 października i Stanisław Jaskułka (aktor) · Zobacz więcej »
Stanisław Kłosowicz
Stanisław Kłosowicz (ur. 4 marca 1906 w Krasnojarsku, zm. 16 października 1955 w Radomiu) – polski kolarz, olimpijczyk z Amsterdamu 1928.
Nowy!!: 16 października i Stanisław Kłosowicz · Zobacz więcej »
Stanisław Kopystyński (inżynier)
Stanisław Kazimierz Kopystyński (ur. 27 maja 1923 w Janowie, zm. 16 października 2000) – polski inżynier metalurg, poseł na Sejm PRL VII kadencji.
Nowy!!: 16 października i Stanisław Kopystyński (inżynier) · Zobacz więcej »
Stanisław Kot (1907–1988)
Oddział Batalionów Chłopskich mjr. Stanisława Kota Stanisław Kot (ur. 20 kwietnia 1907 we wsi Stary Franciszków, zm. 16 października 1988 w Opolu Lubelskim) – polski rolnik, wojskowy i polityk, oficer organizacyjny Batalionów Chłopskich Okręgu IV Lublin, organizator ZMW RP „Wici”, przewodniczący Stronnictwa Ludowego „Roch” Puławy, po 1956 roku działacz ZSL.
Nowy!!: 16 października i Stanisław Kot (1907–1988) · Zobacz więcej »
Stanisław Krygielski
Stanisław Krygielski (ur. 16 października 1886, zm. 21 kwietnia 1965 w Choroszczynce) – polski duchowny.
Nowy!!: 16 października i Stanisław Krygielski · Zobacz więcej »
Stanisław Rospond (językoznawca)
Stanisław Rospond (ur. 19 grudnia 1906 w Liszkach pod Krakowem, zm. 16 października 1982 we Wrocławiu) – polski językoznawca, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, autor wielu prac onomastycznych wykorzystujących materiał polski i słowiański.
Nowy!!: 16 października i Stanisław Rospond (językoznawca) · Zobacz więcej »
Stanisław Sieciński
Stanisław Sieciński z Siecina (zm. 16 października 1619) – biskup przemyski (1609–1619), prepozyt kapituły katedralnej poznańskiej w latach 1605-1609.
Nowy!!: 16 października i Stanisław Sieciński · Zobacz więcej »
Stanisław Srokowski (geograf)
Stanisław Józef Srokowski (ur. 8 lipca 1872 w Węgrzcach, zm. 20 sierpnia 1950 w Warszawie) – polski geograf, konsul RP w Odessie i Królewcu, wojewoda wołyński (1923–1924), założyciel i pierwszy dyrektor Instytutu Bałtyckiego.
Nowy!!: 16 października i Stanisław Srokowski (geograf) · Zobacz więcej »
Stanisław Stefaniak
Stanisław Stefaniak, ps. Stefan, Wojownik (ur. 16 kwietnia 1900 w Żbikowie, zm. 16 października 1986 w Nowej Soli) – major Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego, komendant III Rejonu w Obwodzie Wola, dowódca kompanii wolskiej w Zgrupowaniu „Leśnik” na Muranowie i Starym Mieście, oraz dowódca batalionu „Stefan” i dowódca pododcinka po przejściu do Śródmieścia, kawaler Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari.
Nowy!!: 16 października i Stanisław Stefaniak · Zobacz więcej »
Stanisław Waszak
Stanisław Waszak (ur. 2 sierpnia 1906 w Sławsku Górnym koło Kruszwicy, zm. 16 października 1974 w Poznaniu) – polski statystyk i demograf, profesor Uniwersytetu Poznańskiego i Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Poznaniu.
Nowy!!: 16 października i Stanisław Waszak · Zobacz więcej »
Stanisław Zachariasiewicz (dziennikarz)
Stanisław Abgaro Zachariasiewicz (ur. 16 października 1891, zm. 9 marca 1944) – polski dziennikarz, redaktor.
Nowy!!: 16 października i Stanisław Zachariasiewicz (dziennikarz) · Zobacz więcej »
Stefan Nitecki
Stefan Nitecki (ur. 16 października 1885 w Luboli, zm. 19 października 1953 w Toruniu) – aptekarz, działacz społeczny i niepodległościowy.
Nowy!!: 16 października i Stefan Nitecki · Zobacz więcej »
Stefan Reuter
Stefan Reuter (ur. 16 października 1966 w Dinkelsbühl) – były niemiecki piłkarz występujący na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Stefan Reuter · Zobacz więcej »
Stefan Szaniawski
Stefan Szaniawski h. Junosza (ur. 28 marca 1882 w Kamyku, zm. 16 października 1943) – pułkownik artylerii Wojska Polskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari.
Nowy!!: 16 października i Stefan Szaniawski · Zobacz więcej »
Stefania Grzeszczyk
Stefania Grzeszczyk (ur. 1950) – polska naukowiec, specjalizująca się w budownictwie, inżynierii materiałów budowlanych oraz technologii materiałów budowlanych; nauczyciel akademicki.
Nowy!!: 16 października i Stefania Grzeszczyk · Zobacz więcej »
Stefania Paszkowska
Grób Stefanii Paszkowskiej na cmentarzu Bródnowskim Stefania Paszkowska z domu Zawierowska, pseudonim Nina (ur. 16 grudnia 1926 w Warszawie, zm. 16 października 2007) – polska działaczka sportowa, pilot rajdowy, sędzia sportu samochodowego stopnia międzynarodowego, kierownik ekip kartingowych i wyścigowych, porucznik WP Od 1942 r., należała do konspiracji, w czasie powstania warszawskiego była sanitariuszką, łączniczką, oraz radiotelegrafistkąw kompanii K-2 pułku AK ”Baszta” na Mokotowie.
Nowy!!: 16 października i Stefania Paszkowska · Zobacz więcej »
Stepan Wenhrynowycz
Stepan Omelan Wenhrynowycz, ukr. Степан Омелян Βенгринович, pol. Stefan Emilian Wenhrynowicz (ur. 7 kwietnia 1897 w Chyrzynce, zm. 19 czerwca 1954 w Dżonce, ZSRR) – duchowny greckokatolicki, ukraiński działacz społeczny w Sanoku.
Nowy!!: 16 października i Stepan Wenhrynowycz · Zobacz więcej »
Stephanie Murata
Stephanie Murata (ur. 16 października 1970) – amerykańska zapaśniczka.
Nowy!!: 16 października i Stephanie Murata · Zobacz więcej »
Steve Lamacq
Steve Lamacq Steve Lamacq (ur. 16 października 1965 roku w Bournemouth, w Wielkiej Brytanii) – angielski dziennikarz radiowy, DJ, obecnie pracujący w stacjach radiowych BBC 6 Music i BBC Radio 2.
Nowy!!: 16 października i Steve Lamacq · Zobacz więcej »
Still Rising
Still Rising - piąty solowy album amerykańskiego rapera Jeru the Damaja.
Nowy!!: 16 października i Still Rising · Zobacz więcej »
Stoigniew (książę obodrzycki)
Stoigniew, Stojgniew, Stoinef (zm. 16 października 955) – książę Obodrytów panujący w połowie X wieku, wzmiankowany przez Widukinda z Korbei oraz Thietmara z Merseburga.
Nowy!!: 16 października i Stoigniew (książę obodrzycki) · Zobacz więcej »
Strong Ones
Strong Ones – trzeci singiel holenderskiego DJ-a i producenta muzycznego Armina van Buurena z jego szóstego albumu studyjnego Embrace.
Nowy!!: 16 października i Strong Ones · Zobacz więcej »
Strzelanina w barze Luby’s w Killeen
Strzelanina w barze Luby’s w Killeen (w terminologii amerykańskiej znana pod ang. nazwąLuby’s massacre) – wydarzenie, które miało miejsce w amerykańskim barze sieci Luby’s w mieście Killeen w Teksasie 16 października 1991.
Nowy!!: 16 października i Strzelanina w barze Luby’s w Killeen · Zobacz więcej »
Strzelectwo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007
Strzelectwo na 4. Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych – zawody dla sportowców-żołnierzy zorganizowane przez MiędzynarodowąRadę Sportu Wojskowego, które odbyły się w indyjskim Hajdarabadzie w dniach 16 – 20 października 2007 roku podczas światowych igrzysk wojskowych.
Nowy!!: 16 października i Strzelectwo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2007 · Zobacz więcej »
Stuck Inside of Mobile with the Memphis Blues Again
Stuck Inside of Mobile with the Memphis Blues Again – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w lutym i wydana na albumie Blonde on Blonde w maju 1966 r. Czasem tytuł ma formę Stuck Inside of Mobile (with the Memphis Blues Again) albo we wczesnych wydaniach albumu Stuck Inside with Thee lub częściej Memphis Blues Again.
Nowy!!: 16 października i Stuck Inside of Mobile with the Memphis Blues Again · Zobacz więcej »
Sue Bird
LA Sparks. Bird podczas rozgrywek WNBA 2015. Suzanne Brigit „Sue” Bird (ur. 16 października 1980 w Syosset) – amerykańska koszykarka występująca na pozycji rozgrywającej, posiadająca także izraelskie obywatelstwo, czterokrotna złota medalistka olimpijska oraz trzykrotna świata, obecnie zawodniczka Seattle Storm.
Nowy!!: 16 października i Sue Bird · Zobacz więcej »
Super Fun Night
Super Fun Night – komediowy amerykański, serial telewizyjny wyprodukowany przez ABC.
Nowy!!: 16 października i Super Fun Night · Zobacz więcej »
Supercopa Sudamericana 1996
IX Supercopa Sudamericana 1996.
Nowy!!: 16 października i Supercopa Sudamericana 1996 · Zobacz więcej »
Supercopa Sudamericana 1997
X Supercopa Sudamericana 1997 Najgorsze trzy zespoły pierwszej rundy miały nie być dopuszczone do następnej edycji pucharu w 1998 roku.
Nowy!!: 16 października i Supercopa Sudamericana 1997 · Zobacz więcej »
Superliga bułgarska w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)
Bułgarska Superliga Siatkarzy 2009/2010 – 66.
Nowy!!: 16 października i Superliga bułgarska w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010) · Zobacz więcej »
Superliga chorwacka w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
Chorwacka Superliga siatkarzy 2010/2011 - 19.
Nowy!!: 16 października i Superliga chorwacka w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
Superliga hiszpańska w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012)
Superliga de Voleibol Masculina 2011/2012 − 48.
Nowy!!: 16 października i Superliga hiszpańska w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012) · Zobacz więcej »
Superliga rosyjska w piłce siatkowej mężczyzn (2007/2008)
Rosyjska Superliga siatkarzy w sezonie 2007/2008.
Nowy!!: 16 października i Superliga rosyjska w piłce siatkowej mężczyzn (2007/2008) · Zobacz więcej »
Superpuchar Bułgarii w piłce siatkowej mężczyzn
Superpuchar Bułgarii w piłce siatkowej mężczyzn (buł. Суперкупа на България по волейбол за мъже / Superkupa na Byłgarija po wolejboł za myże) – cykliczne rozgrywki w piłce siatkowej organizowane corocznie przez Bułgarski Związek Piłki Siatkowej, w których rywalizująze sobąmistrz i zdobywca Pucharu Bułgarii.
Nowy!!: 16 października i Superpuchar Bułgarii w piłce siatkowej mężczyzn · Zobacz więcej »
Superpuchar Hiszpanii w piłce siatkowej mężczyzn
Superpuchar Hiszpanii w piłce siatkowej mężczyzn (hiszp. Supercopa de España de Voleibol Masculino) – cykliczne rozgrywki w piłce siatkowej organizowane corocznie przez Królewski Hiszpański Związek Piłki Siatkowej (Real Federación Española de Voleibol), w których rywalizująze sobąmistrz i zdobywca Pucharu Hiszpanii.
Nowy!!: 16 października i Superpuchar Hiszpanii w piłce siatkowej mężczyzn · Zobacz więcej »
Superpuchar Malty w piłce siatkowej mężczyzn
Superpuchar Malty w piłce siatkowej mężczyzn – cykliczne rozgrywki w piłce siatkowej organizowane corocznie przez Maltański Związek Piłki Siatkowej (Malta Volleyball Association), w których rywalizująze sobąmistrz i zdobywca Pucharu Malty.
Nowy!!: 16 października i Superpuchar Malty w piłce siatkowej mężczyzn · Zobacz więcej »
Superpuchar Niemiec w piłce siatkowej mężczyzn
Superpuchar Niemiec w piłce siatkowej mężczyzn (niem. VBL Supercup Männer) – cykliczne rozgrywki w piłce siatkowej organizowane corocznie przez Volleyball Bundesliga, w których rywalizująze sobąmistrz i zdobywca Pucharu Niemiec.
Nowy!!: 16 października i Superpuchar Niemiec w piłce siatkowej mężczyzn · Zobacz więcej »
Superpuchar Niemiec w piłce siatkowej mężczyzn (2016)
Superpuchar Niemiec w piłce siatkowej mężczyzn 2016 (VBL Supercup Männer 2016) – pierwsza edycja rozgrywek o Superpuchar Niemiec rozegrana 16 października 2016 roku w Mercedes-Benz Arena w Berlinie.
Nowy!!: 16 października i Superpuchar Niemiec w piłce siatkowej mężczyzn (2016) · Zobacz więcej »
Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn
Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (w latach 2013-2014 od nazwy sponsora jako Enea Super Puchar) – cykliczne rozgrywki w piłce siatkowej organizowane corocznie przez PolskąLigę Siatkówki we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej dla mistrza i zdobywcy Pucharu Polski.
Nowy!!: 16 października i Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn · Zobacz więcej »
Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2013)
Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2013 (od nazwy sponsora Enea Super Puchar 2013) – druga edycja rozgrywek o Superpuchar Polski rozegrana 16 października 2013 roku w hali Arena w Poznaniu, zorganizowana przez ProfesjonalnąLigę Piłki Siatkowej (PLPS).
Nowy!!: 16 października i Superpuchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2013) · Zobacz więcej »
Superpuchar Rosji w piłce siatkowej mężczyzn
Superpuchar Rosji w piłce siatkowej mężczyzn (ros. Суперкубок России по волейболу) – cykliczne rozgrywki w piłce siatkowej organizowane corocznie przez Wszechrosyjska Federacja Piłki Siatkowej, w których rywalizująze sobąmistrz i zdobywca Pucharu Rosji.
Nowy!!: 16 października i Superpuchar Rosji w piłce siatkowej mężczyzn · Zobacz więcej »
Superpuchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn
Superpuchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn – cykliczne rozgrywki w piłce siatkowej organizowane przez Szwajcarski Związek Piłki Siatkowej (Swiss Volley), w których rywalizująze sobąmistrz i zdobywca Pucharu Szwajcarii, a jeżeli ta sama drużyna zdobyła mistrzostwo i Puchar - mistrz Szwajcarii i finalista Pucharu Szwajcarii.
Nowy!!: 16 października i Superpuchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn · Zobacz więcej »
Superpuchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn (2022)
Superpuchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn 2022 (oficjalnie Volleyball Supercup Männer 2022) – 24.
Nowy!!: 16 października i Superpuchar Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn (2022) · Zobacz więcej »
Susan Pedersen
Susan „Sue“ Jane Pedersen (ur. 16 października 1953 w Sacramento), amerykańska pływaczka.
Nowy!!: 16 października i Susan Pedersen · Zobacz więcej »
Suzanne Somers
Suzanne Somers, właściwie Suzanne Marie Mahoney (ur. 16 października 1946 w San Bruno, zm. 15 października 2023 w Palm Springs) – amerykańska aktorka, producentka, scenarzystka, modelka i pisarka.
Nowy!!: 16 października i Suzanne Somers · Zobacz więcej »
Sweetener World Tour
Sweetener World Tour – czwarta trasa koncertowa amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande, która rozpoczęła 18 marca 2019 roku w Albany w Nowym Jorku na arenie Times Union Center w ramach promocji jej obu albumów studyjnych Sweetener (2018) oraz Thank U, Next (2019).
Nowy!!: 16 października i Sweetener World Tour · Zobacz więcej »
Sylvio Lagreca
Sylvio Lagreca (ur. 14 czerwca 1895 w Piracicaba, zm. 29 kwietnia 1966 w São Paulo) – brazylijski piłkarz i trener, pierwszy selekcjoner reprezentacji Brazylii.
Nowy!!: 16 października i Sylvio Lagreca · Zobacz więcej »
Sylvius Leopold Weiss
Starym Cmentarzu Katolickim w Dreźnie Sylvius Leopold Weiss (zamiennie Silvius, Sylvio, Silvio i Leopoldus, ur. 12 października 1687 prawdopodobnie w Grodkowie (Grottkau), zm. 16 października 1750 w Dreźnie) – śląski muzyk, kompozytor i lutnista.
Nowy!!: 16 października i Sylvius Leopold Weiss · Zobacz więcej »
Sylwester Bartosik
Grób Sylwestra Bartosika na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie Sylwester Bartosik (ur. 15 stycznia 1893 w Kampinosie, zm. 16 października 1942 w Warszawie) – pilot, uczestnik I wojny światowej (w 1923 roku na podstawie orzeczenia sądu honorowego został wydalony z korpusu oficerów Wojska Polskiego, pozbawiony stopnia kapitana i jako szeregowy przeniesiony do 32 pp), działacz MOPR, Związku Walki Wyzwoleńczej i Polskiej Partii Robotniczej, więzień Pawiaka.
Nowy!!: 16 października i Sylwester Bartosik · Zobacz więcej »
Synagoga w Tomaszowie Mazowieckim
Wielka Synagoga w Tomaszowie Mazowieckim, zbudowana w latach 1864-1878; fotografia z czasów 1. wojny światowej Wielka Synagoga w Tomaszowie Mazowieckim została zbudowana przy ulicy Handlowej 7 (ob. ul. Berka Joselewicza 7) w latach 1864-1878 (za rabinatu Eliasza Jakuba Wieliczkiera).
Nowy!!: 16 października i Synagoga w Tomaszowie Mazowieckim · Zobacz więcej »
Szał na Amandę
Szał na Amandę (ang. The Amanda Show) – amerykański serial komediowy wyprodukowany przez telewizję Nickelodeon w latach 1999–2002.
Nowy!!: 16 października i Szał na Amandę · Zobacz więcej »
Szczepan Wesoły
Szczepan Wesoły (ur. 16 października 1926 w Katowicach, zm. 28 sierpnia 2018 w Rzymie) – polski duchowny rzymskokatolicki, doktor nauk teologicznych, biskup pomocniczy gnieźnieński w latach 1969–2003, delegat ds.
Nowy!!: 16 października i Szczepan Wesoły · Zobacz więcej »
Szczyt iberoamerykański
Przywódcy państw na szczycie w Chile Szczyt Iberoamerykański w Chile w 2007 Przywódcy państw członkowskich na szczycie iberoamerykańskim w San Salvador (2008) Szczyty iberoamerykańskie (oficjalna nazwa z hiszp. Las Cumbres Iberoamericanas de Jefes de Estado y de Gobierno) – corocznie odbywające się począwszy od 1991 r. szczyty, w których udział biorąprzywódcy wszystkich latynoamerykańskich państw kontynentu, premier i król Hiszpanii, oraz premier Portugalii a także od 2004 r. również Andory.
Nowy!!: 16 października i Szczyt iberoamerykański · Zobacz więcej »
Sztorm na Bałtyku
Sztorm na Bałtyku (ang. Baltic Storm) – niemiecko-brytyjsko-amerykańsko-szwedzki film fabularny z 2003 roku w reżyserii Reubena Ledera.
Nowy!!: 16 października i Sztorm na Bałtyku · Zobacz więcej »
Szymon Konopacki
Zasławiu (2013) Szymon Ewaryst Konopacki (ur. 16 października 1790 w Wołodkówce na Ukrainie, zm. 13 maja 1884) – polski poeta, pisarz, tłumacz i pamiętnikarz.
Nowy!!: 16 października i Szymon Konopacki · Zobacz więcej »
Szymon Korpak
Szymon Korpak (ur. 16 października 1880 w Drohobyczu, zm. 28 maja lub 29 czerwca 1940 w Przemyślu) – polski duchowny rzymskokatolicki, działacz społeczny.
Nowy!!: 16 października i Szymon Korpak · Zobacz więcej »
Szymon Rajca
Szymon Rajca (ur. 18 lipca 1875 w Warszawie, zm. 16 października 1935 we Włocławku) – polski technik kolejowy, działacz społeczny ziemi kujawskiej, poseł na Sejm II Rzeczypospolitej Polskiej (1919–1922).
Nowy!!: 16 października i Szymon Rajca · Zobacz więcej »
Szymon Zuzak
Szymon ZuzakW ewidencji kościelnej diecezji przemyskiej był określany w języku łacińskim jako „Simon Zuzak”.
Nowy!!: 16 października i Szymon Zuzak · Zobacz więcej »
Tadeusz Bierzwiński
Tadeusz Bierzwiński właśc.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Bierzwiński · Zobacz więcej »
Tadeusz Brzeziński (lekarz)
Tadeusz Brzeziński (ur. 16 października 1929 w Warszawie, zm. 7 stycznia 2010 w Szczecinie) – polski lekarz, pulmonolog, historyk medycyny, etyk, profesor doktor habilitowany nauk medycznych, pułkownik Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Brzeziński (lekarz) · Zobacz więcej »
Tadeusz Dybol
Tadeusz Dybol (ur. 16 października 1953 w Poznaniu, zm. 19 maja 2010 w VerdenWładysław Zieleśkiewicz, 100 lat polskiej piłki ręcznej, wyd. ZPRP, Warszawa 2018, s. 533.) – polski szczypiornista, trzykrotny zdobywca Pucharu Polski, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Dybol · Zobacz więcej »
Tadeusz Franciszek Wiśniewski
241x241px Tadeusz Franciszek Wiśniewski (ur. 4 stycznia 1924, zm. 16 października 2015) – polski inżynier budownictwa, wykładowca Politechniki Warszawskiej, harcmistrz Szarych Szeregów, podporucznik Armii Krajowej, podpułkownik Wojska Polskiego, żołnierz batalionu „Zośka”.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Franciszek Wiśniewski · Zobacz więcej »
Tadeusz Górczyk
Tadeusz Józef Górczyk (ur. 16 października 1961 w Jaśle, zm. 21 grudnia 2020 tamże) – polski polityk, urzędnik samorządowy, poseł na Sejm I kadencji.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Górczyk · Zobacz więcej »
Tadeusz Gutowski (działacz sportowy)
Tadeusz Gutowski (ur. 16 października 1955 w Szczecinie) – polski działacz sportowy i społeczny, trener II klasy koszykówki i lekkoatletyki, były radny powiatowy, były dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego i Młodzieżowego Ośrodka Sportowego, były wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie, były prezes i wiceprezes Spójni Stargard SSA, prezes stowarzyszenia sportowego KS Spójnia Stargard.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Gutowski (działacz sportowy) · Zobacz więcej »
Tadeusz Jabłoński
Tadeusz Jabłoński, ps. Paweł Dzianisz.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Jabłoński · Zobacz więcej »
Tadeusz Kiciński
Tadeusz Kiciński (ur. 6 września 1929 w Czernicach Borowych, zm. 14 kwietnia 1988 w Warszawie) – profesor nauk technicznych.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Kiciński · Zobacz więcej »
Tadeusz Kurnatowski
Tadeusz Kurnatowski, ps. „Opolec” (ur. 16 października 1887 w Dąbrowie, zm. 1940) – podpułkownik kawalerii Wojska Polskiego, kawaler Orderu Virtuti Militari.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Kurnatowski · Zobacz więcej »
Tadeusz Lewandowski (ur. 1953)
Tadeusz Lewandowski (ur. 16 października 1953 r. w Bystrzycy Kłodzkiej) – polski teoretyk wojskowości, specjalizujący się w sztuce wojennej, informatyce, bezpieczeństwie i ochronie informacji, metodykąnauczania informatyki; nauczyciel akademicki związany z uczelniami w Sudetach.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Lewandowski (ur. 1953) · Zobacz więcej »
Tadeusz Machalski (1881–1943)
Tadeusz Adam Machalski (ur. 16 października 1881 w Tarnowie, zm. 1943) – major piechoty Wojska Polskiego, nauczyciel.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Machalski (1881–1943) · Zobacz więcej »
Tadeusz Majerski
mały Tadeusz Majerski (ur. 29 czerwca 1888 we Lwowie, zm. 16 października 1963 tamże) – polski kompozytor, pianista i pedagog.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Majerski · Zobacz więcej »
Tadeusz Marcinkowski (lekarz)
Cmentarzu Junikowo w Poznaniu Tadeusz Marcinkowski (ur. 16 października 1917, zm. 8 listopada 2011) – polski profesor nauk medycznych.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Marcinkowski (lekarz) · Zobacz więcej »
Tadeusz Nowakowski (polityk)
Tadeusz Zygmunt Nowakowski (ur. 16 października 1909 w Piotrkowie Trybunalskim, zm. 23 września 1993 tamże) – polski polityk, poseł na Sejm PRL II i III kadencji, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Narodowej w Piotrkowie Trybunalskim (1980–1988).
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Nowakowski (polityk) · Zobacz więcej »
Tadeusz Odrowąż-Pieniążek
Tadeusz Józef Paweł Odrowąż-Pieniążek (ur. 16 października 1901, zm. 27 lipca 1935 – porucznik obserwator lotnictwa Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Odrowąż-Pieniążek · Zobacz więcej »
Tadeusz Salski
Tadeusz Salski w czasach studenckich na PW Grób Tadeusza Salskiego na cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie Tadeusz Salski (ur. 17 października 1910 w Częstochowie, zm. 16 października 1981 w Warszawie) – polski inżynier, działacz polityczny o orientacji narodowej, działacz Obozu Narodowo-Radykalnego ABC w dwudziestoleciu międzywojennym, a w trakcie okupacji niemieckiej jeden z organizatorów i przywódców Organizacji Wojskowej Związek Jaszczurczy i Narodowych Sił Zbrojnych.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Salski · Zobacz więcej »
Tadeusz Szewczyk
Tadeusz Szewczyk (ur. 16 października 1921, zm. 14 maja 1986 w Katowicach) – polski architekt, przedstawiciel modernizmu, członek i rzeczoznawca Stowarzyszenia Architektów Polskich.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Szewczyk · Zobacz więcej »
Tadeusz Zwoliński
Tadeusz Zwoliński (ur. 16 października 1893 w Krakowie, zm. 27 listopada 1955 w Zakopanem) – polski kartograf, autor przewodników, speleolog, księgarz, fotograf.
Nowy!!: 16 października i Tadeusz Zwoliński · Zobacz więcej »
Taiki Matsuno
– japoński seiyū związany ze studiem Aoni Production.
Nowy!!: 16 października i Taiki Matsuno · Zobacz więcej »
Tamara McKinney
Tamara Price McKinney (ur. 16 października 1962 w Lexington) – amerykańska narciarka alpejska, czterokrotna medalistka mistrzostw świata oraz zdobywczyni Pucharu Świata.
Nowy!!: 16 października i Tamara McKinney · Zobacz więcej »
Tameichi Hara
– komandor Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej, autor książki opisującej wojnę na Pacyfiku z japońskiego punktu widzenia, twórca nowatorskiego wykorzystania torped, dowódca niszczycieli „Amatsukaze”, „Shigure” oraz lekkiego krążownika „Yahagi”.
Nowy!!: 16 października i Tameichi Hara · Zobacz więcej »
Ten Tour
Ten Tour – trzecia trasa koncertowa Pearl Jam, która odbyła się na przełomie 1991 i 1992 roku, promująca ich debiutancki album Ten.
Nowy!!: 16 października i Ten Tour · Zobacz więcej »
Teodor Taczak
Teodor Taczak (ur. 16 października 1878 w Mieszkowie k. Jarocina, zm. 22 czerwca 1941 w Warszawie) – polski duchowny rzymskokatolicki, ksiądz prałat, profesor.
Nowy!!: 16 października i Teodor Taczak · Zobacz więcej »
Teodora Glücksburg (1906–1969)
Teodora Glücksburg, zw.
Nowy!!: 16 października i Teodora Glücksburg (1906–1969) · Zobacz więcej »
Teofil Wilski
Teofil Józef Wilski (ur. 16 października 1935 w Skubarczewie, zm. 26 marca 2022 w Ostrowie Wielkopolskim) – polski duchowny rzymskokatolicki, doktor nauk teologicznych, rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie w latach 1988–1995, biskup pomocniczy kaliski w latach 1995–2011, od 2011 biskup pomocniczy senior diecezji kaliskiej.
Nowy!!: 16 października i Teofil Wilski · Zobacz więcej »
Teresa Kulak
Teresa Maria Kulak (ur. 16 października 1941 w Donaborowie koło Kępna) – polska historyk specjalizująca się w historii Polski i historii powszechnej XIX i XX wieku, polskiej myśli politycznej XIX i XX wieku, dziejach Śląska XVIII-XX wieku oraz historii Niemiec, nauczyciel akademicki związana z Uniwersytetem Wrocławskim i Uniwersytetem Opolskim.
Nowy!!: 16 października i Teresa Kulak · Zobacz więcej »
Teresa Rychlicka-Kasprzyk
Teresa Rychlicka-Kasprzyk (ur. 16 października 1950 w Skarszewach) – polska siatkarka, mistrzyni i reprezentantka Polski.
Nowy!!: 16 października i Teresa Rychlicka-Kasprzyk · Zobacz więcej »
Teresa Starmach
Teresa Barbara Starmach (ur. 16 października 1949 w Krakowie, zm. 30 lipca 2023 tamże) – polska nauczycielka, działaczka samorządowa i społeczna, w latach 1998–2002 wiceprezydent Krakowa.
Nowy!!: 16 października i Teresa Starmach · Zobacz więcej »
Teresio Maria Carlo Vittorio Ferrero della Marmora
Teresio Maria Carlo Vittorio Ferrero della Marmora (ur. 15 albo 16 października 1757 w Turynie, zm. 30 albo 31 grudnia 1831 tamże) – włoski kardynał.
Nowy!!: 16 października i Teresio Maria Carlo Vittorio Ferrero della Marmora · Zobacz więcej »
Termy Maltańskie
Baseny w części rekreacyjnej (aquapark) Termy Maltańskie – ośrodek sportowo-rekreacyjny, położony na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego w Poznaniu, niedaleko ośrodka rekreacyjnego Malta i toru Kolejki Parkowej Maltanka wiodącej do Nowego Zoo w Poznaniu, na Malcie, na osiedlu samorządowym Warszawskie-Pomet-Maltańskie.
Nowy!!: 16 października i Termy Maltańskie · Zobacz więcej »
Terry Griffiths
Terry Griffiths OBE (ur. 16 października 1947 w Llanelli), snookerzysta walijski.
Nowy!!: 16 października i Terry Griffiths · Zobacz więcej »
Terytorium Nebraski
Terytorium Nebraski Terytorium Nebraski – terytorium zorganizowane USA istniejące od 30 maja 1854 r. do 1 marca 1867 r. Powołane do życia w drodze ustawy o Kansas i Nebrasce.
Nowy!!: 16 października i Terytorium Nebraski · Zobacz więcej »
Thames Television
Thames Television – brytyjski regionalny, komercyjny nadawca telewizyjny, emitujący od 30 lipca 1968 do 31 grudnia 1992 oraz od 1 stycznia 2019 kanał pod tąsamąnazwą, który obejmował swym zasięgiem Londyn i okoliczne hrabstwa.
Nowy!!: 16 października i Thames Television · Zobacz więcej »
Théodore Barrière
Theodore Barrière fr: ɑ̃:'ʀi baʀiɛ:ʀ, (ur. 1823 w Paryżu, zm. 16 października 1877 r. tamże) – francuski dramatopisarz.
Nowy!!: 16 października i Théodore Barrière · Zobacz więcej »
The Art of Love & War
The Art of Love & War – czwarty studyjny album amerykańskiej piosenkarki Angie Stone.
Nowy!!: 16 października i The Art of Love & War · Zobacz więcej »
The Declaration
The Declaration, czwarty album studyjny nagrany przez amerykańskąwokalistkę R&B Ashanti, wydany dnia 3 czerwca 2008 w Stanach Zjednoczonych nakładem wytwórni Universal Music.
Nowy!!: 16 października i The Declaration · Zobacz więcej »
The Essential Gloria Estefan
The Essential Gloria Estefan – dwupłytowy album kompilacyjny piosenkarki Glorii Estefan, który ukazał się na rynku muzycznym w 2006 roku.
Nowy!!: 16 października i The Essential Gloria Estefan · Zobacz więcej »
The Global Spirit Tour
The Global Spirit Tour – dwudziesta trasa koncertowa grupy muzycznej Depeche Mode; w jej trakcie odbyło się sto dwadzieścia koncertów.
Nowy!!: 16 października i The Global Spirit Tour · Zobacz więcej »
The Hits: Chapter One
Greatest Hits - Chapter One – album kompilacyjny amerykańskiej grupy Backstreet Boys wydany 20 października 2001 roku.
Nowy!!: 16 października i The Hits: Chapter One · Zobacz więcej »
The Inevitable Return of the Great White Dope
The Inevitable Return of the Great White Dope – singel zespołu Bloodhound Gang pochodzący z płyty Hooray for Boobies.
Nowy!!: 16 października i The Inevitable Return of the Great White Dope · Zobacz więcej »
The Knick
The Knick – amerykański dramat medyczny, serial telewizyjny wyprodukowany przez Anonymous Content.
Nowy!!: 16 października i The Knick · Zobacz więcej »
The Neverending World Tour
The Neverending World Tour – światowa trasa koncertowa Roxette, trwająca od 23 października 2009 do 8 lutego 2016; obejmująca 247 koncertów.
Nowy!!: 16 października i The Neverending World Tour · Zobacz więcej »
The Return of the Gangsta
The Return of the Gangsta – szósty studyjny album amerykańskiego rapera Coolio.
Nowy!!: 16 października i The Return of the Gangsta · Zobacz więcej »
The Rising Tour
The Rising Tour – trasa koncertowa Bruce’a Springsteena, która promowała album artysty The Rising.
Nowy!!: 16 października i The Rising Tour · Zobacz więcej »
The Sermon on the Mount Tour
The Sermon on the Mount Tour – piąta trasa koncertowa Robbie’ego Williamsa; w jej trakcie odbyły się trzydzieści dwa koncerty.
Nowy!!: 16 października i The Sermon on the Mount Tour · Zobacz więcej »
The Sun Comes Out World Tour
The Sun Comes Out World Tour (znane również jako Sale el Sol World Tour i Shakira: Live in Concert) jest to światowe tournée kolumbijskiej piosenkarki pop Shakiry.
Nowy!!: 16 października i The Sun Comes Out World Tour · Zobacz więcej »
The Very Best of Gloria Estefan
The Very Best of Gloria Estefan – dwudziesty siódmy album latynoamerykańskiej piosenkarki Glorii Estefan.
Nowy!!: 16 października i The Very Best of Gloria Estefan · Zobacz więcej »
The Way I Are
The Way I Are – singel amerykańskiego producenta muzycznego i rapera Timbalanda.
Nowy!!: 16 października i The Way I Are · Zobacz więcej »
Theatre of Death Tour
Theatre of Death Tour – druga trasa koncertowa Alice Coopera; w jej trakcie odbyło się 150 koncertów.
Nowy!!: 16 października i Theatre of Death Tour · Zobacz więcej »
Theodor Gebre Selassie
Theodor Gebre Selassie (ur. 24 grudnia 1986 w Třebíču) – czeski piłkarz pochodzenia etiopskiego występujący na pozycji prawego obrońcy.
Nowy!!: 16 października i Theodor Gebre Selassie · Zobacz więcej »
Therese Chromik
Therese Chromik (ur. 16 października 1943 w Legnicy) – niemiecka poetka, pisarka i tłumacz.
Nowy!!: 16 października i Therese Chromik · Zobacz więcej »
Thomas Eriksson
Göte Thomas Eriksson (ur. 16 października 1959 w Borlänge) – szwedzki biegacz narciarski, trzykrotny medalista mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Thomas Eriksson · Zobacz więcej »
Thomas Hale Boggs Sr.
Lyndonem B. Johnsonem Thomas Hale Boggs Sr. (ur. 15 lutego 1914, zm. prawdopodobnie 16 października 1972) – amerykański prawnik i polityk związany z PartiąDemokratyczną.
Nowy!!: 16 października i Thomas Hale Boggs Sr. · Zobacz więcej »
Thomas Myhre
Thomas Myhre (ur. 16 października 1973 w Sarpsborgu) – norweski piłkarz, który występował na pozycji bramkarza.
Nowy!!: 16 października i Thomas Myhre · Zobacz więcej »
Thomas Sobotzik
Thomas Sobotzik (ur. jako Tomasz Sobocki, 16 października 1974 w Gliwicach) – niemiecki piłkarz polskiego pochodzenia grający na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Thomas Sobotzik · Zobacz więcej »
Thomas Ulrich
Thomas Ulrich (ur. 11 lipca 1975 w Berlinie) – niemiecki bokser.
Nowy!!: 16 października i Thomas Ulrich · Zobacz więcej »
Thornography
Thornography – płyta black/gothic metalowego zespołu Cradle of Filth, którego premiera odbyła się 16 października 2006 roku.
Nowy!!: 16 października i Thornography · Zobacz więcej »
Tibor Benkő
Tibor Benkő (ur. 16 października 1955 w Nyíregyházie) – węgierski żołnierz, generał pułkownik, w latach 2010–2018 szef Sztabu Obrony Republiki Węgierskiej, od 2018 do 2022 minister obrony.
Nowy!!: 16 października i Tibor Benkő · Zobacz więcej »
Tiffany Tyrała
Tiffany Tyrała (ur. 16 października 1984) – polska biathlonistka, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów, czterokrotna reprezentantka Polski na mistrzostwach Europy w biathlonie.
Nowy!!: 16 października i Tiffany Tyrała · Zobacz więcej »
Tim Anderson (lekkoatleta)
Tim Anderson, wł.
Nowy!!: 16 października i Tim Anderson (lekkoatleta) · Zobacz więcej »
Tim Berne
Tim Berne (ur. 16 października 1954 roku w Syracuse w stanie Nowy Jork), to amerykański muzyk jazzowy, kompozytor i saksofonista.
Nowy!!: 16 października i Tim Berne · Zobacz więcej »
Tim Hauser
Tim Hauser, właśc.
Nowy!!: 16 października i Tim Hauser · Zobacz więcej »
Tim Nedow
Tim Nedow (ur. 16 października 1990) – kanadyjski lekkoatleta, kulomiot i dyskobol.
Nowy!!: 16 października i Tim Nedow · Zobacz więcej »
Tim Robbins
Tim Robbins, właśc.
Nowy!!: 16 października i Tim Robbins · Zobacz więcej »
Time for Miracles
Time for Miracles – ballada pop-rockowa amerykańskiego piosenkarza Adama Lamberta wydana jako drugi singel w dorobku muzyka.
Nowy!!: 16 października i Time for Miracles · Zobacz więcej »
Timierłan Husejnow
Timierłan Rustamowycz Husejnow, ukr. Тімєрлан Рустамович Гусейнов, ros. Тимерлан Рустамович Гусейнов, Timierłan Rustamowicz Gusiejnow (ur. 24 stycznia 1968 w Bujnaksku, Dagestańska ASRR) – ukraiński piłkarz, grający na pozycji napastnika, reprezentant Ukrainy, trener piłkarski.
Nowy!!: 16 października i Timierłan Husejnow · Zobacz więcej »
Timofiej Granowski
Timofiej Granowski Timofiej Granowski (ur. 21 marca 1813, zm. 16 października 1855) – historyk rosyjski, badacz średniowiecznych dziejów Europy, okcydentalista.
Nowy!!: 16 października i Timofiej Granowski · Zobacz więcej »
Tina: Live in Concert Tour
Tina: Live in Concert Tour – siódma i ostatnia trasa koncertowa amerykańskiej wokalistki Tiny Turner.
Nowy!!: 16 października i Tina: Live in Concert Tour · Zobacz więcej »
Tippeligaen (1994)
Sezon (1994) był 50.
Nowy!!: 16 października i Tippeligaen (1994) · Zobacz więcej »
To Ramona
To Ramona – piosenka skomponowana przez Boba Dylana, nagrana przez niego w czerwcu 1964 r. i wydana na czwartym studyjnym albumie Another Side of Bob Dylan w sierpniu 1964 r.
Nowy!!: 16 października i To Ramona · Zobacz więcej »
Toanimatang Teraoi
Toanimatang "Tony" Teraoi (ur. 16 października 1926 w Talyimaiaki na wyspie Butaritari, zm. 21 marca 1987) – kiribatyjski polityk.
Nowy!!: 16 października i Toanimatang Teraoi · Zobacz więcej »
Toše Proeski
Toše Proeski, właśc.
Nowy!!: 16 października i Toše Proeski · Zobacz więcej »
Tobias Kroner
Tobias Kroner (ur. 16 października 1985 w Haselünne) – niemiecki żużlowiec.
Nowy!!: 16 października i Tobias Kroner · Zobacz więcej »
Todd Stashwick
Todd Stashwick (ur. 16 października 1968 w Chicago, w stanie Illinois) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.
Nowy!!: 16 października i Todd Stashwick · Zobacz więcej »
Together Alone
Together Alone – pierwszy album Anouk wydany 16 października 1997 roku.
Nowy!!: 16 października i Together Alone · Zobacz więcej »
Tom MacArthur
Thomas Charles „Tom“ MacArthur (ur. 16 października 1960) – amerykański polityk, członek Partii Republikańskiej i kongresman ze stanu New Jersey (w latach 2015-2019).
Nowy!!: 16 października i Tom MacArthur · Zobacz więcej »
Tomas Lindberg
Tomas Lindberg (ur. 16 października 1972 w Göteborgu) – szwedzki wokalista i autor tekstów.
Nowy!!: 16 października i Tomas Lindberg · Zobacz więcej »
Tomasi Puapua
Tomasi Puapua (ur. 10 września 1938) – polityk z Tuvalu, premier i minister spraw zagranicznych w latach 1981–1989 oraz gubernator generalny w latach 1998–2003 (do uzyskania wieku emerytalnego).
Nowy!!: 16 października i Tomasi Puapua · Zobacz więcej »
Tomasz Cimoszewicz
Tomasz Cimoszewicz (ur. 16 października 1979 w Warszawie) – polski polityk i przedsiębiorca, poseł na Sejm VIII kadencji.
Nowy!!: 16 października i Tomasz Cimoszewicz · Zobacz więcej »
Tomasz Dawidowski
Tomasz Dawidowski (ur. 4 lutego 1978 w Gdyni) – polski piłkarz, grający jako napastnik lub pomocnik.
Nowy!!: 16 października i Tomasz Dawidowski · Zobacz więcej »
Tomasz Grysa
Tomasz Grysa (ur. 16 października 1970 w Poznaniu) – polski duchowny rzymskokatolicki, doktor prawa kanonicznego, arcybiskup, nuncjusz apostolski na Madagaskarze i delegat apostolski na Komorach od 2022, nuncjusz apostolski na Seszelach i na Mauritiusie od 2023.
Nowy!!: 16 października i Tomasz Grysa · Zobacz więcej »
Tomasz Hajto
Tomasz Nikodem Hajto, ps.
Nowy!!: 16 października i Tomasz Hajto · Zobacz więcej »
Tomasz Kamuda
Tomasz Kamuda (ur. 5 lutego 1976 roku) – polski trener siatkarski, siatkarz, grający na pozycji przyjmującego.
Nowy!!: 16 października i Tomasz Kamuda · Zobacz więcej »
Tomasz Kin
Tomasz Kin (ur. 16 października 1979 w Tarnobrzegu) – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny.
Nowy!!: 16 października i Tomasz Kin · Zobacz więcej »
Tomasz Kotkowiak
Tomasz Kotkowiak (ur. 24 października 1909 w Siedlcu koło Wolsztyna, zm. 6 maja 1996 w Zbąszynku) – budowniczy kozłów, mistrz gry na tych instrumentach.
Nowy!!: 16 października i Tomasz Kotkowiak · Zobacz więcej »
Tomasz Sommer
Tomasz Krzysztof Sommer (ur. 16 października 1972 w Puławach) – polski dziennikarz i wydawca, redaktor naczelny i współwłaściciel tygodnika konserwatywno-liberalnego „Najwyższy CZAS!”, doktor nauk społecznych.
Nowy!!: 16 października i Tomasz Sommer · Zobacz więcej »
Tomasz Strzembosz
Tomasz Romuald Strzembosz (ur. 11 września 1930 w Warszawie, zm. 16 października 2004 tamże) – polski historyk, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL) (od 1991) i Instytutu Studiów Politycznych PAN.
Nowy!!: 16 października i Tomasz Strzembosz · Zobacz więcej »
Tomasz Wierzbicki (poeta)
Tomasz Wierzbicki (ur. 16 października 1952 w Przasnyszu, zm. 20 maja 1989) – polski poeta, regionalista, animator kultury.
Nowy!!: 16 października i Tomasz Wierzbicki (poeta) · Zobacz więcej »
Tomisław Karadziordziewić
Tomisław Karadziordziewić, serb. Томислав Карађорђевић / Tomislav Karađorđević (ur. 19 stycznia 1928 w Belgradzie, zm. 12 lipca 2000 w Topoli) – królewicz Jugosławii, książę koronny w 1934–1945.
Nowy!!: 16 października i Tomisław Karadziordziewić · Zobacz więcej »
Tomoharu Ushida
– japoński pianista, laureat drugiego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hamamatsu w 2018 roku.
Nowy!!: 16 października i Tomoharu Ushida · Zobacz więcej »
Toni Turek
Anton Toni Turek (ur. 18 stycznia 1919 w Duisburgu, zm. 11 maja 1984 w Neuss) – niemiecki piłkarz pochodzenia polskiego, bramkarz.
Nowy!!: 16 października i Toni Turek · Zobacz więcej »
Tony Rolt
Anthony Peter Roylance „Tony” Rolt (ur. 16 października 1918 w Bordon w Hampshire, zm. 6 lutego 2008 tamże) – brytyjski kierowca Formuły 1.
Nowy!!: 16 października i Tony Rolt · Zobacz więcej »
Torstein Stenersen
Torstein Stenersen (ur. 16 października 1988 w Tromsø) – norweski biathlonista, od 2015 roku reprezentujący Szwecję.
Nowy!!: 16 października i Torstein Stenersen · Zobacz więcej »
Transport kolejowy w Toruniu
Linia kolejowa nr 18 widziana z przystanku osobowego Toruń Czerniewice Most kolejowy im. Ernesta Malinowskiego, tor zachodni, widok w kierunku dworca Toruń Miasto Pomnik na miejscu katastrofy kolejowej pod Otłoczynem koło Torunia Baza Toruń-Kluczyki – Sekcja Utrzymania Taboru Trakcyjnego Schemat połączeń regionalnych tzw. BiTCity (przybliżone czasy przed remontem torowiska) alt.
Nowy!!: 16 października i Transport kolejowy w Toruniu · Zobacz więcej »
Trójskok
Willie Banks, były rekordzista świata Trójskok – konkurencja lekkoatletyczna, w której zawodnik musi wykonać trzy następujące po sobie skoki.
Nowy!!: 16 października i Trójskok · Zobacz więcej »
Trebisonda Valla
Trebisonda Valla, znana lepiej jako Ondina Valla (ur. 20 maja 1916 w Bolonii, zm. 16 października 2006 w L’Aquili) – włoska lekkoatletka, płotkarka, pierwsza włoska mistrzyni olimpijska, rekordzistka świata w biegu na 80 metrów przez płotki.
Nowy!!: 16 października i Trebisonda Valla · Zobacz więcej »
Truth Be Told
Truth Be Told – amerykański serial telewizyjny (sitcom) wyprodukowany przez Next Thing You Know Productions oraz Universal Television.
Nowy!!: 16 października i Truth Be Told · Zobacz więcej »
Trzęsienia ziemi w 2011
Poniższa lista przedstawia trzęsienia ziemi w 2011 roku o magnitudzie przynajmniej 6 lub słabsze, jeśli sągodne uwagi z innych powodów.
Nowy!!: 16 października i Trzęsienia ziemi w 2011 · Zobacz więcej »
Trzęsienie ziemi na Hawajach (2006)
Trzęsienie ziemi na Hawajach 2006 o sile 6,6 w skali Richtera uderzyło na Hawaje 16 października 2006.
Nowy!!: 16 października i Trzęsienie ziemi na Hawajach (2006) · Zobacz więcej »
Tumua Anae
Tumuaialii "Tumua" Anae (ur. 16 października 1988) – amerykańska piłkarka wodna.
Nowy!!: 16 października i Tumua Anae · Zobacz więcej »
Turniej Mistrzów o Puchar Prezesa PLPS
I Turniej Mistrzów o Puchar Prezesa PLPS – siatkarski turniej rozegrany pomiędzy 15 a 17 października 2011 roku w hali Arena Ursynów przy Miliczu 122 w Milczowie.
Nowy!!: 16 października i Turniej Mistrzów o Puchar Prezesa PLPS · Zobacz więcej »
Turniej o Srebrną Ostrogę Ilustrowanego Kuriera Polskiego
Srebrna Ostroga Ilustrowanego Kuriera Polskiego - turniej żużlowy rozgrywany w Toruniu w latach 1959-1967, 1969, 1979-1980, 1982-1987 oraz 1990.
Nowy!!: 16 października i Turniej o Srebrną Ostrogę Ilustrowanego Kuriera Polskiego · Zobacz więcej »
Turniej o Srebrną Ostrogę Ilustrowanego Kuriera Polskiego 1966
VIII turniej Srebrnej Ostrogi IKP - ósma odsłona zawodów żużlowych, w których zawodnicy ścigali się o nagrodę przechodniązwaną"SrebrnąOstrogą".
Nowy!!: 16 października i Turniej o Srebrną Ostrogę Ilustrowanego Kuriera Polskiego 1966 · Zobacz więcej »
Turniej o Srebrną Ostrogę Ilustrowanego Kuriera Polskiego 1982
XIII turniej Srebrnej Ostrogi IKP – trzynasta odsłona zawodów żużlowych, w których zawodnicy ścigali się o nagrodę przechodniązwaną"SrebrnąOstrogą".
Nowy!!: 16 października i Turniej o Srebrną Ostrogę Ilustrowanego Kuriera Polskiego 1982 · Zobacz więcej »
Umberto Scapagnini
Umberto Scapagnini (ur. 16 października 1941 w Neapolu, zm. 2 kwietnia 2013 w Rzymie) – włoski lekarz, polityk, nauczyciel akademicki i samorządowiec.
Nowy!!: 16 października i Umberto Scapagnini · Zobacz więcej »
Unia Hrubieszów
Unia Hrubieszów – wielosekcyjny polski klub sportowy z siedzibąw Hrubieszowie założony 13 kwietnia 1945 roku.
Nowy!!: 16 października i Unia Hrubieszów · Zobacz więcej »
Unión San Felipe
Club de Deportes Unión San Felipe – chilijski klub piłkarski z siedzibąw mieście San Felipe.
Nowy!!: 16 października i Unión San Felipe · Zobacz więcej »
Urraka Portugalska
Urraka (ur. 1151 w Coimbrze - zm. 16 października 1188) – infantka portugalska, druga córka króla Portugalii Alfonsa I i Mafaldy Sabaudzkiej.
Nowy!!: 16 października i Urraka Portugalska · Zobacz więcej »
Ursula Bruhin
Ursula Bruhin (ur. 19 marca 1970 w Schwyzu) – szwajcarska snowboardzistka, dwukrotna medalistka mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Ursula Bruhin · Zobacz więcej »
Urszula Grzeszczak-Świetlikowska
Urszula Grzeszczak-Świetlikowska (ur. 10 kwietnia 1929 w Podkowie Leśnej - zm. 16 października 2001) - technolog żywienia, pracownik naukowy SGGW.
Nowy!!: 16 października i Urszula Grzeszczak-Świetlikowska · Zobacz więcej »
USS Alabama (BB-8)
USS „Alabama” w 1904 USS „Alabama” w pobliżu Filadelfii w 1919 USS „Alabama” trafiony bombąz białym fosforem w czasie testu generała Mitchella we wrześniu 1921 USS Alabama (BB-8) – amerykański pancernik typu Illinois.
Nowy!!: 16 października i USS Alabama (BB-8) · Zobacz więcej »
Valentín Paniagua
Valentín Demetrio Paniagua Corazao (ur. 23 września 1936 w Cuzco, zm. 16 października 2006 w Limie) – peruwiański polityk Acción Popular, adwokat, prezydent Peru od 22 listopada 2000 roku do 28 lipca 2001.
Nowy!!: 16 października i Valentín Paniagua · Zobacz więcej »
Van Halen 2007–2008 North American Tour
Van Halen 2007–2008 North American Tour – szesnasta trasa koncertowa grupy muzycznej Van Halen, obejmująca wyłącznie Amerykę Północną; w jej trakcie odbyło się siedemdziesiąt sześć koncertów.
Nowy!!: 16 października i Van Halen 2007–2008 North American Tour · Zobacz więcej »
Vanessa Moharitsch
Vanessa Moharitsch (ur. 16 października 2002) – austriacka skoczkini narciarska, reprezentantka klubu SC Höhenhart.
Nowy!!: 16 października i Vanessa Moharitsch · Zobacz więcej »
Verena Sailer
Verena Sailer (ur. 16 października 1985 w Illertissen) – niemiecka lekkoatletka, sprinterka.
Nowy!!: 16 października i Verena Sailer · Zobacz więcej »
Vic Duggan
Vic Duggan, właśc.
Nowy!!: 16 października i Vic Duggan · Zobacz więcej »
Victor Peicov
Victor Peicov (ros. Виктор Эммануилович Пейков;ur. 16 października 1965) – radziecki i mołdawski zapaśnik walczący w stylu wolnym.
Nowy!!: 16 października i Victor Peicov · Zobacz więcej »
Victoria Kaʻiulani
Wiktoria, księżniczka Hawajów Wiktoria Kawēkiu Lunalilo Kalaninuiahilapalapa Kaiʻulani Cleghorn (ur. 16 października 1875 w Honolulu, zm. 6 marca 1899) – następczyni tronu Hawajów, rzeczniczka niepodległości Hawajów.
Nowy!!: 16 października i Victoria Kaʻiulani · Zobacz więcej »
Video Games
Video Games – debiutancki singel amerykańskiej piosenkarki Lany Del Rey, wydany 7 października 2011 roku nakładem wytwórni fonograficznych Polydor, Stranger oraz Interscope Records.
Nowy!!: 16 października i Video Games · Zobacz więcej »
VIII Korpus Wielkiej Armii ks. Józefa Poniatowskiego
Portret księcia Józefa na koniu'', Juliusz Kossak, 1879 VIII Korpus (Polski) Wielkiej Armii – polska formacja wojskowa okresu napoleońskiego.
Nowy!!: 16 października i VIII Korpus Wielkiej Armii ks. Józefa Poniatowskiego · Zobacz więcej »
Viktor Pavičić
Viktor Pavičić (ur. 15 października 1898 w Gospiciu, zm. 20 stycznia 1943 w Stalingradzie) – pułkownik, dowódca 369 Chorwackiej Dywizji Piechoty, pułku, który walczył na froncie wschodnim i brał udział w bitwie stalingradzkiej.
Nowy!!: 16 października i Viktor Pavičić · Zobacz więcej »
Viktorija Golubic
Viktorija Golubic, serb. Викторија Голубић / Viktorija Golubić (ur. 16 października 1992 w Zurychu) – szwajcarska tenisistka serbskiego pochodzenia, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich z Tokio (2020) w grze podwójnej.
Nowy!!: 16 października i Viktorija Golubic · Zobacz więcej »
Vilhelm Buhl
Vilhelm Buhl (ur. 16 października 1881 we Fredericii, zm. 18 grudnia 1954 w Kopenhadze) – duński polityk, dwukrotny premier Danii.
Nowy!!: 16 października i Vilhelm Buhl · Zobacz więcej »
Vincent Rijmen
Vincent Rijmen Vincent Rijmen (ur. 16 października 1970 w Leuven) – belgijski kryptograf, współtwórca standardu szyfrowania Rijndael (AES).
Nowy!!: 16 października i Vincent Rijmen · Zobacz więcej »
Vittorio Gui
Vittorio Gui (ur. 14 września 1885 w Rzymie, zm. 16 października 1975 we Florencji) – włoski dyrygent, jeden z ważniejszych w XX wieku, a także kompozytor.
Nowy!!: 16 października i Vittorio Gui · Zobacz więcej »
Vivinho
Vivinho, właśc.
Nowy!!: 16 października i Vivinho · Zobacz więcej »
Vladimir Aceti
Vladimir Aceti (ur. 16 października 1998 w Pietrozawodsku) – włoski lekkoatleta specjalizujący się w biegach sprinterskich.
Nowy!!: 16 października i Vladimir Aceti · Zobacz więcej »
Volkswagen Scirocco R-Cup 2010
Sezon 2010 w Volkswagen Scirocco R-Cup – pierwsza, inauguracyjna edycja niemieckiej pucharowej serii wyścigowej Volkswagen Scirocco R-Cup.
Nowy!!: 16 października i Volkswagen Scirocco R-Cup 2010 · Zobacz więcej »
VolleyLigaen (2011/2012)
VolleyLigaen 2011/2012 - 50.
Nowy!!: 16 października i VolleyLigaen (2011/2012) · Zobacz więcej »
Vytautas Plečkaitis
Vytautas Plečkaitis (ur. 16 października 1950 w Kalwarii) – litewski historyk, działacz społeczny i dyplomata, poseł na Sejm Republiki Litewskiej (1990–1996), ambasador na Ukrainie i w Szwajcarii.
Nowy!!: 16 października i Vytautas Plečkaitis · Zobacz więcej »
Wacław Aleksander Lachman
Wacław Aleksander Lachman (ur. 19 grudnia 1880 w Płocku, zm. 16 października 1963 w Warszawie) – kompozytor, dyrygent, pedagog, autor podręczników i śpiewników, animator życia muzycznego, zasłużony dla muzyki chóralnej w Polsce, także bardzo aktywny społecznik i patriota.
Nowy!!: 16 października i Wacław Aleksander Lachman · Zobacz więcej »
Wacław Błażej Orłowski
mały Wacław Błażej Orłowski (ur. 3 lutego 1868 w Brzezinach, zm. 16 października 1949 w Olsztynie) – polski lekarz, bakteriolog, badacz wścieklizny.
Nowy!!: 16 października i Wacław Błażej Orłowski · Zobacz więcej »
Wacław Borowy
cmentarzu Powązkowskim Wacław Borowy, ps. Piotr Szary, Titwillow (ur. 19 maja 1890 w Tuszynku k. Łodzi, zm. 16 października 1950 w Warszawie) – polski historyk literatury, krytyk literacki, profesor Uniwersytetu Warszawskiego.
Nowy!!: 16 października i Wacław Borowy · Zobacz więcej »
Wacław Jagielnicki
Grób Wacława Jagielnickiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach Wacław Jagielnicki (ur. 16 października 1926 w Kałuszu, zm. 5 lutego 1990) – oficer wywiadu wojskowego (pułkownik), urzędnik konsularny i dyplomata.
Nowy!!: 16 października i Wacław Jagielnicki · Zobacz więcej »
Wacław Szuniewicz
Wacław Szuniewicz (ur. 28 grudnia 1892 w Głębokiem w ówczesnej guberni wileńskiej, zm. 16 października 1963 w Irati w Brazylii) – polski prezbiter katolicki, misjonarz św.
Nowy!!: 16 października i Wacław Szuniewicz · Zobacz więcej »
Wadym Darenko
Wadym Wsewołodowycz Darenko, ukr. Вадим Всеволодович Даренко, ros. Вадим Всеволодович Даренко, Wadim Wsiewołodowicz Darienko (ur. 16 października 1949, Ukraińska SRR) – ukraiński trener piłkarski.
Nowy!!: 16 października i Wadym Darenko · Zobacz więcej »
Wadym Sosnychin
Wadym Ołeksandrowycz Sosnychin (ukr. Вадим Олександрович Соснихін, ros. Вадим Александрович Соснихин, Wadim Aleksandrowicz Sosnichin; ur. 2 sierpnia 1942 w Kijowie, ZSRR, zm. 30 września 2003 w Kijowie, Ukraina) – ukraiński piłkarz, grający na pozycji centralnego obrońcy, były reprezentant Związku Radzieckiego, trener piłkarski.
Nowy!!: 16 października i Wadym Sosnychin · Zobacz więcej »
Wagner Pereira Cardozo
Wagner Pereira Cardozo (ur. 16 października 1966) – brazylijski piłkarz występujący na pozycji napastnika.
Nowy!!: 16 października i Wagner Pereira Cardozo · Zobacz więcej »
Wait a Minute
Wait a Minute – szósty i ostatni singiel grupy The Pussycat Dolls z jej pierwszego albumu PCD (2005).
Nowy!!: 16 października i Wait a Minute · Zobacz więcej »
Walancina Kaczan
Walancina Iwanauna Kaczan (Walentina Iwanowna Kaczan; ur. 16 października 1951 w Smoleńsku) – białoruska lekarka i polityk, w latach 2001–2008 deputowana do Izby Reprezentantów Zgromadzenia Narodowego Republiki Białorusi II i III kadencji.
Nowy!!: 16 października i Walancina Kaczan · Zobacz więcej »
Walentina Nazarowa
Walentina Wiktorowna Nazarowa (ros. Валентина Викторовна Назарова; ur. 16 października 1987 w Uwie) – rosyjska biathlonistka, parokrotnie stawała na podium zawodów Pucharu IBU.
Nowy!!: 16 października i Walentina Nazarowa · Zobacz więcej »
Walenty
Walenty, Walentyn – imię męskie pochodzenia łacińskiego, które wywodzi się od przydomka Valentinus, utworzonego od łac.
Nowy!!: 16 października i Walenty · Zobacz więcej »
Walerian Sobisiak
Walerian Sobisiak (ur. 27 listopada 1924 w Rawiczu, zm. 1 czerwca 1987) – polski historyk, etnograf, dr hab., profesor nadzwyczajny nauk humanistycznych.
Nowy!!: 16 października i Walerian Sobisiak · Zobacz więcej »
Walter Bartelmus
Walter Bartelmus (ur. 1941 r.) – polski inżynier mechanik.
Nowy!!: 16 października i Walter Bartelmus · Zobacz więcej »
Walter Burgwyn Jones
Walter Burgwyn Jones (ur. 16 października 1888, zm. 1 sierpnia 1963) – amerykański prawnik i sędzia z Alabamy.
Nowy!!: 16 października i Walter Burgwyn Jones · Zobacz więcej »
Walter Clopton Wingfield
Walter Clopton Wingfield (ur. 16 października 1833 w Ruabon, zm. 18 kwietnia 1912) – brytyjski wojskowy, współtwórca współczesnego tenisa.
Nowy!!: 16 października i Walter Clopton Wingfield · Zobacz więcej »
Walther von Seydlitz-Kurzbach
Walther Kurt von Seydlitz-Kurzbach (ur. 22 września 1888 w Hamburgu, zm. 28 kwietnia 1976 w Bremie) – niemiecki generał, uczestnik I i II wojny światowej.
Nowy!!: 16 października i Walther von Seydlitz-Kurzbach · Zobacz więcej »
Wanda Wertenstein
Grób Wandy Wertenstein na cmentarzu Powązkowskim Wanda Wertenstein (ur. 16 października 1917 w Warszawie, zm. 16 września 2003 tamże) – polska krytyczka filmowa, scenarzystka, reżyserka, córka fizyka Ludwika Werteinsteina i jego żony Matyldy, matka socjologa Jerzego Wertensteina-Żuławskiego.
Nowy!!: 16 października i Wanda Wertenstein · Zobacz więcej »
Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy
Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy (ang. Warsaw Film Festival, też: Warsaw International FilmFest, dawniej Warszawski Tydzień Filmowy, Warszawski Festiwal Filmowy) – doroczny festiwal filmowy odbywający się na początku października w Warszawie.
Nowy!!: 16 października i Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy · Zobacz więcej »
Wasyl Komiachow
Wasyl Hryhorowycz Komiachow (ukr. Василь Григорович Комяхов, ur. 18 marca 1911 w Słowiańsku, zm. 16 października 1966 w Kijowie) – radziecki i ukraiński polityk, sekretarz KC KPU (1962-1966), członek KC KPZR (1961-1966).
Nowy!!: 16 października i Wasyl Komiachow · Zobacz więcej »
Władimir Diegtiariow (polityk)
Pomnik Władimira Diegtiarowa w Doniecku Władimir Iwanowicz Diegtiariow (ros. Владимир Иванович Дегтярёв, ur. 19 sierpnia 1920 w Stawropolu, zm. 16 października 1993) - radziecki polityk, członek KC KPZR (1966-1976), członek Biura Politycznego KC KPU (1971-1976), Bohater Pracy Socjalistycznej (1957).
Nowy!!: 16 października i Władimir Diegtiariow (polityk) · Zobacz więcej »
Władysław Barański
Władysław Andrzej Barański (ur. 16 października 1898 w Krościenku nad Dunajcem, zm. 18 stycznia 1944 w Warszawie) – polski polityk, działacz społeczny, inżynier leśnik, poseł V kadencji Sejmu w latach 1938–1939, członek Koła Parlamentarnego Obozu Zjednoczenia Narodowego w 1938 roku, kawaler Orderu Virtuti Militari.
Nowy!!: 16 października i Władysław Barański · Zobacz więcej »
Władysław Filanowicz
Władysław Filanowicz (ur. 12 marca lub 16 października bądź 12 listopada 1887 w Odessie, zm. 16 stycznia 1969 w Dubrowniku) – komandor porucznik Marynarki Wojennej, malarz.
Nowy!!: 16 października i Władysław Filanowicz · Zobacz więcej »
Władysław Floryan
Władysław Leopold Floryan (ur. 16 października 1907 w Sieniawie, zm. 2 marca 1991 we Wrocławiu) – polski naukowiec, polonista i historyk literatury polskiej.
Nowy!!: 16 października i Władysław Floryan · Zobacz więcej »
Władysław Grotyński
Grób Władysława Grotyńskiego na Cmentarzu w Starej Miłosnej Władysław Jan Grotyński (ur. 16 października 1945 w Arciszewie, pod Płockiem, zm. 28 czerwca 2002 w Warszawie) – polski piłkarz, występujący na pozycji bramkarza.
Nowy!!: 16 października i Władysław Grotyński · Zobacz więcej »
Władysław Sheybal
Nagrobek Władysława Sheybala na cmentarzu Putney Vale w Londynie Władysław Rudolf Zbigniew Sheybal, znany jako Vladek Sheybal (ur. 12 marca 1923 w Zgierzu, zm. 16 października 1992 w Londynie) – polski aktor i reżyser.
Nowy!!: 16 października i Władysław Sheybal · Zobacz więcej »
Władysław Tymiński
Władysław Tymiński (ur. 18 czerwca 1896, zm. 16 października 1937 w Równem) – kapitan piechoty Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i Władysław Tymiński · Zobacz więcej »
Władysław Tyniecki
Władysław Tyniecki (ur. 5 maja 1833 w Olszanicy na Podolu, zm. 16 października 1912 we Lwowie) – polski leśnik, botanik.
Nowy!!: 16 października i Władysław Tyniecki · Zobacz więcej »
Władysław Wawrzkiewicz
Władysław Wawrzkiewicz (ur. 28 marca 1926, zm. 16 października 2005) – polski oficer Wojsk Łączności, pułkownik ludowego Wojska Polskiego, wieloletni zastępca szefa Wojsk Łączności Ministerstwa Obrony Narodowej.
Nowy!!: 16 października i Władysław Wawrzkiewicz · Zobacz więcej »
Władysława Bytomska
cmentarzu komunalnym na Dołach w Łodzi; 21 maja 2007 Władysława Bytomska, Włada Bytomska (ur. 16 października 1904, zm. 3 listopada 1938) – polska działaczka komunistyczna działająca w Łodzi.
Nowy!!: 16 października i Władysława Bytomska · Zobacz więcej »
Włodzimierz Fijewski
cmentarzu Bródnowskim Włodzimierz Fijewski (ur. 16 października 1913 w Warszawie, zm. 20 marca 1994 tamże) – reżyser i aktor teatrów lalkowych.
Nowy!!: 16 października i Włodzimierz Fijewski · Zobacz więcej »
Włodzimierz Lubański
Alei Gwiazd Sportu w Dziwnowie'' Gwiazda w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie Włodzimierz Leonard Lubański (ur. 28 lutego 1947 w Gliwicach) – polski piłkarz występujący na pozycji środkowego napastnika, reprezentant Polski, olimpijczyk, trener.
Nowy!!: 16 października i Włodzimierz Lubański · Zobacz więcej »
Włodzimierz Marczak
Nagrobek Włodzimierza Marczaka Włodzimierz Marczak, ukr. Володимир Марчак – Wołodymyr Marczak (ur. 31 marca 1922 w Pakoszówce, zm. 16 października 2016) – polski pisarz i poeta pochodzenia ukraińskiego.
Nowy!!: 16 października i Włodzimierz Marczak · Zobacz więcej »
Włodzimierz Wrona
Włodzimierz Wrona (ur. 16 października 1912 w Desznie, zm. 28 września 1988 w Hayward) – polski matematyk.
Nowy!!: 16 października i Włodzimierz Wrona · Zobacz więcej »
Włoska Formuła 3 Sezon 2011
47 sezon Włoskiej Formuły 3 – rozpoczął się 15 maja i zakończył 16 października po szesnastu rundach.
Nowy!!: 16 października i Włoska Formuła 3 Sezon 2011 · Zobacz więcej »
Wei Jingsheng
Wei Jingsheng (ur. 20 maja 1950) – chiński dysydent, z zawodu elektryk.
Nowy!!: 16 października i Wei Jingsheng · Zobacz więcej »
West of the Rockies Tour
West of the Rockies Tour – druga trasa koncertowa Eltona Johna, obejmująca wyłącznie Amerykę Północną; w jej trakcie odbyło się piętnaście koncertów.
Nowy!!: 16 października i West of the Rockies Tour · Zobacz więcej »
Wet Cat
Wet Cat – drugi anglojęzyczny album zespołu Maanam wydany w marcu 1985 roku nakładem wytwórni RCA i Klub Płytowy Razem będący odpowiednikiem płyty Mental Cut.
Nowy!!: 16 października i Wet Cat · Zobacz więcej »
Widzew Łódź (piłka nożna) w europejskich pucharach
Występy w europejskich pucharach polskiego klubu piłkarskiego Widzew Łódź.
Nowy!!: 16 października i Widzew Łódź (piłka nożna) w europejskich pucharach · Zobacz więcej »
Wielki huragan z 1780
Wielki Huragan z 1780 – najtragiczniejszy w historii atlantycki cyklon tropikalny.
Nowy!!: 16 października i Wielki huragan z 1780 · Zobacz więcej »
Wiktor Amadeusz III
Wiktor Amadeusz III, wł. Vittorio Amedeo III di Savoia (ur. 26 czerwca 1726 w Turynie, zm. 16 października 1796 w Moncalieri) – król Sardynii w latach 1773–1796.
Nowy!!: 16 października i Wiktor Amadeusz III · Zobacz więcej »
Wiktor Josifow
Wiktor Ganczew Josifow (ur. 16 października 1985 roku w Omurtagu) – bułgarski siatkarz, reprezentant kraju, grający na pozycji środkowego.
Nowy!!: 16 października i Wiktor Josifow · Zobacz więcej »
Wiktor Lezerkiewicz
Wiktor Lezerkiewicz, po 1949 Victor Lewis (ur. 25 sierpnia 1919 w Krakowie, zm. 16 października 2009 w Nowym Jorku) – ocalony z Holocaustu przez Oskara Schindlera.
Nowy!!: 16 października i Wiktor Lezerkiewicz · Zobacz więcej »
Wiktor Mieczkowski
Tymczasowego Komitetu Rewolucyjnego Polski Pomnik pomordowanych w Rybienku Leśnym na którego wzniesienie zbierał pieniądze ksiądz Wiktor Mieczkowski Wiktor Mieczkowski (ur. 16 października 1856 w Tyszkach-Piotrowie, zm. 19 marca 1935 w Wyszkowie) – polski duchowny rzymskokatolicki, dziekan i proboszcz parafii w Wyszkowie do której w sierpniu 1920 przybyli czołowi działacze bolszewiccy.
Nowy!!: 16 października i Wiktor Mieczkowski · Zobacz więcej »
Wiktor Raszczupkin
Wiktor Iwanowicz Raszczupkin (ros. Виктор Иванович Ращупкин, ur. 16 października 1950 w Kamieńsku Uralskim) – rosyjski lekkoatleta startujący w barwach Związku Radzieckiego, specjalista rzutu dyskiem, mistrz olimpijski z Moskwy.
Nowy!!: 16 października i Wiktor Raszczupkin · Zobacz więcej »
Wiktor Ziajowski
cmentarzu Powązkowskim Wiktor Ziajowski (ur. 16 października 1872 w Warszawie, zm. 15 marca 1953 tamże) – polski bibliotekarz, wieloletni pracownik Biblioteki Ordynacji Krasińskich w Warszawie.
Nowy!!: 16 października i Wiktor Ziajowski · Zobacz więcej »
Wiktor Zubkow (koszykarz)
Wiktor Aleksiejewicz Zubkow (ros. Виктор Алексеевич Зубков; ur. 24 kwietnia 1937 w Rostowie nad Donem, zm. 16 października 2016) – rosyjski koszykarz, występujący na pozycji środkowego, trzykrotny mistrz Europy, dwukrotny wicemistrz olimpijski, trener koszykarski, pułkownik sił zbrojnych, wykładowca akademicki.
Nowy!!: 16 października i Wiktor Zubkow (koszykarz) · Zobacz więcej »
Wiktorija Kobzar
Wiktorija Andriejewna Kobzar (ros. Виктория Андреевна Кобзарь; ur. 16 października 2004 w Surgucie) – rosyjska siatkarka, grająca na pozycji rozgrywającej, reprezentantka Rosji kadetek i juniorek.
Nowy!!: 16 października i Wiktorija Kobzar · Zobacz więcej »
Wilhelm Frick
Wilhelm Frick (ur. 12 marca 1877, zm. 16 października 1946 w Norymberdze) – niemiecki polityk i prawnik, jeden z prominentnych działaczy narodowosocjalistycznych, minister spraw wewnętrznych współodpowiedzialny za rasistowskie zasady dyskryminacji w ustawodawstwie III Rzeszy, a następnie protektor Czech i Moraw, zbrodniarz wojenny skazany przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze na karę śmierci i stracony.
Nowy!!: 16 października i Wilhelm Frick · Zobacz więcej »
Wilhelm Keitel
Keitel podpisujący kapitulację Wehrmachtu Wilhelm Bodewin Johann Gustav Keitel (ur. 22 września 1882 w Helmscherode pod Bad Gandersheim, zm. 16 października 1946 w Norymberdze) – niemiecki feldmarszałek (od lipca 1940 roku) z czasów II wojny światowej, zbrodniarz wojenny.
Nowy!!: 16 października i Wilhelm Keitel · Zobacz więcej »
Wilhelm Szymbor
Wilhelm Szymbor CM (ur. 16 października 1879 w Niwce, zm. 9 grudnia 1949 w Krakowie) – polski prezbiter katolicki ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, w latach 1935–1939 rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie.
Nowy!!: 16 października i Wilhelm Szymbor · Zobacz więcej »
Willi Ritschard
Willi Ritschard lub Willy Ritschard (ur. 28 września 1918, zm. 16 października 1983) – polityk szwajcarski, członek Szwajcarskiej Rady Związkowej (rządu) z ramienia Partii Socjaldemokratycznej, prezydent.
Nowy!!: 16 października i Willi Ritschard · Zobacz więcej »
William Alexander Ekwall
William Alexander Ekwall (ur. 14 czerwca 1887, zm. 16 października 1956) – amerykański polityk związany z PartiąRepublikańską.
Nowy!!: 16 października i William Alexander Ekwall · Zobacz więcej »
William Allen (kardynał)
William Allen (ur. w 1532 w Lancashire, zm. 16 października 1594 w Rzymie) – angielski kardynał.
Nowy!!: 16 października i William Allen (kardynał) · Zobacz więcej »
William Forster
William Edward Forster (ur. 16 października 1818 w Madrasie, zm. 30 października 1882 w Edgecliff) – brytyjski polityk kolonialny, premier Nowej Południowej Walii w latach 1859–1860; australijski ''squatter'' i poeta.
Nowy!!: 16 października i William Forster · Zobacz więcej »
William O. Douglas
William Orville Douglas (ur. 16 października 1898, zm. 19 stycznia 1980 w Waszyngtonie) – amerykański prawnik.
Nowy!!: 16 października i William O. Douglas · Zobacz więcej »
William Pearce (gimnastyk)
William Frederick Pearce (ur. 16 października 1875 w Londynie, zm. 17 października 1959 w Stroud) – brytyjski gimnastyk, olimpijczyk.
Nowy!!: 16 października i William Pearce (gimnastyk) · Zobacz więcej »
William Sealy Gosset
William Sealy Gosset, 1876-1937William Sealy Gosset (ur. 13 czerwca 1876 w Canterbury, zm. 16 października 1937 w Beaconsfield) – angielski statystyk.
Nowy!!: 16 października i William Sealy Gosset · Zobacz więcej »
Willian Pacho
Willian Joel Pacho Tenorio (ur. 16 października 2001 w Quinindé) – ekwadorski piłkarz występujący na pozycji środkowego obrońcy, reprezentant Ekwadoru, od 2023 roku zawodnik niemieckiego Eintrachtu Frankfurt.
Nowy!!: 16 października i Willian Pacho · Zobacz więcej »
Wilmar Barrios
Wilmar Enrique Barrios Terán (ur. 16 października 1993 w Cartagena de Indias) – kolumbijski piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika, reprezentant Kolumbii, od 2019 roku zawodnik rosyjskiego Zenitu Petersburg.
Nowy!!: 16 października i Wilmar Barrios · Zobacz więcej »
Wilson Costa de Mendonça
Wilsinho, właśc.
Nowy!!: 16 października i Wilson Costa de Mendonça · Zobacz więcej »
Wincenty Kraiński (pisarz)
Wincenty Kraiński (ur. 16 kwietnia 1786 w Mierzęcicach k. Będzina"Literatura polska. Przewodnik encyklopedyczny" Tom I A-M, PWN Warszawa 1984, hasło Kraiński Wincenty str. 490, zm. 16 października 1882 we Wrocławiu) – polski ksiądz, pisarz i pedagog, uczestnik powstania listopadowego, wolnomularz.
Nowy!!: 16 października i Wincenty Kraiński (pisarz) · Zobacz więcej »
Wincenty Reklewski
Wincenty Marceli Reklewski herbu Gozdawa, krypt.: W. R., (ur. 16 października 1786 w Obręcznej, zm. koniec października 1812 w Moskwie) − poeta polski okresu sentymentalizmu, żołnierz Wielkiej Armii napoleońskiej.
Nowy!!: 16 października i Wincenty Reklewski · Zobacz więcej »
Window-Eyes
Window-Eyes – czytnik ekranowy, dla systemu operacyjnego Microsoft Windows firmy GW Micro Inc.
Nowy!!: 16 października i Window-Eyes · Zobacz więcej »
Wisła Płock (piłka nożna) w sezonie 2010/2011
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Wisła Płock (piłka nożna) w sezonie 2010/2011 · Zobacz więcej »
Witalij Kicak
Witalij Michajłowycz Kicak, ukr. Віталій Михайлович Кіцак (ur. 16 października 1975 w Czortkowie, w obwodzie tarnopolskim) – kazachski piłkarz pochodzenia ukraińskiego, grający na pozycji pomocnika lub napastnika.
Nowy!!: 16 października i Witalij Kicak · Zobacz więcej »
Witold Celichowski
Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan – grób W. Celichowskiego Witold Celichowski (ur. 9 maja 1874 w Bninie, zm. 21 września 1944 w Warszawie) – polski działacz polityczny, adwokat.
Nowy!!: 16 października i Witold Celichowski · Zobacz więcej »
Witold Klonecki
Witold Szymon Klonecki (ur. 28 września 1930 w Tczewie, zm. 10 sierpnia 2012 we Wrocławiu) – polski matematyk.
Nowy!!: 16 października i Witold Klonecki · Zobacz więcej »
Witold Kokoszko
Grób Witolda Kokoszki na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie Witold Kokoszko pseud.
Nowy!!: 16 października i Witold Kokoszko · Zobacz więcej »
Witold Trylski
Grób Witolda Trylskiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie Witold Trylski (ur. 26 stycznia 1912 we Lwowie, zm. 16 października 1942 w Warszawie) – polski działacz komunistyczny, oficer Sztabu Głównego Gwardii Ludowej.
Nowy!!: 16 października i Witold Trylski · Zobacz więcej »
Witold Załęski
cmentarzu Powązkowskim w Warszawie Witold Załęski (ur. 12 sierpnia 1836 w Warszawie, zm. 16 października 1908 tamże) – polski statystyk, demograf i ekonomista.
Nowy!!: 16 października i Witold Załęski · Zobacz więcej »
Witold Zakrzewski (prawnik)
Witold Stefan Jakub Zakrzewski herbu Pomian (ur. 17 grudnia 1918 w Krakowie, zm. 16 października 1992 tamże) – polski prawnik, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektor Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, poseł na Sejm PRL VIII i IX kadencji.
Nowy!!: 16 października i Witold Zakrzewski (prawnik) · Zobacz więcej »
Wojciech Żabiałowicz
Wojciech Żabiałowicz (ur. 16 października 1957 w Toruniu) – polski żużlowiec i trener sportu żużlowego.
Nowy!!: 16 października i Wojciech Żabiałowicz · Zobacz więcej »
Wojciech Borowiak
Wojciech Borowiak (ur. 16 października 1952 w Rajgrodzie) – polski trener judo, twórca największych sukcesów Pawła Nastuli.
Nowy!!: 16 października i Wojciech Borowiak · Zobacz więcej »
Wojciech Gąsienica-Byrcyn
Wojciech Gąsienica-Byrcyn (ur. 30 maja 1948 w Zakopanem) – leśnik, przewodnik tatrzański, ratownik TOPR, w latach 1990–2001 dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, autor prac naukowych i popularnonaukowych na temat Tatr.
Nowy!!: 16 października i Wojciech Gąsienica-Byrcyn · Zobacz więcej »
Wojciech Pohoski
Wojciech Pohoski (ur. w Berdyczowie, zm. 16 października 1959 w Clwyd) – major kawalerii Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych.
Nowy!!: 16 października i Wojciech Pohoski · Zobacz więcej »
Wojskowy Krzyż Zasługi
Wojskowy Krzyż Zasługi – polskie odznaczenie przyznawane za zasługi żołnierzom Wojsk Lądowych i innych rodzajów Sił Zbrojnych.
Nowy!!: 16 października i Wojskowy Krzyż Zasługi · Zobacz więcej »
Wojskowy Krzyż Zasługi z Mieczami
Wojskowy Krzyż Zasługi z Mieczami – polskie odznaczenie przyznawane żołnierzom Wojsk Lądowych i innych rodzajów Sił Zbrojnych za zasługi w działaniach przeciw terroryzmowi lub podczas operacji pokojowych i stabilizacyjnych, nie bezpośrednio w starciu z przeciwnikiem.
Nowy!!: 16 października i Wojskowy Krzyż Zasługi z Mieczami · Zobacz więcej »
Wolfgang Knaller
Wolfgang Knaller (ur. 9 października 1961 w Waiern) – austriacki piłkarz grający na pozycji bramkarza.
Nowy!!: 16 października i Wolfgang Knaller · Zobacz więcej »
Word of Mouf
Word Of Mouf – drugi album rapera Ludacrisa którego premiera odbyła się 27 listopada 2001 r.
Nowy!!: 16 października i Word of Mouf · Zobacz więcej »
World Curling Tour 2009/2010
Cykl rozgrywek Asham World Curling Tour 2009/2010 rozpoczął się 11 września 2009 w szwajcarskim Baden męskim turniejem Baden Masters.
Nowy!!: 16 października i World Curling Tour 2009/2010 · Zobacz więcej »
World Curling Tour 2011/2012
Cykl rozgrywek Asham World Curling Tour 2011/2012 rozpoczął się 2 września 2011 w szwajcarskim Baden męskim turniejem Baden Masters.
Nowy!!: 16 października i World Curling Tour 2011/2012 · Zobacz więcej »
World Curling Tour 2014/2015
Cykl rozgrywek Asham World Curling Tour 2014/2015 rozpoczął się 29 sierpnia 2014 w Baden.
Nowy!!: 16 października i World Curling Tour 2014/2015 · Zobacz więcej »
World Curling Tour 2015/2016
Cykl rozgrywek Asham World Curling Tour 2015/2016 rozpoczął się 21 sierpnia 2015 nowym turniejem w Uiseong, zakończył zaś po 37 tygodniach wielkoszlemowym turniejem Champions Cup.
Nowy!!: 16 października i World Curling Tour 2015/2016 · Zobacz więcej »
World Domination Tour (Kiss i Aerosmith)
World Domination Tour – wspólna trasa koncertowa zespołów muzycznych Aerosmith i Kiss.
Nowy!!: 16 października i World Domination Tour (Kiss i Aerosmith) · Zobacz więcej »
World Magnetic Tour
Metallica podczas koncertu w Londynie, 15 września 2008 World Magnetic Tour – trasa koncertowa zespołu Metallica, która odbyła się na przełomie 2008 i 2010 roku.
Nowy!!: 16 października i World Magnetic Tour · Zobacz więcej »
World Superbike 2011
World Superbike 2011 – był 24.
Nowy!!: 16 października i World Superbike 2011 · Zobacz więcej »
Woschod 11A57
Woschod 11A57 (ros. Восход, pol. wschód) – radziecka dwuczłonowa rakieta nośna.
Nowy!!: 16 października i Woschod 11A57 · Zobacz więcej »
Współczesna rodzina (sezon 1)
1 sezon serialu komediowego Współczesna rodzina został oryginalnie wyemitowany w USA przez stację ABC od 23 września 2009 roku do 19 maja 2010 roku.
Nowy!!: 16 października i Współczesna rodzina (sezon 1) · Zobacz więcej »
WTA Tour 2006
WTA Tour 2006 – sezon profesjonalnych kobiecych turniejów tenisowych organizowanych przez Women’s Tennis Association w 2006 roku.
Nowy!!: 16 października i WTA Tour 2006 · Zobacz więcej »
Wyższa liga białoruska w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012)
Wyszejszaja liha 2011/2012 – 21.
Nowy!!: 16 października i Wyższa liga białoruska w piłce siatkowej mężczyzn (2011/2012) · Zobacz więcej »
Wybory w 2009
Broszura wyborcza na Węgrzech Wybory w 2009 – lista ogólnokrajowych wyborów i referendów, które zaplanowane zostały na 2009 rok w suwerennych (de iure bądź de facto) państwach i ich terytoriach zależnych.
Nowy!!: 16 października i Wybory w 2009 · Zobacz więcej »
Wybory w 2010
Wybory w 2010 – lista wyborów i referendów na szczeblu krajowym, które przeprowadzone bądź zaplanowane zostały na 2010 rok w suwerennych (de iure bądź de facto) państwach i ich terytoriach zależnych.
Nowy!!: 16 października i Wybory w 2010 · Zobacz więcej »
Xawery Czernicki
Xawery Czernicki, właściwie Xawery Stanisław Czernicki herbu własnego (ur. 16 października 1882 w Giedejkach, zm. w 1940 w Katyniu) – kontradmirał Marynarki Wojennej II RP, inżynier budownictwa okrętowego, w latach 1932–1939 szef Służb Kierownictwa Marynarki Wojennej – zastępca szefa Kierownictwa Marynarki Wojennej, uczestnik I wojny światowej, wojny polsko-bolszewickiej i II wojny światowej, ofiara zbrodni katyńskiej.
Nowy!!: 16 października i Xawery Czernicki · Zobacz więcej »
XV (album TVXQ)
XV – dziesiąty japoński album studyjny południowokoreańskiej grupy TVXQ, wydany 16 października 2019 roku przez Avex Trax.
Nowy!!: 16 października i XV (album TVXQ) · Zobacz więcej »
XX wiek
XIX wiek XXI wiek Lata 1900. • Lata 1910. • Lata 1920. • Lata 1930. • Lata 1940. • Lata 1950. • Lata 1960. • Lata 1970. • Lata 1980. • Lata 1990. 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909 1910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919 1920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949 1950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 ----.
Nowy!!: 16 października i XX wiek · Zobacz więcej »
Yahiro Kazama
– japoński piłkarz występujący na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Yahiro Kazama · Zobacz więcej »
Yang Fan
Yang Fan (ur. 16 października 1987) – chiński sztangista, dwukrotny medalista mistrzostw świata.
Nowy!!: 16 października i Yang Fan · Zobacz więcej »
Ye Gue-rin
Ye Gue-rin (kor. 예그린;ur. 16 października 1981) – południowokoreańska judoczka.
Nowy!!: 16 października i Ye Gue-rin · Zobacz więcej »
Yeah! Tour
Yeah! Tour – dziewiąta trasa koncertowa grupy muzycznej Def Leppard, w jej trakcie odbyło się osiemdziesiąt koncertów.
Nowy!!: 16 października i Yeah! Tour · Zobacz więcej »
Yigal Kopinsky
Yigal Kopinsky (ur. 16 października 1985) – surinamski judoka pochodzenia żydowskiego.
Nowy!!: 16 października i Yigal Kopinsky · Zobacz więcej »
Yixuan
Yixuan, 1.
Nowy!!: 16 października i Yixuan · Zobacz więcej »
Yohannes Tilahun
Yohannes Tilahun (ur. 16 października 1993 w Asmarze) – erytrejski piłkarz, grający na pozycji pomocnika.
Nowy!!: 16 października i Yohannes Tilahun · Zobacz więcej »
You Higuri
– japońska mangaka.
Nowy!!: 16 października i You Higuri · Zobacz więcej »
You’re Gonna Go Far, Kid
„You're Gonna Go Far, Kid” to piosenka The Offspring.
Nowy!!: 16 października i You’re Gonna Go Far, Kid · Zobacz więcej »
Za linią wroga
Za liniąwroga (ang. Behind Enemy Lines) – amerykański film wojenny z 2001 roku w reżyserii Johna Moore’a, z Gene’em Hackmanem i Owenem Wilsonem w rolach głównych.
Nowy!!: 16 października i Za linią wroga · Zobacz więcej »
Zabójczynie
Zabójczynie (wł. Donne assassine, 2008) – włoski serial kryminalny nadawany przez stację Fox Crime od 16 października do 4 grudnia 2008 roku.
Nowy!!: 16 października i Zabójczynie · Zobacz więcej »
Zachar Olejnik
Zachar Fiodorowicz Olejnik (ros. Захар Фёдорович Олейник, ur. 1905, zm. 16 października 1951 w Moskwie) – radziecki polityk.
Nowy!!: 16 października i Zachar Olejnik · Zobacz więcej »
Zamek Bierzgłowski (centrum kultury)
Zamek Bierzgłowski – dawny zamek krzyżacki, którego budowę rozpoczęto w drugiej połowie XIII w. Obecnie centrum kultury diecezji toruńskiejIzabela i Tomasz Kaczyńscy - Zamki w Polsce północnej i środkowej - przewodnik.
Nowy!!: 16 października i Zamek Bierzgłowski (centrum kultury) · Zobacz więcej »
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 52 kg w stylu klasycznym
Zmagania mężczyzn do 52 kg to jedna z ośmiu męskich konkurencji w zapasach w stylu klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1964.
Nowy!!: 16 października i Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 52 kg w stylu klasycznym · Zobacz więcej »
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 57 kg w stylu klasycznym
Zmagania mężczyzn do 57 kg to jedna z ośmiu męskich konkurencji w zapasach w stylu klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1964.
Nowy!!: 16 października i Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 57 kg w stylu klasycznym · Zobacz więcej »
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 63 kg w stylu klasycznym
Zmagania mężczyzn do 63 kg to jedna z ośmiu męskich konkurencji w zapasach w stylu klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1964.
Nowy!!: 16 października i Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 63 kg w stylu klasycznym · Zobacz więcej »
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 70 kg w stylu klasycznym
Zmagania mężczyzn do 70 kg to jedna z ośmiu męskich konkurencji w zapasach w stylu klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1964.
Nowy!!: 16 października i Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 70 kg w stylu klasycznym · Zobacz więcej »
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 78 kg w stylu klasycznym
Zmagania mężczyzn do 78 kg to jedna z ośmiu męskich konkurencji w zapasach w stylu klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1964.
Nowy!!: 16 października i Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 78 kg w stylu klasycznym · Zobacz więcej »
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 87 kg w stylu klasycznym
Zmagania mężczyzn do 87 kg to jedna z ośmiu męskich konkurencji w zapasach w stylu klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1964.
Nowy!!: 16 października i Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 87 kg w stylu klasycznym · Zobacz więcej »
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 97 kg w stylu klasycznym
Zmagania mężczyzn do 97 kg to jedna z ośmiu męskich konkurencji w zapasach w stylu klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1964.
Nowy!!: 16 października i Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria do 97 kg w stylu klasycznym · Zobacz więcej »
Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria ponad 97 kg w stylu klasycznym
Zmagania mężczyzn ponad 97 kg to jedna z ośmiu męskich konkurencji w zapasach w stylu klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 1964.
Nowy!!: 16 października i Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 – kategoria ponad 97 kg w stylu klasycznym · Zobacz więcej »
Zarządcy Raciborza
Urząd Miasta – obecne miejsce sprawowania urzędu prezydenta Raciborza Zarządcy Raciborza – lista osób zarządzających Raciborzem (od 1721 roku).
Nowy!!: 16 października i Zarządcy Raciborza · Zobacz więcej »
Zbigniew Bednarowicz
cmentarzu junikowskim Zbigniew Bednarowicz (ur. 17 marca 1927 w Poznaniu, zm. 16 października 1999 tamże) – polski artysta plastyk, malarz architektoniczny, ceramik, witrażysta i autor scenografii teatralnych.
Nowy!!: 16 października i Zbigniew Bednarowicz · Zobacz więcej »
Zbigniew Bela
Zbigniew Bela (ur. 10 września 1949 w Przemyślu, zm. 6 września 2018 w Krakowie) – polski prozaik, dyrektor Muzeum Farmacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Nowy!!: 16 października i Zbigniew Bela · Zobacz więcej »
Zbigniew Blichewicz
Zbigniew Blichewicz ps.
Nowy!!: 16 października i Zbigniew Blichewicz · Zobacz więcej »
Zbigniew Dziewulski
Zbigniew Dziewulski (ur. 16 października 1957 w Pierogu) – polski polityk, żołnierz zawodowy, poseł na Sejm IV kadencji.
Nowy!!: 16 października i Zbigniew Dziewulski · Zobacz więcej »
Zbigniew Kiełmiński
Zbigniew Kazimierz Kiełmiński (ur. 16 października 1944, zm. 17 kwietnia 2020) – polski politolog, nauczyciel akademicki, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, dziekan Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW w latach 1987–1993.
Nowy!!: 16 października i Zbigniew Kiełmiński · Zobacz więcej »
Zbigniew Makarczyk
Zbigniew Makarczyk (ur. 16 października 1904 w Kaliszu, zm. 7 grudnia 1963 w Warszawie) – doktor nauk społecznych, działacz katolicki, poseł na Sejm PRL II kadencji w latach 1957–1961, członek koła posłów "Znak"; brat Janusza Makarczyka.
Nowy!!: 16 października i Zbigniew Makarczyk · Zobacz więcej »
Zbigniew Siwoń
Zbigniew Siwoń (ur. 1938, zm. 16 października 2014) – polski inżynier urządzeń sanitarnych.
Nowy!!: 16 października i Zbigniew Siwoń · Zobacz więcej »
Zdzisław Sikorski (polityk)
Zdzisław Jan Sikorski (ur. 6 stycznia 1931 w Komorowie, zm. 16 października 2014) – polski polityk, poseł na Sejm PRL VIII kadencji.
Nowy!!: 16 października i Zdzisław Sikorski (polityk) · Zobacz więcej »
Zdzisław Styczeń
Zdzisław Witold Styczeń (ur. 16 października 1894 w Przemyślu, zm. 20 grudnia 1978 w Krakowie) – polski piłkarz, środkowy pomocnik.
Nowy!!: 16 października i Zdzisław Styczeń · Zobacz więcej »
Zenobiusz Zwolski
Zenobiusz Zwolski (ur. 16 października 1916 w Palonkach, zm. 25 marca 1996 w Katowicach-Ochojcu) – polski artysta, malarz, scenograf, grafik, animator życia kulturalnego i nauczyciel.
Nowy!!: 16 października i Zenobiusz Zwolski · Zobacz więcej »
Zenon Jasiński
Zenon Jasiński (ur. 16 października 1945 r. w Biadaczu) – polski pedagog, historyk specjalizujący się w historii kultury i oświaty, oświacie polonijnej i pedagogice porównawczej, nauczyciel akademicki związany z uczelniami w Opolu i Częstochowie.
Nowy!!: 16 października i Zenon Jasiński · Zobacz więcej »
Zezé (1957–2008)
Zezé, właśc.
Nowy!!: 16 października i Zezé (1957–2008) · Zobacz więcej »
Zezé Moreira
Zezé Moreira, właśc.
Nowy!!: 16 października i Zezé Moreira · Zobacz więcej »
Zgromadzenie Legislacyjne Kolumbii Brytyjskiej
Zgromadzenie legislacyjne Kolumbii Brytyjskiej – inaczej Parlament Kolumbii Brytyjskiej Legislative Assembly of British Columbia składa się współcześnie z 79 deputowanych Members of Legislative Assembly, w skrócie MLA.
Nowy!!: 16 października i Zgromadzenie Legislacyjne Kolumbii Brytyjskiej · Zobacz więcej »
Zgromadzenie Sióstr Polskich Franciszkanek
Polskie franciszkanki, Zgromadzenie Sióstr Polskich Franciszkanek – wspólnota sióstr zakonnych Kościoła Polskokatolickiego założona w 1959 roku z inicjatywy ks.
Nowy!!: 16 października i Zgromadzenie Sióstr Polskich Franciszkanek · Zobacz więcej »
Zhang Zhizhen
Zhang Zhizhen chiń. 张之臻 (ur. 16 października 1996 w Szanghaju) – chiński tenisista, reprezentant kraju w rozgrywkach Pucharu Davisa.
Nowy!!: 16 października i Zhang Zhizhen · Zobacz więcej »
Zhen Weijie
Zhen Weijie (ur. 16 października 2003 w Shaoxing) – chiński skoczek narciarski.
Nowy!!: 16 października i Zhen Weijie · Zobacz więcej »
Zjednoczenie monarchii piastowskiej
Polska w latach 1275–1300 Polska w latach 1304–1333 Zjednoczenie monarchii piastowskiej – artykuł omawia próby i proces zjednoczenia monarchii piastowskiej w końcu XIII i I. poł.
Nowy!!: 16 października i Zjednoczenie monarchii piastowskiej · Zobacz więcej »
Zlikwidowane polskojęzyczne stacje telewizyjne
Zlikwidowane polskojęzyczne stacje telewizyjne – wybrane dawne stacje telewizyjne, nadające w języku polskim.
Nowy!!: 16 października i Zlikwidowane polskojęzyczne stacje telewizyjne · Zobacz więcej »
Zmarli w październiku 2016
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w październiku 2016 · Zobacz więcej »
Zmarli w październiku 2017
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w październiku 2017 · Zobacz więcej »
Zmarli w październiku 2018
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w październiku 2018 · Zobacz więcej »
Zmarli w październiku 2019
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w październiku 2019 · Zobacz więcej »
Zmarli w październiku 2020
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w październiku 2020 · Zobacz więcej »
Zmarli w październiku 2021
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w październiku 2021 · Zobacz więcej »
Zmarli w październiku 2022
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w październiku 2022 · Zobacz więcej »
Zmarli w październiku 2023
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w październiku 2023 · Zobacz więcej »
Zmarli w roku 1791
Lista osób zmarłych w 1791.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w roku 1791 · Zobacz więcej »
Zmarli w roku 1793
Lista osób zmarłych w 1793.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w roku 1793 · Zobacz więcej »
Zmarli w roku 1796
Lista osób zmarłych w 1796.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w roku 1796 · Zobacz więcej »
Zmarli w roku 1956
Lista osób zmarłych w 1956.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w roku 1956 · Zobacz więcej »
Zmarli w roku 1959
Lista osób zmarłych w 1959.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w roku 1959 · Zobacz więcej »
Zmarli w roku 1966
Lista osób zmarłych w 1966.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w roku 1966 · Zobacz więcej »
Zmarli w roku 1973
Lista osób zmarłych w 1973.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w roku 1973 · Zobacz więcej »
Zmarli w roku 1982
Lista osób zmarłych w 1982.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w roku 1982 · Zobacz więcej »
Zmarli w roku 1984
Lista osób zmarłych w 1984.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w roku 1984 · Zobacz więcej »
Zmarli w roku 1992
Lista osób zmarłych w 1992.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w roku 1992 · Zobacz więcej »
Zmarli w roku 1996
Lista osób zmarłych w 1996.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w roku 1996 · Zobacz więcej »
Zmarli w roku 2004
Lista osób zmarłych w 2004.
Nowy!!: 16 października i Zmarli w roku 2004 · Zobacz więcej »
Zofia Mellerowicz
Zofia Mellerowicz (ur. 16 października 1888, zm. 30 października 1949 w Krakowie) – polska aktorka teatralna i filmowa, suflerka.
Nowy!!: 16 października i Zofia Mellerowicz · Zobacz więcej »
Zofia Sztaudynger
Zofia z Jankowskich Sztaudyngerowa (ur. 16 października 1905 w Grodziszczku, zm. 27 grudnia 1989 w Zakopanem) – żona poety i fraszkopisarza Jana Sztaudyngera.
Nowy!!: 16 października i Zofia Sztaudynger · Zobacz więcej »
Zygmunt Kukla (piłkarz)
Zygmunt Kukla (ur. 21 stycznia 1948 w Nysie, zm. 18 maja 2016 w Mielcu) – polski piłkarz, bramkarz reprezentacji Polski na mundialu w Argentynie.
Nowy!!: 16 października i Zygmunt Kukla (piłkarz) · Zobacz więcej »
Zygmunt Robaszkiewicz
Zygmunt Robaszkiewicz MSF (ur. 16 października 1958 w Nietuszkowie) – polski duchowny katolicki, członek Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, w latach2001–2022 biskup diecezjalny Morombe, biskup Mahajanga od 2023.
Nowy!!: 16 października i Zygmunt Robaszkiewicz · Zobacz więcej »
Zygmunt Wilczyński
Zygmunt Wilczyński, pseudonim Żuk (ur. 30 marca 1910 w Przemyślu, zm. 16 października 1950 w Warszawie) – sierżant broni pancernych Wojska Polskiego, żołnierz AK-WiN, podporucznik, komendant Obwodu Puławy WiN, komendant ds.
Nowy!!: 16 października i Zygmunt Wilczyński · Zobacz więcej »
(10255) Taunus
(10255) Taunus (3398 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,4 lat w średniej odległości 2,26 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (10255) Taunus · Zobacz więcej »
(10256) Vredevoogd
(10256) Vredevoogd (4157 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,44 lat w średniej odległości 2,28 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (10256) Vredevoogd · Zobacz więcej »
(10257) Garecynthia
(10257) Garecynthia (4333 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 6,44 lat w średniej odległości 3,46 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (10257) Garecynthia · Zobacz więcej »
(10446) Siegbahn
(10446) Siegbahn (3006 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,32 lat w średniej odległości 2,22 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (10446) Siegbahn · Zobacz więcej »
(10447) Bloembergen
(10447) Bloembergen (3357 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,88 lat w średniej odległości 2,88 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (10447) Bloembergen · Zobacz więcej »
(10448) Schawlow
(10448) Schawlow (4314 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,79 lat w średniej odległości 2,84 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (10448) Schawlow · Zobacz więcej »
(10449) Takuma
(10449) Takuma (1936 UD) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5 lat i 143 dni w średniej odległości 3,07 j.a. Została odkryta 16 października 1936 roku.
Nowy!!: 16 października i (10449) Takuma · Zobacz więcej »
(10601) Hiwatashi
(10601) Hiwatashi (1996 UC) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,6 lat w średniej odległości 3,15 j.a. Odkryta 16 października 1996 roku.
Nowy!!: 16 października i (10601) Hiwatashi · Zobacz więcej »
(10769) Minas Gerais
(10769) Minas Gerais (1990 UJ5) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,4 lat w średniej odległości 3,08 j.a. Odkryta 16 października 1990 roku.
Nowy!!: 16 października i (10769) Minas Gerais · Zobacz więcej »
(10877) Jiangnan Tianchi
(10877) Jiangnan Tianchi (1996 UR) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,42 lat w średniej odległości 2,69 j.a. Została odkryta 16 października 1996 roku przez dwóch japońskich astronomów Yoshisada Shimizu i Takeshi Urata.
Nowy!!: 16 października i (10877) Jiangnan Tianchi · Zobacz więcej »
(10983) Smolders
(10983) Smolders (3196 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,77 lat w średniej odległości 2,42 j.a. 16 października 1977 roku odkryła jątrójka holenderskich astronomów – Cornelis Johannes van Houten, Ingrid van Houten-Groeneveld i Tom Gehrels.
Nowy!!: 16 października i (10983) Smolders · Zobacz więcej »
(10984) Gispen
(10984) Gispen (3507 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,19 lat w średniej odległości 2,17 j.a. 16 października 1977 roku odkryła jątrójka holenderskich astronomów – Cornelis Johannes van Houten, Ingrid van Houten-Groeneveld i Tom Gehrels.
Nowy!!: 16 października i (10984) Gispen · Zobacz więcej »
(10985) Feast
(10985) Feast (4017 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,25 lat w średniej odległości 2,19 j.a. 16 października 1977 roku odkryła jątrójka holenderskich astronomów – Cornelis Johannes van Houten, Ingrid van Houten-Groeneveld i Tom Gehrels.
Nowy!!: 16 października i (10985) Feast · Zobacz więcej »
(11246) Orvillewright
(11246) Orvillewright (4250 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,84 lat w średniej odległości 2,45 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (11246) Orvillewright · Zobacz więcej »
(11247) Wilburwright
(11247) Wilburwright (4280 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,8 lat w średniej odległości 3,23 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (11247) Wilburwright · Zobacz więcej »
(11248) Blériot
(11248) Blériot (4354 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,23 lat w średniej odległości 2,18 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (11248) Blériot · Zobacz więcej »
(11775) Köhler
(11775) Köhler (3224 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,21 lat w średniej odległości 2,17 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (11775) Köhler · Zobacz więcej »
(11776) Milstein
(11776) Milstein (3460 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,67 lat w średniej odległości 3,18 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (11776) Milstein · Zobacz więcej »
(11777) Hargrave
(11777) Hargrave (3526 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,7 lat w średniej odległości 2,39 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (11777) Hargrave · Zobacz więcej »
(11778) Kingsford Smith
(11778) Kingsford Smith (4102 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,18 lat w średniej odległości 2,16 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (11778) Kingsford Smith · Zobacz więcej »
(11779) Zernike
(11779) Zernike (4197 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego planetoid okrążająca Słońce w ciągu 4,25 lat w średniej odległości 2,62 au.
Nowy!!: 16 października i (11779) Zernike · Zobacz więcej »
(11860) Uedasatoshi
(11860) Uedasatoshi (1988 UP) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,58 lat w średniej odległości 3,14 j.a. Odkryta 16 października 1988 roku.
Nowy!!: 16 października i (11860) Uedasatoshi · Zobacz więcej »
(12421) Zhenya
(12421) Zhenya – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3 lat 306 dni w średniej odległości 2,45 j.a. Odkryta 16 października 1995 roku.
Nowy!!: 16 października i (12421) Zhenya · Zobacz więcej »
(12649) Ascanios
(12649) Ascanios (2035 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,68 lat w średniej odległości 5,15 j.a. Odkryto ją16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (12649) Ascanios · Zobacz więcej »
(12708) Van Straten
(12708) Van Straten (1990 UB4) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,52 lat w średniej odległości 2,73 j.a. Odkryta 16 października 1990 roku.
Nowy!!: 16 października i (12708) Van Straten · Zobacz więcej »
(134329) Cycnos
(134329) Cycnos (2377 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków Jowisza (obóz trojański) okrążająca Słońce w ciągu 11,75 lat w średniej odległości 5,16 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (134329) Cycnos · Zobacz więcej »
(14042) Agafonov
(14042) Agafonov (1995 UG5) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,29 lat w średniej odległości 2,21 j.a. Odkryta 16 października 1995 roku.
Nowy!!: 16 października i (14042) Agafonov · Zobacz więcej »
(14619) Plotkin
(14619) Plotkin (1998 UF9) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,35 lat w średniej odległości 2,24 j.a. Odkryta 16 października 1998 roku.
Nowy!!: 16 października i (14619) Plotkin · Zobacz więcej »
(15729) Yumikoitahana
(15729) Yumikoitahana (1990 UB) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,46 lat w średniej odległości 2,29 j.a. Odkryta 16 października 1990 roku.
Nowy!!: 16 października i (15729) Yumikoitahana · Zobacz więcej »
(16765) Agnesi
(16765) Agnesi (1996 UA) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,25 lat w średniej odległości 2,62 j.a. Odkryta 16 października 1996 roku.
Nowy!!: 16 października i (16765) Agnesi · Zobacz więcej »
(18268) Dardanos
(18268) Dardanos (2140 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,76 lat w średniej odległości 5,17 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (18268) Dardanos · Zobacz więcej »
(18278) Drymas
(18278) Drymas (4035 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,88 lat w średniej odległości 5,2 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (18278) Drymas · Zobacz więcej »
(18281) Tros
(18281) Tros (4317 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,77 lat w średniej odległości 5,17 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (18281) Tros · Zobacz więcej »
(18282) Ilos
(18282) Ilos (4369 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,9 lat w średniej odległości 5,21 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (18282) Ilos · Zobacz więcej »
(1879) Broederstroom
(1879) Broederstroom (1935 UN) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,37 lat w średniej odległości 2,25 j.a. Odkryta 16 października 1935 roku.
Nowy!!: 16 października i (1879) Broederstroom · Zobacz więcej »
(20964) Mons Naklethi
(20964) Mons Naklethi (1977 UA) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,68 lat w średniej odległości 2,38 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (20964) Mons Naklethi · Zobacz więcej »
(25240) Qiansanqiang
(25240) Qiansanqiang (1998 UO8) – planetoida z pasa głównego okrążająca Słońce w ciągu 4,66 lat w średniej odległości 2,79 j.a. Odkryta 16 października 1998 roku.
Nowy!!: 16 października i (25240) Qiansanqiang · Zobacz więcej »
(26314) Škvorecký
26314 Skvorecky (1998 UJ1) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,04 lat w średniej odległości 2,53 j.a. Odkryta 16 października 1998 roku.
Nowy!!: 16 października i (26314) Škvorecký · Zobacz więcej »
(2931) Mayakovsky
(2931) Mayakovsky (1969 UC) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,88 lat w średniej odległości 2,88 j.a. Odkryta 16 października 1969 roku.
Nowy!!: 16 października i (2931) Mayakovsky · Zobacz więcej »
(3069) Heyrovský
(3069) Heyrovský – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3 lat i 223 dni w średniej odległości 2,35 j.a. Została odkryta 16 października 1982 roku w Obserwatorium Kleť w pobliżu Czeskich Budziejowic przez Zdeňkę Vávrovą.
Nowy!!: 16 października i (3069) Heyrovský · Zobacz więcej »
(30698) Hippokoon
(30698) Hippokoon (2299 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,9 lat w średniej odległości 5,21 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (30698) Hippokoon · Zobacz więcej »
(30704) Phegeus
(30704) Phegeus (3250 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,79 lat w średniej odległości 5,18 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (30704) Phegeus · Zobacz więcej »
(30705) Idaios
(30705) Idaios (3365 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,98 lat w średniej odległości 5,23 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (30705) Idaios · Zobacz więcej »
(30708) Echepolos
(30708) Echepolos – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11 lat i 359 dni w średniej odległości 5,23 j.a. Została odkryta 16 października 1977 roku w Palomar Observatory przez Cornelisa van Houtena i Ingrid van Houten.
Nowy!!: 16 października i (30708) Echepolos · Zobacz więcej »
(32720) Simoeisios
(32720) Simoeisios (2131 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,85 lat w średniej odległości 5,2 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (32720) Simoeisios · Zobacz więcej »
(32724) Woerlitz
(32724) Woerlitz (4029 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 7,84 lat w średniej odległości 3,94 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (32724) Woerlitz · Zobacz więcej »
(32726) Chromios
(32726) Chromios (4179 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,9 lat w średniej odległości 5,21 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (32726) Chromios · Zobacz więcej »
(37519) Amphios
(37519) Amphios (3040 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,87 lat w średniej odległości 5,2 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (37519) Amphios · Zobacz więcej »
(3936) Elst
(3936) Elst (2321 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,79 lat w średniej odległości 2,43 j.a. Została odkryta 16 października 1977 roku w Palomar Observatory przez Cornelisa van Houtena.
Nowy!!: 16 października i (3936) Elst · Zobacz więcej »
(4108) Rakos
(4108) Rakos (3439 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,29 lat w średniej odległości 2,64 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (4108) Rakos · Zobacz więcej »
(4164) Shilov
(4164) Shilov (1969 UR) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,28 lat w średniej odległości 2,64 j.a. Odkryta 16 października 1969 roku.
Nowy!!: 16 października i (4164) Shilov · Zobacz więcej »
(4722) Agelaos
(4722) Agelaos (4271 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,93 lat w średniej odległości 5,22 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (4722) Agelaos · Zobacz więcej »
(4753) Phidias
(4753) Phidias (4059 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,07 lat w średniej odległości 2,55 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (4753) Phidias · Zobacz więcej »
(4754) Panthoos
(4754) Panthoos (5010 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,84 lat w średniej odległości 5,19 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (4754) Panthoos · Zobacz więcej »
(48373) Gorgythion
(48373) Gorgythion (2161 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,74 lat w średniej odległości 5,16 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (48373) Gorgythion · Zobacz więcej »
(4911) Rosenzweig
(4911) Rosenzweig (1953 UD) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,28 lat w średniej odległości 2,64 j.a. Odkryta 16 października 1953 roku.
Nowy!!: 16 października i (4911) Rosenzweig · Zobacz więcej »
(5005) Kegler
(5005) Kegler (1988 UB) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,38 lat w średniej odległości 2,25 j.a. Odkryta 16 października 1988 roku.
Nowy!!: 16 października i (5005) Kegler · Zobacz więcej »
(5135) Nibutani
(5135) Nibutani (1990 UE) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,35 lat w średniej odległości 2,24 j.a. Odkryta 16 października 1990 roku.
Nowy!!: 16 października i (5135) Nibutani · Zobacz więcej »
(5539) Limporyen
(5539) Limporyen (1965 UA1) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,8 lat w średniej odległości 2,44 j.a. Odkryta 16 października 1965 roku.
Nowy!!: 16 października i (5539) Limporyen · Zobacz więcej »
(5610) Balster
(5610) Balster (2041 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,7 lat w średniej odległości 2,8 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (5610) Balster · Zobacz więcej »
(5699) Munch
(5699) Munch (2141 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,73 lat w średniej odległości 2,4 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (5699) Munch · Zobacz więcej »
(5700) Homerus
(5700) Homerus (5166 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,19 lat w średniej odległości 2,6 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (5700) Homerus · Zobacz więcej »
(5984) Lysippus
(5984) Lysippus (4045 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,68 lat w średniej odległości 2,38 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (5984) Lysippus · Zobacz więcej »
(6055) Brunelleschi
(6055) Brunelleschi (2158 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,22 lat w średniej odległości 2,18 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (6055) Brunelleschi · Zobacz więcej »
(6056) Donatello
(6056) Donatello (2318 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,47 lat w średniej odległości 2,71 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (6056) Donatello · Zobacz więcej »
(6057) Robbia
(6057) Robbia (5182 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 6,05 lat w średniej odległości 3,32 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (6057) Robbia · Zobacz więcej »
(6148) Ignazgünther
6148 Ignazgunther (5119 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,44 lat w średniej odległości 2,28 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (6148) Ignazgünther · Zobacz więcej »
(6317) Dreyfus
(6317) Dreyfus (1990 UP3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,36 lat w średniej odległości 2,24 j.a. Odkryta 16 października 1990 roku.
Nowy!!: 16 października i (6317) Dreyfus · Zobacz więcej »
(6352) Schlaun
(6352) Schlaun (2400 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,74 lat w średniej odległości 2,41 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (6352) Schlaun · Zobacz więcej »
(6353) Semper
(6353) Semper (3107 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,45 lat w średniej odległości 3,1 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (6353) Semper · Zobacz więcej »
(6606) Makino
(6606) Makino (1990 UF) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,47 lat w średniej odległości 3,1 j.a. Odkryta 16 października 1990 roku.
Nowy!!: 16 października i (6606) Makino · Zobacz więcej »
(6677) Renoir
(6677) Renoir (3045 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,86 lat w średniej odległości 3,25 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (6677) Renoir · Zobacz więcej »
(6678) Seurat
(6678) Seurat (3422 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,53 lat w średniej odległości 2,74 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (6678) Seurat · Zobacz więcej »
(6679) Gurzhij
(6679) Gurzhij (1969 UP1) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,24 lat w średniej odległości 2,19 j.a. Odkryta 16 października 1969 roku.
Nowy!!: 16 października i (6679) Gurzhij · Zobacz więcej »
(6997) Laomedon
(6997) Laomedon (3104 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,81 lat w średniej odległości 5,18 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (6997) Laomedon · Zobacz więcej »
(6998) Tithonus
(6998) Tithonus (3108 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,87 lat w średniej odległości 5,2 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (6998) Tithonus · Zobacz więcej »
(6999) Meitner
(6999) Meitner (4379 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,45 lat w średniej odległości 2,28 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (6999) Meitner · Zobacz więcej »
(7149) Bernie
(7149) Bernie (3220 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,56 lat w średniej odległości 3,14 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (7149) Bernie · Zobacz więcej »
(73611) 2127 T-3
(73611) 2127 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,34 lat w średniej odległości 2,66 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73611) 2127 T-3 · Zobacz więcej »
(73612) 2178 T-3
(73612) 2178 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,21 lat w średniej odległości 3 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73612) 2178 T-3 · Zobacz więcej »
(73613) 2213 T-3
(73613) 2213 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,71 lat w średniej odległości 2,4 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73613) 2213 T-3 · Zobacz więcej »
(73614) 2229 T-3
(73614) 2229 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,34 lat w średniej odległości 2,66 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73614) 2229 T-3 · Zobacz więcej »
(73615) 2353 T-3
(73615) 2353 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,34 lat w średniej odległości 2,66 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73615) 2353 T-3 · Zobacz więcej »
(73616) 2383 T-3
(73616) 2383 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,19 lat w średniej odległości 3 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73616) 2383 T-3 · Zobacz więcej »
(73617) 2437 T-3
(73617) 2437 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,35 lat w średniej odległości 2,67 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73617) 2437 T-3 · Zobacz więcej »
(73618) 2458 T-3
(73618) 2458 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,25 lat w średniej odległości 3,02 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73618) 2458 T-3 · Zobacz więcej »
(73619) 3322 T-3
(73619) 3322 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,34 lat w średniej odległości 2,66 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73619) 3322 T-3 · Zobacz więcej »
(73620) 3346 T-3
(73620) 3346 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,73 lat w średniej odległości 2,41 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73620) 3346 T-3 · Zobacz więcej »
(73621) 3381 T-3
(73621) 3381 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,73 lat w średniej odległości 2,4 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73621) 3381 T-3 · Zobacz więcej »
(73622) 3418 T-3
(73622) 3418 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,22 lat w średniej odległości 3,01 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73622) 3418 T-3 · Zobacz więcej »
(73623) 3477 T-3
(73623) 3477 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,26 lat w średniej odległości 3,02 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73623) 3477 T-3 · Zobacz więcej »
(73624) 3481 T-3
(73624) 3481 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,75 lat w średniej odległości 2,41 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73624) 3481 T-3 · Zobacz więcej »
(73625) 3524 T-3
(73625) 3524 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,69 lat w średniej odległości 2,39 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73625) 3524 T-3 · Zobacz więcej »
(73626) 3939 T-3
(73626) 3939 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,7 lat w średniej odległości 2,39 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73626) 3939 T-3 · Zobacz więcej »
(73627) 4040 T-3
(73627) 4040 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,75 lat w średniej odległości 2,41 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73627) 4040 T-3 · Zobacz więcej »
(73628) 4170 T-3
(73628) 4170 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,69 lat w średniej odległości 2,39 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73628) 4170 T-3 · Zobacz więcej »
(73629) 4303 T-3
(73629) 4303 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,34 lat w średniej odległości 3,05 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73629) 4303 T-3 · Zobacz więcej »
(73630) 4352 T-3
(73630) 4352 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,33 lat w średniej odległości 2,66 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73630) 4352 T-3 · Zobacz więcej »
(73631) 4367 T-3
(73631) 4367 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,34 lat w średniej odległości 2,66 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73631) 4367 T-3 · Zobacz więcej »
(73633) 4702 T-3
(73633) 4702 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,29 lat w średniej odległości 3,03 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73633) 4702 T-3 · Zobacz więcej »
(73634) 5077 T-3
(73634) 5077 T-3 – planetoida z pasa głównego planetoid.
Nowy!!: 16 października i (73634) 5077 T-3 · Zobacz więcej »
(73635) 5105 T-3
(73635) 5105 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,17 lat w średniej odległości 2,99 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73635) 5105 T-3 · Zobacz więcej »
(73636) 5727 T-3
(73636) 5727 T-3 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,39 lat w średniej odległości 2,68 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (73636) 5727 T-3 · Zobacz więcej »
(74328) 1998 UB44
(74328) 1998 UB44 – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,33 lat w średniej odległości 2,65 j.a. Odkryta 16 października 1998 roku.
Nowy!!: 16 października i (74328) 1998 UB44 · Zobacz więcej »
(7508) Icke
(7508) Icke (2327 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,68 lat w średniej odległości 2,8 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (7508) Icke · Zobacz więcej »
(7541) Nieuwenhuis
(7541) Nieuwenhuis – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4 lat i 147 dni w średniej odległości 2,69 j.a. Została odkryta 16 października 1977 roku przez Cornelisa i Ingrid van Houtenów oraz Toma Gehrelsa.
Nowy!!: 16 października i (7541) Nieuwenhuis · Zobacz więcej »
(7691) Brady
(7691) Brady (3186 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3 lat i 238 dni w średniej odległości 2,37 j.a. Została odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (7691) Brady · Zobacz więcej »
(7763) Crabeels
(7763) Crabeels (1990 UT5) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,54 lat w średniej odległości 2,74 j.a. Odkryta 16 października 1990 roku.
Nowy!!: 16 października i (7763) Crabeels · Zobacz więcej »
(7813) Anderserikson
(7813) Anderserikson (1985 UF3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,2 lat w średniej odległości 2,6 j.a. Odkryta 16 października 1985 roku.
Nowy!!: 16 października i (7813) Anderserikson · Zobacz więcej »
(7855) Tagore
(7855) Tagore (4092 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,38 lat w średniej odległości 2,67 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (7855) Tagore · Zobacz więcej »
(9140) Deni
(9140) Deni (4195 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,63 lat w średniej odległości 2,36 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9140) Deni · Zobacz więcej »
(9141) Kapur
(9141) Kapur (5174 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,68 lat w średniej odległości 3,18 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9141) Kapur · Zobacz więcej »
(9142) Rhesus
(9142) Rhesus (5191 T-3) – planetoida z grupy trojańczyków okrążająca Słońce w ciągu 11,86 lat w średniej odległości 5,2 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9142) Rhesus · Zobacz więcej »
(9334) Moesta
(9334) Moesta (1990 UU3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,28 lat w średniej odległości 2,63 j.a. Odkryta 16 października 1990 roku.
Nowy!!: 16 października i (9334) Moesta · Zobacz więcej »
(9508) Titurel
(9508) Titurel (3395 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,53 lat w średniej odległości 2,32 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9508) Titurel · Zobacz więcej »
(9509) Amfortas
(9509) Amfortas (3453 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,53 lat w średniej odległości 2,32 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9509) Amfortas · Zobacz więcej »
(9510) Gurnemanz
(9510) Gurnemanz (5022 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,42 lat w średniej odległości 3,08 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9510) Gurnemanz · Zobacz więcej »
(9511) Klingsor
(9511) Klingsor (5051 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,61 lat w średniej odległości 2,77 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9511) Klingsor · Zobacz więcej »
(9573) Matsumotomas
(9573) Matsumotomas (1988 UC) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,99 lat w średniej odległości 2,92 j.a. Odkryta 16 października 1988 roku.
Nowy!!: 16 października i (9573) Matsumotomas · Zobacz więcej »
(9587) Bonpland
(9587) Bonpland (1990 UG4) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,14 lat w średniej odległości 2,58 j.a. Odkryta 16 października 1990 roku.
Nowy!!: 16 października i (9587) Bonpland · Zobacz więcej »
(9705) Drummen
(9705) Drummen (3137 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,32 lat w średniej odległości 3,05 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9705) Drummen · Zobacz więcej »
(9706) Bouma
(9706) Bouma (3176 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,22 lat w średniej odległości 3,01 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9706) Bouma · Zobacz więcej »
(9707) Petruskoning
(9707) Petruskoning (3226 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,21 lat w średniej odległości 2,6 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9707) Petruskoning · Zobacz więcej »
(9708) Gouka
(9708) Gouka (4140 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,2 lat w średniej odległości 2,6 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9708) Gouka · Zobacz więcej »
(9709) Chrisnell
(9709) Chrisnell (5192 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,24 lat w średniej odległości 3,01 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9709) Chrisnell · Zobacz więcej »
(9826) Ehrenfreund
(9826) Ehrenfreund (2114 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 5,18 lat w średniej odległości 2,99 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9826) Ehrenfreund · Zobacz więcej »
(9912) Donizetti
(9912) Donizetti (2078 T-3) – planetoida z grupy pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 4,11 lat w średniej odległości 2,57 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9912) Donizetti · Zobacz więcej »
(9913) Humperdinck
(9913) Humperdinck (4071 T-3) – planetoida z pasa głównego asteroid okrążająca Słońce w ciągu 3,46 lat w średniej odległości 2,29 j.a. Odkryta 16 października 1977 roku.
Nowy!!: 16 października i (9913) Humperdinck · Zobacz więcej »
(What’s the Story) Morning Glory? Tour
(What’s the Story) Morning Glory? Tour – druga trasa koncertowa grupy muzycznej Oasis, w jej trakcie odbyło się sto koncertów.
Nowy!!: 16 października i (What’s the Story) Morning Glory? Tour · Zobacz więcej »
1 Śląska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej
1 Śląska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej (1 BR OP) – dawny związek taktyczny Wojsk OPL polskich Sił Powietrznych.
Nowy!!: 16 października i 1 Śląska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej · Zobacz więcej »
1. deild Wysp Owczych (1999)
W roku 1999 odbyła się 57.
Nowy!!: 16 października i 1. deild Wysp Owczych (1999) · Zobacz więcej »
1. deild Wysp Owczych (2010)
W roku 2010 odbyła się 67.
Nowy!!: 16 października i 1. deild Wysp Owczych (2010) · Zobacz więcej »
1. deild Wysp Owczych (2011)
W roku 2011 odbyła się 68.
Nowy!!: 16 października i 1. deild Wysp Owczych (2011) · Zobacz więcej »
1. divisjon w Norwegii (1977)
Sezon (1977) był 33.
Nowy!!: 16 października i 1. divisjon w Norwegii (1977) · Zobacz więcej »
1. FC Katowice w krajowych rozgrywkach w piłce nożnej
Spotkania w lidze polskiej.
Nowy!!: 16 października i 1. FC Katowice w krajowych rozgrywkach w piłce nożnej · Zobacz więcej »
1. liga słoweńska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)
1.
Nowy!!: 16 października i 1. liga słoweńska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011) · Zobacz więcej »
12 małp (serial telewizyjny)
12 Małp (ang. 12 Monkeys) – amerykański serial science-fiction wyprodukowany przez NBCUniversal Television Distribution oraz Legendary Global TV Distribution.
Nowy!!: 16 października i 12 małp (serial telewizyjny) · Zobacz więcej »
1311
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1311 · Zobacz więcej »
1325
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1325 · Zobacz więcej »
1333
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1333 · Zobacz więcej »
1351
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1351 · Zobacz więcej »
1382
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1382 · Zobacz więcej »
1384
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1384 · Zobacz więcej »
1384 w polityce
Pomnik Noniusza Álvaresa Pereiry, rycerza i świętego.
Nowy!!: 16 października i 1384 w polityce · Zobacz więcej »
14 października
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 14 października · Zobacz więcej »
1407
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1407 · Zobacz więcej »
1423
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1423 · Zobacz więcej »
1430
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1430 · Zobacz więcej »
1430 w polityce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1430 w polityce · Zobacz więcej »
1439
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1439 · Zobacz więcej »
15 października
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 15 października · Zobacz więcej »
1516
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1516 · Zobacz więcej »
1553
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1553 · Zobacz więcej »
1555
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1555 · Zobacz więcej »
1555 w polityce
Karol V w starszym wieku.
Nowy!!: 16 października i 1555 w polityce · Zobacz więcej »
1576 w polityce
Maksymilian II Habsburg.
Nowy!!: 16 października i 1576 w polityce · Zobacz więcej »
1588
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1588 · Zobacz więcej »
1590
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1590 · Zobacz więcej »
1591
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1591 · Zobacz więcej »
1591 w polityce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1591 w polityce · Zobacz więcej »
1599
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1599 · Zobacz więcej »
1621 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1621 w muzyce · Zobacz więcej »
1628
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1628 · Zobacz więcej »
1634
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1634 · Zobacz więcej »
1649
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1649 · Zobacz więcej »
1667
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1667 · Zobacz więcej »
1672
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1672 · Zobacz więcej »
1672 w polityce
Piotr I Wielki.
Nowy!!: 16 października i 1672 w polityce · Zobacz więcej »
1710
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1710 · Zobacz więcej »
1729 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1729 w muzyce · Zobacz więcej »
1750 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1750 w muzyce · Zobacz więcej »
1755
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1755 · Zobacz więcej »
1760
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1760 · Zobacz więcej »
1780
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1780 · Zobacz więcej »
1786
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1786 · Zobacz więcej »
1789
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1789 · Zobacz więcej »
1790
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1790 · Zobacz więcej »
1793
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1793 · Zobacz więcej »
1794
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1794 · Zobacz więcej »
1796
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1796 · Zobacz więcej »
1797
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1797 · Zobacz więcej »
18 października
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 18 października · Zobacz więcej »
1803
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1803 · Zobacz więcej »
1805
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1805 · Zobacz więcej »
1813
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1813 · Zobacz więcej »
1813 w polityce
Napoleon I i książę Józef Poniatowski pod Lipskiem August Wirtemberski.
Nowy!!: 16 października i 1813 w polityce · Zobacz więcej »
1814 w polityce
Robert Lefèvre, Portret Ludwika XVIII w szatach koronacyjnych.
Nowy!!: 16 października i 1814 w polityce · Zobacz więcej »
1820
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1820 · Zobacz więcej »
1821 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1821 w muzyce · Zobacz więcej »
1822 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1822 w muzyce · Zobacz więcej »
1827
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1827 · Zobacz więcej »
1827 w sztukach plastycznych
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1827 w sztukach plastycznych · Zobacz więcej »
1829
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1829 · Zobacz więcej »
1832
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1832 · Zobacz więcej »
1834
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1834 · Zobacz więcej »
1839 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1839 w muzyce · Zobacz więcej »
1841
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1841 · Zobacz więcej »
1842
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1842 · Zobacz więcej »
1843
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1843 · Zobacz więcej »
1844
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1844 · Zobacz więcej »
1846
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1846 · Zobacz więcej »
1847
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1847 · Zobacz więcej »
1853
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1853 · Zobacz więcej »
1854
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1854 · Zobacz więcej »
1854 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1854 w literaturze · Zobacz więcej »
1859
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1859 · Zobacz więcej »
1859 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1859 w muzyce · Zobacz więcej »
1860
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1860 · Zobacz więcej »
1861
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1861 · Zobacz więcej »
1862 w sztukach plastycznych
''Stańczyk'' Matejki.
Nowy!!: 16 października i 1862 w sztukach plastycznych · Zobacz więcej »
1867
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1867 · Zobacz więcej »
1868
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1868 · Zobacz więcej »
1869
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1869 · Zobacz więcej »
1871 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1871 w muzyce · Zobacz więcej »
1874 w sztukach plastycznych
Jan Matejko, ''Ostafi Daszkiewicz''.
Nowy!!: 16 października i 1874 w sztukach plastycznych · Zobacz więcej »
1876
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1876 · Zobacz więcej »
1877
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1877 · Zobacz więcej »
1878 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1878 w muzyce · Zobacz więcej »
1880 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1880 w muzyce · Zobacz więcej »
1883
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1883 · Zobacz więcej »
1886
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1886 · Zobacz więcej »
1886 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1886 w muzyce · Zobacz więcej »
1888 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1888 w literaturze · Zobacz więcej »
1890
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1890 · Zobacz więcej »
1892
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1892 · Zobacz więcej »
1893
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1893 · Zobacz więcej »
1893 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1893 w muzyce · Zobacz więcej »
1894
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1894 · Zobacz więcej »
1900
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1900 · Zobacz więcej »
1900 w muzyce
Plakat z 1900 roku.
Nowy!!: 16 października i 1900 w muzyce · Zobacz więcej »
1900 w sztukach plastycznych
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1900 w sztukach plastycznych · Zobacz więcej »
1901
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1901 · Zobacz więcej »
1902
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1902 · Zobacz więcej »
1905
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1905 · Zobacz więcej »
1906
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1906 · Zobacz więcej »
1906 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1906 w literaturze · Zobacz więcej »
1907
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1907 · Zobacz więcej »
1908
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1908 · Zobacz więcej »
1909
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1909 · Zobacz więcej »
1909 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1909 w literaturze · Zobacz więcej »
1911
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1911 · Zobacz więcej »
1912
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1912 · Zobacz więcej »
1913
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1913 · Zobacz więcej »
1913 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1913 w muzyce · Zobacz więcej »
1914
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1914 · Zobacz więcej »
1916
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1916 · Zobacz więcej »
1916 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1916 w literaturze · Zobacz więcej »
1917
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1917 · Zobacz więcej »
1917 w filmie
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1917 w filmie · Zobacz więcej »
1917 w polityce
Włodzimierz Lenin Niemiecki żołnierz obok zdobycznego czołgu brytyjskiego pod Cambrai Ferdinand von Zeppelin Mata Hari Rada Regencyjna. Od lewej: Józef Ostrowski, arcybiskup Aleksander Kakowski i ksiażę Zdzisław Lubomirski John F. Kennedy.
Nowy!!: 16 października i 1917 w polityce · Zobacz więcej »
1918
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1918 · Zobacz więcej »
1918 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1918 w muzyce · Zobacz więcej »
1918 w polityce
Juliusz Leo Lew Trocki w Brześciu Mehmed V Gavrilo Princip Anwar as-Sadat.
Nowy!!: 16 października i 1918 w polityce · Zobacz więcej »
1920 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1920 w muzyce · Zobacz więcej »
1921
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1921 · Zobacz więcej »
1921 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1921 – wydarzenia w Wojsku Polskim w roku 1921.
Nowy!!: 16 października i 1921 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1922 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1922 w muzyce · Zobacz więcej »
1923
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1923 · Zobacz więcej »
1923 w filmie
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1923 w filmie · Zobacz więcej »
1923 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1923 w muzyce · Zobacz więcej »
1924
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1924 · Zobacz więcej »
1924 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1924 – wydarzenia w Wojsku Polskim w roku 1924.
Nowy!!: 16 października i 1924 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1925
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1925 · Zobacz więcej »
1925 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1925 w literaturze · Zobacz więcej »
1925 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1925 w muzyce · Zobacz więcej »
1925 w polityce
William Jennings Bryan Robert F. Kennedy Andrzej Stelmachowski.
Nowy!!: 16 października i 1925 w polityce · Zobacz więcej »
1926
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1926 · Zobacz więcej »
1927
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1927 · Zobacz więcej »
1927 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1927 w literaturze · Zobacz więcej »
1928
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1928 · Zobacz więcej »
1929
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1929 · Zobacz więcej »
1929 w filmie
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1929 w filmie · Zobacz więcej »
1929 w polityce
Herbert Hoover.
Nowy!!: 16 października i 1929 w polityce · Zobacz więcej »
1930
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1930 · Zobacz więcej »
1930 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1930 w literaturze · Zobacz więcej »
1931
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1931 · Zobacz więcej »
1932
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1932 · Zobacz więcej »
1932 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1932 w literaturze · Zobacz więcej »
1933
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1933 · Zobacz więcej »
1934
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1934 · Zobacz więcej »
1935
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1935 · Zobacz więcej »
1936
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1936 · Zobacz więcej »
1936 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1936 – strona przedstawia wydarzenia w Wojsku Polskim w roku 1936.
Nowy!!: 16 października i 1936 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1937
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1937 · Zobacz więcej »
1937 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1937 w literaturze · Zobacz więcej »
1937 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1937 w muzyce · Zobacz więcej »
1938
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1938 · Zobacz więcej »
1938 w filmie
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1938 w filmie · Zobacz więcej »
1938 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1938 w literaturze · Zobacz więcej »
1938 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1938 w muzyce · Zobacz więcej »
1939
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1939 · Zobacz więcej »
1939 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1939 w literaturze · Zobacz więcej »
1939 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1939 w muzyce · Zobacz więcej »
1940
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1940 · Zobacz więcej »
1941
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1941 · Zobacz więcej »
1941 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1941 w muzyce · Zobacz więcej »
1942
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1942 · Zobacz więcej »
1943
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1943 · Zobacz więcej »
1943 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1943 w literaturze · Zobacz więcej »
1944
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1944 · Zobacz więcej »
1944 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1944 w muzyce · Zobacz więcej »
1945
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1945 · Zobacz więcej »
1945 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1945 – wydarzenia w Wojsku Polskim w roku 1945.
Nowy!!: 16 października i 1945 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1946
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1946 · Zobacz więcej »
1946 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1946 w muzyce · Zobacz więcej »
1946 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1946 – wydarzenia w Wojsku Polskim w roku 1946.
Nowy!!: 16 października i 1946 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1947
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1947 · Zobacz więcej »
1948
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1948 · Zobacz więcej »
1948 w filmie
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1948 w filmie · Zobacz więcej »
1949
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1949 · Zobacz więcej »
1949 w polityce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1949 w polityce · Zobacz więcej »
1950
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1950 · Zobacz więcej »
1951
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1951 · Zobacz więcej »
1952
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1952 · Zobacz więcej »
1952 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1952 w muzyce · Zobacz więcej »
1953
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1953 · Zobacz więcej »
1953 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1953 – wydarzenia w Wojsku Polskim w 1953 roku Stan liczebny Wojska Polskiego wynosił 360.000 żołnierzy.
Nowy!!: 16 października i 1953 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1954
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1954 · Zobacz więcej »
1954 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1954 w muzyce · Zobacz więcej »
1955
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1955 · Zobacz więcej »
1956
Poznaniu.
Nowy!!: 16 października i 1956 · Zobacz więcej »
1956 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1956 w muzyce · Zobacz więcej »
1957
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1957 · Zobacz więcej »
1957 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1957 w muzyce · Zobacz więcej »
1957 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1957 - strona przedstawia wydarzenia w Wojsku Polskim w roku 1957.
Nowy!!: 16 października i 1957 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1958
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1958 · Zobacz więcej »
1958 w filmie
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1958 w filmie · Zobacz więcej »
1958 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1958 w muzyce · Zobacz więcej »
1959
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1959 · Zobacz więcej »
1959 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1959 w muzyce · Zobacz więcej »
1960
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1960 · Zobacz więcej »
1961
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1961 · Zobacz więcej »
1962
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1962 · Zobacz więcej »
1962 w filmie
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1962 w filmie · Zobacz więcej »
1962 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1962 w muzyce · Zobacz więcej »
1963
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1963 · Zobacz więcej »
1963 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1963 w muzyce · Zobacz więcej »
1964
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1964 · Zobacz więcej »
1964 w polityce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1964 w polityce · Zobacz więcej »
1965
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1965 · Zobacz więcej »
1965 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1965 w muzyce · Zobacz więcej »
1966
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1966 · Zobacz więcej »
1966 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1966 – strona przedstawia wydarzenia w Wojsku Polskim w roku 1966.
Nowy!!: 16 października i 1966 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1967
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1967 · Zobacz więcej »
1967 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1967 w muzyce · Zobacz więcej »
1967 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1967 – strona przedstawia wydarzenia w Wojsku Polskim w roku 1967.
Nowy!!: 16 października i 1967 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1968
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1968 · Zobacz więcej »
1968 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1968 w muzyce · Zobacz więcej »
1969
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1969 · Zobacz więcej »
1969 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1969 w muzyce · Zobacz więcej »
1971
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1971 · Zobacz więcej »
1972
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1972 · Zobacz więcej »
1972 w filmie
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1972 w filmie · Zobacz więcej »
1972 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1972 – strona przedstawia wydarzenia w Wojsku Polskim w roku 1972.
Nowy!!: 16 października i 1972 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1973
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1973 · Zobacz więcej »
1973 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1973 w muzyce · Zobacz więcej »
1974
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1974 · Zobacz więcej »
1975
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1975 · Zobacz więcej »
1975 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1975 w muzyce · Zobacz więcej »
1976
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1976 · Zobacz więcej »
1976 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1976 w muzyce · Zobacz więcej »
1977
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1977 · Zobacz więcej »
1978
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1978 · Zobacz więcej »
1978 w filmie
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1978 w filmie · Zobacz więcej »
1978 w polityce
Jan Paweł I Jan Paweł II.
Nowy!!: 16 października i 1978 w polityce · Zobacz więcej »
1978 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1978 – strona przedstawia wydarzenia w Wojsku Polskim w roku 1978.
Nowy!!: 16 października i 1978 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1979
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1979 · Zobacz więcej »
1979 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1979 w literaturze · Zobacz więcej »
1980
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1980 · Zobacz więcej »
1980 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1980 w muzyce · Zobacz więcej »
1980 World Tour
1980 World Tour – czwarta solowa trasa koncertowa Eltona Johna; w jej trakcie odbyły się sześćdziesiąt trzy koncerty.
Nowy!!: 16 października i 1980 World Tour · Zobacz więcej »
1981
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1981 · Zobacz więcej »
1981 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1981 - wydarzenia w Wojsku Polskim w roku 1981W niektórych opisach faktów zachowano słownictwo i styl typowy dla ówczesnej epoki.
Nowy!!: 16 października i 1981 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1982
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1982 · Zobacz więcej »
1982 w muzyce
ABBA Kazik Staszewski Anthony Braxton.
Nowy!!: 16 października i 1982 w muzyce · Zobacz więcej »
1983
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1983 · Zobacz więcej »
1983 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1983 w muzyce · Zobacz więcej »
1984
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1984 · Zobacz więcej »
1985
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1985 · Zobacz więcej »
1985 w grach komputerowych
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1985 w grach komputerowych · Zobacz więcej »
1985 w sporcie
1985 w sporcie – artykuł przedstawia wybrane wydarzenia sportowe jakie odbyły się w roku 1985.
Nowy!!: 16 października i 1985 w sporcie · Zobacz więcej »
1985 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1985 – wydarzenia w Wojsku Polskim w 1985 rokuW niektórych opisach faktów zachowano słownictwo i styl typowy dla ówczesnej epoki.
Nowy!!: 16 października i 1985 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1986
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1986 · Zobacz więcej »
1986 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1986 w muzyce · Zobacz więcej »
1987
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1987 · Zobacz więcej »
1987 w filmie
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1987 w filmie · Zobacz więcej »
1988
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1988 · Zobacz więcej »
1989
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1989 · Zobacz więcej »
1989 w filmie
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1989 w filmie · Zobacz więcej »
1989 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1989 – wydarzenia w Wojsku Polskim w 1989 rokuW niektórych opisach faktów zachowano słownictwo i styl typowy dla ówczesnej epoki.
Nowy!!: 16 października i 1989 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1990 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1990 w muzyce · Zobacz więcej »
1991
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1991 · Zobacz więcej »
1991 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1991 w muzyce · Zobacz więcej »
1992
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1992 · Zobacz więcej »
1992 w filmie
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1992 w filmie · Zobacz więcej »
1993
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1993 · Zobacz więcej »
1993 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1993 w muzyce · Zobacz więcej »
1994
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1994 · Zobacz więcej »
1994 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1994 w muzyce · Zobacz więcej »
1995
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1995 · Zobacz więcej »
1995 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 1995 – wydarzenia w Wojsku Polskim w roku 1995.
Nowy!!: 16 października i 1995 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
1996 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1996 w literaturze · Zobacz więcej »
1997
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1997 · Zobacz więcej »
1997 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1997 w literaturze · Zobacz więcej »
1998
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1998 · Zobacz więcej »
1998 w filmie
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1998 w filmie · Zobacz więcej »
1998 w informatyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1998 w informatyce · Zobacz więcej »
1999
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1999 · Zobacz więcej »
1999 w polityce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 1999 w polityce · Zobacz więcej »
2 Pułk Strzelców Podhalańskich
2 Pułk Strzelców Podhalańskich (2 pspodh.) – oddział piechoty Wojska Polskiego.
Nowy!!: 16 października i 2 Pułk Strzelców Podhalańskich · Zobacz więcej »
2000 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2000 w literaturze · Zobacz więcej »
2001 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2001 w muzyce · Zobacz więcej »
2002
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2002 · Zobacz więcej »
2002 w grach komputerowych
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2002 w grach komputerowych · Zobacz więcej »
2002 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2002 w muzyce · Zobacz więcej »
2003
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2003 · Zobacz więcej »
2004
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2004 · Zobacz więcej »
2004 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2004 w literaturze · Zobacz więcej »
2006
Wolfgang Amadeus Mozart.
Nowy!!: 16 października i 2006 · Zobacz więcej »
2006 w polityce
Michelle Bachelet Jan Peter Balkenende Ban Ki-moon Ferenc Gyurcsány Lech Kaczyński Joseph Kabila Teresa Liszcz Alaksandar Milinkiewicz Marí Alkatiri Georgi Pyrwanow Zbigniew Religa René Préval Ali Abd Allah Salih Óscar Arias Sánchez Luiz da Silva Igor Smirnow Ariel Szaron Julia Tymoszenko.
Nowy!!: 16 października i 2006 w polityce · Zobacz więcej »
2006 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 2006 - wydarzenia w Wojsku Polskim w 2006 roku.
Nowy!!: 16 października i 2006 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
2007 w grach komputerowych
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2007 w grach komputerowych · Zobacz więcej »
2007 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2007 w muzyce · Zobacz więcej »
2009
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2009 · Zobacz więcej »
2009 w filmie
2009 w filmie to 121.
Nowy!!: 16 października i 2009 w filmie · Zobacz więcej »
2009 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2009 w muzyce · Zobacz więcej »
2010 w filmie
2010 w filmie to 122.
Nowy!!: 16 października i 2010 w filmie · Zobacz więcej »
2010 w lekkoatletyce
2010 w lekkoatletyce – prezentacja sezonu 2010 w lekkoatletyce.
Nowy!!: 16 października i 2010 w lekkoatletyce · Zobacz więcej »
2010 w muzyce
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2010 w muzyce · Zobacz więcej »
2011
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2011 · Zobacz więcej »
2011 World Tour
2011 World Tour – dziewiąta trasa koncertowa grupy muzycznej Roxette, w jej trakcie odbyło się siedemdziesiąt koncertów.
Nowy!!: 16 października i 2011 World Tour · Zobacz więcej »
2013
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2013 · Zobacz więcej »
2013 w filmie
2013 w filmie to 125.
Nowy!!: 16 października i 2013 w filmie · Zobacz więcej »
2014 w filmie
2014 w filmie to 126.
Nowy!!: 16 października i 2014 w filmie · Zobacz więcej »
2015
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2015 · Zobacz więcej »
2015 w filmie
2015 w filmie to 127.
Nowy!!: 16 października i 2015 w filmie · Zobacz więcej »
2015 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2015 w literaturze · Zobacz więcej »
2016
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2016 · Zobacz więcej »
2016 w filmie
2016 w filmie to 128.
Nowy!!: 16 października i 2016 w filmie · Zobacz więcej »
2016 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2016 w literaturze · Zobacz więcej »
2018
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2018 · Zobacz więcej »
2019
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2019 · Zobacz więcej »
2019 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2019 w literaturze · Zobacz więcej »
2020
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2020 · Zobacz więcej »
2020 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2020 w literaturze · Zobacz więcej »
2021 w literaturze
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2021 w literaturze · Zobacz więcej »
2021 w sporcie
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 2021 w sporcie · Zobacz więcej »
2023 w Wojsku Polskim
Kalendarium Wojska Polskiego 2023 – wydarzenia w Wojsku Polskim w roku 2023.
Nowy!!: 16 października i 2023 w Wojsku Polskim · Zobacz więcej »
3 Pułk Ułanów Śląskich
Atak 3 puł pod Słuckiem 10 sierpnia 1919 3 Pułk Ułanów Śląskich (3 puł) – pułk kawalerii Wojska Polskiego w II Rzeczypospolitej.
Nowy!!: 16 października i 3 Pułk Ułanów Śląskich · Zobacz więcej »
30 dni mroku
30 dni mroku lub 30 dni nocy (oryg. 30 Days of Night) – filmowy horror z 2007 roku w reżyserii Davida Slade’a na podstawie miniserii komiksowej 30 dni nocy.
Nowy!!: 16 października i 30 dni mroku · Zobacz więcej »
4 października
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 4 października · Zobacz więcej »
5150 Tour
1986 Tour – ósma trasa koncertowa zespołu Van Halen, promująca album 5150.
Nowy!!: 16 października i 5150 Tour · Zobacz więcej »
7 Dywizja Piechoty (II RP)
250px 7 Dywizja Piechoty (7 DP) – wielka jednostka piechoty Wojska Polskiego II RP.
Nowy!!: 16 października i 7 Dywizja Piechoty (II RP) · Zobacz więcej »
786
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 786 · Zobacz więcej »
955
Bez opisu.
Nowy!!: 16 października i 955 · Zobacz więcej »
Przekierowuje tutaj:
16 X.